Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Brzyk napisał:

Nie patrzyłem na zestaw napędowy a podsunąłem tylko kolor....

A tobie dali na jazdę samemu? W rybcu i Zabrzu przewiozą cie tylko 5- 10 km. I masz się decydować.

W Toyocie masz auto na 2 godz. Minimum. Tylko dla siebie. .
 

Przejechałem ze 3 km z facecikiem a potem mi dali na 2 godzinki ?

Ale jestem stalym klientem, to 4 nowy Nissan kupowany już. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nr 1, Srebrny nr 2, Szary nr 3. Czarny nigdy (nie stać mnie na lokaja aby go codziennie mył i polerował szmatką). Na białym i srebrnym kurz widać po 3 miesiącach na szarym po 2,5 :) Czarny z myjni wyjeżdża już okropny i trzeba szmatkę odpalać... Ale co kto lubi :)

1 minutę temu, JackSet napisał:

Przejechałem ze 3 km z facecikiem a potem mi dali na 2 godzinki ?

Ale jestem stalym klientem, to 4 nowy Nissan kupowany już. 

We Wro nowego QQ dostałem na jazdę sam. Proszę sobie pojeździć, potestować ile Pan chce, tylko żeby dzisiaj wrócić :)Przy przeglądzie Xa wezmę T33 na rundkę jak będzie epower bo inny to może być tylko gorzej niż w moim t32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa i chyba to za mało. :).
Żeby zrobić kilometry samemu.

Ja z musu mam teraz brąz.. bo innych je bylo.
I nie trzeba myć......dlugoooo :)
Ale brąz już chyba nie modny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorzowie też sprzedawca się mnie pytał czy jadę sam czy razem.

28 minut temu, JackSet napisał:

Przejechałem ze 3 km z facecikiem a potem mi dali na 2 godzinki ?

Ale jestem stalym klientem, to 4 nowy Nissan kupowany już. 

Wielbiciel marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw.

Dzis przyjechaly nowe opony. Poprzednio mialem oddzielne felgi z zimowkami, ale mam juz dosyć machania 2x w roku ?

Zdecydowałem sie na Pirelli Scorpion All Season SF 235/60 R18 107 W XL

2 minuty temu, JJacek napisał:

W Chorzowie też sprzedawca się mnie pytał czy jadę sam czy razem.

Wielbiciel marki ?

Zaczęło się na studiach od Sunny leciwego, ale sentyment pozostał.Screenshot_20231010-221907_Chrome.thumb.jpg.0298eaa0f0d424180b0913be66903096.jpg

Później byl przez kilka lat Uno 1.0 Fire Od 2001 Nissan non stop ?

Edytowane przez JackSet
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JackSet napisał:

Btw.

Dzis przyjechaly nowe opony. Poprzednio mialem oddzielne felgi z zimowkami, ale mam juz dosyć machania 2x w roku ?

Zdecydowałem sie na Pirelli Scorpion All Season SF 235/60 R18 107 W XL

Zaczęło się na studiach od Sunny leciwego, ale sentyment pozostał.Screenshot_20231010-221907_Chrome.thumb.jpg.0298eaa0f0d424180b0913be66903096.jpg

Później byl przez kilka lat Uno 1.0 Fire Od 2001 Nissan non stop ?

 

Klasyk

Ja to do Japończyków nie startowałem, najpierw maluch 2, potem seicento 2, ford focus 1 i to był fajny samochód, że 2 ople służbowe Vectra i astra no i potem Kia sportage 3 a teraz 4 i to są spoko samochody, tylko cena już nie ta. A teraz naszła mnie myśl na Nissana no mam nadzieję że się nie zawiodę.

A co do opon to w Kia zmieniłem na Hencoki całoroczne, a do Nissana to raczej będą continental AllSeasonContact 2.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JackSet napisał:

Przejechałem ze 3 km z facecikiem a potem mi dali na 2 godzinki ?

Ale jestem stalym klientem, to 4 nowy Nissan kupowany już. 

W Gdyni T32 dali mi na cały weekend - w sobotę przed zamknięciem salonu odebrałem, w poniedziałek rano oddawałem. I to dwa razy, bo tak długo się zastanawiałem :D

A nawet specjalnie stałym klientem nie jestem, jedynie na serwisy przyjeżdżałem Pulsarem [kupowałem go w Krakowie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rex-er napisał:

W Gdyni T32 dali mi na cały weekend - w sobotę przed zamknięciem salonu odebrałem, w poniedziałek rano oddawałem. I to dwa razy, bo tak długo się zastanawiałem :D

Mnie wystarczalo zazwyczaj pół godziny na decyzje. Jazda byla zawsze na końcu. Wstępnie pogladalem, przejrzalem cennik i katalog.

:D to trochę jak z dziewczynami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JJacek napisał:

A co do opon to w Kia zmieniłem na Hencoki całoroczne, a do Nissana to raczej będą continental AllSeasonContact 2.

tez oglądałem (bardzo fajny bieżnik) ale ostatecznie wybrałem wg parametrów (głownie hałasu zewnętrznego). 

A dodam, że dodatkowe 3 decybele sprawiają, że opony osiągają w rzeczywistości dwa razy większy hałas. Wyczytałem też, że ogumienie zimowe, całoroczne i XL jest głośniejsze od letnich, mimo takiego samego oznaczenia na karcie UE. Dzieje się tak, ponieważ opony XL oraz te z oznaczeniem M S mają większą wartość graniczną o 1 dB.

 

685495624_Zrzutekranu2023-10-11105244.thumb.png.ee329a0783f0bc2a679f6f7b374dc69f.png426168666_Zrzutekranu2023-10-11105515.png.3a2963e464f29ffc9b7ae5f0d919c2fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JJacek napisał:

Wybrałem te...

Ciekawostka. Wynika z tego, ze przy tej samej szerokości nizszy profil jest cichszy?

Na mój wybór '18 miała sytuacja z zeszłego roku, kiedy jadąc jeden za drugim z koleżką, wpadliśmy obydwaj w tę samą dziurę (właściwie to była wycięta przez fachowców i niezabezpieczona ostra krawędź w asfalcie; na jakies 10 cm głębokości).

Kolega przeciął oponę i uszkodził felgę. Ja ma ma tylko niewielkie przecięcie na boku opony.

Btw. Zgłosiłem do służb i ubezpieczyciela i kolega dostal zwrot szelestów za naprawę na koszt wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy profil to bezpieczniej na dziury (mniej na zakręcie) ale auto zaczyna wyglądać jak ponton :)Moje 17 z zimówkami zimą i na dziurach sprawują się świetnie ale bezpieczniej mi się jeździ na 19, mimo, że czuć każdy kamyczek i każda nierówność drogi, po prostu trzeba trzymać kierownice, zwłaszcza jak wciskasz mocno gaz na nierównej drodze,  a na 17 jak ustawisz tak jedzie (płynie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie do osób posiadających już x traila t33 czy zmienialiście żarówki te wewnętrzne zwykłe na ledy czy dać sobie spokój z tą ideą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 22:57, Smakor napisał:

Im większy profil to bezpieczniej na dziury (mniej na zakręcie) ale auto zaczyna wyglądać jak ponton :) 

Mnie zaś podobają sie SUVy na balonach.?

T33 homologowany jest tylko na 18, 19 i 20, a chetnie zostawiłbym moje całe koła zimowki na 17, ale niestety.

W tych duzych felgach 20 trochę śmiesznie wyglądają tarcze, wizualnie mniejsze niz w felgach 18. 

Screenshot_20231013-115837_Word.thumb.jpg.0fd7d62f811ef3b80d566021a552782d.jpg

Poza tym opony niskoprofilowe przyspieszają zużycie elementów zawieszenia, które muszą pracować intensywniej. Wahacze i amortyzatory muszą przyjmować na siebie tę część pracy, którą w oponach o większym profilu wykonuje wysoka ściana boczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie oceanu Rogue doczekał się delikatnego liftu ale to raczej niewielkie zmiany. Wydaje mi się, że infotaiment działa trochę lepiej, liczę na update w T33 ale nie mam wielkich nadziei :) 

https://autogaleria.pl/nissan-x-trail-2024-lifting-zmiany

 

Screenshot 2023-10-16 at 22.35.21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji liftingow (od N16 z 2021,  przez J10 z 2007, potem T32 z 2015) zmiany dotyczyły zderzakow, atrapy i świateł.

I zawsze były wg mnie na gorsze wizualnie.

Ale moze to być czysto subiektywne. Po prostu przyzwyczajenie do wersji pierwotnej powoduje, że jakąkolwiek zmianę odbieralem jako "na siłę" i niespójną z pierwotną koncepcją. 

Te zmany w Rogue też mnue nie zachwycaja: a najgorsze to błyszczące plastiki zderzaków i nadkoli. Atrapa jak w Subaru. Poziome pasy niepotrzebnie wizualnie poszerzaja grill, no i za duzo tych pasków. Ja tego nie lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JackSet napisał:

Z moich obserwacji liftingow (od N16 z 2021,  przez J10 z 2007, potem T32 z 2015) zmiany dotyczyły zderzakow, atrapy i świateł.

I zawsze były wg mnie na gorsze wizualnie.

Ale moze to być czysto subiektywne. Po prostu przyzwyczajenie do wersji pierwotnej powoduje, że jakąkolwiek zmianę odbieralem jako "na siłę" i niespójną z pierwotną koncepcją. 

Te zmany w Rogue też mnue nie zachwycaja: a najgorsze to błyszczące plastiki zderzaków i nadkoli. Atrapa jak w Subaru. Poziome pasy niepotrzebnie wizualnie poszerzaja grill, no i za duzo tych pasków. Ja tego nie lubię. 

Subiektywne. J10 na J11 mega zmiana. J11 -> J11FL zmiana na plus i nie tylko zderzaki (dodali podświetlenie przycisków, szyby z pilota, auto holda, dużo zmian nie wizualnych ale i te były np nowe światła z bajerami),. J11FL na J12 tu wg mnie zmiana na minus w sensie wizualnym. Nowa bryła za bardzo "kobieca" (jakby co nie jestem z konfederacji ;P), stracił swoją zadziorność.
Zmiana T31 na T32 - inny samochód. Zmiana T32 na T32FL - zmiana na plus, wolę agresywniejsze kształty (prostokątne ładniejsze niż okrągłe halogeny), białe tylne lampy źle mi się kojarzą i źle wyglądają moim zdaniem (taki wiejski tuning trochę, alfa 156 i te klimaty). Zmiana T32FL na T33 - zmiana wizualnie na plus, X jako że większy inna bryła nie wygląda tak kobieco jak J12 :) Z chęcią bym się zamienił z mojego T32, ale się nie zapowiada przy tych cenach, raczej inne auto będzie. Choć wizualnie, realnie zmienił się głównie przód, reszta to drobny FL :) (na zewnątrz of course)

Ale wszystko jest subiektywne, jednemu podoba się córka innemu teściowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam i ja

Nissan X-Trial 1.5 E-POWER TECNA + Premium - (minus nagłośnienie i grzana szyba)

Na trasie Wrocław - Piła (277km - spalanie średnie 7.9l), nie jest najgorzej, zobaczymy jak silnik się dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Hetman72 said:

Mam i ja

Nissan X-Trial 1.5 E-POWER TECNA + Premium - (minus nagłośnienie i grzana szyba)

Na trasie Wrocław - Piła (277km - spalanie średnie 7.9l), nie jest najgorzej, zobaczymy jak silnik się dotrze.

"minus nagłośnienie i grzana szyba" - czyli co? da się zrezygnować z Bose i z grzanej szyby? w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się nie da ale to chyba nie był samochód na Polski rynek, bo oprócz Polskiej dokumentacji mam również Niemiecką.

Zresztą okazuje się, że nawet panel sterowania jest inny niż w instrukcji.

Szyby trochę mi szkoda, nagłośnienia już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem we Wrocławiu, różnica to panel klimatyzacji, nie zgadza się z dokumentacją ale trudno.

Jak będę mógł to zapodam.

 

Wczoraj jechałem na ProPilocie i trochę się zdziwiłem, że czujniki na kierownicy są dosyć wysoko i wymagają trzymania obydwu rąk na kierownicy w odpowiednim miejscu !!!!!!!!!!

 

IMG20231029163034.png

Edytowane przez Hetman72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest wiecej wersji. Visia, Acenta, nconnecta, Tekna i ...

Tekna +

AUSSTATTUNG UND VERBRAUCH

  • 19'' Leichtmetallfelgen
  • BOSE® Premium Soundsystem mit 10 Lautsprechern
  • Premium Leder mit 3D Bestickung
  • Panorama-Glasschiebedach mit Sonnenschutz

Screenshot_20231029-201801_Chrome.thumb.jpg.90275ca350d73a99628273b4130e5406.jpg

W pln to jakieś 260 tys. 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...