Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

195Nm w piku oczywiście bo na nic innego nie ma szans ale żeby cały zakres się ciutkę podniósł.

 

No zobaczymy co z tego wyjdzie :)

bez świniaka lipa bo ch...o to wygląda w serii lipa na trasie, przy twojej masie pożadne strojenie i wymiatasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoniłem się trochę z rozpórką i zmieniam zdanie. Wyraźna poprawa w łukach. Mimo zawieszenia w średnim stanie, auto posłusznie reaguje na kierownicę. Jeszcze polibusze, dobry amor ze sprężyną i będę naprawdę zadowolony!

 

A co do EcuM to ja wiem, że się przyda. Od samego początku jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoniłem się trochę z rozpórką i zmieniam zdanie. Wyraźna poprawa w łukach. Mimo zawieszenia w średnim stanie, auto posłusznie reaguje na kierownicę. Jeszcze polibusze, dobry amor ze sprężyną i będę naprawdę zadowolony!

 

A co do EcuM to ja wiem, że się przyda. Od samego początku jest w planach.

Jak oni te nissany stroili w serii, lipa toptalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroili tak, żeby było dobrze. W zasadzie serii nie ma co stroić pod warunkiem, że ma sprawne wszystkie czujniki (sonda, przepływka itp.). Komputer sam doleje/odejmie wachy tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroili tak, żeby było dobrze. W zasadzie serii nie ma co stroić pod warunkiem, że ma sprawne wszystkie czujniki (sonda, przepływka itp.). Komputer sam doleje/odejmie wachy tam gdzie trzeba.

i tu nie masz racji

testowałem i wiem, ecu seryjne ma bardzo ograniczony zakres, bynajmniej w SR20De.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni te nissany stroili w serii, lipa toptalna!

 

Pisałeś o serii więc odpowiedziałem o serii.

 

BTW w jaki sposób robiłeś te testy i skąd wniosek, że seryjny ECU ma bardzo ograniczony zakres?

 

[ Dodano: Nie 08 Lut, 2009 01:31 ]

Jak by ktoś potrzebował to zamieszczam rysunek flanszy pod mój wydech

 

flansza lekko zmodyfikowana, dołożyłem kołnierz

 

flanszazkonierzem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroili tak, żeby było dobrze. W zasadzie serii nie ma co stroić pod warunkiem, że ma sprawne wszystkie czujniki (sonda, przepływka itp.). Komputer sam doleje/odejmie wachy tam gdzie trzeba.

Seria do 4500 ma ubogo i przez to nie ma Nm... potem od 4500 jest za bogato i traci się moc, tak robią by auto do tych 4500 mało paliło a na wysokich by było bezpiecznie jak zalejesz np. chszczoną 95..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria do 4500 ma ubogo i przez to nie ma Nm... potem od 4500 jest za bogato i traci się moc, tak robią by auto do tych 4500 mało paliło a na wysokich by było bezpiecznie jak zalejesz np. chszczoną 95..

 

potwierdzam ... u mnie Kuba mierzył AFR i do 4500 było coś koło 14,8, a powyżej 12-12,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u PMW jest elegancka góra ale dół pozostawia ciutkę do życzenia.

 

A co fabrycznego strojenia to należy jeszcze dodać, że ekologia to jeden z priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroili tak, żeby było dobrze. W zasadzie serii nie ma co stroić pod warunkiem, że ma sprawne wszystkie czujniki (sonda, przepływka itp.). Komputer sam doleje/odejmie wachy tam gdzie trzeba.

Seria do 4500 ma ubogo i przez to nie ma Nm... potem od 4500 jest za bogato i traci się moc, tak robią by auto do tych 4500 mało paliło a na wysokich by było bezpiecznie jak zalejesz np. chszczoną 95..

Kuba dał odpowiedź

bodek chodziło mi o rury aluminiowane nie aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Źle przeczytałem. Ale jak już spawać na własną rękę to kwasiak.

 

A co do strojenia to faktycznie Coobcio Cię wyręczył :027:

 

[ Dodano: Sro 11 Lut, 2009 12:51 ]

Kolektor zamontowany. Tomala przyciął 200zł za montaż, tokarz przyciął 100zł za flanszę.

 

Według dupohamowni szału nie ma ale podobnie było z nowym wydechem. Może lekka poprawa góry. Trza shamować auto ale zanim to zrobię, przyjrzę się i ewentualnie poprawię spasowanie kolektora z resztą wydechu. Sporo tam było luzu na regulację. Przy montażu i z supportem telefonicznym Coobcia sonda lambda wyleciała spod maski.

 

42277913ug1.jpg

 

Na teraz jedyną metodą na porównanie osiągów auta jest g-tech spot lub start z Kenetej co będzie trzeba wykonać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start z Kenetej co będzie trzeba wykonać!

O to jest nawet lepszym wyznacznikiem jak pomiar na hamowni, choć nieco mniej miaro dajnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja jestem dziś gotów, starty w miarę powtarzalne. Wersja nieodelżona jak ostatnio. Widzimy się wieczorem, w umówionym miejscu i czasie ;) .

 

Ładnie wygląda ten kolektor, ciekawe co będzie. Aż sie prosi pociagnąć z kwasa coś bardziej profi niż Tomalowa kanalizacja (chociaż u Ciebie widać się spisuje, bo u Maćka to spawy takie, że lepiej nie mówić, a i rura tak gruba, że trzbaby 3 cale prosić żeby 2,25 było światło w środku). Do tego porting żeby się ładnie zgrało. Tomala swoją drogą sporo wziął. Szkoda, że do mnie do domu trochę daleko bo byś to miał w gratisie u znajomych montaż.

 

PS. Może Sosna z iphono-gtechem wpadnie to by był jeszcze jeden punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jest nawet lepszym wyznacznikiem jak pomiar na hamowni, choć nieco mniej miaro dajnym :)

 

No my z jemiołem od zawsze się ścigaliśmy co by ocenić jego kolejne mody. Metoda jest dobra!

 

Ładnie wygląda ten kolektor, ciekawe co będzie. Aż sie prosi pociagnąć z kwasa coś bardziej profi niż Tomalowa kanalizacja (chociaż u Ciebie widać się spisuje, bo u Maćka to spawy takie, że lepiej nie mówić, a i rura tak gruba, że trzbaby 3 cale prosić żeby 2,25 było światło w środku). Do tego porting żeby się ładnie zgrało. Tomala swoją drogą sporo wziął. Szkoda, że do mnie do domu trochę daleko bo byś to miał w gratisie u znajomych montaż.

 

będzie i kwas bo jakoś nie bardzo wierzę w spawacza maćka. Wydech Tomalowy ma fi60 po zewn. i 2mm ścianki więc fi56mm średnicy wewnętrznej (2,2"). W porównaniu do fi63,5 wewn. to przepaść.

Tak jak pisałem, muszę wejść pod auto, rozłączyć ten wydech i pilnikiem albo jakimś dremelem sfazować wewnątrz rurę. Ciekawe jakie gluty tam zostawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie gluty tam zostawił

 

U Maćka normalnie drut z miga sterczał w środku i smarki po obowdzie. Jak będziesz robił z kwasa to może i ja się podłącze to hurtem będzie taniej :)

 

Sam wygląd nowego kolektora względem starego wskazuje, że dostanę baty :D Oby nie padało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Maćka normalnie drut z miga sterczał w środku i smarki po obowdzie.

 

żeby nie mylić to Maciek (jemioł) od Ibizy a spawacz maciek to od tomali :)

 

[ Dodano: Sro 11 Lut, 2009 16:13 ]

Ciekawe zjawisko, że dwururka w oryginalnym kolektorze ma szersze wejście niż w SSACu. ale tylko to miejsce ma szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor zamontowany. Tomala przyciął 200zł za montaż, tokarz przyciął 100zł za flanszę.

 

Odemnie wziol 120zl razem z falnsza :D

ale tobie coś spie... ł, poza tym nie robił tego Maciek, którego obaj znamy bo zajmował sie moim wydechem. Ale i tak utargowałeś, bo pamietam że tyle samo tomala krzyknął i nawet ci flanszę zrobili w tej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kutas jeden. Nie będę się chlastał z tego powodu ale to i tak ostatnia wizyta na Harfowej jeżeli chodzi o mody. Jakieś tam dziurki w wydechu mogą łatać.

 

Siedziałem tam od 8. Koło 8:30 spytałem się gdzie jest sklep jakiś. Nakierował mnie gostek i poprosił, żebym mu ćwiarę kupił bo wczorajszy jest ;) Dalszą część dnia poszli na klinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie i kwas bo jakoś nie bardzo wierzę w spawacza maćka. Wydech Tomalowy ma fi60 po zewn. i 2mm ścianki więc fi56mm średnicy wewnętrznej (2,2"). W porównaniu do fi63,5 wewn. to przepaść.

Tak jak pisałem, muszę wejść pod auto, rozłączyć ten wydech i pilnikiem albo jakimś dremelem sfazować wewnątrz rurę. Ciekawe jakie gluty tam zostawił ;)

 

bo wydechy powinno spawać się tylko TIG - wtedy nie ma nic w środku poza gładkim wypełnieniem szczeliny ;) ... co do średnicy wydechu to 2,5 cala czyli 63,5 mm jest po zewnątrz, ścianka 1,5 mm więc w środku wychodzi 60,3 mm - 2.38 cala

 

odpuść sobie tego zardzewiałka... niech sie rozleci do końca a w miedzyczasie zbieraj na kwas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie tego zardzewiałka... niech sie rozleci do końca a w miedzyczasie zbieraj na kwas

 

To jest tak grube, że prędzej buda się rozsypie niż rure rdza przeżre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie rozleci do końca a w miedzyczasie zbieraj na kwas

 

taki właśnie mam zamysł ale nie wiem czy będę czekał na rozsypkę obecnego. 2mm scanki z 5 lat pojeździ :P

 

A co do 2,5" to SSAC ma zmierzone 65mm średnicy zewn., ściankę pewnie ~1,0-1,5mm (nie miałem jak zmierzyć) więc prawie całe 2,5" po wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tobie coś spie... ł, poza tym nie robił tego Maciek, którego obaj znamy bo zajmował sie moim wydechem. Ale i tak utargowałeś, bo pamietam że tyle samo tomala krzyknął i nawet ci flanszę zrobili w tej cenie ;)

 

za slabo dokrecol kolektor na laczeniu i po tygodniu sie rozkrecilo, i w niedziele nurauto "mechanik" 30min przykrecal 3 sruby :D ale sie trzyma tera :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-35 kg - tyle mniej wiecej waży twój obecny wydech

z kwasa 63,5x1,5 będzie ważył 12-14kg w zależności od tego na jaki końcowy się zdecydujesz...

 

więc z już z uwagi na masę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...