Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po raz kolejny NAVARA


Gość ika74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregMar

Chętnie bym się pisał ale nie dostanę leasingu nigdzie musze odczekać 3 miesiące jak ruszę z całym majdanem... :( Wiesz bank musi sobie obejrzeć wpływy z conajmniej trzech miesięcy inaczej figa :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
Chętnie bym się pisał ale nie dostanę leasingu nigdzie musze odczekać 3 miesiące jak ruszę z całym majdanem... Wiesz bank musi sobie obejrzeć wpływy z conajmniej trzech miesięcy inaczej figa

 

Matko co to za bank ? EFL - do leasingu potrzebny tylko wpis do rejestru, nip i regon procedura uproszczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Ale nie do kredytu Kamelo :) A ja mam taką sytuację że z ojcem jestem wspólnikiem i prowadzimy małą firmę produkującą palety dla odbiorcy w Hamburgu... I właśnie na tą firmę miałem wziąć Navarę, zaraz po zrobieniu PITu na kredyt, by odpisać 50 tyś EURO na środki trwałe. Wymyśliliśmy jednak inaczej, skoro taka możliwość jest, wiec postanowiliśmy, że weźmiemy w leasing ciągnik siodłowy, (bo na niego będę miał część zleceń z naszej wspólnej firmy), a na kredyt naczepę i tak założę tylko swoją firmę transportową. Ja zaś chcę wziąć w leasing (jak będzie dobrze szło) następny ciągnik, zaś drugą naczepę chcę wziąć ponownie na tą pierwszą firmę (bo jedna nowa naczepa np. Kogla kosztuje 25 tyś EURO, a dwie dają akurat 50 tyś EURO), zaś Navarkę chcę wziąć na siebie, ale już na kredyt bym mógł z kolei w swojej własnej firmie odpisać jednorazowo 50 tyś EURO. I tak zamiast państwu płacić podatek to z tych pieniędzy sfinansuję Navarę, bo jako "ciężarówka", czyli pickup jest ona środkiem trwałym... A w BPHu dadzą mi kredyt, ale musze odczekać 3 miesiące od założenia już własnej działalności... uhhhh.... No tak to trzeba się w Polsce nagimnastykować no... Dlatego liczę na jakieś dobre zlecenia transportowe jeśli faktycznie możesz zlecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Jeszcze nie... Ale można podnajmować auto drugiej firmie... Do czasu aż zrobię papiery tak trzeba działać... Tak to już w państwie socjalistycznym, że na wszystko wymagają pozwoleń i licencji... A w takiej Irlandii wolność ehhhh... W poniedziałek będę się właśnie rozglądał za kursem na licencję, muszę zadzwonić do Zachodnio-Pomorskiego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów w Szczecinie i zorientować się kiedy teraz jest najbliższy kurs. Najpierw musiałem znaleźć dobrego kierowcę, sumiennego i dbającego o auto, a potem same auto. Zanim tego nie znalazłem nie szedłem na kurs, heh trzeba było coś pierwsze zrobić i takie pytanie co pierwsze jajko czy kura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci powiedziec, ze ktos sie pod Ciebie podszywa w necie Poza tym mam Twoj nr telefonu

 

 

podszywa? a w jakim sensie :D ? pytanie czy masz mój AKTUALNY numer telefonu.... moze sie odezwij na priv :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
Taaa na temat trocin
:D:D:D wlasnie.No ale jak to teraz bedzie-jak sie rozpedzimy z dyskusja to ty wkroczysz i zaczniesz nam zamykac tematy,lub przenosic?Zauwaz Bombel ze watki tak czy inaczej same sie kiedys koncza by powstaly na ich miejsce nowe.Wycinasz moje wypowiedzi i gdy wchodze na forum to czasen nie chce sie puisac bo co drugie slowo zastanawiam sie czy przejdzie cenzure.Nie wiem nawet czy ten watek zostawisz czy tez wytniesz?Komuna wrocila?To ic osobistego Bombel,rozumiem ze chcesz miec porzadek w tematach ,ale czy nie za duzym kosztem.Jestesmy zywymi ludzmi,ponosza nas emocje,ale tak czy inaczej ciagle chce sie nam rozmawiac.Nikt sie na dobre nie obrazil bo to tylko wymiana pogladow ityle.A NIE KONIEC SWIATA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
Rejestrując się na forum zaakceptowałeś REGULAMIN i powienienes przeczytać to
-masz racje i nie bede dyskutowal na taki argument:
dajcie osobom chcacym znaleźć konkrety mozliwosc wyboru
milo ze hyde park zostal.Na swoja obrone mam tylko tyle, ze do tej pory jakos to funkcjonowalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie, to zwykle forum jak widzę składa się z takich tematów:

 

1. Porady techniczne nt. forum, regulamin, pręgierz, etc.

2. Hydepark A

3. Hydepark B

4. Hydepark C

5. Coś tam sensownego

6. Hydepark D

7. Hydepark E

8. Coś pilnego do omówienia

...

x. Hydepark X

 

Coż, samo życie ;-)

Szacuneczek dla Kierowników że chce się im to sprzątać - mnie czytanie zajmuje czasem parę godzin (a czytam całkiem szybko) a co dopiero trzymać tu porządek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

poza tym zauwaz, ze wnissan klub to navara nawet nie ma swojego wlasnego dzialu.Trudno mi powiedziec czy jest nas mniej niz sunnych?Masz zal ze inni nissanowcy sa przez nas lekcewazeni,a przeciez ktos kto posiada plaskacza raczej nie szuka na TERENOWYCH odpowiedzi na interesujace go kwestie,ale to moje zdanie.Trudno,musi byc jak chcesz a ja zgadzajac sie na regulamin akceptuje Twoja zwierzchnosc.Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to po to, żebyśmy jednak stanowili społeczność, a nie wyalienowali się do swojej piaskownicy.

Zapraszamy posiadaczy innych nismo do działu Terenowe, ja też czasem zajrzę do was (może kupię żonie jakiegoś nissanka??) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Domadm pisac moge wylacznie w swoim imieniu ale- to nie dlatego nie wchodze na inne dzialy ze mam innych gdzies ale jak sam zauwazyles brak czasu na czytanie na tematy ktore ze mna i moim autem nie sa w zaden sposob skorelowane!Zrob sonde wsrod forumowiczow TERENOWEi zapytaj jak czesto i czy w ogole wchodza na inne dzialy??To mrzonka!Wystarczy ze czasem poczytam w profilu adwersaza jego posty by moc powiedziec ze nie spotkalem sie z zabieraniem glosu w dyskusji "naszaego"forumowicza np na temat micry!

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 16:36 ]

Powiedzmy ze jest 1000:15 dla sunnych
-teraz rozumiem skad traktowanie na troche po macoszemu :D:D To zart.

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 16:38 ]

No ale ja sie nie znam
-nie powiedzialem tego,te moje zalenie wynika z tego ze wraz ze sprzataniem wymiata forumowiczow ktorych jak zauwazyles nie jest tak wielu
1000:15
:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, to jest racja, ja też tam nie zaglądam bo nie mam czasu. Czyżby Navarowicze to tak zapracowani ludzie?? Taa, no na to ON trzeba jednak zarobić ;-)

 

 

Ale czasem czytam coś ciekawego w ogólnych, np. o EGR, i staram się być na bieżąco w sprawach lokalnych. Mam nadzieję, że w Borsku właśnie będzie czas na poznanie innych forumowiczów :D

 

Gdyby do zakupu Navary dorzucali Micrę, to by się rozkręciło!!!!! :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmiana tematu.... Nad moim watkiem teraz podebatujcie, chudy on ale zawsze cos.

 

Przejechane 1800km, srednia spalania w miescie pokazywana przez "komputer", obecnie 18l/100km, wczesniej przed zresetowaniem 14,7...generalnie moglaby sie Nawarzyna juz podocierac,poprzecierac i spalac jak wasze wirtualne 10,5l/100km.

Ile wasze paliły na poczatku ( A/T ).

 

Jedno spostrzezenie, po 20km, wjezdzam do garazu, mijam przod pickup'a, ciepelko jakies. dotykam felg przednich (L i P) cieple, a nawet bardziej niz cieple....tyl zimny. ? .

W volviaku nie nagrzewaja mi sie felgi po trasie, nie az tak........

 

Sprawdzita u siebie ?

 

Czuwaj.

Danko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to czuc byłoby klocki przysmazone....a tu zapach grzanego metalu. zreszta tu jeszcze wiele elementow sie przepala, tlumik i rury stekaja jeszcze chwile po parkowaniu...

 

no nie wiem, jesli u was felgi sa zimne to jutro rano wale do Zaborka.....

 

Pozdro. danko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danko, mechaniorem nie jestem ale twoje 3 sprawy u ciebie mnie niepokoją:

 

1. Spalanie 15-18l/100km: norma to 9,5-11l/100km dla manuala, 1-1,5l/100km więcej dla automata, ale to oczywiście zależy od stylu, powinieneś umieć zejść w okolice 11-12l/100km

 

2. Bardzo ciepłe przednie fele po 20km - ja robię po paręset km i wszystko jest w najlepszym porządku, wiadomo ciut może się nagrzać, ale to w zasadzie pomijalne, a po 20km to nawet śnieg się nie zdąży odkleić z felg

 

3. Nagrzane elementy wydechu że aż słychać jak stygną - jeszcze w życiu tego nie słyszałem w mojej Navarce, mam już 15 tys km, a wierz mi, zauważyłbym, te zapachy też.

 

Jak na mój gust masz ewidentnie coś do naprawy!! (ale mądre, co :D )

Z przednimi kołami miałem kiedyś taki problem w innym aucie, ale tam winny był zapiekający się tłoczek od hamulców - jak pisze Bombel - ale to w starym aucie, nie w nowym i na dodatek jedno koło.

 

To wysokie zużycie paliwa i gorący wydech może świadczyć o jakichś problemach ze spalaniem, może coś z turbiną? Nie jest przypadkiem tak, że po tych 20km masz również gorąco pod maską?? Sprawdź!

 

A jak moc? Jeździłeś inną Navarą? Możesz podjechać na hamownię?

 

Może coś ci pomogłem, pisz w każdym razie - mamy tu wszelakich speców i praktyków, niektórych nawet po przejściach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krathor

Mi spalanie nigdy jeszcze nie spadło poniżej 11l/100km. A jeżdzę poza miastem conajmniej połowę dziennego przebiegu.

 

Swoją drogą to co mnie naprawdę wkurza w Navarze (pewnie wszystkie Nissany tak mają) to komputer który nie pokazuje chwilowego spalania. Co to za pomysł?? W Cytrynie miałem tak - było fajnie, mój ojciec ma w Volvo... A czemu nie mogli tego zrobić w Nissanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po raz kolejny zauważyłam silna korelacje miedzy spalaniem a miejscem tankowania :<

 

normalnie leje verve, power raida lub ultimaite i wtedy w normlnej jezdzie na miejscu mam spalanie ok 9,2 l/100 a na trasie ( tzn. odcinki powyzej 30 km) spokojnie ponizej 9l/schodzi.... niestety ostatnio tak sie złożyło ze tankowałam normalny ON na dużej stacji pod tzw patronatem orlenu :< i poniżej 10,5l/100km mowy nie ma :P ....styl jazdy mi sie nie zmienił więc..... :diabel2: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...