Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To pocieszające :) bo ja 3 lata temu wymieniałem na castrola i jak widze teraz ceny tego oleju to mnie zrzuca z krzesła. Shell 20 zł tańszy tylko czy dobry ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rychuo@wp.pl

Czy ktoś używał oleju marki Venol lub K2? Nie jestem zwolennikiem takich wynalazków ale cena też robi swoje. warto użyć tych marek, czy nie zawracać sobie głowy i kupić droższe ale bardziej znane oleje (Mobil, Valvoline, Motul)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał oleju marki Venol lub K2? Nie jestem zwolennikiem takich wynalazków ale cena też robi swoje. warto użyć tych marek, czy nie zawracać sobie głowy i kupić droższe ale bardziej znane oleje (Mobil, Valvoline, Motul)?

 

 

Elfa można np. kupić poniżej 20zł za litr, z wynalazkami lepiej nie kombinować, to tylko 4 butelki oleju, a nie 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas1980

Czy ktoś używał oleju marki Venol lub K2? Nie jestem zwolennikiem takich wynalazków ale cena też robi swoje. warto użyć tych marek, czy nie zawracać sobie głowy i kupić droższe ale bardziej znane oleje (Mobil, Valvoline, Motul)?

Olej musi być dobrej klasy.

Mobil,Shell,Castrol nie kupujemy wynalazków olej w skrzyni wymienia sięrzadko i te 50zł różnicy nie zrobi nam różnicy.

A kupno skrzyni i jej wymiana bedzie droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Koledzy moze ktos podzieli sie wiedza,chodzi mi o wymiane oleju w P11 1.6 w warunkach domowych.Nie mam czasu zajechac na wymiane oleju wiec pomyslalem ze zrobie to wieczorem w garazu.Mam oryginalny lewarek i dwie kobylki oraz zapal do pracy,pytanie tylko czy jest to wykonalne?Mam tu na mysli dostep do filtra itp.

Jezeli ktos przerabial juz cos takiego to prosze o podpowiedzi.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim wymieniam przed domem bez kanału, tylko lekko na lewarku aby się można było wślizgnąć z kluczem do korka i filtr z góry, operacja trwa jakieś 10minsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim wymieniam przed domem bez kanału, tylko lekko na lewarku aby się można było wślizgnąć z kluczem do korka i filtr z góry, operacja trwa jakieś 10minsmile.gif

 

Witam

 

Dzieki Dino za szybka pomoc.Powiedz tylko czy lepiej dobierac sie do filtra z gory czy moze lepiej z dolu,mam na mysli dostep.Pozatym z tego co widze to masz 2.0 i nie wiem jak to sie ma do 1.6 jezeli chodzi o polozenie filtra?Jezeli jest w tym samym miejscu to tak jak piszesz nie powinno byc problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ja mam z góry i to jedyne dojście, a TY przecież zobaczysz gdzie masz swój i też sam ocenisz co i jak, do zlewania oleju stosuję baniak po płynie do spryskiwacza z wycietym jednym bokiem, bez problemu mieści się pod autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki Dino za szybka pomoc.Powiedz tylko czy lepiej dobierac sie do filtra z gory czy moze lepiej z dolu,mam na mysli dostep.Pozatym z tego co widze to masz 2.0 i nie wiem jak to sie ma do 1.6 jezeli chodzi o polozenie filtra?Jezeli jest w tym samym miejscu to tak jak piszesz nie powinno byc problemu.

 

Kolego już ci mówie filtr w silniku 1.6 jest z tyłu inaczej niż w 2.0, jak spojżysz z góry to widać go przez kolektor ssący, ja cały czas wymieniam sobie sam z tym że ja mam kanał w garażu, ale myślę że jak podniesiesz samochód na kobyłki to powinieneś dojść bo musisz się położyć pod samochód, z góry raczej nie da rady za mało miejsca. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o podkładce pod korkiem od miski.

Nie żałuj kup miedzianą.

 

Witam

 

Co masz dokladnie na mysli wspominajac o tej podkladce,czy trzeba ja wymieniac za kazdym razem gdy zmienia sie olej?.Nie pamietam zeby byla kiedys wymieniana,a wyciekow zadnych nie mam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co masz dokladnie na mysli wspominajac o tej podkladce,czy trzeba ja wymieniac za kazdym razem gdy zmienia sie olej?.Nie pamietam zeby byla kiedys wymieniana,a wyciekow zadnych nie mam.

 

Pozdrawiam

 

spoko nic nie kupuj to miedziana podkładka, wystarczy dokręcić i jest gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nic nie kupuj to miedziana podkładka, wystarczy dokręcić i jest gitt

 

Witam

 

Dino czasami mam wrazenie jakbym pisal na GG,bo jak zadam pytanie to robie lyk piwka a ty juz przysylasz odpowiedz.

 

Wielkie dzieki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nic nie kupuj to miedziana podkładka, wystarczy dokręcić i jest gitt

U mnie po jednej z wymian oleju zaczęło się pocić miedzianych podkładek nie używam, ale zawsze daję troszkę silikonu od tej pory jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dino czasami mam wrazenie jakbym pisal na GG,bo jak zadam pytanie to robie lyk piwka a ty juz przysylasz odpowiedz.

 

Wielkie dzieki

 

Pozdrawiam

 

taka praca, przy laptopie i telefonie albo w samochodzie laugh.gif, także od 18.10 będę w samochodzie czyli odpowiedź wieczorami jak już zasiądę w "hotelu" biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ja mam z góry i to jedyne dojście, a TY przecież zobaczysz gdzie masz swój i też sam ocenisz co i jak, do zlewania oleju stosuję baniak po płynie do spryskiwacza z wycietym jednym bokiem, bez problemu mieści się pod autem

 

widzę że jak kraj długi i szeroki metody, narzędzia i reszta sprzętu są wszędzie takie same :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki miałeś wcześniej . Jak nie wiesz co było lane to najbezpieczniej zalać go półsyntetykiem (10W40) i nie jakimś tam z serii sport tylko zwykłym, bo i tak będziesz dolewał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem ci tak ja tez nie wiedziałem co było lane do mojego nissana z 1999 roku i zaryzykowałem i wlałem VR1 Racing Motor Oil 5W-50 i powiem ci ze lałem go 4 lata z rzędu i przy wymianie ile wlałem tyle wyleciało tylko jak kupowałem autko to miało na blacie 60000 przebiegu o ile to było prawdą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce znalazłem coś takiego po niemiecku.

 

In kalten und gemäßigten Klimazonen:

10W-30 is geeignet. Gebrauch von 5W-30 kann einen positiven Effekt auf den Kraftstoffverbrauch haben

 

In heißen Klimazonen:

Geeignet sind 20W-40 und 20W-50.

 

In kalten und gemäßigten Klimazonen:

Bei Außentemperaturen über -20(stopni C) ist vorzugsweise 10W-30 zu verwenden.

 

In heißen Klimazonen:

Geeignet sind 20W-40 und 20W-50.

 

Jeśli jest ktoś mi w stanie to przetłumaczyć to stawiam czteropak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...