Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się wielkimi krokami zima, czas już wymiany opon letnich na zimowe, jako że temperatura na dworze jest niższa niż 7 stopni i w związku z tym mam pewną wątpliwość. Otóż zasłyszałem dzisiaj w pracy, że w zimię nie powinno się jeździć na felgach aluminiowych, bo bardzo łatwo je uszkodzić, czy to ze względu na pogodę, czy też na ze względu na możliwy poślizg i pokrzywienie ich chociażby o krawężnik, sól, błoto, woda ...

Ponoć na zimę trzeba zakładać felgi stalowe, bo po pierwsze są mocniejsze, zaś po drugie koszt ewentualnmego uszkodzenia i naprawy nie zaboli tak jak naprawa alusów...

Chciałbym się dowiedzieć jak Wy się na to zapatrujecie, czy zmieniacie aluminiowe felgi na stalowe na zimę? czy warto taki manewr zastosować, czy nie ma sensu się w to bawić?

Jak tak, to ile mogą kosztować felgi stalowe do Primerki P11?, nowe czy używane?

:sindbad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6440

tu jest odpowiedni wątek na ten temat, ale żeby nie było, że wyganiam...

Ponoć na zimę trzeba zakładać felgi stalowe, bo po pierwsze są mocniejsze, zaś po drugie koszt ewentualnmego uszkodzenia i naprawy nie zaboli tak jak naprawa alusów...
czy zmieniacie aluminiowe felgi na stalowe na zimę? czy warto taki manewr zastosować

Sam sobie w zasadzie odpowiedziałeś na te pytania zadając je...

Aluminium też koroduje, szczególnie w środowisku "sypanki" na lód ;) No i te uszkodzenia... nie to że krawężnik, którego można się domyślać, że jest tam gdzie jest, ale różne rzeczy trafiają się w śniegu....

Moim zdaniem, szkoda alusów na zimę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fajne alu i pieniążki na blaszaki to polecam kupić blache. u siebie jednak zdecydowałem się na jazdę zimą na alu. Rok temu też jeździłem na alu i nie powiem że porysowałem i pogiołem felgi bardziej niż w lecie. Zimą jeździsz wolniej i ostrożniej

 

wymiana opon na aluskach to jakieś 50 pln za 4 koła z wyważeniem

plus wiosną to samo

czyli max 100 zł cię kosztuje z letnich na zimówki i zpowrotem na letnie

 

(jak kupisz opony tam gdzie zmieniasz to wymiana gratis)

 

nie wiem ile blaszaki kosztują ale myśle że nówki 14" to pewnie 150 za sztuke

 

to jest tylko moje zdanie. Zrobisz jak bedziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja felgi na zimę mam stalowe. Ze względu na to samo o czym pisałeś. Jednak swojego czasu w TV oglądałem program gdzie mówili, że właśnie alu są lepsze na zimę bo niby nie korodują jak stalowe. Ale ja osobiście wolę aby stalówki dostały lekkiej rdzy niż gdyby alu miały mi się uszkodzić o jakieś badziewie ukryte w śniegu czy też o kraweżnik w przypadku poślizgu.

Ja kupiłem używane stalówki z oponami za 320zł, opony sprzedałem za 260zł bo miałem swoje nowe, także stalówki wyszły mnie 60zł. Z tej okazji zregenerowałem sobie je i są jak nowe. Regeneracja jednej to 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zostane przy alu bo opony mam już 4 szt kupione 15"

 

Dwie kupiłem w styczniu 2007 bo już na starych nie dałem rady jeździć a 2 dokupiłem pare dni temu. Teraz zostaje tylko podskoczyć do serwisu i zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to ile mogą kosztować felgi stalowe do Primerki P11?, nowe czy używane?

:sindbad:

 

Ja za stalowe używki 15 do swojej w stanie funkiel nówka dałem po 80zł szt. :)

Warto mieć dwa komplety bardzo duży plus zmieniaż kiedy chcesz bez kolejek w serwisie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejki będą na pewno bo wiele osób (również ja) czeka na wymianę opon do ostatniej chwili czyli do piewrszego większego śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to mozna jezdzic na alusach tylko najlepiej zeby mialy jakis prosty wzor latwy do czyszczenia i konserwacji - chodzi glownie o ta nieszczesna sol. Jesli chodzi o pogiecie to jak sie bedzie jezdzic osroznie to spokojnie na alusach mozna zime obskoczyc. Ja osobiscie mam dwa komplety felg z oponami na zime 13" 165 na stalowych felgach a na pozostaly czas 14" 175 na alusach i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejki będą na pewno bo wiele osób (również ja) czeka na wymianę opon do ostatniej chwili czyli do piewrszego większego śniegu.

 

Dla tego ja np. mam dwa komplety kół z których drugi czeka w garażu :)

więc kolejki mnie nie interesują zmiana trwa parę minut i mogę ją robić kiedy i ile razy chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

No i chcociażby ze względu na te kolejki warto mieć drugi komlet kół.

Zwolcio jeśli masz alusy zdrowe to nic im pewnie nie będzie ale jeśli masz jakieś drobne obtarcia to sól się dostanie pod lakier i będzie wyżerać. Mi byłoby szkoda, dlatego bez względu na to czy w ogólnym rozrachunku bardziej opłaca się mieć jeden komplet felg to ja wole zimą mieć stalowe i niech one rdzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe sztuki kosztują 80 zł jak to któryś wyżej napisał, to chyba kupię nowe

ale kupię 3, mam zapas stalowy, to zapodam jedną zimówkę na zapas i 3 sztuki dokupie i chyba będzie great

Ja latam zawodowo na TAXi primerką, więc szkoda aluminium :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tez chce kupic felgi 15", wiadomo, opony znacznie tansze od 16" i "wyzsze" - lepsze na dziury - do p12 2.2 di

 

zalecane sa takie:

Srednica [cal]: 16

Szerokosc [cal]: 6.5

Ilosc srub: 5

Rozstaw srub [mm]: 114,3

Osadzenie felgi / ET [mm]: 40

Srednica otworu centrujacego [mm]: 66

 

czy takie podejda (np. z nissana maximy 2000r. ) ?

Średnica [cal]: 15

Szerokość [cal]: 6

Ilość śrub: 5

Rozstaw śrub [mm]: 114,3

Osadzenie felgi / ET [mm]: 40

Średnica otworu centrującego [mm]: 66

 

czy takie 15" macie zalozone u siebie ?

pytam bo juz kilku kolesi z wymiany opon zdecydowanie twierdzi, ze 15" nie podejdzie bo jest tam za malo miejsca i zaciski ocieraja o felge stalowa

 

dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na wymianie opon. Miałem fart bo udało mi się trafić bez kolejki :one: Wymiana opon wraz z wyważeniem i zamontowaniem na auto kosztowała 30 zł. Odważniki były wklejane od wewnątrz a nie nabijane na rant tak że jestem zadowolony co do ceny i jakości wykonania.

 

Polecam sklep www.naszeopony.pl

 

Kupowałem tam już dwa razy opony i jestem zadowolony. Cena bardzo przystępna bo za dębice frigo 2 zapłaciłem 181 zł/szt a oponiarze w Jaśle chcieli za tą samą 225 zł/szt. Nawet doliczając koszt wymiany 30 zł / 4 koła to i tak się opłaci. Przesyłka w cenie opon nawet jak kupicie dwie sztuki. Kurier przywozi na drugi dzień do domu.

 

Teraz pada u mnie śnieg więc zimówki się przydadzą. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja niedawno stałem przed tym dylematem...chciałem kupic stalówki,ale jak na złość nie było żadncyh na allegro,a koła z zeszłego roku sprzedałem :/ stalówek w rozstawie 4x114 było duzo,ale same do Hondy,a jak wiadomo otwór centrujący nie pasuje :zly:

Kupiłem więc alu i nie żałuje.....mam teraz dwa komplety alusów do swojej P11 ;)

Jeżeli ktoś ma okazje kupic alu w dobrej cenie to smiało może zaryzykować,takie jest moje zdanie,a ktoś może sie z nim nie zgadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abram, to zależy od zasobności portfela :)

najtaniej kupić u zaprzyjaźnionej hurtowni albo przez internet.

Na stronie głównej w dziele upusty jest link do stronki z oponami - klubowicze mają rabaty.

Albo poszukać na necie i porównać ceny. Wszystko zależy od rozmiaru opony i marki.

Ja np. swoje zimówki dostałem na felgach stalowych od poprzedniego właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Jeżeli ktoś chce kupić nowe to polecam sprawdzić ceny na www.ceneo.pl bo naprawdę warto. Niektóre sklepy internetowe mają nawet darmową wysyłkę więc tymbardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem stalowki co prawda do sunny 5Jx13'', zaplacilem 136zl za 4 sztuki z przesylka bo kupilem na allegro. po 25 zl za sztuke, jestem bardzo zadowolony nie byly prostowane i sa w bd stanie. sa to oryginalne NISSANA

 

kupilem tez zimowki do sunny ale jeszcze mi nie przyszly, uzywane ale tez jeszcze podobno w bd stanie. 180 zl z przesylka. jakies CONDOR WINTER

mam nadzieje ze beda w pozadku

 

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 19:09 ]

aha jeszcze do stalowek zostaly wsadzone nowe wentyle takze 20zl do przodu

 

ja tam wole w zimie na stalowkach. raz zaplace za zalozenie i wywazenie a pozniej sam przekladam nie martwie sie kolejkami i juz nic nie place

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam okazje kupic felgi 16'' z oponami zimowymi 205/55 R16 91H lub 225/55 R16 lub 205/60 R16 lub 225 / 55 / 16 i 15'' -195/65 R15 91 T lub 185/65 R15.

Teraz mam założone f3elgi aluminiowe 17'' z oponami niskoprofilowymi i zastanawiam sie czy 15'' nie będą za małe.

Poradzcie cos!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i moj znajomy oponirz powiedział mi ze do tego silnika tylko 16 poleca . Moze są droższe ale specyfika jazdy bedzie o wiele lepsza na 16 aniezeli na 15. Nie polecał mi ...wrecz przeciwnie powiedzial ze beda o wiele za male..... Mam tez letnie na 17 nieskoprofilowach...wiec znam ból... :-)

POzdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...