Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po raz kolejny NAVARA


Gość ika74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...mam trop. Rozgrzane felgi to moze byc przyczyna braku zbieznosci lub zlej geometrii.. no co, babcia mi powiedziała... Serio, to rzeczywiscie slad, klocki nie smierdza...a fele gorace... Jazda na 13.5l/100 w miescie,znaczy sie leniwa.

 

a swoja droga,niezla obserwacja, nastepuje, jak tu watki ewoluuja... ;)

 

tja.

Danko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL, tak - na haki, bo mnie wkurza to ciągłe odkręcanie jak wyjeżdżam do pepików. Taki odpinany byłby dużo wygodniejszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Eeee... :D sorki że zadam głupie pytanie, ale nie jeżdziłem nigdy do pepików... Czy tam nie można mieć haka? To jak oni przyczepli ciągają :D o co chodzi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mieć zapiętego haka, jeśli nie ciągniesz w tym czasie przyczepy. Zdaje się Niemcy też tak mają. W Austrii widziałem że goście jeździli z hakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Ty no nie wierzę że jak jedzie ciężarówka z zaczepem do przyczepy to tez każą zdejmować. Konstrukcyjnie mój hak nie jest przewidziany do zdejmowania. Samochód w naszym kraju ma dopuszczenie do ruchu więc niech mnie Pepik cmoknie w pompę paliwową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są interpretacje, jakiś poradnik PZM Travel twierdzi na przykład:

" kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. <czerwony kapturek> , jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować"

(więcej tu http://www.pzmtravel.com.pl/index.php?id_strony=40 )

 

Z kolei Niemcy mają to od dawna:

"Część Polaków wpada więc przy wyjeździe do Niemiec w pułapkę, ponieważ nie wie, że w tym kraju hak nie może wystawać poza obrys zderzaka. Skrzętnie to wykorzystują niemieccy policjanci, wlepiając Polakom mandaty (co najmniej 100 euro), a nawet grożąc odholowaniem pojazdu do granicy."

Cały artykuł na ten temat tutaj:

http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&...p;f=gh_1942.xml

 

Ktoś tam znowu napisał że:

"Co do haków w Niemczech zgadza się. Nie można mieć haka zamontowanego na stałe. Jednakże dotyczy to tylko samochodów zarejestrowanych w Niemczech ponieważ samochód musi spełniac waruki techniczne z kraju jego rejestracji"

 

I jeszcze małe światło w temacie:

"Teoretycznie, to jednak nie moga sie "rzucac", bowiem wg Miedzynarodowej Konwencji Drogowej (zarowno Polska, jak i kraje UE naleza do niej) wszystkie panstwa respektujace ja respektuja wzajemnie przepisy ruchu drogowego (w tym warunki techniczne dopuszczenia do ruchu pojazdow) kraju, w ktorym pojazd jest zarejestrowany. W zwiazku z tym wolno np. jechac przez Niemcy samochodem zarejestrowanym w Polsce w np. 1993 roku spelniajacym polskie normy czystosci spalin dla tego rocznika pierwszej rejestracji (bez katalizatora), albo jechac z hakiem nie holujac przyczepy jesli ten hak jest "wbity" do dowodu rejestracyjnego. Prawda jest jednak taka, ze jak nie znasz dobrze jezyka, nie potrafisz w tym jezyku powolac sie na stosowny przepis itp., to zgnoi Cie niemiecki albo austriacki policjant, albo nawet straznik graniczny. Na tej samej zasadzie polski policjant/SG gnoi Rosjanina albo Ukrainca (nie kazdy oczywiscie), bo uczucie wyzszosci i wladzy rozpiera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko które żródło jest najbadzie wiarygodne. Ciekaw jestem tego stwierdzenia : skoro hak jest wbity w dowód czy wtedy nie trzeba go zdejmować? Jak by się to potwierdziło to spoko :fuckyou2: Temat dla Weissa z Zetki :D

 

[ Dodano: Sro 16 Maj, 2007 20:06 ]

Sporo Garbów czy Ogórków w NL i D maja stałe haki i widziałem czarne kapturki.

Dziwne, nie znają "czerwonego kapturka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam tylny zderzak do wymiany :diabel2: ....

 

dlaczego? ano jadę sobie, słoneczko swieci, zatrzymuje sie bo widze ze auto przedemna staje i miga ze chce skrecic w lewo - w tym celu musi przepuscic jadacych z naprzeciwka- rzecz sie dzieje na "zakopiance" a jakze...i nagle czuję ŁUUUP i HUK i tak jakby mnie pchneło ciut.....jakies dymy w lusterkach wstecznych widze...no to trzy głebokie oddechy i wychodze z auta....ide ku tyłowi... najpierw widze jak ten co mi walnał wyglada... i nie powiem ciepło mi sie robi...spokojnie mysle sobie,tylko spokojnie...no i bohatersko patrze na tył mojego kochanego maleństwa....no i faktycznie jak sie dobrze przyjrzec to zderzak sie troszkę wgiął tu i ówdzie ...i jeden czujnik odpadl- nawiasem mówiąc jechałam własnie do serwisu bo z tymi czujnikami było coś nie teges....ale jak widac problem sie sam rozwiazał.... bo i zderzak i czujniki beda nowe....

 

aha...HAK OCZYWIŚCIE MAM I ŚCIĄGAC NIE ZAMIERZAM :P

 

oczywiście że to FACET mi w .... tył wjechał... ja nie wiem - czy naprawde nie znacie Panowie innych metod zawierania znajomości ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Uuuuuu... :/ :/ :/ No niestety... Ale jedno trzeba przyznać ;) facet bardzo chciał Cię poznać :one: No na szczęście to nic poważnego uffff :) Nasza Ika cała i zdrowa i to najważniejsze, a blachy się wyklepie...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz? Może też Ci zakładali w serwisie takie czarne cholerstwa pod zderzakiem co się ciągle rozregulowują? Takie... Nie wiem jak tu jest z przekleństwami na tym forum więc się powstrzymam

 

jedź z reklamacja i nie popuszczaj...nie popuszczaj..dobrze radzę :diabel2:

 

a w ogóle to dzieki Robertowi od Raffiików mam pylona lotosu wiec luzik.... :D:D:D ( dla niewtajemniczonych jest to najdoskonalsze połaczenie nissana i jeepa...CUDO, CUDO PO PROSTU :one: )

 

 

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 21:34 ]

a blachy się wyklepie

 

 

e tam ..blachy to on sobie bedzie klepał :D ... ja mam zderzak do wymiany :diabel: i czujniki :diabel: .... ale jak Boga kocham nastepnego oskalpuję ........hough :619:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4

Jak kupowałem moją, to mi powiedzieli w serwisie, żeby raczej się od czujników wstrzymać, bo zderzak jest stalowy i wprowadza dużo zakłóceń i czujniki wariują... :| Więc wziąłem bez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar
e tam ..blachy to on sobie bedzie klepał :D ... ja mam zderzak do wymiany :diabel: i czujniki :diabel: .... ale jak Boga kocham nastepnego oskalpuję ........hough :619:
Uuuu... To strach się bać :kosci: nie chciałbym być na miejscu tego następnego delikwenta :P, ale swoją droką to jednak konstrukcja ramowa swoje daje jak tylko sam zderzak się poturbował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczac temat goracych felg... TAK MA BYĆ. Poprostu sa cieple i juz. Dopadlem 17" mojej Justyny, po zaparkowaniu i byly...cieplusienkie. Tylko w N te kola sa tak jebutne,ze przechodzac obok czujesz.... Serwis mowi ,ze to norma.

Wsio gra.

 

Czujniki mam w plastikowym stopniu i nic mi nie swiruje...

 

ps. Popijajac rano kawu w oknie na ulice, przydybalem Ryżego sunacego ul.Stryjeńskich...Pozdrawiam sobotnio.

 

Danko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inne beczki...

ciekawjestem jakimi navarami jeździcie LE/SE w jakiej kompletacji IT/Premium, co braliście pod uwage, kiedy się decydowaliście na zakup.

Może jakiś ranking na najpopularniejszy model na forum, ciekaw jestem ile jest SE. Kolor to dominuje czarny, ile jest A/T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o pytania:

 

1. kolor: lista kolorów tutaj: http://www.nissan.pl/home/vehicles/4x4/D40....html?ln=/pl_PL

 

2. czy masz zamontowane przykrycie paki: ( ) nie mam, ( ) pokrywa, ( ) hardtop

 

3. czy masz zamontowane CB radio: ( ) tak ( ) nie

 

4. czy masz już chromowane dodatki (lusterka/klamki/progi): [ ]lusterka, [ ]klamki, [ ]progi :one:

 

5. czy używałeś(aś) już reduktora: ( ) tak ( ) nie ( ) nie wiem :one:

 

6. jaką opcję wyposażenia posiadasz: [ ] Pakiet IT [ ] Automatyczna skrzynia [ ] Nawigacja [ ] Skóra

 

7. czy masz zamontowany hak: ( ) tak ( ) nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o Waszych bezawaryjnych Navarach D40 i ............

....... udało mi się kupić nowego D22 :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4

Jeszcze nie uwzględniliście opcji dodatkowej wyposażnia - pakiet Limited Edition, jaki posiadam, ale bez tej paskudnej nadbudówki, gdzi na plakacie pokazują iż jest to Alpha GSE, a w rzeczywistości jakiś węgierski Outlander S II... nie zastanawiając się zamiast niej do pakietu wziąłem Snug Topa XTR i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jo ? Na Kabatach.... Stryjenskich Str. Taki 3pietrowy, zółto- (juz szary) biały z czerwona dachówka..z kilkoma oknami na ulice...coby kafu lepiej sie piło...

 

wyczerpujaco, jak na mnie...

 

danko.

 

Pozdrawiam cie Ika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz już chromowane dodatki (lusterka/klamki/progi): [ ]lusterka, [ ]klamki, [ ]progi
trzeba dodac jeszcez opcje ()gardze chromem :)
6. jaką opcję wyposażenia posiadasz: [ ] Pakiet IT [ ] Automatyczna skrzynia [ ] Nawigacja [ ] Skóra

eee..a wersja sport? (wtedy jescze nie bylo automatu, it a skora na zamowienie i czekanie...

bezawaryjnych Navarach D40 i ............

....... udało mi się kupić nowego D22

ale nowe nauaki sa gitara...

co do tych ankiet itd to mam pewien pomysl ale musze go stestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...