Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potworne koszty nie są ;) bo wchodzi zaledwie 3 litry ;) litr oleju kosztuje ok. 30 PLN,

Przebieg 224 kkm głównie miasto, często na krótkich odcinkach

Czemu skróciłem? Zauważyłem, że czym starszy olej to więcej bierze oleju... do 6 kkm zużycie minimalne potem już gorzej

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt, też jak już mam przekulane powyżej 10000 to tez musze dolac troszkę żeby dociągnąc do 15000.

Ale zostało mi jeszcze 4000 do 200kkm i tez przejdę na 10.

Dzięki za trafną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość marekdaniel85

Witam. ostatnio zauważyłem że poziom płynu od wspomagania jest nieco poniżej dolnej granicy. auto mam od 6 lat i nigdy nie zmieniałem tego płynu. Czy wskazane było by całkowicie go wymienić?(jeśli tak to jak to zrobić) , czy po prostu mogę dolać pierwszego lepszego płynu do wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Płyn do wspomaganie zmienisz tak:

Odpalasz motor, wyciągasz co masz w zbiorniku,koła na maks w lewo,wyciągasz,maks w prawo,wyciągasz i tak do skutki aż będzie się ciężko kręcic ale nie za długo bo pompę można zatrzeć(smarowana jest płynem) Jak wyciągniesz to możesz jak chcesz odłączyć węzyk od pomnpy i zlać to co zostało w przewodzie a później dolewasz i taka sama procedura ;)Pamiętaj żeby nowego nalać max do poziomu cold ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu czeka mnie wymiana filtrów i oleju ,postanowiłem silnik zalać Valvoline MaxLife 10W40

 

jeździ ktoś na takim oleju będę wdzięczny za opinie, na forach można wyczytać raczej ochy i achy na temat tego valvoline

 

silnik obecnie ma przejechane 260tyś i jest zalany półsyntetykiem catrolem magnatec

Edytowane przez Dck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Lej śmiało. Miałem ten olej i nie ustepuję castrolowi czy innym wynalazkom. Ważne jest abyś kupił filtr który będzie miał jakoby zawór zwrotny ktory bedzie zapobiegał zlewaniu oleju z filtra przez co będzie on szybciej od rozruchu smarował. Taki zawór ma knecht i Bosch :)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja też nie ;)

Gdzies mi ktos zapyta czy chce filtr z zaworem czy bez. Ja ze z i dał mi boscha. Działanie takie że ledwie mrygnie kontrolka oleju podczas zapalania auta,zas na innych świeciła się przez sekundę półtorej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Aa

Comboo, piszesz straszne glupoty, probujac sam siebie przekonac, ze slusznie wywalasz pieniadze (pewnie Rodzicow) na drogie oleje na bazie syntetycznej. Olej jest integralna czescia silnika, i jego parametry sa okreslane przez konstruktora. Nalezy wymianiac olej zgodnie z zaleceniami producenta, wg zalecanej klasy jakosciowej i lepkosciowej. Zdanie DO SILNIKOW NISSANA TYLKO SYNTETYKI jest twoim wymyslem, bzdura, i efektem zbyt duzego wplywu reklamy na twoj podatny mlody umysl. Do silnikow generacji SR2.0, GA1.6, zalecany jest olej klasy jakosciowej SG/SH, oraz lepkosc, wg ogolnie przyjetej klasyfikacji SAE.

Ponadto producent nie przewidzial powszechnego stosowania olejow w pelni syntetycznych, raczej mineralne. Kompromisem wydaje sie olej polsyntetyczny, 10W40. Natomiast przy silniku o przebiegu powyzej 100 tys, zalewanie go syntetykiem, jest szczytem glupoty. Mozna narazic sie na ogromne wydatki spowodowane spadkiem cisnienia smarowania, na skutek rozszczelnien. Nalezy pamietac, ze przy rozruchu na zimno, metalowe czesci, z natury rozszarzalne termicznie, sa niespasowane. W nawet srednio zuzytym silniku olej syntetyczny potrafi przejsc pod pierscieniami. Oznacza to pogorszenie smarowania, ale przede wszystkim konsumpcje oleju, oraz znaczne zanieczyszczenie mieszanki paliwowo powietrznej. Kolego, jak sie nie znasz, to nie zabieraj glosu, zwlaszcza nie radz innym niedoswiadczonym. Do silnikow DIesla bezwzglednie nalezy mocno rozwazyc stosowanie oleju syntetycznego , bo naprawde mozna zrobic kuku silnikowi.

Jeszcze uwaga do Comboo.. zanim Twoj silnik zdazy odczuc efekt stosowania lepszego oleju, zdazyc rozbic auto z piec razy, a w najlepszym razie zarznac je tak, ze sprawny zostanie w nim tylko olej.

Pozdrawiam uczestnikow forum.

To bardzo ciekawe co Waść piszeszale chyba każda reguła ma wyjatki-moja Primerka 1991 w automacie kiedy kupiłem była na półsyntetyku jakimś niemieckim i miała na liczniku ok 220tys. zmieniłem w automacie (2002 rok olej na Mobil Atf Shc) a w silniku na mobil 5w50 i śmigam już tak od 2002 roku teraz mam 360tys. Oczywiście w silniku zmieniałem co roku olej w Automacie teraz wymienię ale że nie mogę kupic tego mobila będzie wymiana na syntetyk Midland Omnimatic. Raz mechanik zrobił mi " sabotaż " choć zaznaczałem że ma być syntetyk i wlał półsyntetyk-i od razu czułem róznicę -wlałem od razy syntetyk. Ja twierdze że tylko syntetyk-wszelkie mineralne "zupu" i brednie że im starszy silnik to przejęć na minerał- nie. Acha i jeszcze jedna ważna uwaga- kupuję bańkę 4 litry i zostaje mi nawet te pół litra co roku -mój silnik nie pali oleju nic. Kiedy żona miała starego malucha -na koniec wlałem jesienią do niego te nazbierane resztki i smigał na 5w50 aż miło -nic się mu nie stało, nic go nie rozszczelniło. Pojeździł jescze rok i pojechał ze względu na korozję na złom ale ze sprawnym silnikiem teraz jest Maruti z wtryskiem na mobilu 5w50 i tez nie pali oleju.

Ja nigdy już nie kupię auta co nie było na syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja nigdy już nie kupię auta co nie było na syntetyku.

 

Ciekawwe skąd będziesz wiedział co było lane do silnika przed sprzedażą ;)

Chyba że uwierzysz na słowo sprzedającemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki maly delemat. Posiadam Primere p11-lift 1.8 i chce zmienic olej, ale nie ma katrki jaki byl...Nie wiem co w tej sytuacji robic, lac 10W40?... a i dodam ze mam 183 tys. km zrobine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Masz suchy silnik?
nie ma wycieków?

To czytamy posty wyżej i lejemy 5W40 lub 10W40 ;)

 



Masz suchy silnik?
nie ma wycieków?

To czytamy posty wyżej i lejemy 5W40 lub 10W40 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik czysty i wyciekow nie ma... ale nie bede ryzykowam zaleje go 10W40:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Czym ryzykował??
Nie masz się  czego bać ;)
Półsyntetyk jest optymalny w sumie wiec jak wolisz :)
 

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem nie leje sie lepszego oleju niz byl...tylko w moim przypadku nie wiem jaki byl wiec najlepiej 10W40 i bedzie git... i chyba MOBILA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sie tylko dowiem bo czy lepiej ELF, czy TOTAL??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony mogę polecić Valvoline (używam syntetyk 5w40) - może trochę drogi, ale w przypadku mojego akurat silnika póki co nie zauważyłem aby silnik "brał olej", mało tego spalanie - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ze swej strony mogę polecić Valvoline (używam syntetyk 5w40) - może trochę drogi, ale w przypadku mojego akurat silnika póki co nie zauważyłem aby silnik "brał olej", mało tego spalanie - super.

Również polecam ale Valvoline MaxLife 10W40;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić MOTUL 6100 Synergie+ 10W40.

Mam go w dobrej cenie (95zł/5 litrów) ;)

Edytowane przez c@rlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...