Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrazenia po 1000 km z wycieraczkami płaskimi?? Polecam, bo super sprawa

co jest w nich super w porówanianu do zwykłych i ile kosztowałey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
JACEKLUBIN - oto link do aukcji człowieka, który handluje na allegro MOTGUMEM. Użytkownik ma nick JacekLubin. Nie ma wszystkiego wystawionego, ale jest w mocy wszystko z MOTGUMU dla NISSANÓW załatwić. Jego mail: sygieniewicz@op.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety opinie na temat Alca się potwierdziły - dzisiaj mija 2 miesiące od założenia a wycieraczka kierowcy jest do wywalenia - odkształcona, skacze po szybie, zostawia smugi.

Kupiłem same gumki Motgum i włożę je w ramki Champion. Mam nadzieję że będzie lepiej.

 

Na allegro znalazłem w rozsądnej kasie Champion - http://www.allegro.pl/item192001106_wycier...e_champion.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś skusiłem się na gumki Alca grafitowe za 14zł do docinania, zobaczymy jak będzie, do borska je założe, dotychczas był Motgum i nie można narzekać bo długo dobrze pracowały, ale ostatnio smugi zostają jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek założyłem TITAN ! Taki wynalazek :D dłuższa kosztowała 8 zeta a krótsza 7, ciekaw jestem po ilu deszczach pójdą wp...u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Plaskie wycieraczki sa fajne, ale zurzywaja sie tak samo i szybciej giną.

Komplet Valeo..to jakies 110zł + , pożadne markowe wycieraszki ~60zł.

Ja wybieram 2 komplety...zamiast 1.

 

No niby się wszystko zgadza, ale ze "zwykłymi" nie da się jechać w deszczu więcej jak 140-150km/h bo nie dają rady wycierać szyby (przynajm niej w N16) - sporo wody na niej zostaje. Na XTRMach da się i 180 jechać - wszystko ładnie się wyciera. Osobiście zimą trenuję Valeo Winterblade, latem XTRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby się wszystko zgadza, ale ze "zwykłymi" nie da się jechać w deszczu więcej jak 140-150km/h bo nie dają rady wycierać szyby (przynajm niej w N16) - sporo wody na niej zostaje. Na XTRMach da się i 180 jechać - wszystko ładnie się wyciera. Osobiście zimą trenuję Valeo Winterblade, latem XTRM.

 

 

Gratuluję pomysłu na jazdę ponad 150km/h w deszczu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu na jazdę ponad 150km/h w deszczu ...

 

Heh, czekałem na podobnego posta :) Dziękuję :P

Podpowiem ci, że na autostradzie nie jest to specjalny wyczyn. U naszych zachodnich sąsiadów jest to nawet legalne :) Meritum postu jest jednak fakt, że XTRMy dobrze wycierają szybę nawet przy bardzo silnym wietrze :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot

Gratuluję pomysłu na jazdę ponad 150km/h w deszczu ...

 

Heh, czekałem na podobnego posta :) Dziękuję :P

 

nie 150, tylko kolega jeździ w deszczu 180 jak zrozumiałem. Ja gratuluje nie tylko

wyobraźni Panu Kierowcy, ale równieź miejsca zamieszkania - no nie jest łatwo mieć

takie warunki do jazdy... A, poza dobrymi wycieraczkami w takiej jeździe pomagają

tez dobre opony i pare innych drobiazgów :)

 

PS.

wycieraczki kupuje od lat tylko Bosh. Najlepsza chyba guma idealne działanie nawet

w wersji economicznej, o Twin czy Aero nie wspominam bo nie kazdy ma ochote płacic

po kilkadziesiat zł za taki gadzet - ale np komplet Bosha TWIN do P12 kosztuje 72 zł

w dobrym sklepie o rozsądnym podejsciu do cen. Raz na rok - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!No to ostatnio jakaś mania wycieraczkowa :D ja też powiem Wam koledzy ze po długim namysle sie wykosztowałem i zapodałem XTRM,choć cena duuża :/ ale wrazenia są git!

Przylegają naprawde lepiej,są cichsze i wiatr nimi tak nie rzuca.Ładnie wyglądają :) No oby tak dalej.

Najlepiej było z dobraniem długosci bo te co mam nijak było znalezc takiej samej długości XTRMy,wiec po kilku przymiarkach z metrówka :D padło na 500mm i 530mm z tej oto aukcji http://www.allegro.pl/item204589010_wycier...o_s40_v40_.html

Nie wiem Bombel u kogo Ty kupowałeś bo link już padł.

Zobaczymy ile pochodzą bo cena konkretna ale naprawde jest różnica w pracy z tymi zwykłymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowac tanie i zmieniać co dwa miesiące... moze lato bedzie słoneczne :)

 

Pracuja bez problemow ponad 4 miesiące :) A w Szczecinie ostatnie 2 tygodnie lało codziennie :)

No koledzy zobaczymy jak to z tymi XTRMami będzie :D Oby tylko nie wyszło ze ja zmienie pierwszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof jot, kup sobie valoe, albo championa i zobacz jak powinny zbierac wycieraczki. Bosch to najwieksza pomylka jezeli chodzi o wycieraczki. Kupilem w sklepie, a nie na bazarze zeby nie bylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie do N-14, bo juz szlak mnie trafia z tymi co mam, wymieniłem niby same gumki po miesiaću jakieś takie paski mam na czybie a jak zacznie kropić i przetre to nic nie widać. Proszę o linki do aukcji w rozsądnej cenie do 80zł . . . myślałem nad BOSH ale pojechaliscie tera po nich :/

 

takie jak bombel zapodał chyba dobre były by na tył bo mam h-back ? ktoś moze wstawiał u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot
krzysztof jot, kup sobie valoe, albo championa i zobacz jak powinny zbierac wycieraczki. Bosch to najwieksza pomylka jezeli chodzi o wycieraczki. Kupilem w sklepie, a nie na bazarze zeby nie bylo ;)

 

no własnie prawie kupiłem na allegro v-cap za 70+10=80 ale pojechałem " w miasto"

i ku mojemu zdziwieniu w tej mojej prowincjonalnej dziurze zwanej kielce był sklep

gdzie moglem spokojnie wybierac w kilku modelach oraz... były rozmiary 65 i 48 cm

a na dodatek za parke Valeo Xtrem Silencio zapłaciłem 130 zł. Ne mało ale pierwszy

test wypadł niewiarygodnie - to ze ładnie zbieraja to normalka, ale ta cisza... to mnie

miło zaskoczyło - wiec dla tych co maja ochote wydac pare groszy - polecam XTREM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Bosch AeroTwin - do Note pasuje zestaw z jednego ze Sceniców: nie tylko wycierają super, ale są wyjątkowo... trwałe: trwalsze od Valeo; czym jestem pozytywnie zaskoczony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche mam laickie pytanie, ale co mam zrobić by zdjąć pióro wycieraczki ?

Z jednej strony są takie "haczyki" które blokują całe pióra w wycieraczce.

dsc00179dw8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fer tej gumy się nie zdejmuje...

 

Pióro to cały element:

Obrazek

Zdjęcie zapożyczone z allegro.pl

 

Niektórzy jednak zdejmują - osobiście też kupuję całą wycieraczkę nową, ale fakt faktem gumkę samą też można wymienić. IMO nie polecam, ale można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow, ale żeby wycieraczka Bosha była z gumą MotGum ? Wiem że te wycieraczki już kilka razy miały wymieniane gumy, lecz nigdy nie byłem przy wymianie gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymieniałem same gumy. Ten 'haczyk' rozgiąłem śrubokrętem, a potem przywróciłem do pierwotnego stanu kombinerkami.

Ale lepiej całe pióro wymienić, np na wspomniane Motgumy. Tanie a dobrze sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...