Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje silniczek wycieraczek przednich.Okozało sie po rozmontowaniu całego mechanizmu i po wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkich swożni silnik nie miał siły kręcić.Więc rozebrałem silniczek,okozało się że w przekładni ślimakowej duża zębatka jest plastykowa i na 1/3 obwodu środek jest wyrobiony.Narazie podłożyłem gróbsza podkładkę i chodzi ale niewiem jak długo.Prosze o wiadomość moze ktoś wie gdzie można dostać używany w dobrym stanie,bo nawy kosztuje 1000 zł.Czekam na wiadomość iWesołych Swiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wiadomość moze ktoś wie gdzie można dostać używany w dobrym stanie,bo nawy kosztuje 1000 zł.Czekam na wiadomość iWesołych Swiąt.

 

Szukaj na Allegro i na niemieckim E-bayu, jak znajdziesz to mi daj znać!

 

Dosyć tych tematów samochodowych - wracam do jajek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w przeciwieństwie do Rob-a083 z jajkami sie nawet na moment nie rozstaję i na szczęście nie muszę do nich wracać

żart oczywiście mam nadzieje Rob083 ze masz poczucie humoru

 

Oczywiście, że mam poczucie humoru no i jaja na miejscu też :P

 

Pije piwko za Twoje zdrówko Zawdar i wszystkich Tinowców :564:

 

[ Dodano: Sob 11 Kwi, 2009 23:10 ]

Zawdar, pozwoliłem sobie zamieścić na stronie, Twój opis wymiany szpilki. Zobacz i daj znać, czy to jest OK! - http://rob083.fm.interia.pl/zrob.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Wielkanocnych Życzę wszystkim klubowiczom dużo radości w gronie rodziny

, niech Chrystus Zmartwychwstały prowadzi nasze autka bezkolizyjnie i bezawaryjnie.

byśmy byli wszyscy zadowoleni z naszych Tinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o wielosezonówkach to polecam Nawigatory 2 z Dębicy są naprawdę niezłe. Jeśli chcesz być trendy lub mieszkasz w wybitnie zaśnieżanym regionie to nic Ci nie polecę. Ja kupiłem autko z 2 kompletami kół (felgi+gumy) ale niestety nie pamiętam marki coś chyba Hankook W-400. Wiem że moje zimówki są dość polecane (czytałem do nich kiedyś komentarze) ale ja nie jestem zachwycony szczególnie kiedy zima jest mokra od deszczu a nie śnieżna. Osobiście najadłem się kilka razy strachu wpadły w poślizg; w kopnym śniegu dużo lepiej. W moim Poldku mialem poczciwe D-124 później Nawigatory 2 (tylko tylnia oś) i jazda była OK. Oczywiście jazda na letnich zimą jest niemożliwa ale wielosezonówki są naprawdę OK. Wg mnie marketing producentów robi tu duuuużo.

 

 

Czmiel_t szacunek ty jesteś normalnie wariat przez Ciebie zarwałem wczoraj noc bo czytałem życiorys twojej Corolki i te jej modyfikcje :one: ja o mały włos nie kupiłem E 11 (chyba 1999/2000 r. 5 HTB za fajne pieniądze ale ona jest z tyłu niziutka chyba twoja jest przestronniejsza i odpuściłem).

Cieszę się że masz 1,8 tak jak ja; tak że dokumentuj prace przy niej tak jak przy Toyotce chętnie skorzystam ;) zacznij od grzania lusterek hi hi bo na twoje pomysły z audio i PC to się raczej nie wypłacę :(

 

Mokrego Dyngusa Życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie oponki do 200 zł za sztukę

pozdro

Powstało wiele opowieści oponiarskich i mitów. Wiem, że ludziska wybrzydzają i przebierają w markach. Ja Podobnie jak Bodek, jeżdżę na oponach Dębicy. Co ciekawe, auto kupione od niemieckiego właściciela, było już na Navigatorach. Ponieważ mam również alu felgi z już startymi gumami letnimi, to mam zamiar na nie założyć Pasio2. Na Allegro Pasio2 można kupić za ok. 150-170zł/1szt (195/65/15). Jak ktoś jeździ od święta, to może kupić sobie drogie szpanerskie opony. Ja w roku robię 20 - 30 tyś km. i szkoda mi wyrzucać kasę w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem końcówke spryskiwacza tylnej szyby. Moze ktoś wie czy pasuje od jakiegoś innego modelu. W sklepach nie mają, zostaje tylko salon a tam ceny maja koszmarne, na używaną jeszcze nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro -kto ma Tino na częsci so sprzedania -zapytaj o te czesci i juz. Specjalnie nikt nie wystawi koncowki -o takie rzeczy trzeba sie pytac.

Podobnei z silnikiem wycieraczki -czesto sa auta powypadkowe na sprzedaz bo ich naprawa jest droga.

 

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 11:17 ]

Zauważyliscie -ze po zimie podnioslo mi sie srednie zuzycie paliwa??

Niestety w 70% auto smiga po miescie wiec chyba nie jest tak zle?

Mam nadzieje ze juz wiecej nie bedzie mi wzrastac ta srednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za wyminę pasków klinowych. Dostęp jest łatwy, ale trzeba podnieść prawy przód i zdjąć koło, oraz dolną osłonę plastikową. Problem miałem jednak z paskiem napędzającym sprężarkę klimy. Podany w serwisówce rozmiar 13 x 900 za nic nie można wsadzić. Nawet po całkowitym ściągnięciu rolki napinającej, brakowało ok. 2-3 cm aby nałożyć. Zostawiłem więc stary pasek, tylko zwiększyłem naciąg. Teraz wreszcie przestały paski "miauczeć". Jak pojadę do Polski to zaopatrzę się w pasek 13 x 930. Piszę o tym, bo nie wiem, czy tylko u mnie nie zgadza się rozmiar, czy wszyscy tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zakladam komputer do auta ale juz chyba wymiekam na dzisiaj :/

 

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 20:54 ]

Panowie, podczas montazu koputera musialem wyjac fotel pasazera i rozpiac kostke pod fotelem. Po zlozeniu swici mi kontrolka air bag. Jak to skasowac?

 

[ Dodano: Pon 20 Kwi, 2009 09:00 ]

Ok. Błąd airbag skasowany. Znalazłem gdzieś na necie instrukcję.

Wsiadamy do auta, zamykamy drzwi, przekręcamy kluczyk w pozycję zapłonu i czekamy aż kontrolka airbag zgaśnie i bardzo szybko wyłączamy zapłon. Robimy tak cztery razy i za piątym normalnie uruchamiamy silnik. Kontrolka nie powinna już migać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zakladam komputer do auta ale juz chyba wymiekam na dzisiaj :/

 

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 20:54 ]

Panowie, podczas montazu koputera musialem wyjac fotel pasazera i rozpiac kostke pod fotelem. Po zlozeniu swici mi kontrolka air bag. Jak to skasowac?

 

[ Dodano: Pon 20 Kwi, 2009 09:00 ]

Ok. Błąd airbag skasowany. Znalazłem gdzieś na necie instrukcję.

Wsiadamy do auta, zamykamy drzwi, przekręcamy kluczyk w pozycję zapłonu i czekamy aż kontrolka airbag zgaśnie i bardzo szybko wyłączamy zapłon. Robimy tak cztery razy i za piątym normalnie uruchamiamy silnik. Kontrolka nie powinna już migać :)

 

Dzięki za informację o sposobie kasowania tego błedu.

Pamiętajcie -że przy rozpinaniu kostek dot AIRBAGa -np wyciaganie fotela trzeba odpiąc akumulator -wtedy ten błąd nie pojawi sie.

A można wiedziec jaki to komputer motowałes? Chyba nie laptopa?

 

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 11:03 ]

Problem miałem jednak z paskiem napędzającym sprężarkę klimy. Podany w serwisówce rozmiar 13 x 900 za nic nie można wsadzić. Nawet po całkowitym ściągnięciu rolki napinającej, brakowało ok. 2-3 cm aby nałożyć. Zostawiłem więc stary pasek, tylko zwiększyłem naciąg. Teraz wreszcie przestały paski "miauczeć". Jak pojadę do Polski to zaopatrzę się w pasek 13 x 930. Piszę o tym, bo nie wiem, czy tylko u mnie nie zgadza się rozmiar, czy wszyscy tak mają?

 

Sprawdzales rozmiar paska w instrukcji serwisowej?

 

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 11:20 ]

Pasek do klimy i alternatora opisany jest na stronie EM-117 Checking Drive Belts A/C Compressor Belt ale tylko parametry naprężenia i jego wymiany a nie wiem jak sprawdzic jego wymiary?

na stronie EM-96 i EM-223 sa podane jakies parametry ale nie rozumiem do czego je odniesc - np new belt 4,5-8,0mm ?

W zwiazku zpowyzszym nie pomoge -nie wiem jak sprawdzic prawidlowy rozmiar paska, moze roznia sie one w zaleznosci od modelu silnika (rocznika itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74, plyta z PC tylko w wersji mATX z Celeronem 2.26

Nie rozlaczalem aku bo chcialem miec muzyke podczas roboty ale dzieki za info, jak trzeba rozpiac fotel na chwile to rzeczywiscie mozna kleme zrucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w spawie tego migającego światła airbagu , bo próbowałem według instrukcji czmiela t ale mi się nie udało zlikwidować tego błędu. mój problem polega na tym, że ja po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu to moja kontrolka airbagu nie gaśnie tylko świeci cały czas, gaśnie natomiast kontrolka od świec i zbiornika i dzialałem według instrukcji ale po zgaśnięciu świec żarowych - pomocy

Rob083 wiedziałem , że z ciebie równy gość , a opis o wymianie szpilek w kołach jest ok

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak muszę wymienić linkę od pokrętła ogrzewania, jaka długośc pancerza jest tej linki, pytam bo nie chcę 2 razy rozbierać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak muszę wymienić linkę od pokrętła ogrzewania, jaka długośc pancerza jest tej linki, pytam bo nie chcę 2 razy rozbierać. :)

 

Z informacji które czytałem -chyba udawało sie to naprawić, ostatecznie nie musizisz rozbierać 2x, bo wystarczy nie składać. A używki mozna kupić na Allegro z rozbitków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawdar0, jesli kontrolka swieci sie caly czas, nie miga tzn., ze masz awarie ukladu poduszek i/lub napinaczy a jak wiadomo awarie nalezy najpierw usunac. Tym sposobem nie usuniesz awarii. Musisz znalezc przyczyne i po usunieciu awarii musi byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zdiagnozowac usterke?

Znajomy mial tak w Sharonie -gdzies przewody elastyczne mu nie laczyly na poduszcze kierowcy. Co skasowal -to zaraz blad wyskoczyl. Ale w WV jest to latiej zdiagnozowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w spawie tego migającego światła airbagu , bo próbowałem według instrukcji czmiela t ale mi się nie udało zlikwidować tego błędu. mój problem polega na tym, że ja po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu to moja kontrolka airbagu nie gaśnie tylko świeci cały czas, gaśnie natomiast kontrolka od świec i zbiornika i dzialałem według instrukcji ale po zgaśnięciu świec żarowych - pomocy

Może najpierw sprawdź podłączenia kostek od airbagów pod siedzeniami, lubią się rozłączać same z siebie, tzn. łatwo rozłączyć przesuwając fotel. Jeśli nie to to gorsza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka nie ma prawa sie rozlaczyc podczas przesuwania foteli. Kto tam zagladal to wie ze wszystko jest tak przymocowane do fotela ze nie ma mozliwosci na rozpiecie sie, no chyba ze ktos wczesniej grzebal i nie poprzypinal kostki i przewodow i calosc lezy luzem na podlodze ...

Ja wlasnie zaczynam trzeci weekend w garazu z Almera. Dzis zaciagnalem konsole gorna ostatnia warstwa zywicy a teraz biore sie za zrobienie panela z wlacznikiem komputera, diodami, przyciskami i gniazdem USB bo jak na razie wlaczam komputer stykajac kabelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czejść koledzy kupiłem dzisiaj opony letnie do mojego TINO yokohamy .Czy ktoś może jeżdżi na nich .Proszę o opinę na temat tej marki.Zgury dziękuję za odpowieć.KRZYSIEK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...