Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek_mitura

u mnie przy obniżonym zawieszeniu spokojnie daja radę oponki:

przód 185/55/ r15, tył 185/60/ r15, takie sa od momentu zakupu auta. przy komplecie ludzi na pokladzie nic nie trze :) zakupilem własnie uzywki komplet 185/55/15 i na takie zamienie, myślę że będzie ok. przy okazji czy ktos uzywał oponek firestone firehawk sz40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam teraz 15'

ale chcialbym 16"

jakie opony powinienem miec do nich aby nie obcieraly?

wiadomo ze im wyzsze tym lepsze

ale wiem ze ponizej 50 strasznie sie felgi wyginaja na naszych drogach ;)

 

a jaki jest wogole roztaw srub w P10 ? '_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich

 

chciałbym niedługo wymienić alufelgi w swojej primerce p10 na 16 calowe , i mam pytanie czy sie zmieszczą oraz jakie dobrać ET oraz szerokość aby nie obcierały.

 

z góry dziękuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,oferują mi po dobrej cenie opony; jedne to Pirelli P7000,a drugie to Dunlop SP Sport,dylemat jest bo są z tego samego roku i wielkość bieznika taka sama,ale chciałbym wiedzieć która z tych firm jest lepsza,ja nie mam pojęcia bo jeżdżę na Michelinach MXV3A,które do tej pory sprawowały się ok.Jakieś sugestie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !!!

nosze sie z zamiarem kupienia alu

Średnica : 17 cali

Szerokość : 7 cali

Rozstaw szpilek :4x114,3

Osadzenie (ET) : 35

 

do tego oponki 215/45/17

jak myslicie czy nie bedzie wiekszych problemów bo to się zmieściło?

chce również obniżyć zawias o 5 cm i nie wiem czy taki komplecik mi wejdzie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioł z tego co wyczytałem w tym wątku to zdaje sie z tyłu moze obcierać.

Przy ET 35 masz praktyczne na równi z rantem przy gumie 195.Poczytaj sobie jeszcze cały wątek a nie jest tego tak dużo.

 

A tak od siebie... Przy gumie o profilu 45 bedziesz mial twardo jak nic,a jeszcze jak chcesz obniżyć...masakra,decha i tyle.

215 spoko wyglad ale sam wiesz....przecież to trzeba toczyć..warto az takie kapcie??

Ja mam 195/50/15 niby nic ...ale przy ET 35 wyglada naprawdę ok.Fura stoi szeroko kola ma nie wystające ale szeroko.Mi odpowiada.

Poza tym jak chcesz obniżyc to w takim zestawieniu jak przykladowo ja mam byłoby wg mnie najlepiej bo ..szczelinki sie zmniejszą.kola schowają,a wyglad naprawde ok.

 

Jesli juz uderzasz na 215 to moze 205 styknie co?

Przemysl sprawe,kumpel mial 215/45 to sie pozbył bo mial dosc deski na serii zawiechu :) w 2.0 P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc bede musiał jeszcze raz sie nad tym zastanowić. tak naprawde to chciałem wsadzić 16 ale wypatrzyłem sobie piekne polerowane alu w najmniejszym rozmiarze 17 cali stąd pytanie

jeszcze raz dzięki i pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ma ktoś może linka do zdjęcia primery P11.144 na 19'' kółkach albo chociaż na 18'' ???

Planuje takie cuś na lato . Uprzedzając odradzaczy (że koleiny i dziury i takie tam) - nie jeżdzę w Polsce .

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może linka do zdjęcia primery P11.144 na 19'' kółkach albo chociaż na 18'' ???

Planuje takie cuś na lato . Uprzedzając odradzaczy (że koleiny i dziury i takie tam) - nie jeżdzę w Polsce .

Pozdrówka

Fakt uprzedziłeś tak zwanych "odradzaczy" ale ja jednak napisze odradzam a dlaczego ? Na swoim przykładzie,kupiłem primerke na felgach 16 i wszystko było niby okej dopiero jak przejechałem się primerą kolegi na orginalnych felgach.Reasumując na orginalnych dużo lepszy komfort,prowadzenie tak,tak prowadzenie lepsze, wspomaganie lżejsze (w mojej dużo ciężej chodziło)zawieszenie prawdopodobnie także będzie na orginałaćh trwalsze...no ale jak chcesz poprawiać fabryke...pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misiek - rzeczywiście - jest tam trochę Primerek na feldze . Coś czuję że zorientowany jesteś bardziej ode mnie gdzie co znaleźć więc może wiesz gdzie dostać lub zamówić tylne lampy do kombi z białym kierunkiem ? Na tej niemieckiej stronce jest kilka takich więc istnieja na bank - ale kurna -gdzie???? Już tu jakiś czas temu zakładałem temat z tym pytaniem ale nikt nic nie wie .

Pozdro

 

 

 

Lampy:

 

http://www.nissanboard.de/jgs_galerie_user...page=5&sid=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Znalazłem fotkę corollki z tylnymi lamki wykonanymi w technologii LED. Wyglądały super ale nie moge ich nigdzie znajeźć do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Mam primerke p-10 na stalowych 13 .Chciałem wymienić koła na 14 bo ponoć większy wybór opon jest.A na allegro znalazłem to:

http://moto.allegro.pl/item597377107_nissa..._z_oponami.html

 

Nie ma więcej danych więc nie wiem czy nie będą tarły.Co radzicie?Chyba że macie coś do zaoferowania.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest moja 205/50 r15 et35 szer 7 cali,wydaje mi sie ze lepiej wiekszych nie wsadzac i tak jest sztywno i na koleinach jak w tramwaju,na pierwszym zdjeciu widac ile ma opona do zakola a na ostatnim ze tylna felga jest wlasciwie rowno z blotnikiem,wiec zgodnie z przepisami LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...