Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning za 2zl - Usuwanie EGR


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja juz glupi jestem. Ktora w 1.6ds rura jest od egr? Jezeli to jest to co w tym kolku to zajmie Ci to ok 5min. Trzeba okrecic opaske zdjac wezyk i wsadzic tam srube z taka duza glowka zeby to szczelnie zaslonila. Ale czy egr to nie jest ta rura chudsza? Ta pod ta co idzie do obudowy filtra powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dziś usunąć egr lecz z braku miejsca musze czekac aż się ociepli bo pod chmurką to jeszcze troche zimno. Wpadłem na myśł że przy wymianie amorków w Tomasie Fort Wola ich poprosze, ale ku mojemu zdziwieniu dla nich było to prawie niewykonalne. Usłyszałem że trzeba mieć specjalne zatyczki i wogóle kosmiczne części i ..... szkoda gadać . Przyjdzie prawdziwa wiosna to zadziałam sam w kompani z jakimś browarem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zaslepilem :D tylko nie wiem czy dobrze bo EGR jest zaslepione tylko od strony kolektora wydechowego. Czy powinienem zaslepic tez od str kolektora ssacego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Premislauer

Przeczytalem 20 stron i nie pamietam juz czy ktos pisal jaki to ma wplyw na spalanie. Pali wiecej czy nie ma to wplywu?

Druga rzecz to chcialbym sie jeszcze upwenic, bo czytalem cos o odcinaniu kabelkow elektrozaworow. Mam N15 1.4 i krotko spytam czy wystarczy, ze zatkam rurke przy kolektorze wydechowym, czy trzeba cos jeszcze.

pozdr :grin:

pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Sunnym n14 2.0 dLX jest to EGR ?

Z góry dzieki za odpowiedz.

pa

 

[ Dodano: Sro 29 Mar, 2006 18:39 ]

Podniosłem dzisiaj maske w swoim 2litrowym dieslu zeby znalezc to EGR i nic.

Czy ktos wie czy w dieslach tego typu z 93r było EGR a jak tak to mniej wiecej gdzie ? :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja tez zabawilem sie EGRem - tzn odpiolem rurke podcisnienia i zaslepilem ja - wiec nie dziala zawor EGR (jest zamkniety) i cyrkulacja spalin nie powinna dzialac - jak na razie wydaje mi sie ze jest troszke lepiej, ale jakiej oszalamiajacej roznicy nie ma, ale przynajmniej cieple spalinki nie grzeja mi juz powietrza doladowujacego ;))

zobacze jak wplynie to na zuzycie paliwa, ale mam dobre mysli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal w cholere wszytkei diwajsy... Rurka metalowa co idzie z koeltkora wydechowego neipotrzebnie tylko podgrzewa atmosfere pod maską.

 

A jak się postarasz to zobacz ile śmieci spod maski można się pozbyć jeszcze:

Porzadek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie zatkanie tej rurki moneta 5gr. nie zdało egzaminu. Skoczyło spalanie o jakies 2l. i problem z wolnymi obrotami. Odetkałem i po kłopocie, ale co kto lubi. Moneta bardzo wygięta, nie wiem co tam za ciśnienia panują ale po wyciągnięciu robi wrażenie (moneta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zatkałem EGR. Wrzuciłem dwie 20 groszówki na kolektro wydechowy (bo słyszałem, że 5 groszówki się wybrzuszają) dwłem więc podwójnie. Dodatkowo wrzuciłem jedną 20 groszówkę przed zaworem na dolocie.

Straciłem więc łącznie 60 gr.

Poprawa jest wyczuwalna przy niskich obrotach.

 

Postrafiam wszystkich Polakof !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zatkałem EGR. Wrzuciłem dwie 20 groszówki na kolektro wydechowy (bo słyszałem, że 5 groszówki się wybrzuszają) dwłem więc podwójnie. Dodatkowo wrzuciłem jedną 20 groszówkę przed zaworem na dolocie.

Straciłem więc łącznie 60 gr.

Poprawa jest wyczuwalna przy niskich obrotach.

 

Postrafiam wszystkich Polakof !!!

 

to chyba bedzie next moj mod jesli sie dol poprawil... ale to jak cai bede zakladal bo nie chce mi sie tego dwa razy rozkladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepienie EGR i przyspieszenie zaplonu bylo zbawienne dla kultury pracy, osiagów i zużycia gazu z11 litrów spalanie spadło poniżej 9 litrów
jak spadło? gdzie trasa, miasto, w cyklum mieszanym? to nie możliwe 2 litry :?: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinałem EGR później znów odetkałem i eksperymentalnie zauważylem że to wszystko sie potwierdza. Mianowicie bez EGR lepiej sie zbiera od samego dołu, co do spalania to nie mam żadnych uwag bo ostatnio troszke kombinuje i reguluje wiec trudno powiedzieć. Osobiście jeśli bym ganiał mniej w mieście a wiecej trasek to bym EGR nie zatykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zaslepilem EGR przejechalem narazie testowo 10km i check engine sie nie pali silnik pracoje jak pracowal.

Co do poprawy osiagow to poprawiaja sie niewiele jest odczowalna roznica na 1 i 2 troche lepiej sie zbiera od dolu.

Mam nadzieje ze w przyszlosci check engine sie niezapali i nic z silnikiem sie nie stanie w otwoer weszlo 20 gr:) dokrecilem go mocno wiec mysle ze bedzie trzymal 20 gr wsadzilem rurke tez i zakrecilem zeby puzniej przy sprzedazy nikt mi nie zazucal ze przy silniku cos kombinowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaslepilem EGR przejechalem narazie testowo 10km i check engine sie nie pali silnik pracoje jak pracowal

Co ma wspólnego Chek engine do wywalonego EGR twoim zdaniem.

Smiało wywalajcie to ścierwo wraz z filtrem węglowym i tą masą rurek i zaworó jakieś 3kg spokojnie odelzycie pojazd i jakże ąłdnie i przejrzyście pod maską sie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no nie wiem gdzies tu na forum czytalem ze komus sie zapalila :sad:

 

ja bym wywalil ta rurke cala bo narazie ja mam ale ona idzie do czegos metalowego i tam tez jest taka sruba moze mozna to odkrecic i zaslepic tez jak przy kolektoze czy jak to sie tam nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce ponizej masz cały układ EGR wraz z filtrem węgłowym z SR20De - zobacz ile to fabryka nissana śmieci pod maskę nawrzucała:

Porzadek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...