Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę napisac parę słów odnośnie spalania mojej nowo zakupionej almery - rocznik 96 5d 1.6 SLX.

Na początku się przeraziłem - na traSIE 100KM JAZDA 90% NA PIĄTYM BIEGU 70-100km/h

---spaliła mi 8,6 litra !!!! SZOK.

Mechanik polecił mi wymienić sonde lambda - ale na porządną boscha. - cena 160zł.

Dodatkowo założyłem magnetyzer - ten nowszej generacji - TRÓJPOLOWY - CENA 70- ZŁ.

DODATKOWO ZAŚLEPIONY ZAWÓR EGR - KOSZT 20 GR.

WŁAŚNIE WRÓCIŁEM Z TRASY 166KM - JAZDA 70 - 140 KM/h - czyli dość szybko.

Ku mojemu ogromnemu zdziowieniu spaliła mi 6,8l - haha ale nie na 100 km tylko na 166km !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wychodzi 4,14l/100km - i co wyna to ???

Dodam, że tankowanie "pod korek" przed i po przyjeździe. ;-)))

 

I niech ktoś powie, że magnetyzery nie działają ! - oczywiście te oryginalne.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pon 22 Paź, 2007 11:57 ]

Dodam, że na paliwie pb95 orlenu, opony zimowe 175/65/14

Olej castrol magnet.. 10w40

 

No i też myślałem, że to pomyłka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA - UKRYTY TALENT - NIEZŁY RYMEK -

Swoją drogą pewnie tez bym tak napisał gdyby moja paliła 10l/100km ;-)

Po kolejnej długiej trasie podziele się opinią.

Acha - zastosowałem jeszcze cereamizer do oleju chociaż żadnych problemów nie było..- na pewno nie zaszkodzi.

No i nawiązując do czyjejś opini - stwierdzam, że przy wyższych obrotach - almera zdecydowanie mniej pali.

NajbardzIej ekonomiczna jazda powyżej 110km/h - oczywiście tam gdzie można ;-)

 

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2007 10:59 ]

Nie opisałem tego z myślą żeby ktoś wierzył czy nie.

PODZIELIŁEM SIĘ DROBNYMI UDOSKONALENIAMI, KTÓRE SPOWODOWAŁY TAK DRASTYCZNY SPADEK SPALANIA.

 

P.S. MASZ ŁĄDNY LAKIEREK I FAJNIE TO WYGLĄDA ALE MIĘDZY PIERŚCIENIAMI PEWNIE TAK DMUCHA, ŻE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ DODATKOWY NAWIEW DO KABINY NA ZIME

;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1.6 po miesiącu jeżdżenia stwierdziłem że auto jest ekonomiczne - jak stoi w garażu :D poniżej 7 na 100 w cyklu mieszanym nie mogłem zejść. Odkąd mam wtrysk gazu pali mi ok 8-8,5 litry na 100 w cyklu mieszanym- trasa ok 6,5- 7 litrów.

 

Tak serio to 4,4 na 100 to może jakaś pomyłka. Może dystrybutor źle pokazał ilość wlanego paliwa- ( bardzo bardzo bardzo mało prawdopodobne żeby się pomylił w tą stronę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ty sie sugerowałeś i obliczałeś spalanie patrząc na strzałkę poziomu paliwa?? ;)

Nie jestem w stanie uwierzyć że tyle spaliła... Moja w trasie z Wawy do Zakopca spaliła średnio 6,2 litra i byłem baaardzo zadowolony majac na względzie, że mam oponki 195 ale musze przyznać, że jechałem spokojnie..110...bardzo rzadko 130km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S A może to dystrybutor oszukał?? Ostatnio mój kumpel zatankował 50 litrów do 40-sto litrowego baku w Fabii :D no i stacja miała niemałe kłopoty po wezwaniu inspekcji... Ale w sumie to dystrybutor musiałby sie rąbnąć w drugą stronę co w Polsce nie jest realne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tankowałeś na róznych stacjach i jest to kwestia jakości paliwa?? Ja wierzę tylko BP i Statoil bo na reszcie sie juz przejechałem zmuszony do wymiany filtra paliwa a raz płukaniem baku po mieszance paliwa i ropy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piasek_1981

hejka miałem do niedawna N15 1.4 paliła tak srednio 8.5 l było spoko załozyłem gaz sekwencje instalacja włoska na początku wszystko ok ale później zaczeło mulić rozwiercali dysze by zwiekszyc dopływ mieszanki ale i tak przyspieszenie kiepskie przy małym silniku chyba nie warto gazowej instalki to moje zdanie Pozdrawiam nissanowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM PONOWNIE.

PO ZROBIENIU PODOBNEJ TRASY - OKOŁO 200 KM - (TANKOWANIE POD KOREK) - SPALANIE NA TRASIE WYSZŁO JAKIEŚ 4.8 LITRA.

ZAZNACZAM, ŻE JAZDA SZYBKA I DYNAMICZNA - 100-140KM/H

 

A W MIEŚCIE TO LIPA - OKOŁO 9L/100 - ZRESZTA TO NIEOBIEKTYWNE BO JAZDA W MIEŚCIE JEST BARDZO RÓŻNA..

 

NAJBARDZIEJ MIARODAJNE SĄ POMIARY NA TRASIE.

POZDRAWIAM NIEDOWIARKÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE.

PO ZROBIENIU PODOBNEJ TRASY - OKOŁO 200 KM - (TANKOWANIE POD KOREK) - SPALANIE NA TRASIE WYSZŁO JAKIEŚ 4.8 LITRA.

ZAZNACZAM, ŻE JAZDA SZYBKA I DYNAMICZNA - 100-140KM/H

 

A W MIEŚCIE TO LIPA - OKOŁO 9L/100 - ZRESZTA TO NIEOBIEKTYWNE BO JAZDA W MIEŚCIE JEST BARDZO RÓŻNA..

 

NAJBARDZIEJ MIARODAJNE SĄ POMIARY NA TRASIE.

POZDRAWIAM NIEDOWIARKÓW.

 

Gosciu, jestem w stanie uwierzyc, ze auto spalilo Ci ponizej 6 litrow na trasie, ale nie pisz bzdur, ze jechales pod 140km/h i masz spalanie 4,8 litra. Moze jechales caly czas z gorki, na luzie i z rozwinietym zaglem. Jesli wydaje Ci sie, ze trafiles tutaj na bande glupkow, to sie grubo mylisz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE.

PO ZROBIENIU PODOBNEJ TRASY - OKOŁO 200 KM - (TANKOWANIE POD KOREK) - SPALANIE NA TRASIE WYSZŁO JAKIEŚ 4.8 LITRA.

ZAZNACZAM, ŻE JAZDA SZYBKA I DYNAMICZNA - 100-140KM/H

 

A W MIEŚCIE TO LIPA - OKOŁO 9L/100 - ZRESZTA TO NIEOBIEKTYWNE BO JAZDA W MIEŚCIE JEST BARDZO RÓŻNA..

 

NAJBARDZIEJ MIARODAJNE SĄ POMIARY NA TRASIE.

POZDRAWIAM NIEDOWIARKÓW.

 

zablysnales, wzbudziles 'podziw' klubowiczow, w dodatku nabiles sobie kolejnego posta- GRATULUJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA POSTACH MI NIE ZALEŻY.

A CO DO UŻYTKOWNIKA volnaris TO WIDOCZNIE NIE UMIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM - PISAŁEM ZE MAKSYMALNIE DO 140

NO I NIE ZALEŻY MI WCALE ZEBY ROBIĆ Z NIEGO GŁUPKA ... MOŻE JUZ NIE TRZEBA;-)

 

[ Dodano: Pon 12 Lis, 2007 13:49 ]

PRZECIEŻ NIE CHODZI W TYM SERWIE O TO, ŻEBY SIĘ OBRAŻAĆ NAWZAJEM.

A TYM KTÓZY TO ROBIĄ I NIEDOWIERZAJĄ PROPONUJĘ ZROBIĆ TO CO JA - MIANOWICIE:

 

1. ZAŚLEPIĆ EGR

2. WYMIENIĆ SONDE LAMBDA NA BOSCHA (WYKRĘCIĆ - JEŻELI JEST ODYMIONA NA CZARNO - BŁĘDNIE PODAJE MIESZANKE - SKUTEK: WIĘKSZE SPALANIE)

 

3. ZAMONTOWAĆ MAGNETYZER NOWEJ GENERACJI - TRÓJPOLOWY

4. ZAPODAĆ CERAMIZER DO OLEJU.

5. NIE DUSIĆ SILNIKA NA WYSOKICH BIEGACH. - LEPIEJ TRZYMAĆ NA OBROTACH

2-3TYŚ.

 

TYM, KTÓRYM PALI POWYŻEJ 6 L NA TRASIE NAPEWNO TE ZABIEGI POMOGĄ.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

wydaje mi się, że może jeśli byś cały czas jechał na V 100 kmh i raz zaszalał do 140 (co wcale z postu nie wynika) to moze wynik byłby jakoś zbliżony 5,5-6. Jeśli chodzi jednak o "jazda szybką, dynamiczną" to nierealne.

z racji tego, że podrózuję dużo z 10-miesieczną córeczką, raczej poza miastem i po stałych trasach (mało hamowania) udało mi się ustalić, że zejście poniżej 6,6-6,8 w trasie tym autem na polskich drogach jest niemożliwe.

Wcześniej gdy jeździłem jeszcze bez dziecka - ok.80/20%=trasa/miasto wyniki średnie 7-7,5 zależnie od ciśnięcia - dodam, że wyprzedzali mnie raczej tylko wyjatkowo zacięci przedstawiciele handlowi ;)

 

Przeanalizuj może sposób weryfikacji spalania - może obliczasz po za małych przebiegach i za duży wpływ mają jeszcze niedokładności dystrybutorów.

 

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...