Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tmx widocznie masz jakąś inną instrukcję (moja jest od P11,144).W mojej pisze że Oryginalny olej przekładniowy NISSAN XZ albo ekwiwalent. Wymiana tak jak napisałem wyżej, bez względu na warunki i przebieg roczny, czyli co 30 kkm lub 24 miesiące.

CO do tajemniczego oleju XZ http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/25846-tajemniczy-olej-nissan-xz/

 

DANI napisałem Ci że syntetyk GL4. Ten Castrol jest jak najbardziej właściwy. W ASO Nissan Lublin leją Shella Transaxle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANI napisałem Ci że syntetyk GL4. Ten Castrol jest jak najbardziej właściwy. W ASO Nissan Lublin leją Shella Transaxle

 

dzieki kolego za odpowiedz,teraz bede juz bardziej spokojny przy zakupie tego oleju :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji obsługi jest napisane że olej w skrzyni wymienia się co 60.000km. Typ oleju API GL-4 75W90 lub 80W90

Ja kupiłem sobie MOBILA 75W90 FULL SYNTETYK GL-4/5 i biegi chodzą gorzej niż przed wymianą :angry: Nie polecam tego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej kolega proponuje ??? bo większość które znalazłem są właśnie 4/5 - samego 4 nie udało mi się znaleść oprócz Valvoline którego na pewno do skrzyni biegów nie naleję

 

Mam zalany właśnie ten Valvoline 75w90 GL4 - spisuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ralfi_ch

Co powiecie o takim wynalazku??? K2 MATIC 85 W140 GL-5 ???? podobno najnowocześniejszy olej:), a jeszcze zapytam, przy wymianie oleju starego na nowy trzeba i w ogóle jest możliwość przedmuchać z ewentualnych opiłków syfów itp??Chodzi mi o to, żeby nowy wlać do idealnie czystego zbiorniczka na ten olej skrzyniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Primerze jeszcze nie wymieniałem ale jak jeździłem Almerką N16 to po 90 tys. wymieniłem na Mobila 75W/90 GL4/5 i śmigała bardzo dobrze. Teraz teściu nią jeździ i ma ok. 160 kkm i nadal wszystko ok także z czystym sumieniem polecam.

Jak byłem ze swoją Primerą na przeglądzie przedsprzedażnym i pytałem się mechaniora z ASO (Jaworski-Gajweski Wa-wa) co ile się w niej wymienia olej w skrzyni to powiedział że wogóle się nie wymienia :o . Tak samo było napisane w dodatku Auto Świata o Nissanch ale tam wypowiadali się fachowcy z tego samego ASO ;) W książce serwisowej mam jednak wpis, że był wymieniany po 60kkm (ASO Lesiak Wa-wa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archeo panie kolego, tym bardziej że nie wiadomo czy nopb czy on

 

Witam

 

Możesz mi powiedzieć co oznacza skrót NOPD?Bo jeżeli chodziło ci o to PB czy ON to jest napisane ze P12 Benzyna.

 

 

Paulinka

Co do oleju uważam ze jeżeli obecnie w silniku jest syntetyk to przy wymianie taki tez zalej. Osobiście polecam Castrola.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możesz mi powiedzieć co oznacza skrót NOPD?Bo jeżeli chodziło ci o to PB czy ON to jest napisane ze P12 Benzyna.

 

 

Paulinka

Co do oleju uważam ze jeżeli obecnie w silniku jest syntetyk to przy wymianie taki tez zalej. Osobiście polecam Castrola.

 

Pozdrawiam

 

1. napisałem nopb a nie jak twierdzisz nopd

2. rzeczywiście nie zauważyłem że chodzi o P12 benzynę

3. ja castrola nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. napisałem nopb a nie jak twierdzisz nopd

2. rzeczywiście nie zauważyłem że chodzi o P12 benzynę

3. ja castrola nie polecam :)

 

Witam

 

Zgadza się napisałeś nopb a ja przekręciłem to na nopd,nie zmienia to jednak faktu ze nie odpowiedziałeś na moje pytanie.Ten post nie jest jednak o tym tak wiec koniec tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość danielvlv

a co sadzicie o takim oleju, bo nigdzie nie ma inormacji o nim : Mobil Clean High Mileage 10W-40, w hurtowni powiedzieli ze to jedyny olej nie rozlewany w Polsce pochodzi z importu ze USA

Edytowane przez danielvlv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie gadać co chcecie.. '

kupiłem auto z przebiegiem ponoć 130.000 na oleju mobil one 5w40. z nalepki wynikało że jakieś 8.000 miał na tym oleju przejechane.

niestety.. po włączeniu zapłonu lampa się paliła dość długą chwilę. auto klepało jak traktor.

ponieważ wcześniej jeździłem wiekowym fordem na valvoline 10w40, to postanowiłem nalać valvoline 5w40 max life + filtr knecht jaki był wczesniej.

błoga cisza.

potem zwykły valvoline 5w40, a już drugą zmianę 5w50 VR1 (racing) dalej z knechtem.

podbierał mi na samym poczatku trochę. teraz zaś mając 190.000 km przebiegu (leję w końcu rzadszy) dolewam na 13-14.000 te reszte z bańki 4 litrowej, która zostaje z wymiany okresowej.

niczego innego nie wleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

możecie gadać co chcecie.. '

kupiłem auto z przebiegiem ponoć 130.000 na oleju mobil one 5w40. z nalepki wynikało że jakieś 8.000 miał na tym oleju przejechane.

niestety.. po włączeniu zapłonu lampa się paliła dość długą chwilę. auto klepało jak traktor.

ponieważ wcześniej jeździłem wiekowym fordem na Valentino 10w40, to postanowiłem nalać valvoline 5w40 max life + filtr knecht jaki był wczesniej.

błoga cisza.

potem zwykły valvoline 5w40, a już drugą zmianę 5w50 VR1 (racing) dalej z knechtem.

podbierał mi na samym poczatku trochę. teraz zaś mając 190.000 km przebiegu (leję w końcu rzadszy) dolewam na 13-14.000 te reszte z bańki 4 litrowej, która zostaje z wymiany okresowej.

niczego innego nie wleję

 

Kupiłem moją primerę z przebiegiem 205 tyś. Zalewam Valvoline MaxLife 10w40 filtr knecht wymianę robię co rok po przebiegu 10 do 12tyś w tym czasie nic nie dolewam a kontrolka z oleju gaśnie po 2-3 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Być może był już wałkowany podobny temat ale ja jednoznacznego wyjaśnienia nie znalazłem.

 

Mam obecnie zalany Mobil One 5w50 do P11 1.6, przebieg 135 tys. km. Musze go zmienić ale chcę kupić jakiś tańszy odpowiednik bo Mobil kosztuje około 200 zł i to za dużo na moją kieszeń.

 

Co mogę teraz wlać bez obawy o silnik? Dziękuję bardzo za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Być może był już wałkowany podobny temat ale ja jednoznacznego wyjaśnienia nie znalazłem.

 

Mam obecnie zalany Mobil One 5w50 do P11 1.6, przebieg 135 tys. km. Musze go zmienić ale chcę kupić jakiś tańszy odpowiednik bo Mobil kosztuje około 200 zł i to za dużo na moją kieszeń.

 

Co mogę teraz wlać bez obawy o silnik? Dziękuję bardzo za porady.

 

Ale oleju nie zmieniasz co miesiąc tylko min. co rok... Jak chcesz coś tańszego to jest np Lotos. Miałem taki w poprzednim aucie i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje shell helix ultra 5w40. Wymieniam w sieci Fauvert i za olej filtr i robocizne płaciłem ostatnio 167 zeta. Od wymiany do wymiany nic nie ubywa a olej lany z beki więc mam nadzieje że to nie podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, lej jakikolwiek oby parametry były takie same. lepszość jednego oleju nad innymi to bzdury wymyślone prze marketingowców.

fizycznie niczym się one nie różnią.

ja leję lotosa, olej jak olej, ani lepszy, ani gorszy, ale nie lubię przepłacać.

jedyne czego się trzymam, to aby nie lać z beczki, bo to Polska jest, gdzie co drugiemu mechanikowi przychodzi do głowy jak zarobić na boku, a taka otwarta beczka to aż prosi się żeby coś z tym zrobić aby zarobić i się nie narobić. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...