Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na prawym to się trochę inaczej odbiera wrażenia. Brakuje tego, co masz zawsze w zasięgu rąk i nóg - pewnie kiery i ...pe....łów. :D :D :D :D :D O biegach nie wspomnę. :)

 

aj tam bałeś się... no widze bodek że męsko furę doinwestowujesz... idziesz w moce...

 

gratuluje... ale równo z mocą powinien iść lepszy hebel i jakiś męski zawias... zdecydowanie poprawiłoby to handling i odrobinę przyspieszenia... no i co najważniejsze nie wyglądałby jak offroad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co najważniejsze nie wyglądałby jak offroad :)

 

Ale puki co mogę podjeżdżać pod połowę krawężników :) I tym się zajmę ale na wiosnę. Co do hebli to zakupię niebawem Greeny albo bardziej budżetowo Ferrodo i cały nowy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się spot NOS Teamu. Pościgali my się trochę i teraz jestem już pewien, że przyrost jest Jutro wchodzą Coobciowe diwajsy! :]

 

Dźwięk masz teraz bardziej jak prawdziwe c20xe niż moja Astra. Szkoda, że z rolki nie pojechaliśmy. Hamownia nam prawde powie, może tradycyjnie jednak mineralna a nie kreator to będzie jakieś tam porównanie?

 

Trzymam kciuki za dobry przyrost jutro :one:

 

Szkoda, że nie zostaliśmy 5 minut dłużej to byłby ciekawszy spot :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hebli to zakupię niebawem Greeny albo bardziej budżetowo Ferrodo i cały nowy tył.

 

Nic nie zastąpi większej tarczy, u mnie jeszcze nie miałem problemu żeby hamulec zmiękł. A tarcze mam zwykłe gładkie. Ostry klocek będzie Ci pewnie jadł tarcze szybciej. Co do tych Greenstuff'ów to cena jest myślę nieadekwatna do rezultatu. Za ~300 zł (na przykładzie mojej astry) można mieć nowe gładkie tarcze 284 mm i do tego zwykły klocek GM'a. Ja bym odpuścił same klocki i poszedł w większą średnicę. U siebie będę brał na zamówienie gładkie tarcze Mikoda 284 mm i do tego jakiś zwyczajny klocek. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety do mojego auta nie ma większych seryjnych lub podchodzących p'n'p tarcz. Trzeba rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego też nie ma :D Ja teraz mam powiercone otwory 4x100 na tarczy z Vectry A 2.5 V6 / Calibry Turbo i one były 5x100. Dlatego piszę, że Mikoda robi na zamówienie, cena jest bardzo przystępna i do Sunniacza pewnie też zrobią. Tyle, że zaciski musiałbyś jeszcze skołować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem na upgrade hebli jest zaadoptowanie 4 tłoczkowych zacisków Brembo z peugeota 406 coupe i dobranie do tego tarczy o średnicy od 280 wzwyż i rozstawie 4x100.

Wtedy pozostaje jedynie zrobienie customowego mocowania na zacisk ( może się to okazać bardzo proste, ba może się okazać, że da się go zamontować do seryjnych mocowań - potrzebowalibyśmy takiego stuffy na przymiarke ) i jechane.

Całość na gotowo obstawiam około 1000-1500 zł ( z nowymi tarczami i klockami ) o ile uda się tanio kupić takie zaciski.

Oczywiście wszystko pod felgę minimum 15 cali i to pewnie tez nie pod każdą się zmieści. Tym oto sposobem mamy miodny hebel i nie wydajemy 3k pln na kit ksporta.

 

+ fota

 

563163074

 

albo ewentualnie zaciski 4 tłoczkowe od porsche ( pasują pod otwory montażowe Golfa 3 ):

 

565138101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem na upgrade hebli jest zaadoptowanie 4 tłoczkowych zacisków Brembo z peugeota 406 coupe i dobranie do tego tarczy o średnicy od 280 wzwyż i rozstawie 4x100.

Wtedy pozostaje jedynie zrobienie customowego mocowania na zacisk ( może się to okazać bardzo proste, ba może się okazać, że da się go zamontować do seryjnych mocowań - potrzebowalibyśmy takiego stuffy na przymiarke ) i jechane.

 

a jak z pompą hamulcową ...nie okaże się za mało wydajna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi dać rade, nie pozostawiam jej innego wyboru :D

jak przy 4 tłoczkowym kicie hamulcowym ksporta daje rade to da rade i przy takim setupie.

heble od porsche w pulsarze, to mi się podoba...do tego te zaciski są aluminiowe, czyli zapewne ważą mniej lub podobnie do seryjnych z sunnego.

 

Coobcio zachodzim ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ECU Master wleciał i pewna innowacja zaszła - kabelki dałem wszystkie zielone :)

Narazie wgrałem gotową mapę z mojego czerwonego sunnego pod przepływkę fi70mm...

Dostrajanie albo na ulicy albo na hamowni przeprowazimy.

 

A w tym czasie co ja podłączałem do Bodek drutował bez zwęrzkową przepływkę - pochwal się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym czasie co ja podłączałem do Bodek drutował bez zwęrzkową przepływkę - pochwal się :P

 

kur... sam byś tego lepiej tego nie zrobił :one: Rurę już mam i ogarniam temat w swoim garage :)

 

Jak na razie to czuję, że z dołu jest trochę lepiej a góra chyba bez zmian. Szkoda, że tej sondy nie miałeś bo już dzisiaj było by finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaliłem druciarską robotę (stara dętka, szara taśma, poxilina) ale trzeba będzie dowalić więcej taśmy bo prześwity są :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaliłem druciarską robotę (stara dętka, szara taśma, poxilina) ale trzeba będzie dowalić więcej taśmy bo prześwity są :D :D

 

aż się boje pomyśleć jak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się boje pomyśleć jak to wygląda :D

 

muszę wepchnąć jakieś szmaty bo dziury są w dolocie :one:

 

A tak na poważnie to wygląda to ok ale wymaga gruntownego dopracowania. Inna koncepcja połączenia rury z puszką musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem się obejrzy.

uważajcie dziś na C jak coś - passat cały dzień tam się kręcił z TVN Turbo ;-)

Najlepszym wyjściem na upgrade hebli jest zaadoptowanie 4 tłoczkowych zacisków Brembo z peugeota 406 coupe i dobranie do tego tarczy o średnicy od 280 wzwyż i rozstawie 4x100.

Ibiza Cupra rocznik 2001-2002 też miała 4x100 i tarcze 280 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibiza Cupra rocznik 2001-2002 też miała 4x100 i tarcze 280 mm

No to elegancko, nic tylko roztoczyć otwór centrujący i zrobić odpowiednie adaptery pod seryjne zaciski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka: w starszych Ibizach też były te rozmiary

 

o tym może się wypowiedzieć jemioł bo takową posiada ale nie pamiętam, żeby mówił coś o 280.

 

Pospotowali my się dzisiaj, standardowo porównali wozy i znowu moje siedzenie miało rację. Po ecu m nastąpiła znaczna poprawa dołu (oceniam na ~5Nm) i delikatne pogorszenie lub bez zmian góry. Ale mapa wgrana tylko, żeby auto jeździło a dokładne strojenie w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnęliśmy z Bodkiem dolot taśmą klejącą, a do tego poszedł dodatkowy mod w postaci śrubokręta a wtryskach :D Przed stojeniem to nie ma co się przejmować, za to ja wtyczke "zapłonoprzyspieszacza" zostawiam w obecnym położeniu, jakiś tam efekt chyba jest. Ale to już się sprawdzi dokładnie na suchym, jak będziesz miał wystrojony wóz, bo teraz to z wróżenie z fusów.

 

Co do tego wydechu jeszcze to powiem Ci, że jak odjeżdżałeś, to po odjęciu gazu jak calibra brzęczy. Idąc dalej tym tropem dochodzę do wniosku, że to wywalenie kata i brak środkowego generuje taki brzękot. Ciekaw jestem wyniku po strojeniu tym obecnym wydechu. Wreszcie i ja będę musiał coś zmodzić, żeby na spotach nie odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym może się wypowiedzieć jemioł bo takową posiada ale nie pamiętam, żeby mówił coś o 280

tak podaje etka np. dla rocznika 98

 

ps. co do zacisków bardzo dobrze podobno dają radę dwutłoczkowe z Audi S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...