Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Panowie,w układzie wspomagania kierownicy mam płyn o około 1cm poniżej minimum. Według instrukcji powinien tam być płyn/olej DEXRON. No i tak się zastanawiam czy nic z tym nie robić czy może dolać tego płynu czy też wymienić całkowicie na nowy. Byłem z tym u mechanika to powiedział że jak wspomaganie dobrze działa to lepiej nic tam nie robić. Dodam że płyn ma kolor ciemnobrązowy,wycieków z układu nie ma jedynie okolice zakrętki zbiorniczka są zapocone. (być może przez kilka lat ten płyn się pomalutku wypocił ze zbiorniczka) No i kolejne pytanie: Czy ten płyn się wymienia co ileś lat? W instrukcji samochodu nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Auto ma teraz 297.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Po pierwsze owszem wymienia się- jedni mowią że co 40 tys km,inni że co 60 tys km.

Wg manuala nie wymienia się wcale tylko kontroluje poziom i szczelość co 30 tys km ;)

Ja nie wiedziałem kiedy był u mnie wymieniany czy dolewany(pewnie nigdy) i po zakupie wymieniłem(przy okazji wymiany pompy wspomagania bo była zatarta)
Olej jaki wlałem to normalny olej hydrauliczny ATF z firmy Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy olej

- Elf Competition 10w40 Diesel

- Shell Helix 10w40 Diesel

 

nadaje się do silnika 1,6 benzynowego w Primerze P11?

 

Czy też używanie jego grozi awarią silnika?

 

Proszę o poradę.

(Mam pozostałości po starym samochodzie i chciałem je wykorzystać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Przeczytaj co jest napisane na etykiecie.
Przypuszczas że widnieje tam napis - przeznaczony zarówno do silników  benzynowych jak i diesel'a,itd.

Wg mnie nie ma różnicy-jest to jedynie chwyt marketingowy,tak samo jak oleje typu city.
Wlałem do renault clio 1.2 kiedyś 2 miksy (orlen platinum diesel i loto city) i normalnie samochód działał i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj można dobrać olej do samochodu i inne płyny eksploatacyjne , podane są też ilości

 

http://www.valvoline.pl/polish/lubricant_advisor

 

Ale nie każdy jest miłośnikiem Valvoline.

 

Czy olej

- Elf Competition 10w40 Diesel

- Shell Helix 10w40 Diesel

nadaje się do silnika 1,6 benzynowego w Primerze P11?

 

Czy też używanie jego grozi awarią silnika?

 

Proszę o poradę.

(Mam pozostałości po starym samochodzie i chciałem je wykorzystać)

 

Tutaj wyjątkowo nie mogę się zgodzić z przedmówcą, oczywiście na podstawie danych Firmy Elf, lub google.

 

Odnośnie ELF-u...

 

 

Jest nowoczesnym półsyntetycznym olejem silnikowym bardzo wysokiej jakości przeznaczonym do silników DIESEL.

 

Zalecany jest do stosowania w wysokoprężnych silnikach najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, wyposażonych we wtrysk pośredni i bezpośredni.

Moż byćon stosowany w jeździe miejskiej i po autostradzie z dużą prękośią w samochodach osobowych i dostawczych użtkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

 

Gdyby Twój Elf posiadał w swojej nazwie dopisek literowy ST lub STI, to można taki również i do benzyny.

 

Co do Shella, to już nie figuruje w bazach, chyba że masz jeszcze jakąś dopiskę w nazwie, której nie podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zwracam się do was o pomoc , czytałem coś o płukaniu silnika. Przydatne takie coś? Ponieważ nie mam plakietki na której jest napisane jaki był wlany olej i sprzedawca też nie wiedział, bo primerke miał tylko przez lato. Więc doradzcie mi coś :) Mile widziane też nazwy,rodzaje filtrów i olejów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ale nie każdy jest miłośnikiem Valvoline.

 

 

Tutaj wyjątkowo nie mogę się zgodzić z przedmówcą, oczywiście na podstawie danych Firmy Elf, lub google.

 

Odnośnie ELF-u...

 

 

Jest nowoczesnym półsyntetycznym olejem silnikowym bardzo wysokiej jakości przeznaczonym do silników DIESEL.

 

Gdyby Twój Elf posiadał w swojej nazwie dopisek literowy ST lub STI, to można taki również i do benzyny.

 

Co do Shella, to już nie figuruje w bazach, chyba że masz jeszcze jakąś dopiskę w nazwie, której nie podałeś.

Dlatego napisałem żeby pytający podał co ma dokładnie napisane na ulotce gdyż tam jest wszystko podane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zwracam się do was o pomoc , czytałem coś o płukaniu silnika. Przydatne takie coś? Ponieważ nie mam plakietki na której jest napisane jaki był wlany olej i sprzedawca też nie wiedział, bo primerke miał tylko przez lato. Więc doradzcie mi coś :) Mile widziane też nazwy,rodzaje filtrów i olejów :)

Pomóżcie bo zima się zbliża a trzeba porobic co nie co przy autku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Hej, zwracam się do was o pomoc , czytałem coś o płukaniu silnika. Przydatne takie coś? Ponieważ nie mam plakietki na której jest napisane jaki był wlany olej i sprzedawca też nie wiedział, bo primerke miał tylko przez lato. Więc doradzcie mi coś :) Mile widziane też nazwy,rodzaje filtrów i olejów :)

Tak,przydatne.

Poczytaj linki wcześniejsze gdzie bodajże Mirek prezentuje produkty z Lique Moly.

Wlewasz takie cudo do silnika,odpalasz i robisz z 3 km. Podjeżdżasz,zlewasz wraz z olejem i wlewasz nowy olej.

Nie będe pisal o rodzaju bo jest tego 33 karty na tej stronie więcpowtarzanie się jest nonsensen-poczytaj wcześniej.

A co do tego że nie ma plakietki. Miej zwyczaj zawsze wymieniać jak kupujesz nowe auto. Bo plakietki można doczepić a jeździć 30 tys na oleju raczej nie polecam.

Koszt niewielki a spokój dla duszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zwracam się do was o pomoc , czytałem coś o płukaniu silnika. Przydatne takie coś? Ponieważ nie mam plakietki na której jest napisane jaki był wlany olej i sprzedawca też nie wiedział, bo primerke miał tylko przez lato. Więc doradzcie mi coś :) Mile widziane też nazwy,rodzaje filtrów i olejów :)

 

Tutaj masz płukanke http://www.youtube.com/watch?v=jMMmctc7f1w  i nie tylko http://www.youtube.com/watch?v=qrYnBvGg_sg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja w każdym swoim aucie używałem płukanki LM i potem zalewałem syntetykiem Synth Oil High Tech 5W-40. Nie wiedziałem jakie oleje były do nich lane i żaden silnik się nie rozszczelnił. W nysie (213 tys. km.) zrobię to samo. Póki auto nie bierze oleju, nie poci się, leję syntetyk.
 

Edytowane przez Sz@tynbury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedługo muszę zmienić olej w silniku i chciałem zapytac jaki olej mi polecicie i ile oleju wchodzi d silnika.Samochód w samej benzynie przebieg 187tys. Poprzednio był zalewany Shell Helix 10W40. Primera P11 1.6 99KM 1997rok. Jeszcze pytanie odnośnie filtrów, czy filtr paliwa i powietrza powinno sie zmieniac przy kazdej wymianie oleju? Czy w tym aucie jest filtr kabinowy?Z góry dzięki pozdrawiam

Edytowane przez kielbasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest filtr kabinowy, a na resztę pytań znajdziesz od w instrukcji samochodu

 

Spoko sprawdziłem w instrukcji a moze polecicie mi jaki olej kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany setki razy ....

 

Ile ludzi tyle zdań i opinii co do wyboru oleju.... ;)

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć ,że cały czas ( od nowości ) moja Primera była  "pojona"  właśnie SHELL Hellix 10w40.... Choć po ostatniej wymianie ma wlany ( po raz pierwszy) Mobil 1 ... 

 

aaa... i filtry wymieniasz ZAWSZE przy  każdej wymianie oleju.... (bo co za sens wykąpać się i założyć brudne ....  ;)  :D )

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany setki razy .... Tutaj masz link do miejsca , w którym możesz sobie poczytać lekturę  ;)

http://forum.nissank...yjne-do-primer/

 

Ile ludzi tyle zdań i opinii co do wyboru oleju.... ;)

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć ,że cały czas ( od nowości ) moja Primera była  "pojona"  właśnie SHELL Hellix 10w40.... Choć po ostatniej wymianie ma wlany ( po raz pierwszy) Mobil 1 ... 

 

aaa... i filtry wymieniasz ZAWSZE przy  każdej wymianie oleju.... (bo co za sens wykąpać się i założyć brudne ....  ;)  :D )

 

 

Skyller masz na myśli tylko filtr oleju czy paliwa i powietrza tez wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to filtr oleju i filtr powietrza... corocznie wymieniam również przeciwpyłkowy czyli kabinowy (przy klimie to konieczność, dla własnego dobra /zdrowia)

W Primerach benzynowych filtr paliwa wymienia się po 60 tyś. , a potem ponoć po 120 tyś. kilometrów.....następne wymiany nie wiem po ilu , bo jestem po tej drugiej dopiero..... jeśli mam mylną wiedzę co do tego filtra - koledzy niech mnie poprawią... :blush:

Ty dla pewności możesz go wymienić także (nie wiem od kiedy jesteś posiadaczem tej Primki) - nie jest to droga sprawa....

Edytowane przez Skyller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od jednej podstawowej sprawy 10W40 od Mobila to nie jest Mobil1. Mobil1 to są oleje 0W i 5W.

Jak chcesz dobry olej to zalej Liqui Moly, Petronasa lub Millersa.

Baniak 5L Millers Oils EE Semi Synthetic 10W40 kosztuje około 165zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...