Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota ma takie wersje dla nazwijmy to nie wymagających. Natomiast takie Sorento jak kiedyś oglądałem to była wersja tylko wypasiona i wypasiona+. Widocznie golasa by nikt nie kupił, albo golas byłby zbyt konkurencyjny cenowo dla niższego modelu. Ale jak powiedział mi kiedyś gość z Hyundaia na jeździe testowej: maja takiego strzała raz w miesiącu (z czasów jak auta się sprzedawały normalnie), że przychodzi ktos i dajmy na to zamawia i20 w takiej wersji z wszystkimi bajerami że i i40 mógłby kupić i to nie golasa... Także każdy towar ma swojego klienta. Znajomy wziął Dacię tą 7 osobową i zaznaczył wszystkie ptaszki jakie się dało (też przed pandemią, jak Dacia kosztowała jak Dacia a nie jak normalne auto). Powód był prozaiczny, wiele to nie kosztowało a w leasingu zmieniało mu to ratę symbolicznie tak czy siak. I miał wszystko co można mieć w Daci (czyli ogólnie nie za dużo ;P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

A ja mam telefon i nic nie zasłania :)

He he trzeba było kupić Teslę - temu czemuś najdalej do auta a najbliżej do komputera... A już na pewno daleko do dość analogowego i stonowanego [nowego] X. Japońce raczej nigdy nie wybiegali zbyt daleko do przodu także... Zwłaszcza, że X to raczej dziadkowóz niż młodzieżowe auto... Więc telefonicznie bajery nie były oczkiem w głowie projektantów, to nie ten target myślę sobie...

Może i kupię Teslę (lubię bajery, zresztą zawód trochę zobowiązuje).

Do X też nic nie mam, wręcz Super się w nim czułem tylko mieszkam w bloku i wizja ładowania trochę mnie przeraża. Miasto niby całkiem spore a są 4 ładowarki więc ten tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hetman72 napisał:

Może i kupię Teslę (lubię bajery, zresztą zawód trochę zobowiązuje).

Do X też nic nie mam, wręcz Super się w nim czułem tylko mieszkam w bloku i wizja ładowania trochę mnie przeraża. Miasto niby całkiem spore a są 4 ładowarki więc ten tego.

W sensie ładowania Tesli się boisz? Bo X to się raczej nie ładuje. Ja tez lubię bajerki, gadżety, nowinki, ale tesla do żadnej z tych kategorii się nie łapie u mnie :) Wyrób samochodopodobny - to moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać :) Mam domek, garaż, siłę, panele, ale o elektryku przez sekundę nie pomyśłałem, nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Smakor napisał:

W sensie ładowania Tesli się boisz? Bo X to się raczej nie ładuje. Ja tez lubię bajerki, gadżety, nowinki, ale tesla do żadnej z tych kategorii się nie łapie u mnie :) Wyrób samochodopodobny - to moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać :) Mam domek, garaż, siłę, panele, ale o elektryku przez sekundę nie pomyśłałem, nigdy :)

I jeszcze szkopuł w tym, że w większości przypadków instalacja PV nie byla liczona na dodatkowe ładowanie. Te ok. 5 kwp wystarczy na normalne zużycie. A przejechanie 10. 000 km wymaga kolejnych 2.000 kwh z instalacji czyli 2 kwp mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat problemu własnego PV nie mam więc i nie będę się ładował w domu.

Nad elektrykiem myślę bo lubię elektryki a przeszkadzają mi spalinówki które hałasują. Jestem na to mocno nadwrażliwy, jak również na skrzypienie, popiskiwanie i inne dźwięki w samochodzie.

Ale pewnie kupię X bo przy 4 stacjach ładowania to trochę bida, chociaż ma być SuperChrager Tesli niedaleko mnie ale to kiedyś tam w przyszłości. A to by zmieniło dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hetman72 napisał:

Akurat problemu własnego PV nie mam więc i nie będę się ładował w domu.

Nad elektrykiem myślę bo lubię elektryki a przeszkadzają mi spalinówki które hałasują.

 

A jak wychodzi koszt ładowania komercyjnie?

Ile wynosi koszt przejechania 100 km vs hybryda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JackSet napisał:

A jak wychodzi koszt ładowania komercyjnie?

Ile wynosi koszt przejechania 100 km vs hybryda? 

Dla GW z abonamentem za 99zł to jeśli przejadę powyżej 550km w m-cu to będę miał już oszczędności. Na SC będą szybciej bo jest taniej. Na Orlenie dużo później, bo jest nierynkowo drogo.

Liczę co prawda do mojego ze spalaniem 8.2 ale X może trochę by miał mniej, ale nie za dużo. A cenowo np. Tesla Y LR ~ 250-270tys. więc przepaści nie ma.

Edytowane przez Hetman72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hetman72 napisał:

Nad elektrykiem myślę bo lubię elektryki a przeszkadzają mi spalinówki które hałasują. Jestem na to mocno nadwrażliwy, jak również na skrzypienie, popiskiwanie i inne dźwięki w samochodzie.

Hmm a oglądałeś już elektryka bo ten odgłos silnika podczas pracy to nie jest najfajniejszy dźwięk jaki słyszałem, zwłaszcza słuchany z zewnątrz ale w środku tez on jest.  Mam na osiedlu Tucsona i w trybie EV dźwięk jest dziwny, mało fajny racze a już na pewno nie "nieobecny". F150 innego sąsiada brzmi lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Smakor napisał:

Hmm a oglądałeś już elektryka bo ten odgłos silnika podczas pracy to nie jest najfajniejszy dźwięk jaki słyszałem, zwłaszcza słuchany z zewnątrz ale w środku tez on jest.  Mam na osiedlu Tucsona i w trybie EV dźwięk jest dziwny, mało fajny racze a już na pewno nie "nieobecny". F150 innego sąsiada brzmi lepiej :)

Dlatego muszę przejechać się TMY, wtedy będę myślał nad tym bardziej intensywnie.

Dlatego daję sobie jeszcze trochę czasu na wykształcenie opinii, bo X jeździłem i podoba mi się prawie wszystko w nim, może oprócz brązowej wstawki na podszybiu oraz zbędnych wstawek srebrnych i szarych na zewnątrz, takie to trochę to obciachowe, właśnie dlatego TMY w obecnym wydaniu mocno trafia zewnętrznie w mój "gust".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 17:35, JackSet napisał:

A jak wychodzi koszt ładowania komercyjnie?

Ile wynosi koszt przejechania 100 km vs hybryda? 

Sam koszt elektryka ładowanego na taryfie nocnej i weekendowej G12w to ok. 0,1 zł/1km. X trail hybryda - ok. 0,52-0,6 zł/1km. Elektryk na szybkich ładowarkach i tak w ogóle na mieście - podobnie jak cena benzyny ok. 0,5-0,6 zł/1km. Elektryk z fotowoltaiki = 0zł/1km. Nie liczę tu kosztów fotowoltaiki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od operatora, jednak rzadko kiedy spadają poniżej 1 zł za kWh. W ładowarkach Greenway zapłacisz za taką ilość energii od 1,02 zł za ładowanie w abonamencie Energia Max (85,36 zł/miesiąc), do 1,28 zł za standardowy pobór prądu do auta. Ceny są oczywiście wyższe na szybkich stacjach. Za błyskawiczne „tankowanie” do 100 kW zostanie naliczona opłata od 1,37 do 2,09 zł. Na najmocniejszych stacjach szybkiego ładowania zapłacisz od 1,58 do 2,30 zł. "

To powoli przewyższa ceny benzyny, a nawet nie powoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, kto ma: 1) DOMEK i 2) fotowoltaikę to jest wygrany, reszta będzie się męczyła, tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hetman72 napisał:

Ten, kto ma: 1) DOMEK i 2) fotowoltaikę to jest wygrany, reszta będzie się męczyła, tak czy siak.

Nie do konca tak pieknie.

Roznica w cenie zakupu (+ kilkadziesiat tys) i w cenie polisy (2x droższa) będzie sie spłacać przez ponad 100.000 km przebiegu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafal84 napisał:

 

 

Czy ja dobrze usłyszałem? Komp 7 a dystrybutor 6.7?

Rewelacyjny wynik.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. Sezon wakacyjnych wyjazdów powoli dobiega końca. Jak Wasze odczucia po wakacyjnych wyjazdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konskov napisał:

Cześć wszystkim. Sezon wakacyjnych wyjazdów powoli dobiega końca. Jak Wasze odczucia po wakacyjnych wyjazdach?

Też jestem ciekaw. Zostało 2 mce do odbioru.

Ad. obecny T32.

Średnie spalanie miałem z calego wyjazdu ok. 1. 050 km w okolicach 6.7 (średnia przejazdowa 100 km/h trasą 'S' 800 km a reszta na miejscu).

No nie wiem czy hybryda dużo mniej "zadysponuje" 😉 w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ceng napisał:

U mnie ok. 7000 km przebiegu, średnie spalanie z kompa 7.6/setkę km.

Zaznacz w profilu plis wersję. Mogą być istotne różnice w konsumpcji 😉.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackSet napisał:

Zaznacz w profilu plis wersję. Mogą być istotne różnice w konsumpcji 😉.

 

T 33  2022r  n-connecta, napęd na 4 kółka 213KM 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ceng napisał:

T 33  2022r  n-connecta, napęd na 4 kółka 213KM 🙂

Ja czekam na FWD w tym wyposażeniu.

Dzieki.

~J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 07:52, JackSet napisał:

Ja czekam na FWD w tym wyposażeniu.

Dzieki.

 

Nie mam upoważnień do reklamy, ale jeśli w Twoim aucie będzie też manualna klapa bagażnika, to w Toruniu jest świetny warsztat, który zakłada elektrykę (razem z czujnikiem nożnym) bez naruszenia gwarancji. Ja skorzystałem i żona jest bardzo wdzięczna🙂. Szczegóły można sobie wygooglać!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ceng napisał:

Nie mam upoważnień do reklamy, ale jeśli w Twoim aucie będzie też manualna klapa bagażnika, to w Toruniu jest świetny warsztat, który zakłada elektrykę (razem z czujnikiem nożnym) bez naruszenia gwarancji. Ja skorzystałem i żona jest bardzo wdzięczna🙂. Szczegóły można sobie wygooglać!

Dziękuję. Rzeczywiście może zdecyduję się. Jednak to wygoda. Wycieczka do Torunia niedaleko, a juz parę lat nie bylem. Znowu musze odwiedzić żywe muzeum piernika 😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...