Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc do szczęścia potrzeba mi tylko tłumika środkowego, który przyjdzie w poniedziałek. Posiadam: rurę fi63,5/1,5mm, kolanka 90st fi63,5/1,5mm, tłumik końcowy przelotowy, tłumik środkowy przelotowy długość puszki 600mm (przyjdzie). Pospawają mi to w Motowydechach, już dzwoniłem. Takim sposobem będę miał wydeszek za mniej niż 1000zł :diabel:

 

Obecnie rozglądam się za jakimiś dobrymi gumami i myślę o dwóch: tańsze Toyo T1R i droższe Yoko Parada.

Ma ktoś propozycje co do innych marek i w cenie do 230zł/szt :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Falken ale ja o nich nic nie wiem. Wiem, że są ale oznaczenia nic mi nie mówią i chciał bym jakieś opinie poznać (nie koniecznie opinie ze sklepów internetowych ;) )

 

[ Dodano: Sob 28 Mar, 2009 13:53 ]

nowe fanty dziś przyszły, mianowicie długaśny środkowy :diabel:

 

600mm tłumienia powinno nieco zrównoważyć 4" armatę od APEXI :) Tłumik bardzo fajny, długość całkowita 700mm, średnica 110mm.

 

89699940.jpg

 

77983383.jpg

 

Chińczyki czy kto to tam produkował jak widać dali kiepskie wygłuszenie. Od razu przy dziurkach jest biała wata. Może trochę to pojeździ.

 

85448841.jpg

 

Rodzima produkcja i co się rzuca w oczy? Duże otwory wewnątrz tłumika i stalowa siatka wygłuszająca. Wydaje mi się, że fachowa robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Falken ale ja o nich nic nie wiem. Wiem, że są ale oznaczenia nic mi nie mówią i chciał bym jakieś opinie poznać (nie koniecznie opinie ze sklepów internetowych ;) )

 

ZIEX ZE512 215/40/17 jeżdżę na nich już tydzień - na mokrym bardzo dobre trzymanie boczne, gorsze wzdłużne

 

na suchym o wiele lepsze niż rainsport 1, najlepsze opony jakie miałem do tej pory

 

dzisiaj je docierałem na ostro a było dopiero 10°C

 

sztywna scianka, boski rant ochronny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję dotknąć i obejrzeć trzy opony. W Norauto były wystawione BF Goodrich Profiler (chyba ten model), Toyo T1R i Yokohama Parada Spec-2. Okazuje się, że Parada ma najmiększą ściankę i to prawie tak miękką jak Barum Bravuris, które jeżdżą w aucie mojej matki. Prawie pół kciuka mogłem w nią wcisnąć. Toyo ma wyraźnie twardszą ściankę a BF Goodrich ma najtwardszą. Wiem jak pływają Bravurisy i wiem już, że Parady nie kupię. Zresztą na forach ludzie mówili o miękkiej ściance w Paradzie i to się potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na forach ludzie mówili o miękkiej ściance w Paradzie i to się potwierdziło.

Szkoda że nie porównywałeś ich mas... NA tor moim zdaniem TOYO, na miasto + koleiny i ćwiartkę Parada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miasto + koleiny i ćwiartkę Parada

idę w to, juz trochę zgłupłem w tych kombinacjach.

Opony muszę wymienić bo są zajeżdżone w Ułęży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi?? całe 480mm długości całkowitej. Spokojnie, wszystko pomierzyłem przed zakupem :) Długi jest środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtomek, Spokój już z tymi oponami, nic lepszego w tej cenie nie kupicie jak to:

http://www.allegro.pl/item588251923_tuning...5_warszawa.html

 

Trakcja na starcie i hamowaniu wzorowa, ścianka boczna twarda, doskonale sprawdzają się na torze i na ulicy...

 

No koniec z OT...

 

Ps. Bodek z kwasa ten środkowy tłumik masz ? Ja będę chciał nieco wyciszyć swojego Bandita i jakiś środkowy tłumik bym mu dodał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bodek z kwasa ten środkowy tłumik masz ? Ja będę chciał nieco wyciszyć swojego Bandita i jakiś środkowy tłumik bym mu dodał :D

 

Z kwasa. Za ~300zł mogę załatwić taki sam tylko 500mm długości. El-tec bierze 650zł a M-tech 450zł

 

[ Dodano: Pon 06 Kwi, 2009 16:18 ]

Kilka innowacji zaszło od ostatniego postu. Założyłem komplet nowych Toyo T1R, na 15.04 jestem umówiony w motowydechach na spawanie układu, dzisiaj zaliczyłem prostowanie obu tylnych alusów (swoją drogą kupionych jako "proste" od naszego kolegi z klubu...). Podchodziłem jeszcze do założenia poliuretanu na tył ale z braku nowych śrub nie kontynuowałem roboty.

Po wydechu się dostroi i wizyta na hamowni. Myślę jeszcze o jakimś airboxie ewentualnie powrocie do seryjnej zmodyfikowanej puszki bo na krótkim dolocie auto w ogóle nie ma startu...... Dopiero w połowie dwójki łapie jako taki ciąg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też słyszałem, że pospawany :) Dzisiaj w ~5h w motowydechach całość się stała.

 

80834199.jpg

 

35238100.jpg

 

38810708.jpg

 

Muszę się wjeździć w auto ale przyrostu nie czuję. Na pewno dźwięk się zmienił :) . Trochę krzyczy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz widzialem i slyszalem pod realem na ursynowie. Generalnie tlumik dosc mocno schowany wiec na pierwszu rzut oko nie widac Apexi N1 Style ;-) jest dyskretnie zamaskowany, ale dzwiek ladny :-) slychac bylo juz z daleka , nie wiem jak przy wyzszych obrotach aler przy niskich ladnie gra ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich gra ładnie a na wysokich wydaje gardłowy ryk :) Zupełnie nie jak R4 i inaczej niż wszystkie pierdzące hądy.

 

Co do przyrostów to chyba jakieś są ale ewidentnie trzeba ogarnać dolot i strojenie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No profi robota, zrobił byś filmik jak to gra. Ile cię wyszły rury i kolanka, czy miał na miejscu czy dowoziłeś? Ile za pospawanie całości i jaką techniką spawał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na raz byś chciał wiedzieć :P Wyszło mniej niż 1000zł, spawanie tigiem.

Cały wydech od kolektora z dwoma tłumikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...