Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KUPUJĘ NAVARĘ


Gość whitemonster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy więc może mi Ktoś podpowie - może Moderator:

Chciałbym przedyskutować zalety i wady zainstalowania zamiast ułomnych albo drogich nawigacji - tabletu np. pod sufitem? Gdzie taki temat wstawić?

 

Pozdrawiam

 

Witam ,

 

zapraszam więc do czytania forum. Wiele rzeczy jest już przedyskutowanych. :P

 

A jak masz pytania to w tym temacie zadawaj :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Pierwszy mój post...

Podłączę się do tematu, czytałem sporo Waszych wypowiedzi w różnych tematach aż... pewnego razu zastała mnie 4:30 nad ranem :kosci: . Z tego co tu piszecie niezła powieść wychodzi... i chwała Wam za to! :D Może jestem masochistą (bo po tym co tu piszecie to można się uczulić na Navę) ale jak to mówią "lepiej z mądrymi zgubić niż z głupimi znaleźć" :) - Kupuję Navarkę! Już zadatkowana - odbiór do 10.XII, nie udało mi się wywalczyć takich gratisów jak TEETIME (gratulacje za negocjacje) ale i tak muszę coś zrobić z tym VATem i podatkiem za listopad :)

 

Zanim zacznę zadawać pytania, poczytam co już napisaliście (niewiele mi zostało :029: ) .

 

Mam tylko prośbę, na jednym z wątków ktoś sugerował: "jak ktoś będzie odbierał nową Navarę dobrze żeby zabrał jakiegoś Doświadczonego Nawarowicza, który popatrzy okiem praktyka czy jakiegoś bubla nie chcą wcisnąć". Odbierać będę Maszynę w Odysseyu na Górczewskiej - ma ktoś ochotę na dobre piwo za użyczenie wprawnego oka? :)

 

Pozdrawiam i niech Was wszystkie 4x4 ( =16 ? :566: ) koła nigdy nie zawiodą

 

Hm.. pracuje przy Zachodnim, mógłbym pomóc.. ale nie mogę obiecać od 6 do 10 jestem w Austrii ale może jak termin się przesunie ?? Powiedz teraz... jaką dostałeś specyfikacje..

chodzi o to czy powiedzieli ci, że nie ma kładzionego fotela pasażera i podłokietnika z tyłu ??

Mi nie powiedzieli i napisałem do nich pismo

 

 

 

Napisales pismo, ze nie masz podlokietnika z tylu i co? wymienili CI na taka kanape z podlokietnikiem? Ja wlasnie tez nie mam a na testowce byl ale jakos nie mam czasu zeby podjechac do serwisu zeby mi wytlumaczyli gdzie on sie nagle schowal:-P Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest tak jak napisał Cronos - księgowi Nissana zaczeli liczyć koszty:

- koło zapasowe na stalówce, brak podłokietnika itp itd.

 

Niedługo wytną blokadę tylnego mostu :D

 

A tak BTW Nissan Navara jest na drugim miejscu w ilości sprzedawanych terenówek w Polsce.

 

Od stycznia do września 2007 roku - 2076 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pogniesz jedną felgę alu to skąd weźmiesz zamiennik? Albo w oczekiwaniu na czas naprawy (a nie zawsze da się wyprostować tak jak oryginał)? Taki zapas jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo

Ja zamówiłem Navarę D40 - rocznik 2008 w Krakowie.

Wersja LE + premium i dodatki.

Niby model 2008 taki fajny - ale do cholery dlaczego zlikwidowali składane "na płasko"

siedzenie pasaźera????

Cena raczej OK, z tego co szukałem gdzie indziej, nawet u Adamusa.

u Adamusa mieli jakiś czas temu wersję LE + Premium+ IT w dobrej cenie ale 2 szt. i poszły

jak ciepłe bułki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem to mi powiedzieli w multisalonie nawrot ze od modelu rocznikowego '08 ma byc seryjnie bez blokady tylko za doplata czy cos w tym stylu ;D

 

Chyba tylko w wersji XE. :P

 

Pytanie, czy chodzi o auta z rokiem produkcji 2008, czy też o kod modelowy 2008? Bo te drugie już od jakiegoś czasu wychodzą pod nazwą D40C i mają blokadę.

 

Ja osobiście nie słyszałem o takiej zmianie.

 

 

Natomiast w kwestii podłokietnika - też na początku słyszałem, że D40C miały być bez podłokietników, ale specjalnie sprawdziłem pierwszą D40C, która do nas dotarła i miała podłokietnik. :zdziw: Z kolei piszecie teraz, że bywa, iż nie mają. Aż chyba sprawdzę jeszcze raz w kilku innych, bo przestałem obecnie na to zwracać uwagę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co wiem to:

- model 2008 to tylko nazwa - no bo jak można sprzedawać model 2008 od (bodajże) sierpnia 2007.

Model 2008 ma lifting w stosunku do modelu 2007:

- obłożone chromem lusterka boczne + migacze w nich - nie wiem czy to jest plus dla takiego liftingu po pewnie takie lusterko kosztuje 2x tyle co z modelu 2007

- inne felgi - moim zdaniem brzydsze - za lekkie optycznie do Navary

Co do minusów modelu 2008:

- to nadal w opisie w wersji LE jest że siedzenie pasażera składa się na płasko jako

stolik - a to nie prawda - po prostu tego nie ma i nikt nie zna odpowiedzi dlaczego !!!!

A ja chciałbym tam rozlozyć laptopa a tu kiszka - nie ma i już...

Blokada tylnego mostu jest w modelu 2008 (przynajmniej w wersji LE) i podlokietnik takżę...

- skórzana tapicerka bardziej "tandetna" niż w modelu 2007 - z tyłu przednich siedzień

zamiast ladnego wykończenia są zamki błyskawiczne i nie ma kieszeni. Można się spierać, że zamki ułatwią dostanie się do "bebechów" siedzenia jak coś padnie np. ogrzewanie, ale to polemika...

- model 2008 ma 1 gniazdo 12 V obok klimatyzacji i 1 szt 12V w podłokietniku

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to czego mi najbardziej żal to to, że model 2008 ma radio z bouetoothem :]

 

Chętnie zamienię się składanym fotelem pasażera za radio z BT :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co wiem to:

- model 2008 to tylko nazwa - no bo jak można sprzedawać model 2008 od (bodajże) sierpnia 2007.

Model 2008 ma lifting w stosunku do modelu 2007:

- obłożone chromem lusterka boczne + migacze w nich - nie wiem czy to jest plus dla takiego liftingu po pewnie takie lusterko kosztuje 2x tyle co z modelu 2007

- inne felgi - moim zdaniem brzydsze - za lekkie optycznie do Navary

Co do minusów modelu 2008:

- to nadal w opisie w wersji LE jest że siedzenie pasażera składa się na płasko jako

stolik - a to nie prawda - po prostu tego nie ma i nikt nie zna odpowiedzi dlaczego !!!!

A ja chciałbym tam rozlozyć laptopa a tu kiszka - nie ma i już...

Blokada tylnego mostu jest w modelu 2008 (przynajmniej w wersji LE) i podlokietnik takżę...

- skórzana tapicerka bardziej "tandetna" niż w modelu 2007 - z tyłu przednich siedzień

zamiast ladnego wykończenia są zamki błyskawiczne i nie ma kieszeni. Można się spierać, że zamki ułatwią dostanie się do "bebechów" siedzenia jak coś padnie np. ogrzewanie, ale to polemika...

- model 2008 ma 1 gniazdo 12 V obok klimatyzacji i 1 szt 12V w podłokietniku

pozdro

Ty chyba nie masz MR 2008 czuje jakąś zazdrość w głosie...kierunkowskazy w lusterkach to lipa ale podświetlanie terenu wokół samochodu przez nie to zawodowa sprawa...Co do składania przedniego fotela t rzeczywiście.. nie ma ...ale po kiego walca mi to... rozumiem, że ty lubisz laptopa... rozkładać na bocznym siedzeniu.. pasażera, ja wole trzymac go na kolanach jak teraz.., podłokietnika z tyłu nie ma...radio z BT super sprawa...alusy to rzecz gustu...blokada jest.. no i jest jeszcze podświetlanie nóg w 1 rzędzie ... też super sprawa...

więc reasumując zmiany w 2008 na plus... A co do tych zmian.. to chodzi o to że Nissan nie poinformował (położenie fotela + brak podłokietnika tył), żadnego dealera że tego nie będzie.... w MR 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem - radio z Bluetoothem jest - ale czy jest to fortunne rozwiązanie

to nie powiem.

Ja mojej Navarki nie odebralem jeszcze ale znajomy swoją pomyka już miesiąc.

Czasem jak dzwoni przy uzyciu bluetooth jest OK, a czasem sam słyszę w swojej słuchawce

to co mówię...

A do telefonu mam słuchawkę na ucho bluetooth i jest OK.

A składane siedzenie pasażera mnie cieszyło bo:

1. Mam psa który wskakuje na siedzenie i jakbym je złożył to pewnie by nie wskoczył - tak mi się na chwilę obecną wydaje ;-)

2. Ja w sumie jeźdzę caly dzień to tu, to tam i miło by było mieć taki stolik na laptopa, no i drugie śniadanie na czymś jak czlowiek zjeść...

pozdro

 

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 00:54 ]

PS>

co do zmian w modelu 2008...

w sumie to chętnie bym kupił model 2007 w cenie 2007 ale niestety się nie da bo "ni ma".

co do podświetlenia za pomocą lusterka terenu wokół samochodu - czy to jest "zawodowe" czy nie to rzecz gustu. Może pomaga nie wdepnąć w psią kupę...

Laptopa nie tyle "lubię" co go używam...a trzymać go na kolanach to raczej niewygodnie

chyba że masz "palmtopa" ... a jak już masz laptopa na kolanach, to myszkę gdzie??? podsufitka zostaje chyba...

poklokietnik z tyłu mnie nie interesuje bo z tyłu jeźdzę tylko po imprezach - a wtedy mi wszystko jedno....

podświetlenie nóg w 1 rzędzie ... po co mi to ???? Jakie buty ubrałem dzisiaj to chyba wiem..

A to że Nissan nie poinformowal dealerów o "brakach' to mnie to nie interesuje - jak bedę odbieral Navarę to napisze w protokole odbioru czego wg. mnie brakuje a co mialo być i tyle...

 

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 00:55 ]

PS>

co do zmian w modelu 2008...

w sumie to chętnie bym kupił model 2007 w cenie 2008 ale niestety się nie da bo "ni ma".

co do podświetlenia za pomocą lusterka terenu wokół samochodu - czy to jest "zawodowe" czy nie to rzecz gustu. Może pomaga nie wdepnąć w psią kupę...

Laptopa nie tyle "lubię" co go używam...a trzymać go na kolanach to raczej niewygodnie

chyba że masz "palmtopa" ... a jak już masz laptopa na kolanach, to myszkę gdzie??? podsufitka zostaje chyba...

poklokietnik z tyłu mnie nie interesuje bo z tyłu jeźdzę tylko po imprezach - a wtedy mi wszystko jedno....

podświetlenie nóg w 1 rzędzie ... po co mi to ???? Jakie buty ubrałem dzisiaj to chyba wiem..

A to że Nissan nie poinformowal dealerów o "brakach' to mnie to nie interesuje - jak bedę odbieral Navarę to napisze w protokole odbioru czego wg. mnie brakuje a co mialo być i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SChris napisał/a:

Do Navy postanowiłem założyć kryptę z nierdzewki - przyczyny:

 

 

 

jaki model wybrales? jakiego produceta i jaka byla cena? a moze wrzucisz fotke....

 

 

Na allegro znalazłem coś takigo

 

http://allegro.pl/item268381031_nissan_nav...e_zabudowy.html

 

konkretnie to patrzę na model nielakierowany z małymi relingami do okoła.

 

Jeśli ktoś zakładał taką lub pdobną zabudowę to proszę o opinię, Navara do odbioru za 18 dni :) i niechciałbym motać się w ostatniej chwili (albo szuflować śnegu z paki).

 

Z tymi fotelami to nie ładnie - samochód to czasami moje miejsce pracy, przydałby się składany fotel pasażera :(

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 09:24 ]

SChris napisał/a:

Do Navy postanowiłem założyć kryptę z nierdzewki - przyczyny:

 

 

 

jaki model wybrales? jakiego produceta i jaka byla cena? a moze wrzucisz fotke....

 

 

Znalazłem na Allegro coś takiego

 

http://allegro.pl/item268381031_nissan_nav...e_zabudowy.html

 

konkretnie to uśmiecham się do wersji nielakierowanej z małymi relingami dookoła

 

Jeśli macie doświadczenia z tym modelem (lub podobnym) to proszę o opinię - Navara do odbioru za 18 dni :) i nie chciałbym się motać w ostatniej chwili albo szuflować śnig z paki :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o automatycznym wlaczaniu sie swiatel i o automatycznych wycieraczkach? Jak to sie sprawuje w pratyce. W Navarze LE jest to w wyposarzeniu standardowym ale jak to ma sie do praktyki.

Powiedzcie mi jedno na stronie nissana jak proboje skonfigurowac naware to pisze ze odlaczanie tylnego rozrzadu to pakiet. Podobno bylo to w standardzie. I.... Czy ja to bede mial w aucie zamowionym w salonie Nissana czy nie? Czy to tak na prawde na chybil trafil. Jak przyjedzie to bedzie a jak nie to nie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyczne włączanie świateł to zbędny bajer bo i tak trzeba cały czas mieć zapalone, a nissan nie potrafi zrobić żeby auto powodowało zapalanie świateł non-stop (w wersjach PL).

 

Czujnik wycieraczek... działa tak sobie, najlepszy jest jak ci chluśnie nagle woda spod kół wymijanego pojazdu - wtedy zareaguje szybciej niż ty i jest to przydatne. Ale gdyby go nie było to nie płakałbym wcale...

 

Ale blokada tylnego mostu - dla mnie bezcenne, nieraz uratowała mi zadek przy wyjeżdżaniu z błota i trawy, więc dla mnie to mus. Pytanie czy będziesz zjeżdżał z asfaltu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem zwykłe radio, które w sumie fajnie gra. Brak mi BT (mam osobno) i MP3 (lub USB).

 

Szkoda mi że nie wziąłem skóry, bo ta tapicerka z dziurkami nie za bardzo nadaje się do trudnych warunków, no ale trudno.

Navi nie miało sensu jak dotąd, ale już ktoś pisał że są mapy polski więc można już pomyśleć. Oczywiście to kwestia portfela: PocketPC+automapa albo jakiś tomtom za 2kzł, czy pakiet IT za 7kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załatwione! :)

Dorzucę ci nakładki na progi.

 

Tylko z tego co czytałem, radio jest parowane z komputerem auta... trzeba jeszcze serwis zapytać czy dadzą radę to spasować. Bo inaczej tylko Clarion przysyła odpowiednie kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da rade wylaczyc (tymczasowo) automatyczne wycieraczki? Powiedzmy ze jestem na automatycznej myjni i auta nie zgasilem, logiczne ze wycieraczki zaczna machac jak tylko chlusnie na nie woda wiec czy da sie je wylaczyc?

 

I ponawiam pytanie. Czy tylny rozrzad bedzie w aucie ktore jest wyprodukowane w 2007 model. 2008 czy nie? :) bo za duzo sprzecznych info jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teetime, rozrząd to jest w silniku, w tylnym moście jest blokada mechanizmu różnicowego (oprócz samego mechanizmu oczywiście). Ale czy jest w standardzie 2008 tego nie wiem.

 

Wiem natomiast, że automatyczne wycieraczki wyłącza się po prostu wajchą przy kierownicy:

1 pozycja off

2 pozycja auto (tu są te automatyczne)

3 pozycja szybko

4 pozycja ultramegahiper szybko

 

aha, gdzieś tam jest jeszcze czasówka z dodatkową regulacją częstotliwości, ale kurcze teraz nie pamiętam dokładnie - tego używa się po prostu intuicyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...