Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde, M-Tech też ceni swoje wyroby. Przelot końcowy z owalną puszką (cichszy) to koszt ~400zł + 100zł montaż. Ja pierdykam chyba sam sobie zrobię tłumiki :P

dowiedz się w MOTOWYDECHU powinno być taniej i zrobi tak jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow ile za taki zestawik poliuretanow do zawiasu w n14? kiedys rozgladalem sie za czyms podobnym i znalazlem tylko komplety do sx`ow :029:

 

~140$ na ebay

 

dowiedz się w MOTOWYDECHU powinno być taniej i zrobi tak jak chcesz

 

tak, tak Yarko też prosił cichy tłumik ;) porozglądam się ale puki co auto jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak Yarko też prosił cichy tłumik ;) porozglądam się ale puki co auto jeździ.

z tego co wiem to Yarko nie wnikał w głośność, grunt aby był efektywny, ale mogę się mylić.

Poza tym dosyć ciekawie wygląda konstrukcja wydechu z kanałem w lejek, podobno jest cichy jak kom.-przel. i wydajny jak przelot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dosyć ciekawie wygląda konstrukcja wydechu z kanałem w lejek, podobno jest cichy jak kom.-przel. i wydajny jak przelot.

 

możliwe ale nie widziałem takich cudów jeszcze. u siebie nie będę eksperymentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to Yarko nie wnikał w głośność, grunt aby był efektywny, ale mogę się mylić.

 

Yarko mówił, że ma być cichy

 

ale mniejsza z tym, mój wydech to już historia :) pod względem wykonania bardzo dobrze robią, co widać po niedawno robionym wydechu u mojego znajomego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jedziemy z Jemiołem do motowydechu i jak ładnie zrobią u niego w Ibizie, to kupie kwasa i zwioze do pospawania u mnie wydech. Może hurtem taniej policzą jakbyśmy dwa auta podstawili. Ale u mnie jest ten problem, że nie ma nigdzie chińskich kolektorów do xe w przyzwoiych pieniądzach, a obecny kurs walut jeszcze odstrasza.

 

Jak masz tiga, albo chociaż mig/mag to możemy się pobawić :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tiga

 

kopalnię diamentów w RPA też mam :one: Zobaczymy co tam u Maćka wyjdzie i sie pomyśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dosyć ciekawie wygląda konstrukcja wydechu z kanałem w lejek, podobno jest cichy jak kom.-przel. i wydajny jak przelot.

 

właśnie a dlaczego sam takiego do siebie nie założysz? :)

 

dobra pomogę Ci ... flowmaster robi takie tłumiki w USA :

flowmaster2.jpg

 

ale zobacz jak bardzo zakłócony jest przepływ... w takim tłumiku... gwarancja obcięcia mocy na końcu... może to być nawet 5-7km względem przelotowego układu

 

Bodek moja recepta na wydech się sprawdza... chiński tłumik się ułożył i jeżdże z rodziną bez zatyczki nawet... na półgazach oczywiście :)....

 

w 1100 zł ze wszystkim na gotowo się zmieścisz jak dobrze pokminisz... policz ile kolan potrzeba bo u Ciebie idzie lekko nad wachaczem, nie musi nad belką zakręcać...

 

obstawiam że wejdą 3 kolana i 2m rury czyli 120zł + końcowy 170 N1 + środkowy 250

 

nawet w 1000 zł możesz się zamknąć...

 

czy w motowydechu spawają metodą Tig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorem odbiór to szykuj swój wóz na spota ;)

 

z chęcią sprawdzę co dało rozluźnienie wydechu ale według dupohamowni tylko stratę Nm na dole... Trzeba wjeżdżać z ecumasterem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Sentra 91-94

 

aaaa to dlatego nie znalazlem :D niewpadlbym na to ze do sunniacza pasuja gumy z sentry zwlaszcza ze autka do siebie jakies takie niepodobne :P rozumiem ze wszystko pasuje bez klopotu?

 

ten tlumik z rysunku wg mnie na 100% obetnie moc przy gorze, ale moze poprawic troszke dol..

luzny wydech jest ok, ale tylko wtedy kiedy chodzi o KM w koncowym zakresie obrotow - tak to nie ma z niego zbyt duzo pozytku.. Trza autko palowac i wtedy idzie ;) No i glosno jest ( przynajmniej u mnie..)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzny wydech jest ok, ale tylko wtedy kiedy chodzi o KM w koncowym zakresie obrotow - tak to nie ma z niego zbyt duzo pozytku.. Trza autko palowac i wtedy idzie ;) No i glosno jest ( przynajmniej u mnie..)

 

dokładnie działa 5000-odcinki czyli w tym zakresie w którym się ścigamy...

 

poniżej 5k ciut lepiej niz komorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydechu to u mnie dzisiaj zawitało 2,5 z kwasa (Motowydech). Jest głośno ale i tak znacznie ciszej niż Tomali. No i przy okazji się wóz odelżyło :D . Co do mocy to ciężko coś powiedzieć bo nie ma jak sprawdzić (aura). Teraz czekam tylko aż Coobcio będzie miał troche wolnego czasu to wleci Ecumaster.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już dwóch rywali na najbliższym spocie :diabel: Kenet co by sprawdzić ile u mnie dało rozluźnienie wydechu i Maciek co by sprawdzić ile u niego dało rozluźnienie wydechu :D

 

Panowie na weekend potrzebuję kanału na godzinkę :!: Kto ma i pomoże :)

 

rozumiem ze wszystko pasuje bez klopotu?

 

tuleje zawieszenia, wszystkie co do jednej są p'n'p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dosyć ciekawie wygląda konstrukcja wydechu z kanałem w lejek, podobno jest cichy jak kom.-przel. i wydajny jak przelot.

 

właśnie a dlaczego sam takiego do siebie nie założysz? :)

 

dobra pomogę Ci ... flowmaster robi takie tłumiki w USA :

Obrazek

 

ale zobacz jak bardzo zakłócony jest przepływ... w takim tłumiku... gwarancja obcięcia mocy na końcu... może to być nawet 5-7km względem przelotowego układu

 

Bodek moja recepta na wydech się sprawdza... chiński tłumik się ułożył i jeżdże z rodziną bez zatyczki nawet... na półgazach oczywiście :)....

 

w 1100 zł ze wszystkim na gotowo się zmieścisz jak dobrze pokminisz... policz ile kolan potrzeba bo u Ciebie idzie lekko nad wachaczem, nie musi nad belką zakręcać...

 

obstawiam że wejdą 3 kolana i 2m rury czyli 120zł + końcowy 170 N1 + środkowy 250

 

nawet w 1000 zł możesz się zamknąć...

 

czy w motowydechu spawają metodą Tig?

Co do wydechu to tylko propozycja. Sam nie testuje, bo na razie wydech pozostaje bez zmian, gdyż silnikowo chcę się wzmocnić. Straty wobec przelotu, co do nich napisałem podobno, zależy jaki silnik i auto. Zawsze jest coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie coś nachodzi na EcuM i nowe diwajsy. Może na początku marca? :)

 

[ Dodano: Sob 21 Lut, 2009 09:23 ]

kanał ogarnięty. dziś wchodzę w wydech i będzie ostatnia jego poprawka.

 

[ Dodano: Sob 21 Lut, 2009 14:43 ]

Tym razem zero zastrzeżeń do roboty Tomali. Rura włożona w flanszę i obspawana na zewnątrz (tak jak poprosiłem):

 

65310076.jpg

 

77247951.jpg

 

efekt końcowy:

 

38389428.jpg

 

28806514.jpg

 

37340037.jpg

 

koniec rzeźby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, miałem jakiś czas temu okazję przewieźć Tomka ale marudził jak stara baba. Zwolnij, ślisko jest! :one:

 

W tym tygodniu w Coobcio Garage wchodzi Ecu M i szeroka przepływka. Ciekawe czy na pozostałościach tomalowego wydechu dobijemy do 165KM. No i zostawię seryjną puszkę z wkładką K&N. Ciekawy jestem jak to się miarodajnie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co, stara baba :diabel2: To właśnie na bardzo mokrym czerwona była najlepsza, ale przyznaję, że asfaltobeton w Ułęży, to nie wyślizgana nawierzchnia Puławskiej. Ze smoły z piaskiem nie robi się nawierzchni. Pozdro :one:

p.s.

Na prawym to się trochę inaczej odbiera wrażenia. Brakuje tego, co masz zawsze w zasięgu rąk i nóg - pewnie kiery i ...pe....łów. :D:D:D:D:D O biegach nie wspomnę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ale ja np. na prawym bardziej odczuwam przyspieszenie niż na lewym. Pewnie dlatego, że nie ma podparcia nóg w postaci gazu i sprzęgła.

 

Dziś odbył się spot NOS Teamu. Pościgali my się trochę i teraz jestem już pewien, że przyrost jest :) Jutro wchodzą Coobciowe diwajsy! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...