Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kontynuujac glowny watek...

swego czasu rozmawialem z majstrem od kol w sprawie alusow i dowiedzialem sie bardzo sympatycznej (przynajmniej dla mnie) rzeczy. moja primerke kupilem w styczniu z dwoma kompletami opon, oba na alusach oryginalnych od Nissana. Pan majster powiedzial mi ze za nic w swiecie by nie kupil innych alufelg ani stalowych w miejsce oryginalnych nissanowskich. podobno to jest jeden z najtwardszych stopow i baaardzo ciezko go wygiac :)

a jesli chodzi o korozje to coz... w koncu to zima :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter-urs

Powiem tak ja kupiłem opony całoroczne GOODYEAR VEKTOR 5 i jestem bardzo zadowolony to dobry kompromis tym bardziej że dziś +4 jutro -3 a za tydzień -10 potem +5.sorry nie vektor5 tylko EV2 195/60/15 felgi oryginalne Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja swoje 5 groszy doloze.

 

Jazda na alu zima mija sie z celem i to nie podlega dyskusji, kazdy moze zrobic slizga i przydzwonic w kraweznik - prawda? i co wtedy zrobisz jak masz alu ? wielkie nic jak peknie:) a stalowke zawsze mozna wyprostowac a jak sie nie da 50zl i jest druga. A wlasnie odnosnie felg do P11 ceny sa straszne prawie wszedzie wszyscy spiewaja jak z nut 300 - 400 za 4 szt. co jest pomylka :) osobiscie kupilem w normalnej cenie 200zl kpl.

Do tego zalozylem 4 conti kierunkowe nowe 185/60 15 i jest wreszcie ok!! jak przymrozilo to nawet jak mam nowe fuldy 215/45 17 to nie bylo na nich trakcji niestety ( guma twarda i koniec jazdy)

 

Do wszytkich :

- Na zime tylko zimowki i nie oszczedzajcie na zimowkach kupujcie nowe jeden wydatek a 2-3 sezony macie spokoj.

- stalowki sa takie same Primera p11/Almera / 66 piasta / et 45 / 6jx15

 

Zycze bezpiecznej jazdy ale na zimowkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupowal zimuwki taki sam rozmiar jak letnie. raz kupilem mnijsz i to byla pomylk anie dalo sie na nich normalnie jezdzic. Puź nie spytałem biegłego sondowego znajomego z tymi zimówkami to jest do pewnego rozmiary moze sie wydawac ze wesze bedą lepsze ale tak nie jest. węsze opony majom mniejsz szczeliny miedzy bierznikiem i to powoduje ich zatykanie i taka opona do niczego sie nie nadaje nie powino sie stosowac opon weszych niz 185 do alt które warzom wiecej niz tone. chociarz bieznik ma durze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zastanawiam sie nad kupnem felg ET 38 rozmiar 195/60/15 i właśnie mam ten sam problem czy będą pasować do p10 z tego co widzę to raczej tak ale chciałbym się upewnić czy ktoś ma może taki rozmiar założony i jak sprawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wez sobie 195/50/15 albo 195/55/15 (najlepiej te) i licznik bedzie Ci ok wskazywal i autko bedzie zajefajnie wygladac! ja na lato w tym roku wsadze chyba 205/35/16 albo 205/40/16 na oryginalnych felach ze 100nx albo 200sx jakies borbety w kazdym badz razie zadbane, proste i w madrej cenie okolo 450-500zl/ komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu83, a mozesz zrobic lepsza fote albo ba skreconych kolach ? 16 sa spoko ale beda za duuze tzn wieksze niz rozmiar oryginalny... no ale coz taki urok ja sie tak zastanawiam i chyba wsadze jednak 195 na lato bo na 205 mam za slaby motor i bedzie muł choc na 195 juz mozna odczuc roznice porownujac do oryginalu czyli 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do WP11 z 1998 roku będą pasować opony 195/60R15 do felg stalowych 6Jx15 ?

 

Jeżeli masz fabryczne stalówki to powinny. Ja do WP11.144 miałem na lato założone opony 195/60R15 zresztą w instrukcji obsługi są one jako jedna z opcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość impaller

Wczoraj sprawdziłem i na szczęście rozwiałem swoje wątpliwości 195/55/15 7J et 38 nic nie ociera tak zobaczę jeszcze jak z pełnym stanem na pokładzie będzie a wygląda to tak.

 

cbc6028af480f542med.jpg

 

03979402ca476805med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość damians83

Powiedzcie gdzie można znaleźc ciekawe aluminiowe felgi do primerki P10, może ktoś już z Was poznał się na sprzedajacych i mógłby kogoś polecic?

 

myślę nad 15" tylko tak jak niektórzy obawiam się że jak bede jechal w 5 osób i z załadowanym bagaznikiem to bedzie słychac obieranie.

 

niestety czasami jade z kompletem ludzi i z załadowanym bagaznikiem dlatego musze w 100% byc pewny ze nic nie bedzie szwankowac po założeniu wiekszego rozmiaru kapci niż mam dotychczas (185/65/14)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę na 15", opony mam 185/60/15 i jest git, kiedyś jeździłem sezon na 185/65/15 i obcierały przy skręcie, nie pamiętam teraz jakie mam ET tych felg, musiałbym zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

chciałbym na lato założyć do swojej Primerki. Upatrzyłem sobie 7J17 ET40 4X114.3. Nie jestem pewny czy rozstaw śrub jest 4x114.3? Jak myślicie czy nie będą trzeć. Wiem ze 7" szerokość to wąskie,ale ze wzgledu że to diesel to nie chce go obciążać zbyt szerokimi oponami. Nie orientuję się co do tego współczynnika ET? Podobno w p10 jest ET38, czy to będzie widoczna gołym okiem różnica, że koła są bardziej schowane. Dodam że ostatnio wymieniłem wszystkie

amortyzatory i sprężyny, nie wożę ciężarów ale nie jestem pewny czy 17" średnica felg to nadal nie za duża?

PS. Seryjnie miałem 13" 185szer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja już od kilku dni jeżdzę na letnich oponkach. Pogoda ładna była więc byłem u gumiarzy. Zaproponowali mi dunlop sport 195/60/r15 za 200 zł/szt z przekładką na samochód. Kupiłem tylko dwie na przód bo na tył zaplanowałem dać zeszłoroczne Michelin Energy w tym samym rozmiarze.

 

Dziś posypało w mojej okolicy śniegiem :(:

 

Jedną felgę alu oddałem do prostowania bo przywaliłem nią w krawężnik na ostatnim spocie grupy podkarpackiej NKP :D To była jazda :one:

 

 

Zrobili mi to tam: http://www.opony.brzozow.com.pl/ koszt 40 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość heineken72

ja mam 185/65/15 na tyle i jest 1 cm luzu do nadkoli. (załozylem zamianniki plastykowe). Kiedyś ja wiozłem kamienie do skalniaka i nawaliłem bagaznik to w dziurach mi nadkola tarły o oponę.

Na przodzie 185/65/15 na ET 45 tarła mi tylko jedna strona (Ta opona ma 621 mm wys)

Teraz założyłem 195/60/15 (na przód) i jest troche lepiej (opona ma 615 mm wys. wg kat.) i jest troche lepiej czasem słychac przy zawracaniu lekkie szur ... lepsze by były 185/60/15 i takie kupiłem lecz gośc z allegro sie pomylił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...