Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, haha, buuuuLa :D

Według tej tabelki mam zalać magnatec 5W40 i wymienić po 10kkm albo roku.

Myślę że mój 7 letni traktor zacznie się silnie pocić i moczyć po pełnym syntetyku, zwłaszcza że od nowości był zalany półsyntetykiem ( ponoć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, haha, buuuuLa :D

Według tej tabelki mam zalać magnatec 5W40 i wymienić po 10kkm albo roku.

Myślę że mój 7 letni traktor zacznie się silnie pocić i moczyć po pełnym syntetyku, zwłaszcza że od nowości był zalany półsyntetykiem ( ponoć )

 

 

 

Tam pisze zalecany zawsze rzadszy i optymalny to juz na wieksze przebiegi, nie ma sie co smiac zapewniam Cie ze dobrze zrobiony katalog. U mnie w firmie zalewamy tylko Castrolem i tylko z tej tabeli jak na razie nie bylo zadnych problemow.

 

5w40 sadze ze fabryka zalewala Ty jak juz masz 7 letnie autko jak mowisz to polecam zalac 10w40 i nic sie nie stanie, byle by nie lac z z gestego na rzadszy a z wymiana jest roznie jedni wymieniaja co 10 000 a inni co 15 000 a jeszcze inni "jak wypadnie"

 

 

 

Faktycznie az sam zobaczylem, czyli ten online jest jednak sredni, w zwyklym ksiazkowym katalogu jest 5w40 zalecany i 10w40 dobry 3,5 litra i tak powinno byc. ;)

 

A sadze ze od nowosci byl zalany jednak pol syntetyk ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

zalewałem ostatnio Primę 10W40 Norauto beczka, koszt niewielki, subiektywnie najlepszy z olejów, silnik ucichł (albo ja trochę przygłuchłem), stałem się szczęśliwszy, zaraz po zalaniu syn mi się urodził. Chyba też na mocy silnik trochę zyskał po tym oleju, zawsze zmieniałem co ok. 15tyś km.

 

Polecam

 

kiedyś w Vectrze lałem Lotosika fajnie on śmigała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od kilku dni jestem posiadaczem P11.144 w dieslu (kombi) i tak po przeczytaniu całego tematu widzę że większość preferuje olej Castrola.I tu mam pytanie-co sadzicie o oleju firmy Statoil.Tak się składa,że mam w okolicy zaprzyjaźnioną hurtownię która handluje tymi właśnie olejami i w gotowych bańkach i z beczki.Do moich innych autek też lałem olej tej firmy i nie narzekam.

Moim autku chce właśnie wymienić olej ale mam "zagwozdke" czy lać półsyntetyk czy jakiś inny bo niestety pod maska nie ma żadnej naklejki z informacją jaki jest lany. Ale chyba nie ma co się zastanawiać i lać właśnie półsyntetyka.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "hochoł" odpuść sobie tego Castrola i statoila i kup VALVOLINE a napewno bedziesz zadowolony tylko kup do diesla :D jak niewiesz co to Valvoline to poczytaj na forum a napewno przekonasz sie co do tego producenta pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hochoł tak jak kolega wyzej napisal odpusc sobie castrola (podobnie jak mobila), lepiej np shella (w aso nissana taki leja) lub valvoline, motul, liqui moly jesli wolisz wersje ekonomiczna lotos polsyntetyk jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak cisniesz na tego Valvoline.Powiem szczerze,ze nie widze zadnej roznicy miedzy nim a castrolem.No chyba,ze zadowolenie wynika z tego ze auto ma na budziku ze 400k,wtedy sie zgodze,bo valvo ma wiecej uszlachetniaczy i zapychaczy.A tak traktuje go jako zwykly przyzwoity olej,jak kazdy inny firmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie rady :)

Aleście pojechali po Castrolu aż śmiać się zacząłem :D

Jutro rejestruję autko i zaczynam podróż po naszych drogach moim nowym nabytkiem,a jaki olej wleję na wymianę to zobaczymy co będzie w ofercie w zaprzyjaźnionej hurtowni o której wcześniej wspomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanko czy jest jakaś różnica w oleju nowym a zużytym w skrzyni biegów ( CVT )??

Mam przejechane 127 tys/km i olej wygląda jakby był świeżo wymieniony autko sprowadziłem 4 miesiące temu,ale olejem w skrzyni zainteresowałem się dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie przez najbliższe 60 tys. nie muszę go wymieniać.

 

Na to wygląda. Na przyszłośc Ci powiem, ze olej do tych skrzyn dostaniesz tylko i wylacznie w ASO i nie lej nic innego

A może się orientujesz ile sobie liczą za litr takiego oleju i ile go tam potrzeba? Kuzyn kupił P11.144 własnie z taką skrzynią i cos wspominał że musiałby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może się orientujesz ile sobie liczą za litr takiego oleju i ile go tam potrzeba? Kuzyn kupił P11.144 własnie z taką skrzynią i cos wspominał że musiałby wymienić.

Chyba cos kolo 500zl za calkowita wymiane (w wiekszosci aso placisz za olej wymiana free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Czy ktos moze polecic dobry olej silnikowy do Primery 2.2 Tekna przebieg 117tys. 2002r.

 

Zastanawialem sie nad Olej Castrol Magnatec Diesel 10W40 4L.

 

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za interesująca debata.Połowa usunięta?

Moim zdaniem jak ktoś lał syntetyk to niech go dalej leje

a jak półsyntetyk to niech go dalej leje. A jakiej marki -a

co za różnica przecież spełniają one odpowiednie wymogi .POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod ten(stary) :) temacik.

 

 

Słuchajcie,mam autko już troche czasu,nalatało też już troche i zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni.

Wszystko jak do tej pory działa ok,zima - lato problemów z biegami brak.Chciałbym wymienić olej ,tylko zastanawiam się wlaśnie jaki zalać.

Mineralny wiadomo co będzie zimą.

Połsyntetyk,byloby dużo lepiej,ale nie zaszkodzę skrzyni??Nie chciałbym po wymianie,mieć problemów.

Jeździ ktoś na półsyntetyku w skrzyni w P10??

 

Oczywiście zastanawia mnie też fakt tego że jak to standardowo bywa w P10 poci sie z obydwu czujników w skrzyni, to czy jak wleje półsyntetyka nie zacznie być dużo gorzej.

 

 

PS. Z tymi czujnikami to też jest różnie do wstecznego to jeszcze owszem ale ten drugi(poł.neutralne) to w większosci sklepów mot jak sie pytam to jak jakbym prosił o bułki robią minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Majster51 - ona chyba ma syntetyk w swojej P10. Z tego co mi wiadomo problemów ze szczelnością nie ma, a zalety syntetycznego oleju na pewno docenił zimą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam,

jest to moja pierwsza wymiana oleju w tym aucie. rok produkcji: '99, przebieg: 205tys

nie mam pojecia jaki olej obecnie jest w silniku, nie wiem co wlac. jak na olej mineralny to ten silnik jest chyba jeszcze za mlody co? wiec pozostaje syntetyk, albo pol syntetyk. jaki symbol?

 

ps. zakupilem preparat LIQUI MOLY ENGINE FLUSH, w celu przeplukania silnika i usuniecia syfu z wnetrza...

Edytowane przez siutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...