Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail pierwsze wrażenia


Gość Sawkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już wiadomo, który model będzie u nas lepiej się sprzedawał. Oby nie wyszli z X-em z Polski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomyliłeś działy... tu jes temat dotyczący xtraila a ty dałeś linka do kaka-szkaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze odnośnie T-32 jest to, ze w Australii nadal będzie z normalnymi benzynami, a nie eko gównami jak u nas. Bankowo będzie 2,5 wolnossąca bo widziałem w recenzji na youtube. Europo Dlaczego !! :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie obrali drogi w projektowaniu nowego X a podobnej do Land Rover Discover. Samochód może i wygląd komfortowo ale nie ma pazura i niczym nie wyróżnia się od innych SuV ów dostepnych na rynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mija rok odkąd cieszę się jazdą swoim XT i jestem ze wszech miar z auta zadowolony.

Pewnie potrzebne będą niedługo nowe opony letnie, a przegląd w sierpniu również zrobić trzeba będzie...

 

Co do spalania: 6,36l/100km (zmierzone na baku w długiej trasie z prędkościami 90-130km/h).

Dla  mnie Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też jestem po pierwszym roku jazdy.

U mnie spalanie w trasie spadło i obecnie jest około 8,5 do 9,3l/100km w trasie i około 9,5 po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo co jest teraz teraz i co będzie później a czy ktoś z Was wie co było poprzednikiem X-traila t30? Dla znawców plusik.

post-58920-0-36036300-1409994741_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo co jest teraz teraz i co będzie później a czy ktoś z Was wie co było poprzednikiem X-traila t30? Dla znawców plusik.

Jeszcze wracając do Rasheena w Japonii to autko które w którym gustuje społeczność typu "Fast&Furius". Wsadzają tam silniki 300hp, przerabiają nadwozie. Autko jak z kreskówki więc tam się podoba, mnie trochę mniej ale po "lekkim" tunnigu robi fajne wrażenie

Tu przykład (to nie Hummer a przerobiony Rasheen).

1998_Used_car_NISSAN_Rasheen_TYpe2_HUMME

 

Ten też może się podobać

URAS-Nissan-Rasheen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Coraz częściej słyszę ,że nowy X-trail to wypasiona Dacia Duster..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast opinia mojego kolegi, posiadacza pierwszego Qashqaia jest wrecz odwrotna, X fajniejszy bo większy (co osoba to inna opinia). Kolega Mateusz polecal obejrzeć ten filmik, ale po co, że niby to był test czy coś.

Strider a czy wypasiony Qashqai nie bedzie kosztował prawie tyle co X?

Dla mnie nowy X jest OK (poza moim zasiegiem wiec może dlatego mi pasi) a co jest wart to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Tak. Aby zobaczyć za co masz płacić 100 tys zł więcej.
Jeśli ktoś chce to oczywiste ze kupi.

Ale względy wielkościowe za taką kasę to porażka-wezmę QQ+2 i mam prawie podobnie.

Za max doposażonego QQ zapłacisz max 130 tys zl.

Za max X-traila ok 180 tys zł.
Mała różnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten Pan testujacy ocenial zwrotnosc, dynamike, spalanie, zachowanie w trudniejszym terenie to Ok. Analiza klaksona, kamerki cofania, gadżetów na wyswietlaczu. Sorry dla mnie to nie test. QQ+2 juz nie ma. Czy 130 tys za QQ to malo, natomiast 180 tyś za X to dużo mozna by dyskutować. Nie musisz brac x-a za 180 bu miec Naped na wszystkie kola. Podstawowy QQ to bida, silniki benz. w x 1.6 w Qq 1.2 dla mnie to roznica. Jesli chodzi o podobienstwo w srodku to przeciez juz T31 ma wiele wspolnego z QQ. Nie analizowalem doglebnie, ale czy napewno QQ za 130tys bedzie lepszym wyborem niz T32 za 130tys. Nie przesadzam ze T32 bedzie zawsze lepszym wyborem niz QQ maja wiele wspolnego. Ja za podobna kase wolalbym wiecej przestrzeni niz bajery, ale to tylko moja opinia. Co do testów to ja czekam az ktoś wiedzie Xem w wieksze wertepy i wtedy okaze sie co jest wart. Czy faktycznie jest tak jak mowia w Nissanie SUV o wygladzie Crossovera, czy niestety juz kolejna sciema.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi tylko o porównanie do QQ, ale też o fakt, że model następnej generacji ustępuje w wielu miejscach poprzednikowi lub nie wykazuje poprawy.

Z tym LCD, to musieli chyba upchać zapasy magazynowe z T31.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka. Nowy X skazany jest na porazke. Trzeba miec nie pokolei w glowie, zeby kupic za tyle kasy auto z silnikiem 1.6. Bez mozliwosci wyboru. 130KM i ciut ponad 300Nm to porazka jak na takie auto. Konkurencja pozamiatala X'a. Pomijam juz wyglad. Bo to kwestia gustu, ale tak jak T30 i T31 byly rozpoznawalnymi autami, tak teraz jest to nie wiadomo co. Myslalem, ze Nissan polaczeniem z Renowka i wsadzeniem do T31 2.0 dCi juz bardziej sie skiepscic nie moze. Ale jak widac mogl.

A wszystkich wlascicieli X'a z 2l dieslem renowki musze przeprosic :). Bo uwazalem ze ten silnik do wielkie gowno, ale chyba jednak jest calkiem niezly :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka. Nowy X skazany jest na porazke. Trzeba miec nie pokolei w glowie, zeby kupic za tyle kasy auto z silnikiem 1.6. Bez mozliwosci wyboru. 130KM i ciut ponad 300Nm to porazka jak na takie auto. Konkurencja pozamiatala X'a. Pomijam juz wyglad. Bo to kwestia gustu, ale tak jak T30 i T31 byly rozpoznawalnymi autami, tak teraz jest to nie wiadomo co. Myslalem, ze Nissan polaczeniem z Renowka i wsadzeniem do T31 2.0 dCi juz bardziej sie skiepscic nie moze. Ale jak widac mogl.

A wszystkich wlascicieli X'a z 2l dieslem renowki musze przeprosic :). Bo uwazalem ze ten silnik do wielkie gowno, ale chyba jednak jest calkiem niezly :).

Zgadzam się w pełni.

Miałem dwa T30 z obydwoma dieslami i kupujac T31 bardzo obawialem sie silnika rodem z renault -marki samochodow ,ktore przoduja w usterkowości.

Milo jestem rozczarowany ,bo -odpukac z tym silnikiem ja na razie nic sie nie dzieje i fajnie z nim jeździ sie.

Ale 1,6 .130km w T32 to jest totalne nieporozumienie i jestem pewny ,ze pomimo wielkiej ,widocznej kampanii reklamowej ten X-trail poniesie klęskę

.To jest chyba najmniejszy i najsłabszy diesel wsród wszystkich aut tej wielkości w klasieSUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie zapominajmy że gdyby nie Ranault to dziś marka nissan by była jak FSO. Zbankrutowała by i pozostały by po niej jedynie samochody.
A to że REnault jest awaryjne-miałem 2 rodzinie i narzekać nie mogłem więc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bankructwem to nie przesadzajmy. Marka Nissan ma się bardzo dobrze szczególnie w Japonii i za oceanem. Fuzja z Renault miała poprawić wizerunek w EU a wyszło jak zwykle. Nowy X jest niezły ale przepadnie przez jedną wersję silnikową. Z czym do ludzi z 1.6dci? Gość w Nissanie powiedział mi że to przez brak innego diesla w ofercie. Przecież można było włożyć YD22 albo nawet YD25 lub dołożyć benzyniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...