Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w N15 (projekt)


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo słuszna koncepcja :) Rezerwa w N15 to porazka. A z tym lightem to ja mam ekonomizer zapala mi sie jak przekraczam 3ml/sek spalanie. czyli jak kręcisz lub dajesz w deche gaz :) taki bajer hehe jako lampke wybralem nie uzywane swiatelko pomiedzy migajacymi strzalkami od kierunkowskazów. nie jest to sygnal do zmiany biegu jak tamto ale jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wskaznik wogole oszalal ;] pamietasz jak sie zastanawialismy w innym topicu... no nic :) czekam na rozwoj projektu :P i jesli cena bedzie do 200 lub niewiele powyzej to pisz mnie odrazu na liste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje wszystkich zainteresowanych tematem ze projekt licznika w obecnej wersji ktorej uzywam ja i koledzy zostal zamkniety.

Tzn nie bede juz tego skladal.

 

Echh... i dlatego wolę kapitalizm od ideowości - policz sobie ile godzin trwa takie składanie, wyceń godzinę swej pracy, dolicz marżę i sprzedawaj - popyt jest, żal by go było zmarnować!

 

Mam nadzieję, że ten nowy projekt wypali i jednak będę mógł się cieszyć obserwacją chwilowego spalania w autku.

 

Ja też bym chciał się pocieszyć. Rozumiem, że planujesz nowszą wersję, choć sygnalizacja zapalonych świateł jest mi zbędna, ale innym może się przydać. Ale nie popadnij w przesadną ilość gadżetów, bo obsługa się skomplikuje, a potem zostanie już wstawienie PCeta z odpowiednim softem i podłączeniem i będzie można dynamicznie zmieniać parametry spalania. Chyba nie oto chodzi. Jakbyś się zdecydował na większą produkcję, można by pomyśleć nad produkcją płytek przeznaczonych do tego urządzenia. Będzie wtedy mniejsze. Pewnie ktoś by się podjął zrobić kilka, kilkadziesiąt takich płytek. Kiedyś było takie czasopismo AV i zdaje się oni mieli jakieś swoje urządzenia i robili płytki, ale nie wiem czy zrobią na wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś by się podjął zrobić kilka, kilkadziesiąt takich płytek. Kiedyś było takie czasopismo AV i zdaje się oni mieli jakieś swoje urządzenia i robili płytki, ale nie wiem czy zrobią na wzór.

 

Wiesz masz racje. Jakby byla gotowa plytka to oczywiscie da sie to upchac inaczej ale duzo mniejszej sie nie da ze wzgledu na wielkosc proca i ukladowo dopasowujacych, nie wspomnee o bezpieczniku , stablizatorach. Ale spr sie dowiedziec co i ile i ewentualnie zaprojektuje. Wtedy skladanie to moment :) co do bajerow to nie tak. obsluga nie skomplikuje sie poniewaz kazdy moze korzystac z tego lub nie. wybierzesz tylko z odpowiedniej opcji ze nie chcesz kontroli swiatel i bedzie mial to w nosie. ja chce i bede mial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze termometr IN/OUT z sygnalizacja gololedzi ;p (ale wyyslam... :P) najlepiej by bylo na ukladach dallasa chyba ds1620 i komunikacja z nimi po i2c ale na termistorach by chyba starczylo... chyba ze przetwornik a/c masz do czego innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr bedzie na ds18b20 dwoch czujnikach. nie są tanie ale zarąbiste. i komunikacja po 1-wire.

 

ma ktos moze jakies dojscia do produkcji plytek ? bo jak patrze na oferty firm to przy tych ilosciach sie nie oplaca. a samemu sie z tym pieprzyl nie bede.

pozostana uniwersalne jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapuściłem wątek na www.elektroda.pl, o tu:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440346.html

 

może będzie jakiś odzew?

 

znalazłem coś ciekawego:

http://www.republika.pl/projektowaniepcb/

http://www.unidruk.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
termometr bedzie na ds18b20 dwoch czujnikach. nie są tanie ale zarąbiste. i komunikacja po 1-wire.

 

ma ktos moze jakies dojscia do produkcji plytek ? bo jak patrze na oferty firm to przy tych ilosciach sie nie oplaca. a samemu sie z tym pieprzyl nie bede.

pozostana uniwersalne jakby co.

 

Spróbuj tu, http://taniepcb.prv.pl

Chłopaki robią tanio i solidnie, dają upusty już przy paru sztukach i są z wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że bardzo by mi zależało na takim projekcie do n16tki :wink: dobrze że jest taka złota rączka w naszym klubie pozdrawiam!!

 

przylanczam sie do tego! do n16tki byl by wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee no to luzik. myslalem ze w miesiace :)

a powiedz mi co projektujesz?

Mój projekt jest malutki w porównaniu z twoim, jego celem jest interfejs diagnostyczny conzul.

Beta testy wyszły pozytywnie, w środku tygodnia zostanie wykonana wersja ostateczna. (Wersja dla ludu, jeśli będzie zainteresowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt juz nawiazalem i pierwsza wersje plytki stworzylem. Pierwsza zamowie dla siebie by potestowac. Oczywiscie program nie jest jeszcze skonczony, stanalem przy obsludze termometrow.

Poniewaz system obslugi ds18b20 wymaga wylacznosci na czas komunikacji nie zrobie ze temp bedzie sie odswiezala sama, jedynie na zyczenie. Tzn klikamy opcje z temp i sie wyswietli aktualna.

 

 

Teraz (w starym projekcie dzialajacym w furce) mam to rozwiazane tak :

 

-----------------------

| Temp IN: 15.2 'C |

| Pobierz ---> |

------------------------

 

Wciskam przycisk i ma odswiezona .

 

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobie ze temp bedzie sie odswiezala sama, jedynie na zyczenie. Co wy na to ?

 

Jak dla mnie - może tak być. Tylko pytanie co z czujnikami temperatury? Bo chyba nie mam ich wbudowanych w N15 i trzeba by je dołączyc do całości?

 

Zreszta akurat podawanie temperatur jest tutaj mniej istotne - ciekawsze spalanie.

 

Piszę też aby poinformować, że podtrzymuję swe zainteresowanie urządzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...