Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10W-30 jest odpowiedni do klimatu umiarkowanego i zimnego.

Korzystanie z 5W-30 może mieć pozytywny wpływ na zużycie paliwa są w gorącym klimacie:

20W-40 i 20W-50. Odpowiednie w zimnym i umiarkowanym klimacie -20 (stopni C) korzystnie 10W-30 do stosowania na zewnątrz temperatury.

W gorącym klimacie, są odpowiednie 20W-40 i 20W-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją primerę 2.0 td 3 lata temu też nie wiedziałem na jakim oleju chodziła. Wlałem castrola 10W-40 i stosuje go do dziś. Wszystko jest ok. i nie musze dolewać między wymianami bo ubytki są znikome. Na twoim miejscu wlałbym półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/#de|pl|

wrzucasz tekst jaki chcesz i naciskasz tłumacz. Czasem wychodzą bzdury z translatora

 

... a czteropaka opłać jak będziesz przesyłać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją primerę 2.0 td 3 lata temu też nie wiedziałem na jakim oleju chodziła. Wlałem castrola 10W-40 i stosuje go do dziś. Wszystko jest ok. i nie musze dolewać między wymianami bo ubytki są znikome. Na twoim miejscu wlałbym półsyntetyk.

 

Ja natomiast wiedziałem, że poprzedni właściciel jeździł na mineralnym a mimo to, wbrew obiegowej opinii, że się tak nie robi, wlałem półsyntetyk i jeżdżę tak już ponad trzy lata. Między wymianami nie dolewam, bo nic nie ubywa. Marka oleju to kwesta gustu. Ważne żeby posiadał określone klasy jakościowe.

A mineralny to można lać ale do Ursusa C-330 albo Władimirca a nie do "nyski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja również po zakupie mojej primery nie wiedziałem jaki był olej-w książce serwisowej był jedynie wpis że zalecany olej do silnika benzynowego to pół syntetyk 10w40-również koleś który wymieniał mi ten olej powiedział że wlanie takiego oleju będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem i tak właśnie zrobiłem.Wlałem mobila i do dzisiaj chodzi bez żadnych kłopotów ( odpukać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to przebieg. Kiedys koledzy na tym forum polecali olej Valvoline tu masz odnosnik http://valvoline.pl/valvoline56.html Jezeli chodzi o rodzaj to raczej polsyntetyk 10W40 ja osobiscie smigam na castrol magnatec 10W40. Pamietaj przy wimianie oleju zmienic filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki wszystkim

 

mam jeszcze jedno pytania

 

dajmy na to, że w mojej primerze jest wlany półsyntetyk i czy mogę dolać syntetyk ? (zmieszać)

 

jeśli nie to jakie są tego konsekwencje

 

a jeśli tak to jaki polecacie ? (marka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam przeczytać sobie ten artykuł "Olejowe ABC"-wydaje mi się że fajnie tam wyjaśnili do jakich motorów lać syntetyk a do jakich pół syntetyk, jest też dużo informacji odnośnie tego co oznaczają te wszystkie cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej mam wlać do nissana primery ? rok 2000 , silnik 1.8 , przejechane 140 tys.

może być 5W30 ????

 

Może być i ja bym zalał takim, lub 5w40

pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
:D Tak, myślę że olej będzie najlepszy do tego silnika. Zdania w tej materii bywają jednak podzielone. Na przykład pewna grupa specjalistów opublikowała na youtube filmik, w którym dowodzą że stara honda civic może pracować po wlaniu wody zamiast oleju. Wprawdzie silnik zatarł się po paru minutach, lecz badaczy to nie zniechęca i planują dalsze testy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem kupic olej do skrzyni ale pytanie jaki? Bo Castrola jest kilka rodzai: Manual TAF-X API GL-4/5 0.5 litra http://moto.allegro.pl/castrol-taf-x-75w90-synt-olej-przekladniowy-0-5l-i1289715524.html TAF-XS 75 API GL-4 1 litr http://www.tanie-oleje.pl/produkt/castrol-taf-xs-1l . I nie wiem co wybrać oraz ile wejdzie , bo sprzedawca powiedział ,że 3 litry.

 

...oraz Cstrol TAF-X API GL-4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko jeśli chodzi o olej Ravanol.

Otworzyli nie dawno sklep w okolicy i maja oleje Gulf i własnie Ravanol. I tanie czesci jak w innych sklepach.

Pytałem sie w sklepie o te oleje jeśli chodzi o własciwości to usłyszałem że sobie zaczynaja chwalić. Pytałem do swojego traktorka to za 5l cena jest 105 zeta.

Znajomy sprzedawcy zmieniał w pasaci B5 i powiedział mu że zaczał ciszej pracować silnik. Byłem na stronie Ravanol i do czytałem że do nowych silników z filtrem czasteczek stałych czy pompowtryskiwaczami powinny być odpowiednie oleje.

Ja do wymiany mam jeszcze może 4 tys km ,bo wymieniam co 10kkm.

 

I pewnie poczytam opinie o tej firmie. I może koledzy na forum coś słyszeli dobre czy złe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jaki olej doradzacie do Nissana primera 1.9 dci 2005 rok przejechane 160tys. km. Pytam dlatego, że nie wiem jaki olej był lany poprzednio. Wydaje mi się, że półsyntentyk był by odpowiedni, 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.

Wiekszości poleca sie półsyntetyk jeśli ktoś nie wie jaki był olej lany wczesniej.

Tylko teraz zależy do ciebie wybór jakiej marki wybierzesz olej.

Jedni są za valvoline inni mobil1 czy castrol a jeszcze inni inna marke B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość rychuo@wp.pl

Witam

 

Jestem posiadaczem Primery 2,0 TD z 2000r. Nadzszedł czas na wymiane płynu chłodniczego. 2 lata temu zalałem różowe Borygo. Czy znacie jakiś lepszy płyn, czy mam zostać przy tym? Czym różni się różowe Borygo od zielonego? Co myślicie o płynie Petrygo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniasz to zalej PRESTONE w takich żółtych butelkach, jest dobry.

 

borygo chyba nie powinien być stosowany w aluminiowych chłodnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...