Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szpara masz rację jak większość jeździ ze sprzętem, który ma nasłuch oprócz 19 na +3 kanały w każdą stronę. Ten kraj jest piękny. A wiesz dlaczego powiedzą Ci, że cię dobrze słychać? Żebyś się odczepił i nie truł więcej głowy. Jak ktoś ma dobry zestaw to się nie pyta za każdym razem jak go słychać i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka doszla i juz jest zamontowana. Przy predkosci 130-140 nie halasuje (na wieksze predkosci nie ma teraz pogody). A co do samego dzialania to poki co szalu nie ma. Ale montaz trwal ok 3min (mimo takiego czasu i tak mialem pol bagaznika sniegu :P ) A sama antena nie jest dostrojona. Mam nadzieje ze jak poprawie montaz i dostroje to poczuje roznice. Jak na razie to tyle spostrzezen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kulinek

ulisses, zamontowałeś już zestawik? bo właśnie przymiarkę robię do takiego samego zestawu. Ew. co ciekawego można zestawić do w10 benzyna w powiedzmy 300 peelenach? z anteną mocowaną do klapy. Chociaż nie obraziłbym się, gdyby była opcja przekładki z w10 na renault kangoo powiedzmy 2x/mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulinek, tak juz ok 2 tygodnie jezdze z radyjkiem. Na razie nie jechalem nigdzie w trase ale w miescie moge powiedziec ze auto squelch dziala bardzo fajnie :) Prawie nie krece galka;] troche brak rf gaina boli ale da sie przezyc jak ktos kto sie cos pyta ma dobrze zrobiona instalke i zestrojone radyjko to nawet kolo 8km w miescie w lini prostej lapie i to jakosciowo bdb (ale to raczej zasluga anteny) a co do nadawania (radyjka) to jest wystarczajace (nie jestem z tych co ciagle pytaja: "sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac") Takze jesli dysponujesz funduszem ok 300zl to jak najbardziej jest to pozytywny zestaw. Kupowalem tutaj: http://www.euro-sat.com.pl/ i moge z czystym sercem polecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kulinek

no to wychodzi, że będę musiał wziąć nie 550 a 880 bo w beznyniaku to, z lektury wyniosłem, ANL jest nieodzowny. Pytanie tylko, czy dużym kłopotem byłoby zestawienie go z 2gą anteną (magnes) na służbowego kangura w dieslu, która kupiona byłaby po kosztach za parę zł?

powiedz jeszcze jak rozwiązałeś montaż anteny i strojenie?

 

EDIT:

a co powiecie na TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jeszcze jak rozwiązałeś montaż anteny i strojenie?

Niestety nie wytrzymalem czasowo i pogody (wtedy 0,5m sniegu i ziiiiiimno) i oddalem autko do speca, antena u mnie w kombi jest z boku klapy bagaznika, radyjko w konsoli srodkowej (jutro postaram sie fotki trzasnac).

czy dużym kłopotem byłoby zestawienie go z 2gą anteną (magnes)

Z tego co sie orientuje to stroi sie antene zaleznie od miejsca montazu, radio nie ma tu za wiele do rzeczy.

880 bo w beznyniaku to, z lektury wyniosłem

Sam mam benzyne+gaz i z tego co mi mowil koles co instalowal mi radyjko to zalozyli jakis zew filtr i rzadko lapie jakies zaklocenia z wycieraczki czy spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kulinek
oddalem autko do speca

Jaki koszt? No i bardzo isttny dla mnie elekent: zamontowana na stałe? bo niestety trzymam samochód pod blokiem w studenckiej okolicy :zly2:

Z tego co sie orientuje to stroi sie antene zaleznie od miejsca montazu, radio nie ma tu za wiele do rzeczy

I dlatego chciałbym go zestroić z 2-gą anteną, która byłaby używana wyłącznie z autem służbowym. Niestety co po niektóre osoby w mojej firmi na karb kryzysu zrzucają chwilami nawet roztopy, więc na zakup radyjka dedykowanego do służbówki nie mam co liczyć :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt? No i bardzo isttny dla mnie elekent: zamontowana na stałe?

Koszt to 150zl i radyjko jest na stale. W gda mozna zrobic za 100 ale tego speca akurat duzo ludzi polecalo i sie nie zawiodlem, z jakosci instalacji jestem bardzo zadowolony, kabelki pochowane elegancko, nic nie wystaje zadnego sladu instalacji poza radiem i antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozyli jakis zew filtr i rzadko lapie jakies zaklocenia z wycieraczki czy spryskiwaczy

99% zakłóceń dostaje się do radia przez antenę a filtr o którym piszesz zamontowany jest prawdopodobnie na zasilaniu i przypuszczam, że po jego odłączeniu nie zauważyłbyś różnicy :P .

kulinek, ta antena to szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kulinek

szpara, o którą antenę Ci chodzi? bo faktycznie gdzieś wyczytałem, że skunery mam omijać szerokim łukiem. Nie chcę montować bata w dachu. Rozważam tylko dwie opcje: na relingu, albo klapie bagażnika (ulisses, gdzie zdjęcia? :diabel2: ). Przy czym nie ukrywam, że swoją w10 rozwijam Vmax do 150 najwyżej a i to na obwodnicy Krk. Zastanawiałem się nawet nad magnesem i żeby go przekładać z auta na auto, ale boję się, po pierwsze o odbiór na służbówce, a po drugie o strojenie jak antena wróci już na moją w10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi sunkery i inne tego typu wynalazki. Jeżeli twoje nadwozie jest typu kombi to montowałbym na klapie przy krawędzi dachu - antena najwyżej i nic jej nie przysłania.

boję się, po pierwsze o odbiór na służbówce, a po drugie o strojenie jak antena wróci już na moją w10

W tym wypadku trzeba będzie sprawdzić swr na obu samochodach. Nie jest powiedziane, że po zestrojeniu na jednym aucie na drugim będzie dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kulinek

szpara, zaczynasz mnie przekonywać. Mów dalej :) A tak na poważnie - mocno rozważam właśnie taki montaż - na klapie. Tylko nasuwa się wątpliwość odnośnie stałego zamontowania - czy się komuś pod blokiem w nocy nie spodoba? Miałem dziś mierzyć wymiary tej skrzynki pod regulacją nadmuchu, bo myślę czy tam radyjka nie wstawić, i nie chować jak matka kumpla - pod wyszydełkowanym kwiatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nasuwa się wątpliwość odnośnie stałego zamontowania - czy się komuś pod blokiem w nocy nie spodoba

Jeżeli zamontujesz antenę z 'motylkiem' np AT71 to możesz ją odkręcać i chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Janusz_lublin lub szpara co myślicie o zamianie U520XL na TTI TCB-880?

Planuję na coś zmienic Unidena i zastanawiam się właśnie nad TTI, ewentualnie Johny II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow Tataj ma więcej pokręteł i bajerów niż Ubot. Ale to w zasadzie jedna półka. Bierz Dżonego II lub poszukaj używki Alana18 lub Alana28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tti lub johnego to nie ma sensu. Jeżeli już to tak jak napisał Janusz_lublin. Warto poszperać za nową cobrą 25 lub 29 - czasami trafia się od chłopaków z Legionowa, unidenem 68, 78.

Rozmawiałem niedawno z gościem, kupił alana 28 za 300zł. Nówka funkiel nie śmigane. Jechał po niego 200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Myślałem nad Unidenem 68 lub 78 ale są to radia kolosy...

Może przymierzę kiedyś Walkera czy zmieści mi się pod regulacją nawiewów, tam gdzie teraz na luzie U520 siedzi.

 

Pytałem o TTI bo słyszałem, że mają dobre filtry. Ja mam antenkę na magnesie (Sirio Omega 27) i przez to wdostaje się sporo zakłóceń i szumów. Wiem, że radio szumieć musi ale czasami przegina pałę nawet na ostro skręconym SQi RFGain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden ma jedne z lepszych filtrów, tti też nie najgorsze ale pamiętaj, że nie każde radio zda egzamin w każdym samochodzie. Najlepiej podjedź do jakiegoś punktu i nawet odpłatnie podłącz i przetestuj kilka radii i zobacz, które będzie Ci najlepiej pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radio uszkodziłeś - padła końcówka mocy - to nie będzie nadawania lub będzie na bardzo bliską odległość(kilkaset metrów) - nadawanie z samego drivera i prawdopodobnie na wskaźniku nie będzie poziomu sygnału wyjściowego. Niemniej jednak, jeżeli wszystko dobrze podłączyłeś - bez zwarć i przerw w obwodzie to nie powinno nic się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...