Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni jadę na pierwszy przegląd: po roku (mam ok. 16kkm). I co ciekawe: przy stanie 11300km wymieniali mi olej, bo kontrolka DPF :angry: nie zgasła. Brak wpisu w książce serwisowej o tej wymianie. Dlaczego brak ? Odpowiedź ASO: bo tego się nie wpisuje. Teraz pojadę i znów wymiana oleju ? Po 4000 km przebiegu. A co będą robić na 30kkm ? Znów olej ? Teraz nie powinni wymieniac oleju bo nie minęło 20kkm. Co o tym myślicie ?

na pewno jeśli powiesz im że był wymieniony to nie wymienią.a tak na marginesie,są dwa rodzaje książeczek gwarancyjnych i tak:w jednych w tabeli przeglądy jest- wymiana oleju co rok ,przegląd co 2 lata(w tedy koszt jest od 300-500zł(zależy od silnika)

a w drugich wymiana oleju i przegląd co 1 rok (i ci mają pecha bo płacą pełen przegląd).wedłóg mnie to ewidentny błąd druku ale serwis trzyma się mocno tych wytycznych :warning: to samo dotyczy innych modeli nissana tiidy i noote.Radzę sprawdzić przed wizytą co się ma wpisane-książka gwarancyjna

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k :unsure::unsure::unsure: a w mojej wymiana oleju silnikowego 30 tys/12 miesięcy , przegląd okresowy 30 tys/ 12 miesięcy ,wg ksiązeczki każdy model nissana za wyjątkiem pathfindera i navary ma co roku olej+przegląd , podsumowując co rok 1,5 tys nie moje :(

Edytowane przez hb7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k :unsure::unsure::unsure: a w mojej wymiana oleju silnikowego 30 tys/12 miesięcy , przegląd okresowy 30 tys/ 12 miesięcy ,wg ksiązeczki każdy model nissana za wyjątkiem pathfindera i navary ma co roku olej+przegląd , podsumowując co rok 1,5 tys nie moje :(

ok.1000zł.masz tak samo jak ja,a mój sąsiad ma co 2 lata.kupiliśmy auta o 2 tyg.róznicy.mnie to nie boli bo mam k9k to i tak przegląd co 20kkm(a tyle robię w 9-11 miesięcy.ale benzynki to już parodia żeby za ten sam samochód płacić różnie .to do tvn turbo się nadaje,

oto dowód,skan Scan2110.pdf na tej stronie-użytkownika Yankee595

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61722-przeglad/page__st__20'>http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61722-przeglad/page__st__20

a tu z innej beczki u użytkownika wooferai.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61722-przeglad/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że czarodziejska różdżka skróciła okresy przeglądów z 24 miesięcy do 12 na przełomie wydań 2008/2009. I teraz zależnie od tego kto jaką książeczkę wylosował płaci mniej lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że czarodziejska różdżka skróciła okresy przeglądów z 24 miesięcy do 12 na przełomie wydań 2008/2009. I teraz zależnie od tego kto jaką książeczkę wylosował płaci mniej lub więcej.

dokladnie tak jest...serwis potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem się do Centrum Obsługi Klienta Nissan o wyjaśnienia różnic w okresach przeglądów. Otrzymałem tylko informację, że okres przegladów jest taki jak w książce serwisowej.

Jedyna nadzieja na obniżenie kosztów to działanie serwisu przy przeglądzie wg wytycznych producenta, czyli poszczególne elementy do sprawdzenia i ewentualnej wymiany zależnie od przebiegu i okresu uzywania. Tak jak tu:

http://www.nissan-odyssey.pl/files/wykaz_czynnosci_serwisowych.pdf

 

A nie za każdym razem przegląd wszystkiego.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po roku robiłem w Bielsku. Wymiana oleju, filtr i przegląd podwozia. Za całość zapłaciłem 420zł. Miałem na liczniku trochę ponad 25tyś. Zapytałem co przy 30tyś? Dostałem odpowiedź że muszę znów przyjechać i że będzie pełny przegląd bez wymiany oleju i filtra oleju. Całość kosztuje podobno 1200 minus to co zapłaciłem po roku, ale skasowali mi licznik i teraz odlicza mi znów 30 tyś do następnego przeglądu, trochę bez sensu. Trudno się w tym połapać. Przy takich cenach to na pewno po gwarancji w serwisach nissan mnie nie zobaczą.

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ksiązeczki serwisowej wynika, co pisałem wcześniej:

 

Odbierasz auto i masz rok do przeglądu.

Opcja: przed upływem roku auto przejechało 30 tys.- auto idzie na przegląd.

Od daty przeglądu wyliczanka zaczyna się od nowa.

Masz rok do nastepnego przeglądu lub przejechania następnych 30 tys.

I tak rok po roku lub 30tys po 30 tys., lub rok po 30 tys., lub 30 tys po roku (wybór opcji zależy od ilości przejechanych km).

 

Dotyczy to też wymiany oleju.

 

Więc jakieś dziwne praktyki, że znowu masz się zjawić na przegląd po 5000 km to bzdura. Wyzerowanie licznika przeglądów i odliczanie ponowne 30000 km świadczy o tym, że co innego mówią, a co innego jest w praktyce. Tylko po to by ściągnąć dodatkową kasę.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

niezły młyn ...

QQ 1,6 Visia , pełny przegląd co rok , na ile mam się przygotować ( pln :)????

proszę o podanie : miasto , dealer , koszt :)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd około 1000zł nastepny około 1500zł i tak na przemian - informacja z Japan Motors w Warszawie. Na szczęście nie trzeba wymieniać paska rozrządu (dodatkowo 2000zł.Drogo ale i tak sporo taniej niż w przypadku np. Outlandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po roku robiłem w Bielsku. Wymiana oleju, filtr i przegląd podwozia. Za całość zapłaciłem 420zł. Miałem na liczniku trochę ponad 25tyś. Zapytałem co przy 30tyś? Dostałem odpowiedź że muszę znów przyjechać i że będzie pełny przegląd bez wymiany oleju i filtra oleju. Całość kosztuje podobno 1200 minus to co zapłaciłem po roku, ale skasowali mi licznik i teraz odlicza mi znów 30 tyś do następnego przeglądu, trochę bez sensu. Trudno się w tym połapać. Przy takich cenach to na pewno po gwarancji w serwisach nissan mnie nie zobaczą.

Totalna bzdura a debila który każe ci przyjechać po 5 tyś kkm na kolejny przegląd powieś za jaja,bo to palant.PRZEGLĄD ROBI SIĘ PO OKREŚLONYM CZASIE LUB PRZEBIEGU w zależności od modelu i silnika.N.p. po roku LUB 30kkm.W zależności co upłynie szybciej.I tyle.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że u mnie co roku jest przegląd + olej więc raczej w 370 pln się nie zmieszcze

PARANOJA ten sam model ten sam rok produkcji i jedni co roku wymieniaja tylko olej a co dwa lata olej+przegląd a inni

co roku i olej i przeglad , nadaje się do TVN-u

jakoś te 3 lata wytrzymam a potem niech mnie ręka boska broni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 Visia

Duży przegląd po 30 tys. km lub 2 latach - akurat u mnie szybciej pękło 30 tys. km (2 lata miną w kwietniu):

- olej + filtr,

- filtr powietrza,

- filrt przeciwpyłkowy,

- wymiana płynu hamulcowego,

- oraz dodatkowo w ramach duzego przeglądu kilkanascie różnych czynności sprawdzających wszytskie układy - to oczywiście tylko na papierze.

 

koszt całości - 1.100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy QQ 1.5 dci zainteresowanych ceną przeglądów po drugim roku w Niemczech, bo ktos ma blisko :dribble: 520 EUR. W linku jest rozpiska co ile kosztuje

 

http://www.motor-talk.de/forum/was-kostet-der-oelwechsel-und-die-inspektion-t2315070.html

 

A tu więcej przykładów http://www.qashqaiforum.de/f17/inspektionskosten-fuer-den-1-5l-dci-827/index2.html

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, rozmawiałem dzisiaj z Nissan-Polska nt przeglądów. Oczywiście NIE ma obowiązku wykonywania przeglądu gwarancyjnego w ASO Nissana, wykonanie gdzie indziej nie powoduje utraty praw gwarancyjnych... pod warunkiem udokumentowania wykonania przeglądu zgodnie z zaleceniami.

/Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozmawiałem dzisiaj z Nissan-Polska nt przeglądów. Oczywiście NIE ma obowiązku wykonywania przeglądu gwarancyjnego w ASO Nissana, wykonanie gdzie indziej nie powoduje utraty praw gwarancyjnych... pod warunkiem udokumentowania wykonania przeglądu zgodnie z zaleceniami.

/Darek

 

Na dzień dzisiejszy tak jest, od 8 lat do czerwca tego roku obowiazuja przepisy które na to pozwalają.

Od czerwca tego roku UE szykuje nam zmiane tego stanu rzeczy. Dla naszej "korzyści" UE chce wprowadzić nakaz naprawy TYLKO w serwisach autoryzowanych pod rygorem utraty gwarancji. Do naprawy nie mozna by było używać zamienników tylko części oryginalne.

Jak zwykle mówia że nie powinno to podwyższyć ceny, ale kazdy logicznie myślący człowiek sam sobie skalkuluje np:

szczęki hamulcowe oryginalne lub zamienniki, itd.

Podobno jeszcze trwa walka o to żeby przepisy dotychczasowe zostały, ale watpię ( ma to podobno podratować przemysł samochodowy wg UE ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś miły głoś damski (przez telefon) oznajmił mi, ze koszt przegladu po pierwszym roku wraz z materiałami wynosi ponad 1100zł (Kraków Jasnogórska)Jak zapytałem dlaczego tak drogo n/n pani zaczeła mi częściowo wyliczać co ma być wymieniane, wspomniała o płynie hamulcowym ale jak dobrze pamietam robi sie to co 2 lata (chyba że wymaga tego sytuacja) a ja mam dopiero przejechane 11000km. Też tyle płaciliściew Kraku?

Znacie w Małopolsce lub blisko Kraka tańsze serwisy ASO?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mi krzykneli w Szczecinie za przegląd po 1 roku (7000 km.) 1150 zł !!!!! Trochę mnie zastanawia czemu tak drogo, pan powiedział ,że przegląd ten bedzie obejmował:

- wymiana oleju shell helix 5W30 - 5 litrów po 79 zł daje 395 zł

- filtr oleju - 60 zł

- filtr przeciw - pyłkowy cenna ???? ale myślę że maks 100 zł

- płyn hamulcowy jakieś 100 zł

wszystko daje nam 619 zł a więc moje pytani co kosztuje jeszcze 531 zł? Jeżeli robocizna to chyba trochę dużo! A może robią coś więcej o czym nie wspomnieli, by jestem zaskoczony taką ceną. Czy ktoś może robił przegląd w okolicy szczecina taniej?

I jeszce czy ktoś robił taki przegląd w niemczech, jeżeli tak to proszę podać jak jest cena i jakieś namiary na serwis w pobliżu granicy! Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno robiłem coroczny trzyminutowy przeglad nadwozia (robiony niezależnie od przeglądów mechanicznych) w Odyssey w Warszawie - koszt: 0 zł.

Dla porówniania w Budmat Auto w Płocku krzyknęli 70 zł, a u Przyguckiego w Łodzi 122 zł - tego Pana wyśmiałem przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbliża się termin pierwszego przeglądu 20000km, mam zamiar zabrać ze sobą swój olej i stąd moje pytanie ile oleju wchodzi do silnika 2.0Dci i jakiej firmy filtr oleju Wam wymieniali. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się termin pierwszego przeglądu 20000km, mam zamiar zabrać ze sobą swój olej i stąd moje pytanie ile oleju wchodzi do silnika 2.0Dci i jakiej firmy filtr oleju Wam wymieniali. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

 

w instrukcji znajdziesz te informacje, ale:

 

2.0 dCi - z wymianą filtra oleju 7.4L

2.0 dCi - bez wymiany filtra oleju 7.0L

 

Z tego wynika że musisz kupić pewnie dwie bańki po 4 litry, ale nie kupuj na allegro, albo przynajmniej uważaj. Ja się już naciąłem, bo zakupiłem na allegro i tak z przekory zacząłem sprawdzać informacje u producenta. I co się okazało: kupiłem olej o pojemności 5litrow gdzie w polsce nie ma wogóle w sprzedaży baniek 5 litrowych, są tylko duże beczki oraz 4 i 1 litrowe opakowania.

 

Na allegro dużo sprzedawców sprowadza oleje, czasem na prawo, czasem na lewo - pewnie zależy jak leży. Ale o co mi chodzi. Jak dzwoniłem do dystrybutora, to powiedzieli, że oni nie mają kontroli i nie odpowiadają za kanał dystrybucji pt: "Allegro" - innymi słowy - jak kupisz taki olej a potem coś się zacznie pieprzyć z silnikiem to jeśli wyjdzie na jaw, że taki olej kupowałeś to możesz być ugotowany ;). Koniec końców olej z allegro zwróciłem a kupiłem w selgrosie. Kto tam wie, co za olej był w tej bańce z allegro. Już nie wspomnę, że etykietą się rożniły. Sprzedawca z allegro niby gadał że to sprowadzany i takie tam bzdury, ale skoro na stronie międzynarodowej nie mogłem znaleźć informacji o 5L bańkach to coś było na rzeczy. Wolałem nie ryzykować.

 

Trzeba zwracać uwagę na to co i gdzie się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klubowicze. Witam. Może ktoś robił już przegląd swojego QQ w serwisie we Wrocławiu przy autostradzie A-4 ( otwarty w 2009 roku). Może jakaś opinia o tym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wykaz przegląd 20000 silnik 2.0dci w Osielsku koło Bydgoszczy:

- filtr oleju- 79,30

- filtr przeciwpyłkowy- 232,24

- olej syntetyczny ultra 5W40- 380( 47,50/litr)

- uszczelka korka- 5,83

- materiały pomocnicze- 11,59

- przegląd- 260,78

Suma 969,74 z rabatem 5%.

Zgłoszone uwagi poprawiono, wymienią także zamek od klapy bagażnika, który poluzował się i trzeszczy. Czas przeglądu 4 godziny, samochód na koniec oddano umyty

Ogólne wrażenia ok, tylko zastanawia mnie czy u Was wymieniano filtr przeciwpyłkowy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...