Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Golas jest w sam raz na torowa zabawke!

 

Swoja droga to czy esp sie az tak przydaje w tym aucie?

Ja mam to kompletnie wylaczone (esp killswitch) i nawet jezdzac na limicie po torze, na seryjnym zawieszeniu i z VLSD to auto jest nie do spinowania! No chyba ze ktos dopiero co prawko zdal albo jest po prostu kompletnym idiota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten egzemplarz, wczoraj nawet kontaktowałem się z właścicielem i na dziś są umówione już dwie konkretne osoby na zakup auta, więc jeśli faktycznie tak wszystko pięknie wygląda to powinien bez problemu zostać sprzedany. Powiedz mi czy ta zetka wcale nie posiada ESP ? 

A co on w zderzaku ma takie brzydkie coś ;) ?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-ID6yQMIn.html#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może kojarzy tego europejczyka z Bydgoszczy ?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-okazja-polecam-manual-szpera-ID6yRt2L.html#8295b911e9

 

Jakieś uwagi na pierwszy rzut oka ?

Błotniki z wersji US - w Europie masz kierunkowskazy. Źle założone zaślepki od spryskiwaczy. Tyle na pierwszy rzut oka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego kokpit z poduchą pasażera ulepiony ze szpachli, nierówny przy kratkach nawiewu i brak wyrytego napisu SRS Airbag na środku. Tutaj widać jak powinien ten napis wyglądać > http://i382.photobucket.com/albums/oo266/crawfi/P1030044.jpg~original
Bok fotela kierowcy też jakiś podejrzanie cały powyciągany i luźny w okolicach poduchy bocznej. Coś to po taniości było składane

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Rozglądam się się za nowym samochodem, dotychczasowe doświadczenia z japońcami (rx-8, celica, s2k) kierunkują mnie ku zetce.

Póki co wybór pada na 350z. (zastanawiam się także nad 370z)

Udało mi się przetestować https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-3-5v6-280kmbosekarbonskoramanualxenon-ID6yRdqt.html

Muszę przyznać, że samochód jest w fatalnym stanie wizualnie. Lakier żółty na każdym elemencie w innym odcieniu, folia a'la karbon odłazi, środek porysowany jakby ktoś koty z wścieklizną przewoził... Technicznie ciężko mi ocenić, bo jeździłem tylko po placu, po za tym już nie zniechęciłem do tej sztuki i nie badałem mocniej.

 

Następnie przymierzyłem się do https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-key-less-go-manualna-skrzynia-tylko-39-tys-km-ID6yDTd7.html

Tutaj stan wizualny bardzo dobrze (co prawda nie był to słoneczny dzień, więc mogłem coś przeoczyć), drobne zarysowania rantów.

Sprowadzona w 2014 do Polski z przebiegiem 20 tys. mil. Podobno miała jakąś niegroźną przygodę tyłem, ale sprzedana w USA była jako cała. 

Ma zmieniony wydech na głośniejszy (nie wiem jaki, ale rezonuje bardzo mocno między 4 a 5 k rpm).

Na chwilę obecną podają przebieg 39 tys. km. Sprawdzałem na historia pojazdu gov, nie ma informacji ani o przebiegu ani o przeglądzie...??

PS. brak skóry, brak grzanych foteli, brak navi. Jest tylko key less i synchro obrotów.

 

Mam następujące pytanie?

Jak się jeździ 350z/370z w automacie?

Pytam, gdyż biegi w tej 370z wchodzą bardzo ciężko (dokładnie jak w corvecie z06 c7) i chyba na daily drivera taka zabawa za bardzo mnie męczy.

Czy automat daję frajdę z jazdy czy szybko reaguje i można sadzić boki? (370z w manualu jest dziecinnie prosta w obsłudze i to mi się podoba)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zetach biegi wchodzą z pewnym oporem, ale nie wiem czy tak ciężko jak w z06 (bo nie jeździłem), może jest coś  tam nie tak. 80k jak na amerykańca po przygodzie to nie jest jakaś okazja, ale wiadomo - komis. Za to lubię ten zderzak w żółtku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtek wygląda dobrze tylko na zdjęciach...

Odnośnie 370z właśnie nie jestem w stanie określić dokładnie jak wyglądała ta "przygoda w USA".

Przebieg podejrzanie niski, w Polsce też prawie nie jeździł... brak przeglądu w historii, w dowodzie wbite 261 kW(to chyba błąd przy rejestracji, bo nie wygląda jak nismo)

Generalnie wolałbym 350z z uwagi na cenę, ale jeśli się okażę, że 350z w auto nie daje funu, a 370z tak to trzeba będzie zmienić podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ma byc auto? Tylko dzienna jazda, tor, to i to?

Najlepiej HR-ka w manualu szukaj. Ja jakos nie moge tych 30tys. roznicy zrozumiec pomiedzy cena 350z HR a wczesnym 370z?!

Az tak duzo lepsze to auto przeciez nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtek wygląda dobrze tylko na zdjęciach...

Odnośnie 370z właśnie nie jestem w stanie określić dokładnie jak wyglądała ta "przygoda w USA".

Przebieg podejrzanie niski, w Polsce też prawie nie jeździł... brak przeglądu w historii, w dowodzie wbite 261 kW(to chyba błąd przy rejestracji, bo nie wygląda jak nismo)

Generalnie wolałbym 350z z uwagi na cenę, ale jeśli się okażę, że 350z w auto nie daje funu, a 370z tak to trzeba będzie zmienić podejście.

Tak jak Batman 350z hr albo 370z manualna; ) 350z w hr po leciutkich modach ładnie daje rade z cięższy i obszernie Szymon 370z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ze Stanow to cholera wie. Totalled na pewno! Najgorzej ze teraz tak auta robia ze nawet jak bylo spalone lub zatopione to sie trudno poznac. Znajomy robi elektronike handlarzom to sie naogladam czasami, np. ostatnio cale biale Audi u niego stalo juz zrobione po spaleniu a u jednego magiga z dwoch Camaro robili jednego.

Jak sie tak czlowiek naoglada i naslucha to w zyciu bym od handlarza auta nie kupil! Oni je hurtowo na lorach zwoza do kraju i biora tam w ciemno - jak ktorys sie okaze totalny wrak to po prostu na zlom. I tak sie im oplaca!

Ps. Niektorzy twierdza ze wlasnie 350z dale wiecej fun-u niz 370z, jest mniej okrzesany ;) nie wiem, czytalem gdzies na forum kiedys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 370z automat nie?

Wydawało mi się, że skoro już ma turbo nowoczesną skrzynie 7AT + łopatki i cuda na kiju to jest fajnie?

Samochodem ma jeździć też moja żona, więc komfort związany z automatem były fajny... (po za tym przekonałem się trochę do automatów przy okazji DSG w tt)

Od handlarza to wiadomo czego się spodziewać. A z komisu? To nie jest tak, że to sprzedaje jakaś osoba prywatna tylko jest wstawione do komisu, który na całej transakcji przycina hajs? (wiem, że fakturę wystawia komis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis to duża marża, po co tak przepłacać. To bierz automat i 370z, żona się ucieszy. Tylko to zwykła hydrauliczna z tego co wiem ale Coobcia je moduje i przyspiesza dużo bardziej zmianę biegów.

 

Tak z ciekawości, bo nie wiem - te skrzynie mają tak że samemu w dowolnym momencie łopatką przerzuca się bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ze Stanow to cholera wie. Totalled na pewno! Najgorzej ze teraz tak auta robia ze nawet jak bylo spalone lub zatopione to sie trudno poznac. Znajomy robi elektronike handlarzom to sie naogladam czasami, np. ostatnio cale biale Audi u niego stalo juz zrobione po spaleniu a u jednego magiga z dwoch Camaro robili jednego.

Jak sie tak czlowiek naoglada i naslucha to w zyciu bym od handlarza auta nie kupil! Oni je hurtowo na lorach zwoza do kraju i biora tam w ciemno - jak ktorys sie okaze totalny wrak to po prostu na zlom. I tak sie im oplaca!

Ps. Niektorzy twierdza ze wlasnie 350z dale wiecej fun-u niz 370z, jest mniej okrzesany ;) nie wiem, czytalem gdzies na forum kiedys!

Ten magik to nie z Młoszowa pod Krakowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis to duża marża, po co tak przepłacać. To bierz automat i 370z, żona się ucieszy. Tylko to zwykła hydrauliczna z tego co wiem ale Coobcia je moduje i przyspiesza dużo bardziej zmianę biegów.

 

Tak z ciekawości, bo nie wiem - te skrzynie mają tak że samemu w dowolnym momencie łopatką przerzuca się bieg?

Automat w 370z jest genialny. Jeździłem kilkoma AT z DSG ale ten to inna bajka. Kiedy chcesz strzelasz łopatkami. Na zwykłym drive w zależności od ilości gazu zmienia biegi, a jak chcesz przywalić na maksa na trybie drive to tak przy 90% gazu jest mały skok pod pedałem gazu a później to kręci do odcinki :-D Auto mam 3 lata, zrobiłem 30kkm i nie wyobrażam sobie jazdy manualem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy on ma taki tryb gdzie ty zmieniasz tylko biegi sekwencyjnie - bez zadnej ingerencji kompa?

Dajesz tryb na łopatki i wtedy zmieniasz sam, możesz kręcić do odcinki i dopiero zmienić, Twoja decyzja. Jak np jedziesz na 3 biegu i dojeżdzasz do świateł czy nagle zachamujesz to przy takiej mega zmule Ci sam zredukuje na niższy bieg nawet jak masz tryb manualny na łopatkach, no ale to logicze bo nie możesz jechać 2km/h na 3 biegu czy na innym wyższym tak jak w manualu bo by Ci zgasł, zaczęło go dusić. Kiedy będziesz w Krk i sie umawiamy:)?

Edytowane przez milordess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, wiec to jest chyba bardziej pol-automat, bo tak na 100% pelnej kontroli nie masz I moze computer cos zadecydowac sam. Na drodze zwyklej nawet jezdzac szybko pewnie nie bedzie problem ale na torze to moze za bardzo ingerowac czasami, bo nie wierze zeby ten program w kompie byl tak inteligentnie zrobiony. Ale moze, nie wiem - musialbym sie przejechac takim autem to bym wam powiedzial co I jak :)

 

W przyszlym tygodniu wydech robie a pozniej do Coobcia wpadam - jakos w maju sie skrzykniemy na poczatku! Odezwe sie na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...