Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam po raz pierwszy na forum. Ponieważ jestem nowy to proszę o wyrozumiałość ;)

Zastanawiam się nad kupnem Patha, przeczytałem cały wątek i mam coraz większe wątpliwości co wybrać. Chcąc zmienić samochód założyłem sobie pewne parametry których muszę się trzymać. Potrzebuję auto z 3 rzędem siedzeń, do lekkiej jazdy terenowej oraz silnik benzynowy który ewentualnie przerobię na gaz. Prawdziwych diesli już nie ma, a jeszcze trochę to i benzynowe wykończą i pozostanie tylko ściąganie z USraju niestety teraz z kaczyzą ;) Czytam jednak, że ten diesel jest całkiem, całkiem więc zastanawiam się czy nie będę zmuszony jego kupić bo z benzyną jest mały wybór, ale do rzeczy.... 

Celuję w 2007-2008 rok, o słabościach Patka czytałem więc jestem przygotowany że coś będzie trzeba na starcie włożyć i mam na myśli nie tylko oleje i płyny. W dieslu będzie trzeba zrobić rozrząd jeśli nie był zrobiony, ale słyszałem że turbiny też są trochę kiepskie. Robiliście już swoje i ile tak plus minus to kosztuje?

Jeśli chodzi o benzynę to czy już są takie instalacje lpg które nie wymagają wycinania katalizatorów? I jak to jest na przeglądzie, ewentualnie zagranicą? Pytam bo wiem że jak wyciętym DPF-em zagranicą złapią to jest nieciekawie. I jak Wam się sprawuje lpg?

Nigdzie nie znalazłem, że są jakieś problemy z rozrządem w benzynie. Co ile trzeba wymieniać tam rozrząd i czy koszt jest podobny do diesla? Jakieś inne słabości benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinę robiłem. Fabrycznie zamontowano kiepskie łożyska i stąd problemy. Regeneracja 750zł. Teraz jest lepiej trzeba dbać i będzie dobrze.

Benzynowych Patków jest mniej i możesz nie znaleźć interesujących cię informacji. Mówimy oczywiście o R51. Problem z katami jest taki że wkłady są kiepskiej jakości w modelach z USA, a tych jest najwięcej. Wersję EU z benzynowym silnikiem możesz nie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Czyli nie taki diesel straszny..To może jeszcze ktoś powie kiedy ten rozrząd w benzie zmienić. A jaka jest różnica między wersją benzyny US a EU? Bo chyba to jest silnik 4.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to 4.0 czyli silnik rodziny VQ ktora byla uznawana za jeden z najlepszych na swiecie, chyba z 10 lat wygrywala konkurs. zanim on padnie to najpierw 3 te padaki 2.5 sie zesraja. Te 2.5 to sabotaz niemiecki na japonskiej motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha grubo, ale coś w tym jest że teraz benzyna dłużej wytrzymuje. Tylko gdzie takie autko kupić? Większość są z napędem na jedną oś, a to przy takim aucie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

w ubieglym roku tez ktos o to auto pytal na forum, pewnie odpuscil bo wiecej sie nie pojawil

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/45458-chcesz-kupic-pathfindera-zapytaj-tutaj/page-11?do=findComment&comment=1101013

 

co do Carfaxu to mam mieszane uczucia, moze sprawdzi sie taki raport jesli auto jest 'wczoraj' sciagniete zza wielkiej wody, jesli juz jakis czas tlucze sie po polskich drogach i szopach p. Mietkow, to Carfax jest bez sensu

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzwilbys sie jak sporo moze pomoc carfax, przyklad auto 10 lat w polsce az 7lat,wpis w carfaxie, auto popowodziowe, brak odczytania licznika przebiegu, pathfinder 2005 lub 2006 w polsce az 5 lat, przebieg 149tys km. Ostatni przeglad usa 2010- 85 tys mil, auto mocno uszkodzone. Auto przez 5 lat zrobilo 13tys km, i dodano lpg

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzwilbys sie jak sporo moze pomoc carfax, przyklad auto 10 lat w polsce az 7lat,wpis w carfaxie, auto popowodziowe, brak odczytania licznika przebiegu, pathfinder 2005 lub 2006 w polsce az 5 lat, przebieg 149tys km. Ostatni przeglad usa 2010- 85 tys mil, auto mocno uszkodzone. Auto przez 5 lat zrobilo 13tys km, i dodano lpg

wybacz ale Twoj post jest napisany tak niedbale, ze nawet nie chce mi sie zastanawiac co miales na mysli

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz czlowiek jak mieszka w usa to brak polskich liter w telefonie, brak juz nawet tak poukladanych mysli jak polskie, szuka wyrazow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać Szanowne Grono!

Czy może ktoś jest z Rybnika albo okolic? Znalazłem w Rybniku wóz w autokomisie Top-car. Troche to daleko ode mnie więc może ktoś by sie pofatygował, coby zobaczyc czy to warto brac czy nie? Odwdzięczę się nalewką z głogu lub czym innym  ;)

Pozdrav

Paweł.

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam poszukuję kogoś do pomocy przy oglądaniu Pathfindera w najbliższy piątek 8.4.2017 w Szczecinie . Może ktoś z was tam mieszka i znalazł by chwilę ? Odwdzięczę się jakoś . Mój tel 792238292 lub Pm.

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Ze względu na przymus zmiany samochodu (3 dziecko w drodze :) ) długo zastanawiałem się  na jakie auto się zdecydować. Vany niezbyt mi odpowiadały więc zacząłem szukać innego rozwiązania,. Trochę pojeździłem, poszukałem i zachorowałem na Pathfindera III 2004-2010 . Z tyłu mieszczą się 3 foteliki firmy której posiadam, więc podstawowy warunek został spełniony, bagażnik wystarczający, w środku także wystarczająca ilość miejsca. Problem pojawił się gdy zdecydowałem się na benzynę 4.0 V6 4WD, Bardzo mało jest ich na rynku krajowym jak i europejskim. Może ktoś z was ma namiary na jakieś ciekawe egzemplarze, ewentualnie mogą być zagazowane ale to nie konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam nietypową sprawę.

 

Bardzo podoba mi się Pathfinder z 2010 roku i chciałem go nabyć ale przed zakupem chciałem z kimś się spotkać kto ma takie auto - koniecznie 2,5 - 190 - automat.

 

Zaproszę do siebie do Siedlec na obiad - zwrócę paliwo - z rozsądnych odległości - chodzi mi o zapoznanie się z tym autem bliżej - a nawet przejażdżka nim po okolicach.

 

Na ulicach u nas widziałem tylko 2 sztuki ale to wersje sprzed liftu.

 

 

Termin do uzgodnienia jak ktoś ma ochotę się przejechać do Siedlec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może oglądał tego Patka http://allegro.pl/nissan-pathfinder-4-0-le-i6814327487.html#thumb/4 , lub mógłby podjechać obejrzeć i dać znać jak wygląda i mruczy?

VIN już sprawdziłem i mniej więcej znam jego historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak myślicie warto się tym egzemplarzem zainteresować? Dość długo już stoi, cena atrakcyjna jak na ten rocznik. Tyle, że carfax zwraca 26 wyników, w tym wywalone poduchy.

 

http://allegro.pl/2011-nissan-pathfinder-silver-4-0-zarejestrowany-i6836921144.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to swiezo sprowadzone to carfax i weryfikacja przebiegu, serwisow, ale wyglada doscyc autentycznie popros o vin i info o uszkodzeniach, wiecej foto. Ja bym sie zainteresowal.

 

Napewno nie warto sie interesowac tym pathem z 2005 z ogloszenia z forum, ktory mial falszywy VIN (za malo cyfr), falszywy przebieg, teraz chyba inny niz tydzien temu, wtedy mial mniejszy i lpg nie wbite w dowod, dodatkowo siedzenia zniszczone jak po 300tysiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...