Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

po nowym roku czeka mnie wymiana oleju plus filtry

 

zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem : płukanie, potem nowy olej i filtry

 

czyli to potem olej liqui moly i filtry, silnik ma przelatane 280tysiecy i wypija 100 oleju na dwa miesiące

 

P11 2.0 LPG

 

 

bedzie ok ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja castrola bym nie nalał nawet do kosiarki.

Popytaj mechaników nawet co myślą o tych olejach. Zwykłe hydrokraki i to najgorszej jakości.

Nic nie jest? rozbierz pokrywę zaworów,pooglądaj klawiaturę,przypatrz sie jak wygląda pokrywa od spodu.

Ciekawych rzeczy się dowiesz :)

Zalany Motulem 10W40 po 20 minutowej płukance, przy okazji wymieniłem olej w skrzyni biegów na 75W90 pełny syntetyk bo nie wiadomo kiedy i czy był w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Zalany Motulem 10W40 po 20 minutowej płukance, przy okazji wymieniłem olej w skrzyni biegów na 75W90 pełny syntetyk bo nie wiadomo kiedy i czy był w ogóle.

I bardzo dobrze. Skrzynie masz załątwioną na 50 tys km. Olej co 10 tys i bedzie grało aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również czeka wymiana oleju. Od 1.5 roku (przejechałem 10.000km) jeżdżę na Castrolu 5W40 i chętnie bym przy takim pozostał, ale się nie upieram. Silnik jest suchy, nigdzie się nie poci, nie bierze oleju, przebieg 160.000km. Macie jakąś propozycje? SIlnik SR20.

Czytałem jeszcze porównanie filtrów oleju. Wiem, że Filtron w pojedynku Mann, Knecht, Filtron przegrywa, ale co przemawia za Knechtem porównując go do Manna? 

Edytowane przez AdamTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również czeka wymiana oleju. Od 1.5 roku (przejechałem 10.000km) jeżdżę na Castrolu 5W40 i chętnie bym przy takim pozostał, ale się nie upieram. Silnik jest suchy, nigdzie się nie poci, nie bierze oleju, przebieg 160.000km. Macie jakąś propozycje? SIlnik SR20.

Przeczytaj sobie kilka postów wyżej, ja z Castrola zrezygnowałem po wyjaśnieniu kilka spraw przez naszego Moderatora  :) 

I bardzo dobrze. Skrzynie masz załątwioną na 50 tys km. Olej co 10 tys i bedzie grało aż miło :)

Powiem tak: być może nowonabywca będzie miał spokój bo mój Nismo jest wystawiony na sprzedaż ( potrzebuję duże kombi z 4x4 - szukam Subaru Legacy ) ale nie ukrywam że może nie zostać sprzedany bo jak nie znajdę Gacka w lepszym stanie niż mój Nismo to nie sprzedam  :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość matiii1986

Witam. Od dwóch tygodni jestem (jak na razie :rolleyes: ) szczęśliwym posiadaczem Primery P12 1.6 benzyna, 2005r. Chce wymienić filtry i olej, nie wiem co lał poprzedni właściciel i kiedy ostatni raz był serwis. Na liczniku jest trochę ponad 150k km. Jaki wybrać olej? Nie chodzi mi o producenta, a o właściwości oleju. Co polecacie? :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam olej o najlepszych właściwościach przed i po takim przebiegu jak 150.000km.

Mobil1 5w50 jest do nowych silników i takich z takim przebiegiem.

Ale przed wlaniem kup tą płukankę http://allegro.pl/liqui-moly-0-3l-plyn-do-plukanka-silnika-2640-i5025083065.html

I przed wymianą wlej do silnika i niech pochodzi 20minut na biegu jałowym ,zlej i zalej docelowy olej .

Jak będziesz miał Mobila1 5w50 to już nie będziesz czyścił płukankami bo on bardzo dobrze czyści .

Wymiana oleju i filtra oleju zawsze co 10.000km ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol też bardzo dobry. Sam go używam i jestem zadowolony.

Olej kup taki na jaki Cię stać. Można kupować drogie i niewiadomo jakie firmowe, tylko że to nie przełoży się nijak na cokolwiek w zwykłym rodzinnym samochodzie. Ważniejsza jest systematyczność i regularne wymiany niż sama oliwa. Ja kupuję Castrol za 80 PLN 4 litry i jeździ. Jak Cię stać, albo jak u Ciebie laski lecą na drogi olej w silniku - to kupuj ten po 80 PLN za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112zł za 4l  M1 5W50 tak to kosmiczna kasiora do wydania .

A nie lepiej nalać rzepakowego z Biedronki tam za litr jeszcze taniej a jaki nowoczesny skład i szybki w smarowaniu że fest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Troche mnie śmieszą te wieczne posty o to: jaki olej do...
Każdy byle by często wymieniany :) Czy nalejesz GM,Castrola,Mobila,Shella czy inne ustrojstwo to to i tak są hydrokraki a nie pełne syntetyczne oleje.
Ja lałem do primery Totala, do Puga też tyle że z dodatkiem do aut z FAP'em/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam. Noszę się z zamiarem wymiany oleju. Poprzednio był zalany mineralny ale teraz chcę zrobić płukanie silnika i zalać półsyntetyk. Teraz pytanie co wlać?? Gdzieś wyczytałem że fabrycznie leją Texaco. To będzie dobry wybór czy lepiej wlać na przykład Valvoline??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

177 tyś i już minerał debilizm !!

To ty wlałeś ten mineral ???

Silnik zdrowy czy nie ??

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie, to chyba Shella lano do Primer...

Ja też mam 1,6 145kkm i śmigam na 10W40... wcześniej Shell , od dwóch lat na Mobil .

 

Jeśli chodzi o markę oleju , to tutaj każdy ma inne zdanie , preferencje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edek01: Samochód był sprowadzony z Włoch i pierwszy właściciel w Polsce zalał mineralny bo promocja w biedronce była :|. Ja teraz będę chciał go doprowadzić do stanu używalności a trochę roboty przy nim będzie. A silnik jak najbardziej zdrowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyller a na jakim Mobilku bo ja na Balsamie od Mobilka1  :)


@Edek01: Samochód był sprowadzony z Włoch i pierwszy właściciel w Polsce zalał mineralny bo promocja w biedronce była :|. Ja teraz będę chciał go doprowadzić do stanu używalności a trochę roboty przy nim będzie. A silnik jak najbardziej zdrowy. 

Nie ma wycieków poceń??

Jeśli nie ma to kup tą płukankę http://allegro.pl/liqui-moly-pro-line-plukanka-do-silnika-2662-500ml-i5450270857.html

Wlej i trzymaj na wolnych obrotach 30min!!!

I wlej olej jaki tam sobie życzysz  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zaobserwowałem. Silnik jest suchutki. W lokalnym sklepie znalazłem Liqui Moly za 29 zł. Proponowali mi jeszcze COMMA za 16 ale raczej zostanę przy LM. Nie będę ryzykował że takie wynalazki pożrą mi uszczelki albo coś. Chyba że znacie tą markę ale ja się na nią nie natknąłem jak teraz szukam informacji o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj z Comma!!

Bież LM jest zajebi............. :spoko:

Silnik suchy jak pieprz to super ,ja to bym zapikował balsam od M1.

Tak zrobiłem z Almerą miałem 10W60 płukanka ,zlanie i wlanie balsamu od M1 silnik pięknie pracuje do dziś na tym samym oleju  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc balsam M1 który dokładnie masz na myśli?? Z tego co widzę na allegro to 10W40 jest tylko ten Super 2000 chyba że mówisz o pełnym syntetyku.

Edytowane przez Monster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...