Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalecane jest co 60 000 km ale jeśli często upalasz auto w błocie i wodzie to najlepiej robić to częściej. jeżeli niedawno kupiłeś auto to nie zwlekaj i powymieniaj wszystkie oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuję dociec o jakich objawach kolega pisze ...?

Sorbent, przeczytaj ostatni akapit tamtego posta i spróbuj zrozumieć o co tam chodzi.

Nie jesteśmy na "Elektrodzie.pl" ale chociaż jakieś minimum logiki zachowajmy ;)

Sorbent ... i nawet nie próbuj się obrażać

Wszyscy popełniamy błędy na początku forumowej aktywności, każdy z nas przez to przeszedł.

Jeśli nie wiesz gdzie ulokować nurtujące Cię pytanie to śmiało zakładaj nowy temat, nikt ci za to głowy nie urwie , co najwyżej moderator przeniesie lub połączy z odpowiednim tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

i teraz precyzuję zauważyłem takie coś że jak koło podczas deszczu jest mokre (zresztą jak cały samochód) to w miejscu mocowania (nie wiem jak to nazwać) bo z przodu są tam sprzęgiełka a z tyłu " koniec półosi" te miejsca są suche i delikatnie ciepłe i właśnie to mnie zaniepokoiło aczkolwiek nie wiem czy słusznie.

no ale na piątek umówiłem się z kolesiem który na co dzień pomyka patrolem i ma swój warsztat na wymianę olei tak więc myślę ze wszystko będzie ok.

 

 

a teraz z innej beczki.

powiedzcie mi koledzy jako że z nissanem dopiero zaczynam przygodę( a poprzedni właściciel nie dbał w ogóle o samochód) dość kiepsko świecą mi światła mijania jeszcze nie miałem czasu sprawdzić jakie tam są żarówki włożone, ale jak włączę drogowe to w miarę ok a mijania tragedia.

i jak to jest jak lampy z przodu składają się z dwóch oczek większe i mniejsze? bo u mnie i i drogowe i mijania świecą z tego większego więc po co jest to mniejsze oczko.

może to i głupie pytanie ale chciałbym doprowadzić ten pojazd do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to jest jak lampy z przodu składają się z dwóch oczek większe i mniejsze? bo u mnie i i drogowe i mijania świecą z tego większego więc po co jest to mniejsze oczko.

może to i głupie pytanie ale chciałbym doprowadzić ten pojazd do ładu.

to mniejsze "oczko" to halogen przeciwmgielny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dość kiepsko świecą mi światła mijania jeszcze nie miałem czasu sprawdzić jakie tam są żarówki włożone, ale jak włączę drogowe to w miarę ok a mijania tragedia...

Miałem podobny problem z lampami (nie ja jeden zresztą) - załóż żarówki +120% 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Żarówki+TUNGSRAM+H4+60%2F55W+Megalight+Ultra++120%25&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-uni-1-5-0113

i będzie Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie mi jedno jak że doszedłem do tego że ktoś wymieniał przełącznik świateł ten przy kierownicy i teraz jest na nim tylko: włącznik świateł i włącznik przeciwmgłowych tylnych ale ni cholerę nie ma włącznika przednich znalazłem taki na allegro w którym też włącza się i przednie koszt z przesyłką 150zł. czy jest jakiś myk żeby trochę zaoszczędzić :) i zrobić jakiś włącznik jak tak to gdzie szukać przewodów żeby je dobrze podpiąć.

z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wydzielę to do osobnego tematu.

A Ciebie kolego zapraszam do przeczytania Regulaminu Forum, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

Mam jeszcze kilka pytań od T II 3 litrówkę.

Czy ten silnik jest zasilany pompą wtryskową mechaniczną (zwykły diesel) ?

Jest tam już włożona dumasa ?

Odczyt danych z kompa przez OBD2  jest możliwy ogólnodostępnymi programami czy tylko markowe (płatne) lub serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

mam pytanko trafił mi się tyrano 98r ramy praktycznie niema podobnie jak i buda pozostawia dużo do życzenia ale silnik ładnie gada.

mi co prawda potrzebna jest sama pompa paliwowa ale gościu podał cenę 2500 za całość mam do niego jakieś 150 km tak więc laweta troche mnie skrobnie i teraz pytanie czy jest sens się tym zarażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz to pewnie sam nie ogarniesz - więc wymiana ramy + blacharka + wyjdzie po drodze kilka(naście) rzeczy to koszt min 5-7 tyś (do Łysego zagadaj on takie remonty sprawnie robi) - ja bym poszukał czegoś za 5-7 tyś w dobrym stanie.

Chyba że potrzebujesz dla części - wtedy powinno być ok ;)

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na części bo mam teraz terrano z 97r i raczej myśle o kupnie jako dawca bo potrzebuje kilka rzeczy tylko chodzi mi o to czy uda mi się potem opchnąć np. silnik czy też skrzynie bo to akurat nie jest mi potrzebne. nad mienie że silnik ma przejechane jakieś 300tyś i jest to przebieg realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ze skrzynią jeżeli jest w dobrym stanie to ok 2-2,5 tyś myślę bez problemu pójdzie - więc nie powinieneś stracić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej go rozbierzesz na drobne, tym więcej kasy odzyskasz na sprzedaży części, ale zarazem  im więcej części do sprzedania tym bardziej cała operacja się rozciągnie w czasie.

Poza tym masz wtedy "podręczny" magazyn części zamiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te maweriki beznadziejnie wyglądają.Jakieś takie niekształtne.Wysokie i wąskie.Mam wrażenie że od samego wyjechania na krawężnik wyp___doli się na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te maweriki beznadziejnie wyglądają.Jakieś takie niekształtne.Wysokie i wąskie.Mam wrażenie że od samego wyjechania na krawężnik wyp___doli się na bok.

Jeżeli chodzi o "wąskość" to są takie same jak t1, a i dużo wyższe nie są - tylko kształt wrażenie robi takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nigdy ich nie porównywałem wymiarowo.Ze względu na kształty wybrałem jedynkę.Mechanika jest taka sama ale jak mój kiedyś klęknie to na pewno nie kupię dwójki.Strasznie podoba mi się Xterra ale trudno w europie kupić tanio.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...