Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Ceng napisał:

Nie mam upoważnień do reklamy, ale jeśli w Twoim aucie będzie też manualna klapa bagażnika, to w Toruniu jest świetny warsztat, który zakłada elektrykę (razem z czujnikiem nożnym) bez naruszenia gwarancji. Ja skorzystałem i żona jest bardzo wdzięczna🙂. Szczegóły można sobie wygooglać!

Odpowiedź na wcześniej zadane przez kol. JackSet pytanie to nie jest kwestia reklamy i by jej udzielić nie potrzeba żadnych upoważnień. Ktoś prosi o pomoc, to mu jej udzielamy podając namiary na firmę, a jeżeli masz opory do publicznego wskazania konkretnej firmy, to masz do dyspozycji PW.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bilunia napisał:

Odpowiedź na wcześniej zadane przez kol. JackSet pytanie to nie jest kwestia reklamy i by jej udzielić nie potrzeba żadnych upoważnień. Ktoś prosi o pomoc, to mu jej udzielamy podając namiary na firmę, a jeżeli masz opory do publicznego wskazania konkretnej firmy, to masz do dyspozycji PW.

Proszę uważnie przeczytać wpierw wpisy. Nikt mnie o nic nie prosił, sam wychyliłem się z życzliwą podpowiedzią. Pana uwaga nic nie wnosi merytorycznego do tego forum.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przymierzam się do zakupu X-traila tekna e4orce. Nie jest dla mnie jasna sprawa gwarancji. W folderach mowa o 5 latach gwarancji (bez wyszczególnienia w jakim zakresie). Jeden z dealerów mówi o 5 latach, inny o 3 z możliwością przedłużenia do 5 lat. Czy ktoś ze szczęśliwych (mam nadzieję) posiadaczy rozgryzał ten temat?

Swoją drogą czy komuś z szanownych właścicieli pojawiły się już jakieś usterki eksploatacyjne w T33? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pustek napisał:

Witajcie. Przymierzam się do zakupu X-traila tekna e4orce. Nie jest dla mnie jasna sprawa gwarancji. W folderach mowa o 5 latach gwarancji (bez wyszczególnienia w jakim zakresie). Jeden z dealerów mówi o 5 latach, inny o 3 z możliwością przedłużenia do 5 lat. Czy ktoś ze szczęśliwych (mam nadzieję) posiadaczy rozgryzał ten temat?

Swoją drogą czy komuś z szanownych właścicieli pojawiły się już jakieś usterki eksploatacyjne w T33? 

1. Mi padł przełącznik głośności na kierownicy przy ok. 25tys.km - wymienili całą kierownicę.

2. Tempomat z propilot (aktywny tempomat w pełnej opcji) zwalnia na ekspresówkach, wyświetlając rondo, którego tam od kilu lat nie ma. Uważam to za poważną usterkę. Nissan nie chce zająć się sprawą i mimo moich poważnych protestów i zastrzeżeń. Nissan Polska zamknął sprawę a na kategorycznego maila z nieakceptacją zamknięcia sprawy już nie odpowiedzieli. Nie chcą odpisać ani kto jest dostawcą map a na żądanie podania daty mapy nie chcieli odpowiedzieć. W końcu napisali, że mapa powinna być z początku 2023 i zamknęli sprawę. Odpisałem, że nie zgadzam się na zamknięcie sprawy, auto sprowadza zagrożenie w ruchu drogowym - np. kilka dni temu na 95 kilometrze od Modlina w stronę Gdańska, X-Trail na tempomacie + google maps w android auto nagle gwałtownie zwolnił wyświetlając rondo. Google maps nie pokazywało ronda. Mapy Nissana są tak stare (na pewno nie 2023), że ich nie używam. Mimo to, tempomat zdominował nawigację google znienacka. Gdyby ktoś za mną jechał, mogło by dojść np. do ucieczki na lewy pas i zajechania komuś jadącemu szybciej. Nissan nie chce rozwiązać problemu, unika go. Przy zgraniu na pendrive profilu nawigacji (metoda aktualizacji przez USB) pliki nie są TOMTOM*.* jak dotąd, ale ALLIANCE*.*  Program do aktualizacji nie przyjmuje pendrive. ASO nie umie pomóc i odsyła do Nissan Polska. Kabaret a może być pogrzeb. Myślę o rzeczniku praw konsumenta albo urzędzie ds. homologacji. 

Auto jest rewelacyjne, ale powinno zostać póki co odpięte powiązanie nawigacji nissana z tempomatem. Z tego powinna pójść akcja serwisowa. Toyota, czy Mazda u znajomych przy pierdółce potrafiła robić akcję z wymianą silnika, a Nissan zamyka sprawę i nic nie robi.

Edytowane przez mmarchos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natywną gwarancje 5 lat ma chyba tylko Hyundai - przynajmniej miał jak się rozglądałem za autem jakiś czas temu. Reszta to typowe 2 lub 3 lata + ubezpieczenie do 5. Ubezpieczenie pokrywa już tylko wybrane elementy. Jest to ogólnie opisane w OWU. Niestety sprzedawcy reklamują to jako gwarancje do 5 lat co z zasady nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmarchos i @Smakor Dziękuję za odpowiedzi

21 godzin temu, Pustek napisał:

Witajcie. Przymierzam się do zakupu X-traila tekna e4orce. Nie jest dla mnie jasna sprawa gwarancji. W folderach mowa o 5 latach gwarancji (bez wyszczególnienia w jakim zakresie). Jeden z dealerów mówi o 5 latach, inny o 3 z możliwością przedłużenia do 5 lat. Czy ktoś ze szczęśliwych (mam nadzieję) posiadaczy rozgryzał ten temat?

Swoją drogą czy komuś z szanownych właścicieli pojawiły się już jakieś usterki eksploatacyjne w T33? 

Rozmawiałem z kimś w nissan polska. Info w temacie gwarancji od nich jest takie:  Silnik spalinowy 3 lata, silnik elektryczny 5 lat i akumulator litowo-jonowy też 5 lat + uwaga że wszystkie informacje będę miał w książce serwisowej, którą dostanę po zakupie ;) Nie wiem jak traktować silnik spalinowy w e-power

Nie dostałem odpowiedzi na prośbę o przesłanie przykładowej książki serwisowej w której powinno to być napisane czarno na białym.

Czy ktoś z Was mógłby wrzucić TU jakies zdjęcie z książki serwisowej jak to faktycznie jest?

Może jestem za bardzo "dociekliwy", ale wolę wiedzieć wcześniej na czym stoję a nie po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pustek napisał:

@mmarchos i @Smakor Dziękuję za odpowiedzi

Może jestem za bardzo "dociekliwy", ale wolę wiedzieć wcześniej na czym stoję a nie po zakupie.

Ale to zadecyduje o kupnie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne warunki gwarancji to jeden z istotnych wyznaczników...

Jeśli Dealerzy mają  różne zdania to jest to dla mnie trochę  podejrzane.

Napęd e-power w T33 jest nowym rozwiązaniem  technicznym, więc  moim zdaniem okres gwarancji  jest wyznacznikiem tego na ile producent sprawdził  swoje rozwiązanie przed wypuszczeniem go na rynek. 

Miałem  okazję trochę  pojeździć  e-power e-4orce i bardzo  mi się spodobała  jazda z tym napędem (porównując  do hybryd Toyoty w Corolli i Kii Sorento, które testowałem), ale w nowym X mam pewne obawy co do niezawodności i ewentualnego serwisowania x-traila w przyszłości.

Rocznie  planuję tym samochodem robić  koło 15tys. km,  głównie drogi podmiejskie i troche ekspresówek, 2-3 razy na rok autostrady. Planuję eksploatację na ok. 8-10 lat.

Więc może  się martwię na wyrost, ale wolę temat przerobić  teraz niż potem dociekać  jak coś się popsuje po tych 3 latach...

Eh, trudno sprawa

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem z klapa bagażnika bo nie zawsze się otwiera lub zamyka. W serwisie kazali doładować aku lub na chwile całkiem go odłączyć co zrobiłem i nic to nie dało. Przy włączonym tempomacie i wyprzedzaniu ciężarówki lubi przyhamować. Ostatnie spalanie 6,6'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok lub 30 tyś. A kosztują w zależności czy masz pakiet, czy może masz dogadane zniżki na przeglądy wynegocjowane przy zakupie auta. Pewnie też jest różnica w zależności od miejsca, w którym wykonujesz przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert_B napisał:

Co rok lub 30 tyś. A kosztują w zależności czy masz pakiet, czy może masz dogadane zniżki na przeglądy wynegocjowane przy zakupie auta. Pewnie też jest różnica w zależności od miejsca, w którym wykonujesz przegląd.

Przy zamawianiu zapytalem o cenę. Otrzymałem za 1. w kwocie 1.400.

Dużo. 

Myślałem, że zdecyduję sie na pakiet 4 przeglądów, ale...ze strony Nissana

 

"Zakup Pakietów Przeglądów Okresowych możliwy jest do dnia 26.08.2023 włącznie. Później Pakiety Przeglądów Okresowych nie będą dostępne w ofercie Nissana. Wszystkie zakupione przez Państwa Pakiety zachowują ważność zgodnie z okresem obowiązywania umowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj film nt. X z innego kraju i tam przeglądy mają co 1 rok lub co 10.000 !!!!!!!!!

Więc dlatego moje pytanie. Ciekawe od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ile czasu czkaliście na swój zamówiony egzemplarz X-traila?

a tak na marginesie to coś napiszę o przemyśleniach na temat tego modelu:

Teraz używam KIA Sportage GT Line - 1.6 T-GDI 177 KM z automatem. Samochód mniejszy, jakościowo super - moje zdanie, co do gwarancji 7 lat to radzę przeczytać co zawiera bo zapewniam ze to nie 7 lat. To jest moja 2 KIA.

A co do Nissana to chyba nie różni się ta marka od innych pod katem narzekania.

Samochód mi się spodobał i co ważne żonie też o dziwo ;) w zasadzie powinienem celować w QQ ale nie miał napędu na 4 koła. I tu takie pierwsze przemyślenie ten napęd jest mi potrzebny do zwykłej jazdy po drogach, samochód prowadzi się stabilniej bezpieczniej nie zrywa przy gwałtowniejszym ruszaniu a z tego co poczytałem to nissan e4force jest w tym jeszcze lepszy niż napęd klasyczny dołączany.

Co do spalania to jest mi to obojętne, obecnie Kia przy 140 spali min 9,5 na tempomacie w przeciwnym przypadku będzie to 10,11 a jak ktoś ma ciężką nogę to i 14. A naniżesz spalanie jakie widziałem to 7,2 litra zgodne z katalogiem - przy jedzie z 60 KM z prędkością 70 km na godz. na tempomacie.

Co do ceny to rozglądając się Nissan nie jest tani ale też nie jest drogi czy bardzo drogi. Za Kia Sportage obecną z 1.6 180 KM Mhew odpowiednik mojego wyposażenia to jakie 209-210 tys.

W Nissanie jest brak a w tym segmencie to raczej powinno być: podstopnica, nakładki na progi, wentylowane fotele (to jest dodatek kontrowersyjny), QQ ma masarz a X Trail nie.

Zabezpieczanie nadwozia: było na forum - doświadczenia to przynajmniej full front folia PPV i ceramika - cały samochód w PPV to podniesie wartość tego auta o 10%.

Pytanie co z podwoziem - bo tu mam dylemat czy robić konserwację.

Co do opisanych usterek klapa, kierownica no cóż maiłem inne :) 

Poważnym problemem dla nissana moim zdaniem jest czas oczekiwania - to nie jest jakieś cod techniki a czekanie powyżej 6 mc to przesada, ciekawe ilu klientów rezygnuje bo w miedzy czasie "zweryfikowało" opinie o tym samochodzie w necie i porostu entuzjazm im opadł.

Nissan zmienił Importera w maju 2023 - ciekawe czy na lepsze czy gorsze bo w tej chwili to dealer nie może nawet zamówić samochodów nie mając podłączenia do systemów komputerowych.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackSet do ~JJacek

Czekam od 14 marca a termin do końca października. 

Czy taki termin jest problemem? Pewnie, że mógłby być krótszy. W 2015 (a też to byl początek produkcji danej wersji) czekalem ponad 5 mcy.

W salonie ostatnio się dowiedziałem, że terminy się jeszcze wydłużyły dla nowych zamówień, mimo wzrostu ceny. Popyt wzrósł na wielu rynkach i muszą reglamentować dostawy 😶.

Dane z maja poniżej odnośnie terminów 

Screenshot_20230911-063902_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackSet napisał:

JackSet do ~JJacek

Czekam od 14 marca a termin do końca października. 

Czy taki termin jest problemem? Pewnie, że mógłby być krótszy. W 2015 (a też to byl początek produkcji danej wersji) czekalem ponad 5 mcy.

W salonie ostatnio się dowiedziałem, że terminy się jeszcze wydłużyły dla nowych zamówień, mimo wzrostu ceny. Popyt wzrósł na wielu rynkach i muszą reglamentować dostawy 😶.

Dane z maja poniżej odnośnie terminów 

Screenshot_20230911-063902_Chrome.jpg

 Ja czekam od 13 marca, to mnie nie pocieszyłeś. A dealer jeszcze mi mówi ze na chwile obecna to nic nie wiedza bo nie maja dostępu do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JJacek napisał:

 Ja czekam od 13 marca, to mnie nie pocieszyłeś. A dealer jeszcze mi mówi ze na chwile obecna to nic nie wiedza bo nie maja dostępu do systemu.

Ja auto zamawiałem 7 stycznia. Pierwszy termin koniec sierpnia niestety drugi termin koniec września początek października. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rafal84 napisał:

Ja auto zamawiałem 7 stycznia. Pierwszy termin koniec sierpnia niestety drugi termin koniec września początek października. 

I co zaproponowali jako rekompensatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamawiałeś jakieś wymyślate? Jakieś dodatki itp?
W zeszłym mcu byle w salonie . I mogłem wziąć co prawda dwa ale z wystawki od ręki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

A czy zamawiałeś jakieś wymyślate? Jakieś dodatki itp?
W zeszłym mcu byle w salonie . I mogłem wziąć co prawda dwa ale z wystawki od ręki.....

Tu nie chodzi o wymyslone, tylko o długi czas dostawy. 

Owszem, są demonstracyjne do odbioru od ręki, ale może nie ta wersja, nie ten kolor, nie ta tapicerka.

Poza tym ja np msm cene 191 a obecnie kosztuje bez zniżek 205

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dostawy z Japoni to od 30 do 40 paru dni. Pytanie czy wyprodukowali czy czeka w kolejce bo robią dla reszty świata a Europa to se może poczekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JackSet napisał:

I co zaproponowali jako rekompensatę?

Niestety nie ma mowy o jakiejś rekompensacie mogą oddać zaliczkę i tyle. Ale do tego czasu auta zdążyły podrożeć więc czekam. Na szczęście jest gwarancja ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JJacek napisał:

Czas dostawy z Japoni to od 30 do 40 paru dni. Pytanie czy wyprodukowali czy czeka w kolejce bo robią dla reszty świata a Europa to se może poczekać.

 

Zamowiony w polowie marca. 3 sierpnia mialem info ze juz wyprodukowany.

Ale trzeba doliczyc czas transportu do portu. Potem oczekiwania na statek. Płynie 40 dni do Amsterdamu. Wyładunek na parking. Odprawa. Transport do Polski na parking zbiorczy (Mszczonów?). Transport do salonu. 

Lekko nie jest ☺ sądzę ze min. 70 dni od wyprodukowania jak dobrze pójdzie. 

2 godziny temu, Rafal84 napisał:

Niestety nie ma mowy o jakiejś rekompensacie mogą oddać zaliczkę i tyle. Ale do tego czasu auta zdążyły podrożeć więc czekam. Na szczęście jest gwarancja ceny. 

W 2015 dostałem zniżkę, dodatkową gwarancję i samochód zastepczy od daty odbioru w umowie do faktycznej, czyli na prawie 1.5 mca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...