Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mają przejechane Wasze Almerki (czysta ciekawość)


Gość Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Almera N16 2001r 3d , 211 000 2.2Di , mam od 2 dni wiec nie jestem w stanie nic powiedziec , jak narazie jezdzi ok :) Kupilem od 2 wlasciciela , serwisowany do przebiegu 160 000 - grudzien 2008 , teraz ma 211 . Lancucha nie slychac , oleju jak narazie nie bierze (zrobilem jak narazie przez 2 dni 500km). Zobaczymy jak bedzie dalej , dodam tylko ze dziennie do pracy i spowrotem robie 100km , tylko po autostradach niemieckich . Z tego co wiem to poprzedni wlasciciele tez uzywali tego samochodu jako pojazd dlugodystansowy.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera N16 z końca 2000r z przebiegiem 116 tyś. Wszystko udokumentowane zresztą po stanie autka na tyle wygląda. Sprowadzona z Niemiec i jestem pierwszym jej właścicielem w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 - 1,5 benzyna 250 tyś w tym na gazie 50tys BRC seq24 z instalacja zero problemów

między 210 a 230 tys wymieniony rozrząd, sprzegło, chłodnica klimatyzacji , przednia skorodowana belka- nie powiem był to kosztowny rok dla auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 1,5 benzin aktualnie 163kkm.

ostatnie dwa lata (z obecnym rokiem) to zrobienie, sprzęgła, łożyska w skrzyni, maglownica, wahacze, zawieszenie (komplet), remont silnika, tłumik, a ostatnio doszła belka przednia, przez którą poszła się szczekać jedynka w skrzyni (Ci którzy mają już tam rudą, sugeruję się nie cackać tylko wymienić, bo zamiast 500+koszt belki zapłacicie za remont skrzyni, poduszki silnika (bo się rozpadły 3 z 4), belkę i w cholerę nerwów... I po co?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002 n16, 1.5 16V - 155 tysięcy km (u mnie od stanu licznika 70 tysięcy km - poprzedni właściciel to był pan przed 70-tką, który kupił auto jako nowe i po paru latach zostawił w rozliczeniu w tym samym salonie więc raczej nic nie kręcone) - do 2010 roku nie narzekałem :) Przez ostatnie 2 lata: wymiana łożysk przód, rozrusznika, sprzęgła, zacisku prawy tył, katalizatora. O żarówkach, klockach, oleju i filtrach nie wspominam bo to normalne. Szyzkuje się - wymiana wydechu bo trzyma się tylko na rdzy :), regeneracja sprężarki klimy, zlokalizowanie i zlikwidowanie wycieku oleju z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

220000km i rośnie 1.4/75KM 97r i robi km sporo i tylko jeździć i przede wszystkim ekonomiczne :)

chociaż czeka chyba wymiana łańcuszka bo coś słychać w obudowie rozrządu :(

Ale to osobny temat i muszę poszukać coś o łańcuszkach w almerce .

Przebieg oryginalny i już 5 lat w Polsce i drugim właścicielem jestem.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2000 rok 2.2di przejechane prawie 290 tys km

coś ostatnio mam problem z odpalaniem mojej almerki, ale tak, to tylko płyn do spryskiwaczy dolewam

A jakieś problemy z turbo czy też nic ;)?

Moja 2001 2.2Di 260 tyś pękło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N 16 2001, 1.8 motor, pierwszy właściciel 139 000 km - do wczoraj nic się zepsuło poza łącznikiem stabilizatora (prawy).

Ups wymieniłem wydech po 10 latach , ale to normalne autko dużo nie jeździ.

 

Pozdr.

System

Edytowane przez System
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis wybilo 223 tys ,mam samochod od 4 miesiecy , jak narazie wymienilem : belka pod chodnica (korozja) 150zl , olej , filtry , przegub zewnetrzny 180Euro , paski klinowe 60Euro , swiece zarowe 100euro , pozatym jezdze i jak narazie nic sie nie dzieje . Spalanie na trasie przy predkosci 130-140 ok 5,7l. U mnie teraz mrozy po -15 i jak narazie zadnych problemow z odpalaniem , Modle sie tylko by mi pompa nie padla.... Powiedzialem sobie jak samochod dociagnie do 300 tys to nastepny tez bedzie nissan :=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera N16 z końca 2000r z przebiegiem 116 tyś. Wszystko udokumentowane zresztą po stanie autka na tyle wygląda. Sprowadzona z Niemiec i jestem pierwszym jej właścicielem w kraju.

 

Moja ma ponad 200tys i też wygląda jak z salonu:) Jeżeli sam jej nie kupiłeś od prywatnego właściciela to różnie może być z tym przebiegiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w Niemczech jeden właściciel i ok 90kkm i w Polsce jestem drugim właścicielem.

Tutaj auto jeździło za granicę i w 4 lata zrobiło ok 110kkm teraz u mnie śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N 16 1.5 benzyna 112 Tkm jak ją kupiłem miała 109 Tkm kobieta od której kupiłem sama sprowadziła ją z Niemiec mam książke serwisową poza krajem zrobiła 74Tkm

Edytowane przez jack69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna jakos 174400km, sam zrobilem od marca 2011 37000km

Edytowane przez grzechalm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja bila ma 260 tys w tym 100 na gazie,ale właśnie w tym tygodniu zmieniłem silniczek na nie zagazowany z anglika, i już mam tylko niecale176 :icecream: , a stary bierze bracki i dalej badzie zarzynany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kris0169

Moja ma 132 tyś umnie też sie rozrząd odzywa, więc niewiem naile jest to orginalny przebieg.

 

Ps. orjętuje się ktoś ile może kosztować wymiana rozrządu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...