Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail pierwsze wrażenia


Gość Sawkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że mój post wywołał wiele kontrowersji. Tak jak kolega Nyyska napisał to są moje pierwsze wrażenia z kilku dni jazdy X. Nie wątpię, że ma on wiele zalet. Nie wylądowałby on w moim garażu gdyby było inaczej. Natomiast kolega Karibox1 zachowuje się tak jakby X był jedynym słusznym autem bez wad i trzeba to rozgłaszać na każdym kroku bo ktoś śmie skrytykować jego samochód. Kolega jeździł którymś z wymienionych aut ( kijanka albo toyota ) ?? Jak nie to ocena trzech samochodów jeżdżąc tylko jednym jest nie na miejscu. Odnośnie jazdy w terenie i porównywanie możliwości samochodów należałoby porównywać je w terenie w którym wszystkie wjadą i tam oceniać komfort. Niech kolega napisze jeszcze czego poza wyposażeniem wynikacjącym z "terenowatości" X nie można zamówić do ceed'a skoro powołuje się na "wyposażeniem niedostępnym dla nich w żadnej specyfikacji"

czy kia ma chłodzoną lodówkę w kokpicie? i czy ma lodówkę w tylnej części między nogami pasażerów? czy ma zagłówki z regulowanymi skrzydełkami na wysokości uszu? czy ma półeczki w tylnej kanapie? i tu z ciekawości czy wychodzi w pełnej skórze?  mam też sx4 i niedługo zmieniam na vitarę 2.4.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gilim pisze "Odnośnie jazdy w terenie i porównywanie możliwości samochodów należałoby porównywać je w terenie w którym wszystkie wjadą i tam oceniać komfort"

 

Mam taką małą uwagę wypływającą z doświadczeń offroadowych ( i to nie X-owych ). W terenie ocenia się zdolność do wyjechania nie wjechania . :devil: 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gilim pisze "Odnośnie jazdy w terenie i porównywanie możliwości samochodów należałoby porównywać je w terenie w którym wszystkie wjadą i tam oceniać komfort"

 

Mam taką małą uwagę wypływającą z doświadczeń offroadowych ( i to nie X-owych ). W terenie ocenia się zdolność do wyjechania nie wjechania . :devil: 

:devil:  true!

 hahaha i tym jakże trafnym spostrzeżeniem zakończmy tą nierówną walkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprawdzić w boju nowego Kolegę. Fajnie, że jesteś Gilim. Opowiedz ile Twój x pali do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem bo dostałem ze sporym zapasem paliwa. Jak się skończy to wyzeruję licznik chwilowy i będę sprawdzał. Dzisiaj X dorobił się transmitera fm z funkcją bluetooth bo dużo rozmawiam podaczas jazdy i mi tego brakowało. Co prawada cały zestaw kosztował koło 60 zł ( nadajnik + pilot na kierownicę ) jednak całość sprawia dobre wrażenie. Nie słychać szumów a mocowanie pilota wydaje się stabilne. W planach miałem zamontowanie radia 2 din z nawigacją, czujnikami cofania i kamerą ale musiałem wyłożyć dwa tysiące na bieżące naprawy i na obecną chwilę będą zamontowane tylko czukniki. Jak ktoś jest zainteresowany tym transmiterem to mogę zrobić fotki jak to wszystko wygląda na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem bo dostałem ze sporym zapasem paliwa. Jak się skończy to wyzeruję licznik chwilowy i będę sprawdzał. Dzisiaj X dorobił się transmitera fm z funkcją bluetooth bo dużo rozmawiam podaczas jazdy i mi tego brakowało. Co prawada cały zestaw kosztował koło 60 zł ( nadajnik + pilot na kierownicę ) jednak całość sprawia dobre wrażenie. Nie słychać szumów a mocowanie pilota wydaje się stabilne. W planach miałem zamontowanie radia 2 din z nawigacją, czujnikami cofania i kamerą ale musiałem wyłożyć dwa tysiące na bieżące naprawy i na obecną chwilę będą zamontowane tylko czukniki. Jak ktoś jest zainteresowany tym transmiterem to mogę zrobić fotki jak to wszystko wygląda na żywo.

Przejrzyj całe forum, dużo jest tu ciekawych manuali i opisów usterek. Zrób 2-3 fotki i wrzuć na forum, takiego sprzętu jeszcze nie widziałem. Ja mam 2 din z BT. Pozdr w podpisie daj silnik i wersję wyposażenia bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj całe forum, dużo jest tu ciekawych manuali i opisów usterek. Zrób 2-3 fotki i wrzuć na forum, takiego sprzętu jeszcze nie widziałem. Ja mam 2 din z BT. Pozdr w podpisie daj silnik i wersję wyposażenia bo nie wiem

Nie mam czasu ani umiętności do samodzielnej naprawy. Auta oddaję zawsze do zaufanego mechanika zajmującego się autami japońskimi i wiem, że wszystko będzie zrobione tak jak trzeba bez naciągania i wciskania najtańszych podzespołów aby tylko koszt naprawy był jak najniższy. Jak sprawdzić wersję wyposażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po winie, sorry po vin, jak poczytasz forum to się dowiesz wszystkiego powoli.

 

 

A co mi tam zobacz: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/13677-numer-vin-rozkodowanie-strony-internetowe/page-12

 

 

były sport, comfort, elegance, luxury - większość to sport i comfort

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj po ponad miesiącu jeżdżenia X-trailem uważam że jest to dobry czas na podsumowanie pierwszych wrażeń :)

Od początku – mój X to autko z 2005 roku, diesel, 136 KM. Bardzo długo go szukałem co potwierdzą zniecierpliwieniu już koledzy z forum :P – zniecierpliwieni moimi pytaniami na temat różnych egzemplarzy J. Końcowo (robiąc z 1500 km po Polsce) kupiłem X-a 300 metrów od domu :P – taka ironia J

Do rzeczy – uważam X-Traila za świetny samochód i udany zakup. Mankament jakiego mogę się doszukać to bardzo słabe wyciszenie autka. Jednak po konsultacjach z forumowiczami wszystko zmierza w dobrą stronę – czyli będę robił wyciszenie. Czekam tylko na przypływ gotówki  oraz urlopik, żeby na spokojnie wszystko zrobić tak jak mi się marzy. Poza tym auto dysponuje naprawdę dobrą dynamiką – być może moje spojrzenie jest spaczone nieco bo przez dwa lata śmigałem Primerą P11 1.6, 90 KM – jedyny mankament w kwestii przyśpieszania zwłaszcza ze startu od zera to bardzo krótkie przełożenia (6 biegów robi swoje).

Wygoda jest nie do przecenienia, zawieszenie wybiera świetnie nierówności zarówno małe pojedyncze dziury jak i wszystkie uskoki oraz koleiny. Wsiadanie i wysiadanie to bajka (ostatnio jeździłem swoją P11 i przy wsiadaniu od razu cios w głowę zaliczyłem – człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego). Widoczność w X jest świetna we wszystkich kierunkach.

Trzeszczące plastiki oczywiście denerwują ale jestem na etapie przyzwyczajania się no i liczę, że wyciszenie pomoże.

Spalanie wychodzi mi w granicach 8 l/100 co zdziwiło mnie zwłaszcza przy jeżdżeniu po mieście (Wrocław) 100% dystansu pokonałem po mieście – 540 km – i wyszło 8.11 l/100km.

Ogólnie przejeździłem już 1500 km, jestem zadowolony i trzymam kciuki aby nadal wszystko sprawowało się tak dobrze jak dotychczas J

P.S.

Jedna z bardziej denerwujących rzeczy to wskaźnik paliwa – pokazuje mi rezerwę a jak jadę tankować to wchodzi 40-45 litrów J Tłumaczę sobie że trzeba się przyzwyczaić ale jednak człowiek nigdy nie ma pewności ile jest w baku jak już wskaźnik pokazuje czerwone pole albo świeci się kontrolka rezerwy.

 

Szybkie pytanie do użytkowników:

Czy x-trail taki jak posiadam może mieć na desce wskaźnik kończącego się płynu do spryskiwaczy? Bo jak stoję pod światło to zdaje mi się, że na desce rozdzielczej widzę kontrolkę która wygląda jakby właśnie od sygnalizowania bliskiego końca płynu do spryskiwaczy?

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w waszych autach tez mieszkają świerszcze w rolecie bagażnika? te piski to jakis koszmar. Na poczatku myślałem ze to te elementy zaczepiane do tylnej kanapy ale jednak nie. Nasmarowanie rolek nie pomogło. Juz nie wiem czy to roleta czy pokrywa bagaznika?

 

hmm. A może to butla od LPG ociera o spód pokrywy bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam 

ja posiadam i-Xa od dwóch miesięcy zrobiłem już ok 8 tyś km w terenie jeszcze nie próbowałem aczkolwiek niektóre polskie drogi można z pewnością uznać za lekki teren ;-) 

auto kupiłem za 21000zł. (rok prod.2003 pierwsza rejstracja w 2005 bo do tego czasu stał w serwisie jako auto pokazowe) + 3000zł instalacja lpg(BRC) do tego wymiana wszystkich filtrów i oleju jak dotąd żadnych innych wydatków.

Nie wiem o co chodzi z tym słabym wyciszeniem auta bo u mnie dopiero od ok 140km/h słychac pracę silnika dodam że nie jest to dźwięk nieprzyjemny słychać wyraźnie że silnik pracuje równo i bez zastrzeżeń mało tego na biegu jałowym silnika prawie nie słychać ostatnio nawet babka na stacji zatankowała mi gaz i nie słyszała nawet że silnik pracuje !

spalanie gazu przy normalnej jeździe mieszanej 12l-12.5 lpg przy jeździe autostradą z prędkością 140km/h 13l ,180-190km/h 15l lpg . prędkość max - 215km/h czyli jak to się mówi : zamyka budzik !

moim zdaniem REWELACJA ! auto mi pasuję w 100% szybkie, mocne(165km),wygodne super się prezentuję i miejmy nadzieję że bezawaryjne 

szczerze polecam

pozdrawiam

     Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na prezentacji nowego nissana x-trail u jednego z dilerów w belgii -jest niesamowity w sprzedaży dopiero od lipca za pełną opcję 7 osobową cena ustalona na 37240 euro podstawowa to koszt 27400 euro wersja 5 osobowa.

nisan wyznaczył mi nowy cel hehe na razie poużytkuję jeszcze swoje 3 miesięczne cacko i poobserwuje komentarze na temat nowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na prezentacji nowego nissana x-trail u jednego z dilerów w belgii -jest niesamowity w sprzedaży dopiero od lipca za pełną opcję 7 osobową cena ustalona na 37240 euro podstawowa to koszt 27400 euro wersja 5 osobowa.

nisan wyznaczył mi nowy cel hehe na razie poużytkuję jeszcze swoje 3 miesięczne cacko i poobserwuje komentarze na temat nowego 

 

Co jest w nim niesamowitego? IMO, tragiczny wygląd, w środku mniej funkcjonalnie niż w poprzednikach, mniejszy bagażnik, mniejszy prześwit z przodu, no i ten tragiczny wygląd. :) W dodatku dołożyli 3 rząd siedzeń, na których wygodnie jest przedszkolakom i wodotryski typu dookólna kamera. Jedynym plusem jest dwustrefowa klimatyzacja, której nie wiadomo dlaczego nie ma w starej wersji.

Z nadejściem nowego modelu pożegnaliśmy ostatni samochód w tym segmencie, w którym kobieta nie pasowała za kierownicą. :)

Mimo wszystko jest nadzieja na lepsze, bo podobny epizod miały Forester i Outlander i być może następna wersja X-a będzie znowu kanciasta.

EDIT: Sorki, dopiero teraz zauważyłem, że jeździsz Kajkoszem, więc zachwyt nowym X-em może być w jakiś sposób usprawiedliwiony. ;)

Edytowane przez Erdol
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nowy"modny"wygląd X-traila mysle ,ze Nissan na tym przejedzie sie.

Jak dotad jedna z zalet X-traila byl jego orginalny wygląd.

Potencjalnemu kupcowi jak przyjdzie ochote zakupu "wiekszego Qasqhay-a"to podejrzewam ,ze wybierze jego nieco mniejsza wersję ..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko będę bronił nowego x-trail'a w stosunku do poprzedniego modelu jego design poszedł w dobrym kierunku myślę że konkurencja będzie się musiała napracować aby mu dorównać nie sądzę również by powrócili w wyglądzie kiedykolwiek do kanciastych kształtów bo takie sprzedają się tylko dobrze w np.mercedes g,hummer {ale to inna pólka cenowa}itp.reszta jest bardziej ucywilizowana ,oczywiście o gustach i upodobaniach się nie dyskutuje jest to moje indywidualne odczucie i nikogo nie chcę obrażać w jego upodobaniach,a czy przyszli klienci będą wybierać tylko qashqai'e to nie jestem o tym przekonany różnica w cenie nie jest na tyle duża aby wskazywać tylko na qashqaia myślę że dla wielu różnica 7000 euro więcej za x-trail'a  jest do "przełknięcia"a owszem wyposażenie znacząco nie odbiega poza różnymi bajerami w podobnej cenie otrzymujesz większe auto {ja gdybym wiedział wcześniej że cena będzie oscylowała w granicach 38000 euro to pewnie bym poczekał co nie zmienia że z qashqai'a +2 mimo wszystko jestem zadowolony a różnica 8000 euro nie była by problemem,ale nic to za rok może 2 i tak go zamienię i może będzie to właśnie x-trail} pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,ze nad gustami nie dyskutuje sie.

Jednak sporo czytalem nt X-traili ,opinii uzytkowników i na tej podst.jestem prawie pewny,ze X-trail nie kańciasty nie osiagnie sukcesu swoich poprzedników.

Dlatego ,ze nie ma w nim nic orginalnego.Wiecej,to ,ze niemal 4 rózne modele o tej samej stylistyce(Juke,Qashqai,Murano i teraz X-trail)juz sie "opatrzyły" -to ,moim zdaniem przewaza na nie korzyśc nowego X-traila.

Potencjalni kupcy na ogól w takich przypadkach wybierają najtańsza opcje a nie nadroższą.

Mysle,że efektem tego moze być koniec produkcji X-traila albo zmiana stylistyki powracającej do starego kształtu karoserii ..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden X-trail nigdy nie osiągnął sukcesu w zakresie ilości sprzedanych sztuk, dopiero qashqai go osiagnąl i dlatego wszyscy poducenci go naśladują.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden X-trail nigdy nie osiągnął sukcesu w zakresie ilości sprzedanych sztuk, dopiero qashqai go osiagnąl i dlatego wszyscy poducenci go naśladują.

Czy osiagnął  czy nie to rzecze względna.Zalezy jaka miare do tego przyłoży się.Na pewno ma opinie jednego z najlepszych SUV-ów na rynku.

A Qashqai ,owszem ma lepsze wyniku ale znow nie takie znow rewelacyjne..Duzy sukces odniosł dopiero Juke.

Ale nasladownictwo wzornictwa karoserii na w/w modelach wcale nie oznacza sukcesu...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale tak jak napisal karibox1 X-trail nigdy nie odniósł sukcesu w ilości egzemplarzy, opinia nie jest ważna bo nie przeklada się na pieniążki dla producenta. Uważam, że nissan niewiele ryzykuje tak mocno zmieniając X-a, wręcz uważam, że ma spore szanse na sukces, dziś o SUV-ach nikt nie mysli jak o autach prawie terenowych, to wysokie kombiaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nie wiadomo co :(. Nikt nie zwroci uwagi na ulicy ani nie bedzie wiedzial co to za auto.

Wszystkie niby SUV'y upodabniaja sie do siebie i wygladaja ..... slabo.

Forester popelnil samobojstwo i w jego slady poszedl X :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowego Outlandera jakoś ogarnęli wizualnie, choć dla mnie jest zbyt amerykancky. :)

Już za 6-7 lat będzie okazja przekonać się jak wygląda nowy X - o ile nie będzie to Nissan Qashqai X-trail Edition. :)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pamiętam jak wchodził X T31 i był wywiad z gościem z Nissana, który twierdził, że nadwozie nowego Xtraila nawiązuje bardzo do poprzednika bo dobrych rzeczy się nie zmienia i po zbadaniu preferencji klientów stwierdzili, że to najlepsze posunięcie. Minęło kilka ładnych lat i jak widać stwierdzili inaczej. Szkoda bo na pewno stracili jednego klienta - mnie. XTraila ceniłem za oryginalny wygląd a teraz wszystko robią na jedno kopyto i Xtrail niestety już stracił swój charakter. Nie mówię, że jest brzydki ale jak bym miał już kupować coś "ładnego" to zdecydowanie bym wolał Mazda CX-9 na którą chorowałem, X-Trail mnie wyleczył bo to wspaniałe auto ale niestety już zatrzymam się na T31 a później bye bye powiem Nissanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...