Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś ile potrzeba dokładnie płynu hamulcowego do układu w P11 z ABS ? Jeden litr wystarczy?

1l starczy na pewno.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem użytkownikiem primery p12 2,2 td nie mam instrukcji jak również książki serwisowej jaki powinien być stosowany olej do tego silnika i po jakim przebiegu powinien być wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnych olejach z niżej półki co 10kkm a przy lepszych olejach pewnie co 15kkm.

Jak jest nie za duży przebieg to można syntetykiem a jak juz koło 200kkm półsyntetyk lać.

Zawsze lepiej wymienić a nie jezdzić 20kkm czy wiecej.

No i filtry też co koło20kkm na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nie za duży przebieg to można syntetykiem a jak juz koło 200kkm półsyntetyk lać.

skad takie mądrości masz? ja muszę po przebiegu (licznikowym) natychmiast jechać do serwisu i zalać silnik półsyntetykiem, a nie 5W50!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ponad 300kkm i leje półsyntetyk. A gdybym wlał pełen synetyk to pewnie by uszczelki puściły i olej by ubywał.

Wymieniam co 10kkm .

A wiekszość powinna wiedzieć jaki chce olej.

Bym miał 100kkm na liczniku to pewnie bym kupował pełen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wciska się kitu bez przyczyny!!

 

dopóki silnik nie spala oleju, nic sie nie dzieje, to sie leje pełen syntetyk!

auto jest znacznie lepiej smarowane, a w zimie rozruchy o niebo łatwiejsze. nie wspomne o szybszym smarowaniu zmarzniętego silnika.

boisz sie o uszczelki silnika!? zafunduj mu valvoline max life 5w40, a teraz jak masz co masz to maxlife 10w40 i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jaki olej do Primerki 1.8 + LPG, przebieg 195 tyś. Dodam, że silnik nie bierze oleju, a nalepka po poprzedniej wymianie poszła sobie...

Ja wymieniam co 15 tys i leje syntetyk 5W50 Mobila przebieg mam podobny, z tym że dolewam ok 1 litra na 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W mojej primerce 2.0 B/G 1997r był zrobiony remoncik silnika, do wymiany poszły pierścienie ,panewki, ślizgi i pogięte zawory zplanowana została i zregenerowana głowica .Auto ma ok 220kkm przebiegu. Do remontu silnika był lany półsyntetyk teraz chciałbym nalać syntetyka czy to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam pytanko. Ubyło mi trochę płynu do wspomagania, czego mogę tam dolać? Nie wiem co jest tam wlane i nie wiem też czy takie płyny są mieszalne? Autko to Primera P11 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE O CO DYSKUSJA, MACIE INSTRUKCJĘ OBSŁUGI A TAM WYRAŹNIE NAPISANE

DO SILNIKA DIESLA OLEJ 10W40 DO BENZYNIAKA 5W30 W TEMERATURACH UMIARKOWANYCH.

A CO KTO LEJE ,JEGO SPRAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić olej w skrzyni biegów zalecany jest GL-4 75W90 a czy można dać i czy jest w czymś lepszy GL-5 75W90 np http://allegro.pl/valvoline-durablend-75w90-gl-5-sklep-lodz-i2171428255.html i czym się różni oprócz opakowania od http://allegro.pl/valvoline-durablend-gl-5-gear-oil-75w90-1l-i2175770725.html

Czy podawane 3 litry starczą czy lepiej kupić od razu 4 litry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić olej w skrzyni biegów zalecany jest GL-4 75W90 a czy można dać i czy jest w czymś lepszy GL-5 75W90 np http://allegro.pl/va...2171428255.html i czym się różni oprócz opakowania od http://allegro.pl/va...2175770725.html

Czy podawane 3 litry starczą czy lepiej kupić od razu 4 litry?

Było już, nie można stosować GL-5, bo on reaguje z materiałem, z którego robione są synchronizatory chyba. Jeżeli do skrzyni jest przewidziany GL-4, to można co najwyżej stosować olej spełniający obie normy jednocześnie - GL-4/5. Ja wlałem 3 litry i weszło pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak jest GL 4 to ok., tylko czy to jest olej mineralny czy syntetyk? Zalej skrzynie syntetykiem i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie nie wiem czemu rozmowa przeszła tu wyłącznie na olej i bezsensowne spory...

O oleju jest inny temat w którym było wszystko 100 razy poruszane.

TU macie temat o oleju:

http://forum.nissank...szych-primkach/

wątki poruszane nie odbiegają od tytułu "Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w lekkim szoku.......

Post założony.......2005....jeśli się nie mylę.

Jakie oleje??? Jest rok 2013, ale......producenci oleji podpuszczają jak i producenci silników.....

Zdajcie się na......ankiety i fora, czysto zainteresowane takimi tematami. Ja wiem bez reklamy jakie oleje warto stosować.......

Przypatrzcie się zespołom czysto rajdowym........

W samochodach takie.....w motocyklach takie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

wątki poruszane nie odbiegają od tytułu "Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer"

 

Ok ale temat tylko i wyłącznie o olejach jest gdzie indziej ;)

po co wałkować 2 raz to samo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupując primerę w lipcu ub. roku byłem zapewniany, że zalany jest minerałem i to z beki... pod maską na kartce było mobil 5w50, czyli ma się nijak do tego co słyszałem.. zalałem takim samym co na kartce czyli mobil 1 5w50.. stwierdziłem, że raz się żyje i ten co pisał to wiedział co pisze.. zmieniałem na początku grudnia 2012 olej czyli jakieś 3-4 tys km i do tej pory trzyma się ilości wlanej przy zmianie.. dodam, że miesiąc przed zmianą zagazowałem auto i szczerze poza minimalnie głośniej chodzącym silnikiem nie zauważyłem negatywów.. przebieg na chwilę obecną to 131kkm, jest to pewna liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten olej u siebie przez ok. 100 kkm, parametry trzymał (nie brało mi oleju) przez ok. 6 kkm, miedzy wymianami ( co 15 kkm) dolewałem max. 1 litr oleju, teraz leje Castrola Magnatec 5W40 zuzycie oleju mam podobne (wymieniam go jednak już co 10 kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to potworne koszty.

A czemu interwał skróciłeś do 10? Masz bardzo dobry olej trzymający długo parametry motor nie wysilony, fakt zagazowany?

 

Jwki masz przebieg i sposób eksploatacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...