Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ilu mamy użytkowników QQ na forum - przywitaj się :)


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  1. bassar;
  2. na razie przymierzam się do 2.0 Pb; 4x4, wersja - co najmniej Acenta;
  3. -

Pozdrawiam wszystkich Użytkowników :wave:

Witaj! będzie nas więcej w Lublinie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hola

 

 

1. QQ 1.6 Acenta

2. Luty 2012

 

Pytanie o tempomat/jakie warunki należy spełnić aby się załączył?

 

Witaj na forum. Nie rozumiem pytania. Włączasz tempomat, ustawiasz predkość podczas jazdy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Fajka

2. QQ 1.6 Visia

3. Zamówiony 09.05.2011r. - Odebrany 16.05.2011r.

4. Jak go żona zobaczyła to już nie chciała z niego wysiąść.

5. Ogólnie jestem bardzo zadowolony choć mam kilka uwaga które zapewne wynikają z niższej jakości materiałów stosowanych do produkcji wersji Visia a dokładnie mam na myśli:

- tzw. mechacenie się tapicerki na oparciu fotela kierowcy na lewym rancie ( tam gdzie najczęście obcieramy biodrami/plecami wsiadając na fotel );

- słabe wyciszenie tzn. podczas deszczu siedząc na skrajnych miejscach tylnej kanapy słychać toczenie się kół taki "lekki" świst który wydają opony toczące się po mokrej drodze;

- brak oświetlenia wnętrza z tyłu ( tego to NISSAN-owi nie wybaczę żeby w samochodzie nawet w najtańszej wersji ale za ok 70 000 zł nie było "głupiej" lampki ) które jest tak potrzebne kiedy wyjmuję wieczorem lub nocą mojego Smyka z fotelika.

Pozdrawiam i mimo uwag zachęcam do zakupu bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy szczęśliwca w gronie forumowiczów - i wrzuć jakąś fotkę. No- nie słyszałem aby się ktoś załapał w tak krótkim terminie na odbiór. A co do twoich spostrzeżeń odnośnie jakości i " mankamentów " - no cóż, masz niestety rację. Ale najważniejsze że żona zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy szczęśliwca w gronie forumowiczów - i wrzuć jakąś fotkę. No- nie słyszałem aby się ktoś załapał w tak krótkim terminie na odbiór. A co do twoich spostrzeżeń odnośnie jakości i " mankamentów " - no cóż, masz niestety rację. Ale najważniejsze że żona zadowolona.

 

Tak krótki termin oczekiwania wynikał z faktu iż auto było dostępne "od ręki" tzn. ostatnia sztuka 1.6 na placu ( niestety wersja Visia ale w fajnym kolorze grafit metalik ). Polowałem na Acente ( osobiście uważam że to najlepszy stosunek ceny do wyposażenia ) ale czas oczekiwania był ok 3 m-ce i brakowało kasy na dopłatę ( teraz trochę żałuję ale wtedy "mierzyłem siły na zamiary" ). Poza tym tak jak wspominałem żona po pierwszym spotkaniu z QQ-łką nie chciała dłużej czekać i musiała go mieć. Nie ukrywam że cena również była atrakcyjna. Kupiłem QQ-łkę w BUDMAT AUTO Płock gdzie otrzymałem "ofertę nie do odrzucenia" po części dzięki znajomości z Szefem Serwisu ( notabene z początkiem 2012r. zdradził on naszą markę i został "Krzyżakiem" tzn. odszedł do Volkswagena ). Kontrofertę miałem z KMJ Gdańsk ( gdzie też miałem "wtykę" ) ale była zdecydowanie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fajka

2. QQ 1.6 Visia

3. Zamówiony 09.05.2011r. - Odebrany 16.05.2011r.

4. Jak go żona zobaczyła to już nie chciała z niego wysiąść.

5. Ogólnie jestem bardzo zadowolony choć mam kilka uwaga które zapewne wynikają z niższej jakości materiałów stosowanych do produkcji wersji Visia a dokładnie mam na myśli:

- tzw. mechacenie się tapicerki na oparciu fotela kierowcy na lewym rancie ( tam gdzie najczęście obcieramy biodrami/plecami wsiadając na fotel );

- słabe wyciszenie tzn. podczas deszczu siedząc na skrajnych miejscach tylnej kanapy słychać toczenie się kół taki "lekki" świst który wydają opony toczące się po mokrej drodze;

- brak oświetlenia wnętrza z tyłu ( tego to NISSAN-owi nie wybaczę żeby w samochodzie nawet w najtańszej wersji ale za ok 70 000 zł nie było "głupiej" lampki ) które jest tak potrzebne kiedy wyjmuję wieczorem lub nocą mojego Smyka z fotelika.

Pozdrawiam i mimo uwag zachęcam do zakupu bo naprawdę warto.

 

Musisz zaradzić temu-lapkę w łatwy sposób dopasujesz i zamontujesz(ja i koledzy poradzilismy sobie z tym bez najmniejszego problemu),toczenie kół tez wyeliminowac mozna poprzez maty bitumiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaradzić temu-lapkę w łatwy sposób dopasujesz i zamontujesz(ja i koledzy poradzilismy sobie z tym bez najmniejszego problemu),toczenie kół tez wyeliminowac mozna poprzez maty bitumiczne.

 

Ad.1. Lampka

Byłem w serwisie z tym "problemem" ale stwierdzili że muszą dobrze przeanalizować temat tzn. sprawdzić np. w Acenta jak lampki ( takie małe po 1 z każdej strony ) są zamontowane. Poza tym poinformowali mnie że trzeba będzie podsufitkę zdjąć ( czego się trochę obawiam ), że problem stanowią też kurtyny powietrzne i że trzeba pociągnąć zasilanie bo prawdopodobnie gotowa wiązka tam nie idzie. Sam im podpowiedziałem że zasilanie najszybciej i najprościej ( a poza tym bez demontażu całej podsufitki ) można pociągnąć od lampki bagażnika. Tak na marginesie to ironia że lampka jest w bagażniku a nie ma jej nad tylną kanapą. Dodatkowo podsunąłem im pomysł aby zamontować analogiczną 1 dużą lampkę ( taką jaka jest z przodu ) na środku podsufitki z tyłu ( jest na niej nawet wybrzuszenie ) ale obawiam się trochę wycinania tego otworu pod lampkę a poza tym jak tam puścić kabel. Doradź jak to można szybko i mało inwazyjnie zrobić.

 

Ad.2. Mata bitumiczna

Gdzie można kupić taką matę i w którym miejscu ją zamontować np. pod nadkolem od zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Lampka

Byłem w serwisie z tym "problemem" ale stwierdzili że muszą dobrze przeanalizować temat tzn. sprawdzić np. w Acenta jak lampki ( takie małe po 1 z każdej strony ) są zamontowane. Poza tym poinformowali mnie że trzeba będzie podsufitkę zdjąć ( czego się trochę obawiam ), że problem stanowią też kurtyny powietrzne i że trzeba pociągnąć zasilanie bo prawdopodobnie gotowa wiązka tam nie idzie. Sam im podpowiedziałem że zasilanie najszybciej i najprościej ( a poza tym bez demontażu całej podsufitki ) można pociągnąć od lampki bagażnika. Tak na marginesie to ironia że lampka jest w bagażniku a nie ma jej nad tylną kanapą. Dodatkowo podsunąłem im pomysł aby zamontować analogiczną 1 dużą lampkę ( taką jaka jest z przodu ) na środku podsufitki z tyłu ( jest na niej nawet wybrzuszenie ) ale obawiam się trochę wycinania tego otworu pod lampkę a poza tym jak tam puścić kabel. Doradź jak to można szybko i mało inwazyjnie zrobić.

 

Ad.2. Mata bitumiczna

Gdzie można kupić taką matę i w którym miejscu ją zamontować np. pod nadkolem od zewnątrz?

 

Co do mat bitumicznych to znajdziesz na allegro-wyklej sobie nadkola tym jest o niebo lepiej...(trzeba zdemontowac w bagazniku na nadkolach wykładzine)

Jezeli chodzi o lampke to nie trzeba podsufitki demontowac-wpinasz sie w instalacje z przodu do lampki ciągniesz kabel do tyłu.Kup sobie taką lampke z renault megane(cos koło 20zł) na allegro-to są te same co w QQ.Potem wytnij nożykiem otwór w tyle w podsufitce(bardzo łatwo wycina się otwór)i będziesz zadowolony z tylnego oświetlenia.Kup sobie taką z 3 żarówkami,ja kupiłem dwie takie z 3 zarówkami bo z przodu miałem tylko jedną i trochę też mnie to irytowało.Teraz jest ok.

Edytowane przez boom-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mat bitumicznych to znajdziesz na allegro-wyklej sobie nadkola tym jest o niebo lepiej...(trzeba zdemontowac w bagazniku na nadkolach wykładzine)

Jezeli chodzi o lampke to nie trzeba podsufitki demontowac-wpinasz sie w instalacje z przodu do lampki ciągniesz kabel do tyłu.Kup sobie taką lampke z renault megane(cos koło 20zł) na allegro-to są te same co w QQ.Potem wytnij nożykiem otwór w tyle w podsufitce(bardzo łatwo wycina się otwór)i będziesz zadowolony z tylnego oświetlenia.Kup sobie taką z 3 żarówkami,ja kupiłem dwie takie z 3 zarówkami bo z przodu miałem tylko jedną i trochę też mnie to irytowało.Teraz jest ok.

 

Oki. Dzięki za odpowiedź. Postarma się podziałać z tą lampką bo to dla mnie priorytet a potem zajmę się wyciszeniem nadkoli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Stachu N

2. QQ Tekna + AVM ; 2.0 benzyna ; 2WD ; czarny

3. zamówiony 2012-03-27 odbiór do 2012-05-31 w Rybniku

4. Mam nadzieję że będę zadowolony...

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Seby się kłania. Jeszcze nie mam swojego QQ ale już niedługo :wave: zamierzam go kupić na razie przeglądam neta, rozpuściłem wici wśród kumpli wożących auta i zastanawiam się nad igłą z salonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pioter7509

 

2. QQ Acenta , 2.0 benzyna

 

3. QQ u nas od 2012.03.12 - taki prezent urodzinowy żony - samochodik fajny i nieźle wygląda w bieli... rozpoznawalny dzięki naklejce z lewej strony - nie trąbić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam na imię Radek

 

Użytkuje Qashqai 1,6 benz i 2,0 dci

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...