Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatnio- trasa 2,6 tys km -spalił średnio 8,6 l gazu na 100 km :) (instalacja STAG) Była to albo jazda mieszana (odcinki miejskie po 2-3 km na nierozgrzanym silniku-wiec część z tego było na benzynie część na gazie), albo jazda po katowickiej z prędkościami ok 150 km/h - najczęściej 120-130km/h (rozgrzany silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie benzynki poniżej 9l nie schodzi a jak dobrze cisnę to i 12 potrafi ogolić.

Od początku zimy jeżdżę na gazie, bierze go mniej więcej 10l więc nie jest tak najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni jehcałme z Gliwic do Czestochowy. ok 100km . Miałem 2h na pokonanie tej trasy, więc bardziej sie kulałem niz jechałem. poza wyprzedzaniem nie przkeraczęłm 80-90km/h. Wyszło mi 5,9l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patison1980

Moja Almera 1.6 pali srednio tak jak widac z lewej (7,7 l/100km)

Poruszam sie glownie po autostradach i w trasie (Holandia, Niemcy i trasa w Polsce).

Na autostradzie trzymam zawsze licznikowe 140km/h i czasem dochodze do 160km/h przy wyprzedzaniu. Przy takim tempie pali ok 8l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Grzesiek75
Poza tym spalanie bardzo zależy (zwłaszcza w mieście) od dystansu pokonywanego jednorazowo. Przy krótkich odcinkach np. po 2-3 km to spalanie niestety musi być wysokie pow. 11 l. jak jest to 10-20 km wtedy schodzi do ok. 8,5 l/100.

 

Potwierdzam, mam 1.6 wlasnie policzylem pierwsze tankowanie i wyszlomi 12,28 na 100

trasa po 5km z rana z czego polowa pod gorke druga w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś nowa ciekawostka, rezerwa zaczęła świecić 65 km temu a dziś zalałem do baku 55l dokładnie pod korek, tak ze bak musi być ciut większy niż 55l i teraz pytanie:

Jaką ma pojemność bak Almery disel :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja poki co jestem w fazie testow ale wstepnie moge powiedziec, ze spalanie waha sie w granicach 9-11l/100km przy 99% jazdy po miescie... szczerze mowiac liczylem ze bedzie mniej :D

 

Jestem po wyrownaniu cisnienia w kolach, wymianie oleju, filtrow oleju, powietrza i zastanawiam sie co by jeszcze zrobic. Sonda wyglada na swieza.

 

Auto troche sciaga na lewo takze mysle, ze po zrobieniu zbierznosci jeszcze troche spadnie spalanie.

 

Jeszcze mam pytanie... ile jest od kreski do kreski na wskazniku paliwa w Almerach 1.6 ?? Jezeli bak ma 50 to wychodzilo by po 12,5 litra ale po zatankowaniu 12 l poziom skoczyl mi o ponad jedna kreske w stosunku do przedostatniej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Almera 1.6 SR 97' opony 195/55/15

Średnie spalanie - 7,4.

Miasto (100%) przy odcinkach 2-3 kilometrowych nawet 9 litrów ale to nie dziwne.

Trasa (100%) przeważnie koło 120km/h - 6,7 litra.

 

Wszystkie dane od pełnego baku paliwa do rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.6SR pali w trasie ok.6,7litra/100km

Jazda po mieście trochę wg EcoDrivingu - 8.01litrów/100km.

Starałem się zmieniać biegi przy ok.2500obr, prędkość do 120km/h. Taka jazda wcale nie oznacza jazdy ślimaczym tempem. Jedynie na 5 biegu nie stosowałem sie do tych obrotów bo nie mógłbym przekraczać 90km/h :D Przy normalnej jeździe do ok 4tys obr potrafila spalić ok 9.5litra/100.

 

Opony:

195/55 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ja dodam coś od siebie.

 

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem Almery N15 1997r 1,4 benz. , klimatyzacja, wspomaganie.

 

Odcinki jakie pokonuję jednorazowo to ok 15 - 20km w cyklu miejskim (dojeżdżam do pracy - 6 rano wyjazd [małe natężenie ruchu], ok. 17 powrót [dosyć duże natężenie ruchu] ). Miasto w jakim mieszkam to Szczecin. W ciągu dnia klimatyzacja chodzi ok 5 - 8 min. (w celu odparowania szyb z rana).

 

Pomiar paliwa - tankowanie do pełna (do pierwszego odbicia). Stacja Shell.

 

Powiem szczerze, że jestem trochę rozczarowany wynikiem:

Zrobiłem 487km na 42,20 litrach paliwa. Daje to wynik 8,66 litra/100km.

 

Dla mnie szału nie ma.

 

Do tej pory jeździłem VW Golfem II 1987r 1.6 benz. i palił o 0,2 litra mniej niż moja Almera.

 

Mogę tylko pozazdrościć spalania na poziomie 6,5l/100km.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Moja Almerka 1.6 SR po mieście (Wrocław)latem z klimą i ciężką nogą nawet 12 potrafi zjeść, lekka noga 10_trasa-minimum jakie udało się zrobić to 5,7 ale przy strasznie spokojnej jeździe to jeżeli chodzi o lato.ZIMA po mieście 10 litrów i nawet nie piszcie że spali wam 7 bo to !!!NIEMOŻLIWE!!!,trasa bez szaleństw od 6,5 do 7,5 litrów. A tak naprawdę to jak już kiedyś pisałem spali dokładnie tyle ile jej wleje;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...