Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stranger
z innej beczki.... ma ktos pomysl, czemu po zmianie na kola, ktore byly wywazane jesienia strasznie telepie kiera ?? jesienia bylo ok, odkrecilem i schowalem. teraz powyzej 140 to zebami szczekam:/

Było, było, było....

Po pierwsze primo, to jeśli źle przechowujesz koła to nawet wyważone po paru miesiącach leżenia trzeba wyważyć! Inna sprawa, że nawet wyważone na tradycyjnej wyważarce koła mogą bić. Dopiero wyważanie na aucie przynosi pożądane rezultaty. Ja po zimie wyciągnąłem koła letnie i okazało się, że dwie opony idą do kosza bo są łyse, a dwie pozostałe idą do kosza bo się przez leżakowanie zwichrowały i nie da się z nimi wyważyć kół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na zmianę opon, u mnie podobnie nawet po wyważeniu nie daje gwarancji że bedzie okej, ściegało mni w prawo przerzuciłem opony na przedniej osi i ściąga teraz w lewo :| - wynik opony do dupu nie do jazdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy do mojej Primerki WP11.144 2000r. Mogę założyć na zimę stalowe felgi 14’’ zamiast 15. czy będą pasować, czy nie będą się ocierać gdzieś o tarcze hamulcowe lub czy nie zmienią się warunki jezdne.

 

Według instrukcji mam mieć:

6J X 15

ET 45

4 x 114,3 x 66 ,1

 

i opony:

185/65 R15

 

czy do tych 14 też mają być 185/65 czy może inne były by lepsze

 

ps. Szukałem w archiwum ale nie znalazłem odpowiedzi :(

Pzd.

Wojtek

 

Wątpie aby weszły 14 zewzględu że masz hamólce z GT 280mm i przez to felgi 15

felga będzie obcierać jeśli w ogule by weszła :) też mam takie to wiem coś o tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś kiedyś tu pisał że udało mu się kupić w zagranicznym sklepie internetowym takie felgi taniej niż w kraju o 40-50%.

Czy można prosić o jakieś adresy w necie?

takie rzeczy to tylko w erze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wielkość koła, to 215/45/16 ma raptem o 4mm większą średnicę od wymiaru wzorcowego, czyli 185/65/14, więc z "wysokością" koła nie powinno być problemu nawet na nieco obniżonym zawieszeniu. Sam przymierzam się do jakichś alufelg, ale stanie chyba na 15". Jak wygląda jazda na szesnastkach po mieście? Dziury, krawężniki.... jak ten rozmiar to znosi w porównaniu np. do 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus moim zdaniem najtaniej kupisz koła na allegro, w żadnym sklepie nie zrobią ci takich cen, no chyba że trafisz na mega promocje,albo Ronale z Wałbrzycha, wtedy cena jest kusząca,a jakość do du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prawdzie nie mam P10 ale jeżeli chodzi o szerokość felgi i ET to moge powiedzieć że najlepszym rozwiązaniem jest szerokość max 7 cali i ET 38 albo ET40. Jak weźmiecie ET35 to będą wam koła wystawać poza obrys auta - szczególnie z przodu.

Nigdy nie przymierzałem kół w P10 wiec dokladnie wam nie powiem,ale skoro Coobcio wsadził 17" do siebie to znaczy że też tam macie dużo miejsca. Wg mnie te parametry które podałeś czyli ET40 i szerokość 7.5 cala powinny wejść do ciebie bez problemowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda jazda na szesnastkach po mieście? Dziury, krawężniki.... jak ten rozmiar to znosi w porównaniu np. do 15?

Mam 205/45/16" i - 30 mm H&R. W Wawie - no cóż, są rejony, w które lepiej się nie zapuszczać. Jeśli nie chcesz dobić samochodu, czasami będziesz robił... korki. Np. zjazd z Toruńskiej na Modlińską (tam, gdzie są wiecznie korki) max. 30 km/h. Kiedy wybieram się na Mazury jadę ok. 30 - 40 km dłuższą trasą (E7), żeby nie wku...wiać się na dziury. Tak poza tym spoko :P; można się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ee nie wiem czy używane Cię interesują...

Nie wiem skąd jesteś, ale niedaleko Siedlec panowie mają szrot z angolami i można tam wyrwać oryginalne felgi do naszych nissanów za 400-500 zł za komplet.

Oglądałem kiedyś z ciekawości, ja miałem juz w swoim 14'tki, wizualnie wyglądają naprawdę jak nowe.

To tak jakbyś miał niedaleko.

Miejsce ciekawe, wszystko można tam dostać.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

ja też chcę zakupić jakieś ładnde alu do P12 16", może coś zaproponujecie żeby ładnie wyglądało

18" bedzie lądnie wygladało;]]]]] nie wiem czy by weszlo ale jak by było many to bym 19" włożył...! :D

 

[ Dodano: Sob 07 Kwi, 2007 11:34 ]

ty by napewno ładnie wyglądało a prowadzenie to juz inna bajka...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poprzednim nismo P10 zalozylem 16 205/55, z tylu tragedia, tarlo jak diabli. te co piszesz sa nieco nizsze i powinno byc git. Z wlasnego doswiadczenia-przymierz chociaz na tyl dwie i sie przelec po dolach ;) wyjdzie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym parametrem przy doborze felg jest panowie ET, jeżeli nie chcemy aby nam szlifowało nadkoli felga musi byc tak dobrana aby nie wystawała az tak bardzo. Przy jednym rozmiarze opon na jedej feldzie będzie obcierac,a na drugiej będzie idealnie. Jeżeli kupimy felgi z optymalnym ET40 to wydaje mi się ze przy tym rozmiarze opon nie będzie problemy z tarciem....skoro coobcio włożył do swojej P10 17" 205/45 to znaczy że 205/50/16" też mozna tam upchnąć tylko trzeba dobrać odpowiednie ET.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Będzie dobrze jak nie masz obniżonego zawieszenia i dobre niewytłuczone amortyzatory.

 

Profil chyba lepszy byłby 45 czyli 205/45/16.

 

I taj jak pisze Gringo zwróć uwagę na ET. Jak będzie poniżej 35 to przed zakupem lepiej je założyć i pojeździć kilka kilometrów żeby zobaczyć czy nie będzie trzeć o nadkole.

 

I pamiętaj o rozstawie śrub i otworze centrującym żeby nie był zbyt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...