Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O maj gad 7 stron o otwieraniu maski, za pomocą gazowców. Ładnie nissan sępi, taki ficzer to już nawet xsara i polo miało :D

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział.

I tak na prawdę nie ma co dopasować mocą.


Co do reszty to do zainteresowanych ,jutro idzie wysyłka nowych kompletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko! Wymieniałem dziś podnośniki klapy bagażnika. Z ciekawości przymierzyłem je pod maskę i na moje oko chyba by spasowały (choć nie wiem jakie masz mocowania). Teleskop wydaje się odrobinę dłuższy, ale jak dla mnie maska podparta patykiem otwiera się za nisko (jest jeszcze sporo luzu do góry). Siłownik ma 365N, ale klapa jest chyba cięższa od maski (tak mi się wydaje, bo przez chwilę gdy była na jednym telekopie musiałem podtrzymywać ją głową :D).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jest dłuższy i mocniejszy bo klapa w Qq jest cięższa od maski.Do Maski jest siła mniejsza.

Ta odrobina jak piszesz zazwyczaj sprawia duuuzo kłopotów.Trzeba tak dopasować mocowania do długości siłownika,aby jego skok(wysuw)był prawie na 0.Czyli w J11 mamy skok 160 wysuw 145-150 więc jest prawie idealnie.Poza tym siła nie może być za duza,bo pół biedy z otwarciem,ale zamknięcie już bedzie wymagalo uzycia dużej siły i łamania na osi klapa-podparcie.W J10 skok jest jeszcze mniejszy ma ok 135-14 i już jest problem,jak znajdziesz skok w katalogach to nie ma długości do montazu pod uchwyty,jak znajdziesz prawie i to i to ,to okazuje sie że nie ma siły odpowiedniej,jazda bez trzymanki :D

Jak już dopasowałem prawie idealnie wszystkie parametry to okazało się że ma nietypowy uchwyt wymagajacy zastosowania dodatkowego sworznia i innego mocowania...Mercedes...

Wydaje mi się że udało mi się już pogodzić wszystko,tylko muszę umówić się z kolegą Billim5,już na jutro,dzisiaj niestety nie odpowiedział na sms-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jest dłuższy i mocniejszy bo klapa w Qq jest cięższa od maski.Do Maski jest siła mniejsza.

Ta odrobina jak piszesz zazwyczaj sprawia duuuzo kłopotów.Trzeba tak dopasować mocowania do długości siłownika,aby jego skok(wysuw)był prawie na 0.Czyli w J11 mamy skok 160 wysuw 145-150 więc jest prawie idealnie.Poza tym siła nie może być za duza,bo pół biedy z otwarciem,ale zamknięcie już bedzie wymagalo uzycia dużej siły i łamania na osi klapa-podparcie.W J10 skok jest jeszcze mniejszy ma ok 135-14 i już jest problem,jak znajdziesz skok w katalogach to nie ma długości do montazu pod uchwyty,jak znajdziesz prawie i to i to ,to okazuje sie że nie ma siły odpowiedniej,jazda bez trzymanki :D

Jak już dopasowałem prawie idealnie wszystkie parametry to okazało się że ma nietypowy uchwyt wymagajacy zastosowania dodatkowego sworznia i innego mocowania...Mercedes...

Wydaje mi się że udało mi się już pogodzić wszystko,tylko muszę umówić się z kolegą Billim5,już na jutro,dzisiaj niestety nie odpowiedział na sms-a. 

Jak byś miał coś do J10 to możesz dać znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas w kombnacji,może coś  jutro będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas w kombnacji,może coś  jutro będę wiedział.

Wiadomo wszystko na spokojnie lepiej dopracować coś do końca by efekt końcowy był idealny niż potem kombinować i zmieniać gotowe. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jest dłuższy i mocniejszy bo klapa w Qq jest cięższa od maski.Do Maski jest siła mniejsza.

Ta odrobina jak piszesz zazwyczaj sprawia duuuzo kłopotów.Trzeba tak dopasować mocowania do długości siłownika,aby jego skok(wysuw)był prawie na 0.Czyli w J11 mamy skok 160 wysuw 145-150 więc jest prawie idealnie.Poza tym siła nie może być za duza,bo pół biedy z otwarciem,ale zamknięcie już bedzie wymagalo uzycia dużej siły i łamania na osi klapa-podparcie.W J10 skok jest jeszcze mniejszy ma ok 135-14 i już jest problem,jak znajdziesz skok w katalogach to nie ma długości do montazu pod uchwyty,jak znajdziesz prawie i to i to ,to okazuje sie że nie ma siły odpowiedniej,jazda bez trzymanki :D

Jak już dopasowałem prawie idealnie wszystkie parametry to okazało się że ma nietypowy uchwyt wymagajacy zastosowania dodatkowego sworznia i innego mocowania...Mercedes...

Wydaje mi się że udało mi się już pogodzić wszystko,tylko muszę umówić się z kolegą Billim5,już na jutro,dzisiaj niestety nie odpowiedział na sms-a. 

 

Wydawało mi się, że te 365N będzie mało, bo w poście #23 pisałeś o podnośniku 470N z Lancii :) A jakby zamontować uchwyt/uchwyty na odwrót, aby wydłużyć, bądź skrócić odległość pomiędzy mocowaniami podnośnika? Może coś wtedy się dopasuje?!

Jak już pisałem, wolałbym żeby maska otwierała się wyżej niż, gdy jest podparta fabrycznym patykiem, bo jak dla mnie otwiera się za nisko, a ma jeszcze luz. Często, gdy otwieram maskę nie podpieram jej w wyznaczonym do tego miejscu, tylko wtykam do otworku dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dopisuję się na listę :)


 


Lista chętnych 


 


J10


 


- 1 Fergul11                                                                               


- 2 Fortan          


- 3 Bili5                                                                                          


- 4 deny9                                                                                      


- 5 nowy2011                                                                                


- 6 Michalmiko


- 7 WuWojtas


- 8 Jacekvi


- 9 Romanha


- 10 Krzemyk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,dzisiaj dzieki uprzejmości kolegi Bili5 blisko 2 godziny testowaliśmy ustawienia uchwytów i dwa rodzaje siłowników do ich ustawień.Efekt jest taki że klapa na tych siłownikach co mam  otwiera się pięknie ,spokojnie ,bez szarpnięć i zamyka się lekko.Tyle plusy,minusem jest że po tej zabawie ustalone miejsce montażu obniża nieco maskę o jakieś 2-3 cm górą.

To  tyle co mogłem na już zrobić, nie jest to uciążliwe,bo przy moim wzroście  spoko mógłbym grzebnąć wewnątrz  komory.

Po prostu albo siłowniki za długie i nie wykorzystują pełnego skoku,albo za krótki skok,aby podnieść wyżej.

Jutro zaczynam kompletować zestawy i myślę że pierwsze sztuki mogłyby jutro być wysłane.

Prosiłem kolegę Bili5 aby wyraził opinię na forum,obiecał że zajrzy wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29, jak wygląda wysyłka? Podaj konto i sumę do wpłaty. Na pw wysłać adres?

Pozdrawiam i szacun za wytrwałość i profesjonalne podejście do zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka  pocztą koszt paczuszki priorytetem 13 zł.

Koszt zestawu 160zł   siłowniki ,nierdzewka i sworznie daja ponad 115zł.

Reszta moja robocizna

Fortan PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również dopisuje się na to cudo  :D

 

 

Oczywiście dopisuję się na listę :)

 

Lista chętnych 

 

J10

 

- 1 Fergul11                                                                               

- 2 Fortan          

- 3 Bili5                                                                                          

- 4 deny9                                                                                      

- 5 nowy2011                                                                                

- 6 Michalmiko

- 7 WuWojtas

- 8 Jacekvi

- 9 Romanha

- 10 Krzemyk

- 11 numiz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, a uda się, że załapię się na pierwszą partię wysyłkową do J10? :D Ile masz tych zestawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 probowach udalo sie dopasowac silowniki, jak dla mnie super otwieraja sie dokladnie jak w J11 u Jacko29, nic nie szarpie lapie od samego dolu. Byly problemy przy dluzszych silownikach, trzeba bylo podniesc samemu silowo maske i dopiero zaczynaly lapac. Moge nagrac filmik od kiedy lapia silowniki jesli ktos bylby zainteresowany.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Bilemu należą się duuuże plusy za czas i przyłozenie do problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Bilemu należą się duuuże plusy za czas i przyłozenie do problemu.

No i trzeba plusować jak sie udziela i pomaga. JACKO jeżeli bedziesz miał gotowe do J10 to daj znać gdzie i jak wpłacić kase. POzdrawiam i życzę samych takich super i usprawniających pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście dopisuję się na listę :)

 

Lista chętnych 

 

J10

 

- 1 Fergul11             :D                                                                   

- 2 Fortan              :D

- 3 Bili5                 :D                                                                         

- 4 deny9               :D                                                                        

- 5 nowy2011   ------------------                                                                             

- 6 Michalmiko       :D

- 7 WuWojtas         :D

- 8 Jacekvi

- 9 Romanha         :D

- 10 Krzemyk

-  11 Numiz                    :D

Romanha PW!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miało być,ale że sprzedali dziadostwo to sukces troszkę się opóźnił.

Cieszy mnie to :D

Dzisiaj byłem w serwisie,przejeżdżając wszedłem zapytać o akcję serwisową w qqkach.Zaprosiłem gościa z recepcji do podniesienia maski.Myślał że coś zobaczy w silniku,a tu zonk! klapa mu uciekła do góry! Wspaniale było widzieć jego wystraszona minę :D


 A mam do Was prośbę.Jakby to nie zrobiło Wam problemu,dodać komentarz pod filmikiem na YT? Co??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ja podnośniki mam zamontowane wymagało to trochę pracy.

Trzeba było dorobić a właściwie przyciąć osłonę filtra paliwa.

Jedynie zostało mi domalowanie osłony filtra.

Tak ze powodzenia, Jedynie trzeba pilnować bo ostatnią faza jest wg mnie ciut za szybka nie wytłumia to prędkości ale działa ekstra.

Dzięki

post-87953-0-42295800-1419354028_thumb.jpg

post-87953-0-29013200-1419354044_thumb.jpg

post-87953-0-78243400-1419354061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanha,ty masz Dci?

Jak to nie wytłumia? Następne siłowniki do d>>>???


Kurde ,fakt.Miałem tylko do dyspozycji benzyniaka :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...