Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto sprowadzone na jesieni 2016. Właściciel mówi, że uderzony przodem, ale poduszki nie wybuchły. Chyba mija się z prawdą bo carfax podaje, że poduszki wybuchły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o informacje od kiedy był montowany DPF przy dieslach ?

 

Będę jednak kupował rocznik 2006-2007 w automacie  i jestem ciekawy czy już posiada

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YD25DDTi druga generacja. Ten silnik był montowany od września 2006 roku. Zawierał inny filtr paliwa oraz DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mareksmil

Dzień dobry. Przymierzam się do kupna Pathfindera. 

Interesuje mnie ten egzemplarz

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5dci-190km-z-gwarancja-ID6yR243.html#2c5699809d

Czy są to auta awaryjne, i czy często występują usterki.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam, Marek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowy, ale od handlarza, wart o sie zainteresowac, chyba dosc drogo

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YD25DDTi w tej już trzeciej generacji jest praktycznie bezproblemowym silnikiem. Bolączki fabryczne z poprzednich generacji zostały wyeliminowane. Jedyna rzecz to trzeba skrócić okresy między wymianami oleju i będzie ok. Model wygląda na zadbany. Skombinuj VIN to zobaczę co tam w bazie fabrycznej siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Samochód po dzwonie, obydwa lusterka boczne ma założone z wersji przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba solidny dzwon skoro deskę wymienili. :/

Właśnie z tymi amerykanami to jest taki dylemat. Dostajemy fajniejszy silnik kosztem powypadkowej historii. Lub wybieramy diesla z polskiego salonu i jesteśmy w miarę pewni co się z nim działo. Dochodzę do wniosku, że za te 40-60 tysięcy, chyba lepiej kupić polskiego diesla bezwypadkowego niż pchać się powypadkową benzynę. Późniejsza eksploatacja też wydaje się być tańsza, bo mamy większy dostęp do części zamiennych. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten dylemat kilka miesiecy temu, jak kupowalem czy brac mocna benzyne czy diesla z wieksza iloscia osprzetu ktory moze ulec awarii. i doszedlem do wniosku ze wieksze ryzyko jest kupienie amerykanca z duzym silnikiem. bo co jesli cos bedzie sie z tym silnikiem dziac? to wszystkie plusy zamieniaja sie od razu w minusy. a przy dieslu zawsze ryzyko jest na podobnym poziomie. i tu sie sprawdza zasada ze warto wiecej zaplacic przy zakupie a mniej na serwis pozniej. chodz niestety nie zawsze sie to sprawdza.


Dzień dobry. Przymierzam się do kupna Pathfindera. 

Interesuje mnie ten egzemplarz

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5dci-190km-z-gwarancja-ID6yR243.html#2c5699809d

Czy są to auta awaryjne, i czy często występują usterki.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam, Marek.

 

nie sa awaryjne, ale warto dbac o te samochody, bo dopiero wtedy odplacaja sie bezawaryjnoscia, ja pol roku od kupna nic nie robilem oprocz zestawu startowego, i z mojej winy zapowietrzylem uklad paliwowy ktory przed dluzszy czas odplacal mi gasnieciem samochodu. moja wina. moj aktualny przebieg to 297 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba solidny dzwon skoro deskę wymienili. :/

Właśnie z tymi amerykanami to jest taki dylemat. Dostajemy fajniejszy silnik kosztem powypadkowej historii. Lub wybieramy diesla z polskiego salonu i jesteśmy w miarę pewni co się z nim działo. Dochodzę do wniosku, że za te 40-60 tysięcy, chyba lepiej kupić polskiego diesla bezwypadkowego niż pchać się powypadkową benzynę. Późniejsza eksploatacja też wydaje się być tańsza, bo mamy większy dostęp do części zamiennych. Coś za coś.

 

Jaką deskę???? Model po lifcie. Masz inną maskę z tyłu inną atrapę, wszystko z właściwego rocznika. Auto z Kanady a tam lift był w 2008r. a nie jak u nas w 2009r. Lusterka są tylko z wersji przed liftem więc pewnie wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przekombinowany wynalazek. Nakładki na drzwiach oraz tylny zderzak z wersji USA. Szkoda że więcej literek nie przykleił. :D Załatw VIn to zobaczymy z czym go z fabryki wypuścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja 04.2005r. Wersja LE przeznaczona na rynek niemiecki. Nadwozie w kolorze czarnym GN0, wnętrze w kolorze K. Skrzynia automatyczna. Fabryczne wyposażenie: lampy xenonowe z systemem autopoziomowania i spryskiwaczami, kabinowy filtr węglowy, radio multimedialne, klimatyzacja dla trzeciej strefy, elektryczny szyberdach, skórzana tapicerka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Co do zderzaka, to raczej Nikt nie wymienia go bez powodu.

Pod listwami dodatkowymi też mogą kryć się niespodzianki...

 

 

Szukam dalej ;)


Opis i zdjęcia zachęcają do wycieczki...

Co Wy na to?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5dci-174ps4x4full-opcjaskoraxenon7mio-osobowyz-niemiecidealny-ID6yYi7h.html#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. szkoda tylko że tyle plaka pod maską ale ja bym podjechał oglądnąć. Do tego trzeba zrobić diagnostykę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten plak zniechęca mnie również ale może taka moda ;)

Zdecydowanie wolałbym kurz, brud...

Poprosiłem o VIN - czekam.

Jak pojadę to z TEXA. Pełny skan, łącznie z skrzynią biegów, ale jak na razie VIN-u niet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Należy tylko sprawdzić czy biegi zmienia płynnie i nie szarpie. Dobrze utrzymany będzie służył lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę - na Twoją odpowiedzialność sq9mcs :P

Wieczorkiem napiszę co z tego wyszło... ;)

Edytowane przez klapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia te Path...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5dci-174ps4x4full-opcjaskoraxenon7mio-osobowyz-niemiecidealny-ID6yYi7h.html

 

Zacznijmy od początku.

Wg aukcji osoba prywatna a street view, pokazuje domek jednorodzinny.

Gdy przyjechałem, to zastałem zakład blacharski i ok 30-40 samochodów w różnym stanie...

Na aukcji inne tab. rej niż w realu a zapytany sprzedawca na starcie mówi że umowa z Niemcem a nie z Nim.

Chyba zdajecie sobie sprawę co w razie próby zwrotu gdy następnego dnia na diagnostyce, laser od kątów oszaleje..?

 

Przednia szyba jeden DOT, szyby w drzwiach inny DOT, szyby tylne jeszcze "inniejszy"...

Nowe nadkola przód, jeszcze czuć Chiny i co ciekawe założone nowe opony. niby Yokohama, ale nie przyglądałem się czy to nie przypadkiem nalewka.

Wnętrze zadbane i elektronika działa. Wg mnie auto stało po konkretnym dzwonie jakiś czas, bo pod dywanikiem kierowcy wyschnięte ślady po zaciekach.

A te różne tablice mogą wskazywać, że samochód wcale nie przyjechał do PL tydz temu, ale jest już tu kilka miesięcy w ciągu których był prostowany, spawany i przygotowywany do sprzedaży.

Rama tył pryśnięta środkiem konserwującym ale tylko od zewnątrz - od dołu i środka jedna wielka rdza... Aż strach się kłaść pod niego.

Silnik po myciu ciśnieniowym, ale pod dolną osłoną silnika olej.

 

TEXA pokazała w samym napędzie 5 błędów - niestety nie zrobiłem zdjęcia z kodami.

 

Ten tak zwany prywatny sprzedawca, to prawdopodobnie znany w "internetach" Auto-Handel Leo.

Edytowane przez klapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...