Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_WAWA

Ja znam te strony. Ale zależy mi na krótkiej odpowiedzi jakiegoś speca na forum.

Czy ten otwór centrujący i ET pasują do mojego auta?

No i czy te opony dadzą radę. To ze trochę będą wystawać nie robi mi różnicy.

 

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 14:15 ]

Według linka od grega wynika że da się do Primery założyć nawet 235/40R 17

Tak więc chyba mogę być spokojny? Im szersza guma tym lepszy wygląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera
Czy ten otwór centrujący i ET pasują do mojego auta?

 

Tak.

 

Im szersza guma tym lepszy wygląd ;)

 

Niby tak, ale jak 1.6 bedzie ciagnal na 235-tkach, ja obawiam sie co bedzie jak wloze 215, dlatego inwestuje w wydech etc., na 235 chyba bym sie nie zdecydowal nigdy przy 1.6 silniku.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak szczerze to nie mialem założonych 225 w swojej P11 ale mialem 215 z tym że felga miala et 35, z tylu na 100% nie obciera,ale z przodu może pojawić sie dzwięk tarcia o nadkole przy maxymalnym skręcie...teraz mam 215/45 R17 i ET40 i to na 100000% nie będzie trzeć

 

Nissan ma 66,1 mm wiec twoj otwór będzie pasować na 100% ale polecam zebys dokupil sobie pierścienie centrujące bo mozesz miec bicie kół w przedziale predkości od 80 - 120 km/h

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_WAWA
Czy N16 i P11 mają takie same ET i taki sam otwór centrujący?

Tak.

Na bank? Bo właśnie chce kupić felgi z N16 do mojej P11. Wszystko już ugadane tylko teraz czekałem na potwierdzenie czy będzie pasować ;) Czyli mogę być spokojny i kupować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Czy N16 i P11 mają takie same ET i taki sam otwór centrujący?

Tak.

Na bank? Bo właśnie chce kupić felgi z N16 do mojej P11. Wszystko już ugadane tylko teraz czekałem na potwierdzenie czy będzie pasować ;) Czyli mogę być spokojny i kupować? :)

Kupuj śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_WAWA

Teraz mam takie pytanie. Bo jestem kompletnym laikiem i się nie znam :)

Kupiłem felgi. No ale kupiłem je bez śrub.

I teraz jakie mam kupić? Ja rozumiem że do Primery nie kupuje się śrub tylko same nakrętki? Nigdy nie miałem alusów to nie mam pojęcia. Proszę powiedzieć jakie mam kupić,PRZELOTOWE LUB ZAKRYTE jaki ROZMIAR. Pozdrawiam

UPDATE:

http://allegro.pl/item161577400_nakretki_d...uminiowych.html

Taką aukcje znalazłem. 5zł za sztukę to nie dużo.

Więc jaki rodzaj mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek,

 

nie wiem jakie masz oryginalnie nakrętki na aucie,bo ja kupiłem auto na oryginalnych Nissana alufelgach, które z resztą musze sprzedać ;) a na zeszłe lato kupiłem 17" i przykręciłem je starymi nakrętkami i nie zauwazyłem negatywnego wpływu na cokolwiek. Takze nie wiem szczerze mówiąc jakie powinny być nakrętki ,ale jeżeli ktoś tu sie wachowym głosem wypowie to sam chetnie skorzystam z tej informacji

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrętki powinny być dobrane do felg,stożek lub półokrągłe,najlepiej żeby były przelotowe,chyba że jest możliwość zmierzenia śruby na miejscu,bo z allegro brałbym przelotowe.Jaki masz standardowy rozm opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Teraz mam takie pytanie. Bo jestem kompletnym laikiem i się nie znam :)

no to podjedz do jakiego większego serwisu opon ,oni też handlują felami to ci doradz,przecież nie musisz u nich kupować :D lepiej se oblukać i byc pewnym na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja mam felgi z kompletem srob dedykowanych pod primere. zrobie im fotke i pomierze i ci wrzuce do topica. mysle ze jutro sie uda bo dzis juz ciemno i nie bede smigal na parking w takie pizdz.... ;)

 

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 18:34 ]

najlepiej żeby były przelotowe

 

a to dlaczego? moje sa kryte i na alu to duzo ladniej wyglada. przelotowe na alu wyglada raczej malo atrakcyjnie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 18:34 ]

pawelb6 napisał/a:

najlepiej żeby były przelotowe

 

 

a to dlaczego? moje sa kryte i na alu to duzo ladniej wyglada. przelotowe na alu wyglada raczej malo atrakcyjnie

napisałem wcześniej w poście dlaczego przelotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel SR
Piotrek, ja mam felgi z kompletem srob dedykowanych pod primere. zrobie im fotke i pomierze i ci wrzuce do topica. mysle ze jutro sie uda bo dzis juz ciemno i nie bede smigal na parking w takie pizdz.... ;)

 

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 18:34 ]

najlepiej żeby były przelotowe

 

a to dlaczego? moje sa kryte i na alu to duzo ladniej wyglada. przelotowe na alu wyglada raczej malo atrakcyjnie :|

Dokładnie kryte o wiele ladniej wygladają.Mój komplet kosztował 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja mam felgi z kompletem srob dedykowanych pod primere. zrobie im fotke i pomierze i ci wrzuce do topica. mysle ze jutro sie uda bo dzis juz ciemno i nie bede smigal na parking w takie pizdz.... ;)

 

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2007 18:34 ]

najlepiej żeby były przelotowe

 

a to dlaczego? moje sa kryte i na alu to duzo ladniej wyglada. przelotowe na alu wyglada raczej malo atrakcyjnie :|

Dokładnie kryte o wiele ladniej wygladają.Mój komplet kosztował 120zł.

 

Też mam kryte oryginalne z Nissana ( wyglądają duzo lepiej od przelotowych ) i trzymają zarówno zimówki jak i letnie koła, jak narazie nie widze zeby sie coś działo. Jak mi coś klęknie to napewno dam wam znać :P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie z alusów wogle nie pasowały do stalówek,żeby były przelotowe to bym je dokręcił,a tak kupa,brakowało ok 0,5 cm,musiałem kupić dłuższe nakrętki,ale że mogłem zmierzyć na miejscu to kupiłem nie przelotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem juz Prime na alusach,ale Nissanowskich wiec na lato i na zime mam alu i tylko jeden komplet nakrętek, mam nadzieje że prawidłowo sie to wszystko ze sobą zgrywa i nie rozwali mi sie to po jakims czasie hehe

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do stalowek zimowych przelotowe i zalozone kolpaki a na alu kryte. oba komplety nakretek sa zupelnie inne. do alu maja szerokie kolnierze ze wzgledu na to ze aluminium jest miekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Piotrek_WAWA

ja mam nakrętki na zimówkach teraz 21mm. Czy mam takie same kupić do alu?

Gość z allegro twierdzi że do moich felg czyli Icon 5 potrzebuje nakrętek pod klucz 19mm

Jak pisałem wcześniej teraz mam pod klucz 21mm.

Czy to aby na pewno będzie pasować? :065:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
na 14 bedzie jakos dziwnie wygladac... tak jak almera na 13 :D straszne...

Nie przesadzajmy. Cała masa P11 przed pierwszym liftingiem jeździ na 14 i wcale nie wyglądają źle.

Choćby moja :D

pierwsze p11 były na 14-stkach ale po zmianie hamulców wrzucili 15 cali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Cała masa P11 przed pierwszym liftingiem jeździ na 14 i wcale nie wyglądają źle.

Choćby moja :D

 

I moja :D w najbliższym czasie wrzuce fotki

 

Z tym, że WP11.144 to dużo więcej blachy niż sedany czy hatchbacki, więc raczej zostałbym przy 15"

 

Jeżeli chodzi o 14" to wtedy oponki 195/65/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki.... ma ktos pomysl, czemu po zmianie na kola, ktore byly wywazane jesienia strasznie telepie kiera ?? jesienia bylo ok, odkrecilem i schowalem. teraz powyzej 140 to zebami szczekam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...