Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobciowóz - aktualnie 320KM & 420Nm @ 1 bar


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taki IC mi się marzy i będzie następnym moim krokiem

Odpuść sobie takiego - jest podobnej wydajności jak nie gorzej od Twojego grubego z Iveco do tego kiepsko z montażem - trochę trzeba budę z fleksa potraktować, samego ICka trzeba zmodyfikować...

Za to ma on tą przewagę nad moim poprzednim że jest nieco wyżej, więc nie będę nim wadził o śpiących policjantów. U Ciebie 40mm prima wyżej stoi więc tego problemu być nie powinno przy tym co teraz masz.

 

Ps. Wacuś wpadaj do nas zrobimy raz dwa - stal u nas tańsza, robocizna też :)

Pss. Pauza w robocie, dzisiaj pół dnia spędziłem przy okablowaniu Lanosa pod turbo a w primce jedynie został zaczęty początek ukłądu wydechowego – udało się go tak fajnie ukształtować i puścić że jest mozliwie najbardziej oddalony od chłodnicy i rury tłoczącej poweitrze z suszarki do IC :)

Ciąg dalszy po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się to czyta, gratulacje dobrej roboty :)

Może to mało ważne, ale jak projekt wypali to daj znać ile nyska spala na różnych mapach. Gdzieś w dalekich planach mam suszarkę do swojego 100nx, ale na razie skupie się na pozbyciu rudej i wzmocnieniu konstrukcji. Ale czytając, co da się wykręcić z N/A, nie mogę się doczekać zmian pod maską :)

Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak :!: Kuba specjalnie ma ciagle niesprawne auto bo w przeciwnym przypadku nie mialby co robic.... No moze Renata by sie cieszyla :wink:

 

pozdro Kubu$ :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba tym autem nie jezdzi na codzien aby mógł ci podac spalania

Na codzień nie ale pare razy w tygodniu tak :razz:

Wolnossak żarł na trasie 7-8L i w mieście 11-13L.

Jak będzie z Turbo niebawem się przekonamy, choć pierwsze jazdy będą zapewne bardziej skierowane na emocjie i nie zdziwi mnie jak średnia wyjdzie w granicach 20L :D

 

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2006 ]

Jak miło przed chwilą listonosz zawitał z brakującym 4tym tłokiem, tada terz już zestawik skompletowany:

Zdj281cie015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo pozdrawiam rolkowego zioma :D

No włąsnie siedze i czyszcze tłoki, takrze nabylem wszystki gumy do dolotu i bardzo ale to bardzo solidne cybant :)

Jutro primera powinna juz zapalić i jeżdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się jednak wszystkiego dokończyć.

Dzisiaj blisko 5 godzin zostało poświęcone mojej świętej krowie - poniżej fotki tego co udało się w tym czasie wykonać:

 

Downpipe

Ciężko było się zabrać za wykonanie idealnie pasującego elementu, który miał wypełnić przestrzeń między kolankiem a flanszą, niezbędne przy tym okazały się wskazówki i tekturowe modele przygotowane przez Seniora Grabowskiego, jak już element był w miarę dopasowany zaczęło się kowalstwo artystyczne. Co każdy 1-1,5cm spawu następowało klepanie młotkiem i tak w kółko... Następnie prawdziwa mordęga dla dłoni i wiertarki było wyszlifowanie wszystkich odstających kantów z wnętrza a potem jeszcze wypolerowanie listkownicą, no ale udało się :) Efekt to idealnie gładkie i bez najmniejszych progów wewnętrze a na natomiast na zewnątrz równiutkie ozdobne spawy by Grabowski Junior :D

46b238f5.jpg

165d5e1e.jpg

5495ede0.jpg

f0f2693b.jpg

4bbc9b75.jpg

 

 

Kolektor

O tutaj też gróbo było frezowane, wiorów było tyle że poduszke dla krasnala mogły by wypełnić ;)

4637495b.jpg

e91e2868.jpg

6d8f2ea2.jpg

 

Teraz to już będzie z górki, nareszcie wiertarkę z frezem będzie można odłożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że napiszesz kiedyś jakąś książke Coobcio

szkoda czasu na pisanie - kiedy można coś podrutować ;):D .

Jak będzie tak stary, że nie będzie mógł utrzymać w ręku wiertarki -> szlifierki -> frezarki -> innych narzędzi to może wtedy weźmie się za pisanie.

Póki co działaj chłopie - i pojaw się na spocie w końcu :D oczywiście przyciągnij krowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywną opinię:D Jak do tej pory to nad uturbianiem siedze dobrze ponad 10godzin, nie licząc czasu gościa co mi spawał intercooler.

Myślę że tak w 1/3 roboty jestem, teraz takie spowalniające pierdółki zostały do zrobienia typu, zawieść kolektor do Autoszlifu żeby wyrównali powierzchnie przylgni, pojechać do zakładu zajmującego się hydrauliką żeby wykonali mi na zamówienie przewód doprowadzający olej do turbiny no ale najwięcej będzie grzebania żeby wygrzebać silnik wraz ze skrzynią biegów - jeszcze nigdy nie wyciągałem silnika i liczę przy tym na dużą pomoc ze strony Kiviego :D

 

Na spocik to oczywiste że wpadnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zejdź na ziemię :D

To nie jest porównywalny wogóle przedział Cenowo-klasowy, więc tego wyścigu portfeli nie ma szans żebym wygrał - chyba, że nie daj boże w Almerze coś się wysra, co zresztą nie jest rzadkością ;)

Zresztą GRE to nie klasa dla mnie on ma Dina a Ja hmm... Może Kosa :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Almerze coś się wysra, co zresztą nie jest rzadkością n

 

przyjedz i zobaczysz co sie sra a co nie

 

Zresztą GRE to nie klasa dla mnie

no co ty :shock:

 

a Dino ile wlozyl w samochod i jakie czasy kreci?

to sie go zapytaj, bo tutaj to nie bywa

a co kolejnemu chcesz w portfel zagladac?

 

wlasnie.. co z almera?

a ma sie calkiem dobrze

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dino ile wlozyl w samochod i jakie czasy kreci?

Co do Dina to chłopak ma 555KM @1,6 bara z silniczka 1,8, kręci 12,0XX więcej szczegółów technicznych o konkurencie dla GRE tutaj: http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=35531

 

KONIEC OFFTOPICA... KONIEC OFFTOPICA... KONIEC OFFTOPICA... KONIEC OFFTOPICA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 8:00 rano, czas na śniadanie i na wyjazd.

Dzisiaj na pewno fura odpoali, kwestja pospawania do kupu 5-6 kolanek i z patu odcinkó rury :D

 

Przy okazji zostanie wzmocniony kolektor wydechowy.

 

Ps. w Pruszczu jak wystartuje to w wersji soft - 0,5 bara mało czasu to raz a dwa i brak funduszy by było na przyjazd i jednocześnie rozbiorkę i szlif motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary że ty też masz czas na to wszystko... a teraz ciekawy jestem jak coobciowóz ma się do czegoś takiego... NISSAN 300ZX ?

 

będzie lżejszy i szybszy na prostej, to napewno

 

Coobcio, jak wyjedziesz to nakręć filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary że ty też masz czas na to wszystko... a teraz ciekawy jestem jak coobciowóz ma się do czegoś takiego... NISSAN 300ZX ?

 

będzie szybszy na prostej, to napewno

 

 

napewno to nie zyje Kopernik. mysle ze porownanie jest troche nie trafione. ale zeby nie bylo ze OT... :wink:

 

chetnie zobacze na S z jakims leonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...