Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ilu mamy użytkowników QQ na forum - przywitaj się :)


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy , witamy i życzę 0 pobytów w serwisie - oprócz przeglądów oczywiście - i abyś był dalej zadowolony . Pochwal się i wrzuć jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

1. damianb

2. QQ+2 '09 1.5 dCi

3. rozpoczynam uzytkowanie QQ

 

Szerokości i przyjemnosci z użytkowania kolego. Witam w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki:)

 

 

ax99 jestem z Torunia i okolic:)

 

QQ+2 2.0 Benzyna Tekna Z11 czarny met:)- odbiór 02.06.2012 w ODDYSEY Warszawa.

:)

Edytowane przez ax99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcome

QQ 2,0 Benzyna I-way AVM New RED

odbieram we wtorek

post-27874-0-99084400-1339176053_thumb.jpg

Edytowane przez marcome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - marcome - w gronie forumowiczów post-37069-0-14552200-1334766595.gif - i wrzuć jakieś fotki jak już go po swojemu zagospodarujesz . Odbierasz w Dabrowie ?

No to szerokiej drogi i abyś był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małym opóźnieniem ale postanowiłem oficjalnie się przywitać :)

 

1. adasios

2. QQ grudzień '10 1 rejestracja styczeń 2011

3. samochód zakupiłem w marcu '12 na okrągłe urodziny i po tygodniu użytkowania skasowano mi ~1/4 samochodu teraz po 2 msc.naprawy zaczynam go poznawać od nowa

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - marcome - w gronie forumowiczów post-37069-0-14552200-1334766595.gif - i wrzuć jakieś fotki jak już go po swojemu zagospodarujesz . Odbierasz w Dabrowie ?

No to szerokiej drogi i abyś był zadowolony.

tak w dąbrowie :) spoko wrzuce do postu wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jasiek2912

QQ 2.0 tekna 4x4 New Grey Kad

odbieram za pare dni w Gdyni

Edytowane przez jasiek2912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. aquariusmax

2. QQ Acenta 2012 2x4 HR16DE

3. pierwsze wrażenie - silnik benzynowy 1.6 pracuje jak mały diesel (terkocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. aquariusmax

2. QQ Acenta 2012 2x4 HR16DE

3. pierwsze wrażenie - silnik benzynowy 1.6 pracuje jak mały diesel (terkocze)

 

To baaaardzo dziwne - bo ja też mam 1.6 i czasem na postoju to zastanawiam czy aby nie zgasł - bo nic nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To baaaardzo dziwne - bo ja też mam 1.6 i czasem na postoju to zastanawiam czy aby nie zgasł

Też tak mam i wtedy patrzę na obrotomierz .... :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam i wtedy patrzę na obrotomierz .... :dribble:

Jak samochód jest rozgrzany (bo na ssaniu ma 1750 obr/min) i stoi na luzie oraz mam zamknięte okna i drzwi, to faktycznie prawie nic nie słychać.

Jak otworzy się drzwi lub okno, to słychać od lewego przedniego koła terkotanie synchronizatora ze skrzyni, a z tylu pierdzący tłumik (trochę jakby miał dziurę).

Jak dodam gazu do ponad 2,5 tys. obrotów i puszczę gaz, to tłumik jeszcze strzela czy bulgocze (serwis twierdzi, że tak mam być i wszystkie tak mają).

 

Jak ruszam i przyspieszam, to terkotanie się nasila, a silnik zaczyna wyć.

Przy prędkości ponad 70 km/h szum kół i wiatru już zagłusza silnik i skrzynię. W końcu jest jednostajny szum, ale dochodzi świst czy pisk.

 

PS: Mój stary 8 zaworowy Peugeot 206 1.4 benzyna z 2000 roku chodzi przy QQ jak samochód elektryczny, aksamitnie i jednostajnie.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1,6 benzynka pracuje jak pszczólka maja podczas porannego przelotu nad łąką. Tak cichego silnika dawno nie słyszałem. Cos jest nie tak w Twoim aucie. Niech Ci serwis kitu nie wciska jedz tam i niech to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód jest rozgrzany (bo na ssaniu ma 1750 obr/min) i stoi na luzie oraz mam zamknięte okna i drzwi, to faktycznie prawie nic nie słychać.

Jak otworzy się drzwi lub okno, to słychać od lewego przedniego koła terkotanie synchronizatora ze skrzyni, a z tylu pierdzący tłumik (trochę jakby miał dziurę).

Jak dodam gazu do ponad 2,5 tys. obrotów i puszczę gaz, to tłumik jeszcze strzela czy bulgocze (serwis twierdzi, że tak mam być i wszystkie tak mają).

 

Jak ruszam i przyspieszam, to terkotanie się nasila, a silnik zaczyna wyć.

Przy prędkości ponad 70 km/h szum kół i wiatru już zagłusza silnik i skrzynię. W końcu jest jednostajny szum, ale dochodzi świst czy pisk.

 

PS: Mój stary 8 zaworowy Peugeot 206 1.4 benzyna z 2000 roku chodzi przy QQ jak samochód elektryczny, aksamitnie i jednostajnie.

Słuszne są Twoje spostrzeżenia co do odgłosów z tłumika. Mnie też tak się to kojarzy. Natomiast nie mogę zgodzić się z "odgłosem synchronizatora" gdyż synchronizator nie pracujący (a pracuje tylko w chwili zmiany biegów) nie wydaje żadnych odgłosów. Słyszane, terkoczące, odgłosy pochodzą prawdopodobnie z luzów na zazębieniach w skrzyni biegów, zwłaszcza przy rozgrzanym oleju skrzyni biegów. No cóż, ten model tak ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Strrong

2. QQ - Acenta 2.0 dci 150 KM - 130.000 km

3. Trochę trzeszczą plastiki ale narazie jestem zakochany w tym autku (mam go 1,5 tygodnia) wcześniej PEUGEOT 406 2,0 HDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. patrykr1

2. QQ 1.6, 2012

3. Sprzedałem moja Almere N16 i kupilem kolejnego Nissana, tak jak z almery z QQ tez jestem bdb zadowolony, musze tylko zagazowac QQ tak samo jak mialem zagazowana almerke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Greatone

2. QQ + 2 2.0 I-WAY, 2011

3. Jeżdżę nim od kilku dni i jestem zauroczony. Jedna uwaga, wg. mnie głośna praca skrzyni biegów (szczególnie przy zmianie na 3 i 5, ASO ma się temu przyjrzeć....)

Edytowane przez Greatone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...