Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[100NX] Zmiany stylistyczne


Gość chrosta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

utwardzisz zawieszenie to wtedy sie przekonasz :wink:

 

Przy twardym zawiasie to wiele aut zaczyna trzeszczeć i strzelać i nie muszą być targą czy kabrio. Mój kumpel w peugeocie 106 1.6 16V Gti założył bardzo twarde zawieszenie i na polskich drogach pękły mu tylne kielichy w miejscach mocowania amorków a jego auto było obspawane i miało założoną klatke bezpieczeństwa. Ja w civicu też mam twardy zawias i niestety też wszystkie plastiki trzeszczą, ale taki jest urok polskich dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubolx69

NIe wiem czemu wszyscy narzekają na skrzypienie w wersji Targa? Mój jest naprawdę sztywny, w zakrętach jeździ jak przyklejony, a jedyną rzeczą która czasem skrzypnie jest tylna półka (znamy to ;) ). Tak poza tym to wydaje mi się, że mój nissan pomimo iż wyższy to jest twardszy od nyski np. Gościa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czemu wszyscy narzekają na skrzypienie w wersji Targa? Mój jest naprawdę sztywny, w zakrętach jeździ jak przyklejony, a jedyną rzeczą która czasem skrzypnie jest tylna półka (znamy to ;) ). Tak poza tym to wydaje mi się, że mój nissan pomimo iż wyższy to jest twardszy od nyski np. Gościa :?:

 

Przepraszam bardzo ja od samego początku mówie, że mój jest twardy i nic nie trzeszczy oprócz półki o której wspomniałeś. Niestety mój jest najwyższy z całego grona.

Dzisiaj jeździłem już bez dachu, ale frajda. Niech się już robi ciepło, bo chce codziennie tak jeździć. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

za***ista sprawa z tą targą chłopaki!!! Jutro mam wolne więc biorę Boscha i do dzieła :twisted: !!!

To jest 2 rzecz jakiej wam zazdroszczę :cry:

PZD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Piotrek84r szczerze mowiac nie kupilbym NX jakby nie mial targi, tylko ona mnie przekonala do tego auta.Tez kilka dni temu smigalem bez dachu, ale to nadal nie jest to co jest w lato :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt targa musi byc a co do zawieszenia to mam zamiar na wiosne czyli juz nie dlugo :smile: wymienic zawiasy na twarde i nizsze o 3,5 cm to Wam powiem czy trzeszczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt targa musi byc a co do zawieszenia to mam zamiar na wiosne czyli juz nie dlugo :smile: wymienic zawiasy na twarde i nizsze o 3,5 cm to Wam powiem czy trzeszczy :lol:

 

np. w 2.0 troche trzeszczy... oj trzeszczy

można powiedzieć, że 1.6 w porównaniu do wyżej wymienionego to limuzyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam trzeszczy ale sie lepiej drogi trzyma i hondy civic 1.3 mnie wyprzedzac na lukach nie beda :P nie mowiac o prezencji :evil:

 

Czy ktoś się czepia mojego Civica a dokładniej mojej dziewczyny :?: :x :wink: To prawda pod względem wyglądu nie ma co porównywać NX'a do Civica i całej reszty szarych samochodów stojących obok nas na światłach. PS Civic już jeździ z kartkami na sprzedaż, więc ja już żadnej nyski nie wyprzede nim na łukach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu- kiedys mowiłes cos o tanich spręzynach do nissana 100nx -35 mozesz poda mi do nich stronke??

 

Zgłoś się do S900, bo to on podawał mi namiar i cene. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślał ktos juz o założeniu ksenonków do naszych 100 :?:

 

A ja myślałem. Musisz mieć 2 przetwornice i 2 żarniki, ale koniecznie D2R (te które mają fabrycznie na szkle czarne przysłonki, bo inaczej będziesz za***iście oślepiał). Bierzesz 2 żarówki H4, tłuczesz je i wydłubujesz środek tak by mogły ci wejść w otwór żarniki i w ten sposób uzyskujesz żarnik który podejdzie pod standardowe mocowanie żarówki. Zakładasz, podłączasz 2 kable do przetwornic i masz gotowe. Powiem Ci szczerze, że jak już je założysz (oczywiście dobrze) to już nigdy nie będziesz chciał jeździć bez nich, bo tak jest dobrze na nich widać. Xenony miałem założone w renówce, ale niestety na żarnikach D2S i strasznie oślepiały. D2S stosuje się tylko do soczewek. Pochwale się, że kumpel z serwisu volvo odłożył mi już 2 żarniki D2R o dość mocno niebieskiej barwie, z resztą każdy wie jak świecą xenony w volvo. Miłego dłubania. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubolx69
oj tam trzeszczy ale sie lepiej drogi trzyma i hondy civic 1.3 mnie wyprzedzac na lukach nie beda :P nie mowiac o prezencji :evil:

 

Czy ktoś się czepia mojego Civica a dokładniej mojej dziewczyny :?: :x :wink: To prawda pod względem wyglądu nie ma co porównywać NX'a do Civica i całej reszty szarych samochodów stojących obok nas na światłach. PS Civic już jeździ z kartkami na sprzedaż, więc ja już żadnej nyski nie wyprzede nim na łukach :wink:

Mrozu, miałem już okazje ganiać się z Twoją byłą Civicą, ale z nowym właścicielem- Płohotem za kółkiem. Przyznam szczerze,że dostałem raz w d*pę( on Pb a ja LPG), ale później kręciłem wyżej i remisy ( ja wciąż na LPG) także całkiem ładnie lata jak na 1.3. Napewno pomaga mu nowy układ z kolektorem 4-2-1 oraz mala masa 840 kg więc około 200 kg mniej niż nasze NXy. Ogólnie miły samochodzik. Yo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu, miałem już okazje ganiać się z Twoją byłą Civicą, ale z nowym właścicielem- Płohotem za kółkiem. Przyznam szczerze,że dostałem raz w d*pę( on Pb a ja LPG), ale później kręciłem wyżej i remisy ( ja wciąż na LPG) także całkiem ładnie lata jak na 1.3. Napewno pomaga mu nowy układ z kolektorem 4-2-1 oraz mala masa 840 kg więc około 200 kg mniej niż nasze NXy. Ogólnie miły samochodzik. Yo :D

 

To prawda jak na 1.3 to super latał a przy spokojnej jeździe w mieście spalał niewiele ponad 7L. Teraz moja Ukochana śmiga Corsą 1.2, w porównaniu do Civica to stoi w miejscu, ale przynajmniej jest to bardziej kobiece autko, czego o Hondzie nie mogłem powiedzieć. Myśle, że zrobić w Civicu dobry dolot to jeszcze mu się poprawi a dotego dojdzie przepiękny dźwięk z pod maski, bo z wydechu już jest. No i do tego niskie ubezpieczenie, bo jak by niepatrzeć to jest "tylko" 1.3. Elo

 

[ Dodano: 20-03-2006, 15:09 ]

Bez spryskiwaczy i systemu samopoziomującego (nie ma uniwersalnego)zapomnijcie o xenonach bo będa z tego same kłopoty u niebieskich :wink:

 

Wycieraczki i system spryskiwaczy da się założyć. Jeśli reszte zrobisz ładnie tak jak w fabryce to policja nie skapnie się, że jest coś nie tak. To jest na tyle rzadki samochód, że można wmówić, że tak było fabrycznie, trzeba tylko z lampy spolerować napis H4 o ile taki widnieje

 

no bo myślałem żeby tam soczewki wsadzić i w to xenon

 

Będziesz miał więcej zabawy. Pozatym musisz spolerować szkło lampy na gładko tak by były z gładkiego szkła. Powiem Ci szczerze, że nawet jak uzyskasz taki efekt to może okazać się, że jest to troche nierówno zrobione i będą zmieniały strumień światła.

 

Tak jak wcześniej pisałem do lamp na mozaice (czyli nie na gładkim szkle) stosuje się żarniki D2R (stosowane np. w Volvo i Mercedesie). D2S stosujemy w soczewkach i można je zastosować w lampie która do każdego światła ma inną żarówkę (czyli H1, H3, H7), ale trzeba przysłonić dół żarnika żeby nie odbijał się strumień światła dołem lampy i nieoślepiał innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NXPulsar.jpg

 

i co nie da sie czegoś takiego zrobić na światłach? przeciez musi byc jakiś sposób.. fakt wcześniej s900 próbował coś wykombinować ale doszliśmy do wniosku że bedzie to sie matowić lub tez parować. A da sie coś takiego zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...