Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mam rozumiec ze lepiej N t II wybrac ;-) co do silnika obawiam sie wlasnie wysokich obrotów = krótkiej żywotności, ale w najwiekszą góre często w zimie używam reduktora wiec dwójka i 1,5 obrotów i fajnie jedzie. no xl7 ciezsza. 

co do sprzegielek - w 3.0 ich nie ma ? wiec jak sie dolanczaja półosie/koła ?

Dżem ;-) nie śliwówke tylko śliwowice ;-) Redzik - nick z forum tak?

co do spalania to ciezko mi uwiezyc w to 9 litrow ale bycmoze przez to wlasnie ze musze przytrzymac na obrotach 

poszukam tego redzika i moze cos opowie ;-) 

BARDZO DZIEKUJE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym redzikiem bo takiego nick-a nie moge znaleźć na forum - bardzo proszę o link do profilu na prv ;-)

a co do napędu to "zapylają" mam rozumieć z wałkiem do skrzyni rozdzielczej i tam sa łączone/odłączane bo w vitarce mam mębrane w moscie która zapina półosie, chyba ze tez cos takiego też jest w teranie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym redzikiem bo takiego nick-a nie moge znaleźć na forum - bardzo proszę o link do profilu na prv ;-)

a co do napędu to "zapylają" mam rozumieć z wałkiem do skrzyni rozdzielczej i tam sa łączone/odłączane bo w vitarce mam mębrane w moscie która zapina półosie, chyba ze tez cos takiego też jest w teranie ;-) 

 

Tak jak Piotrek "Dżem" napisał ... pobędziesz tu z nami to zajarzysz który to Redzik a który "maruda"  :blush:   :D

 

Terrano I i II generacji mają zapinane wszystko mechanicznie i na sztywno:

- bez pneumatyki i membran  :showoff:

- bez elektryki, kabelków i włączników  :punk:

- niestety, również bez centralnego dyfra  :(

 

Cała ta "surowość, męskość i prostota' (nie, nie prostata :D ) układu przeniesienia napędu sprawia że w porównaniu do innych stricte-terenówek Terrano jest mniej awaryjne ... po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega Lemmy69 ma racje ja mam 2.7 i mam sprzegielka jeszcze automaty :-) a tego nie ma co sie bać padna to trzeba zainwestowac w manualne recznie zalaczane i po klopocie.. co do oplat jak planowalem kupno tez sie tego balem ale w efekcie place prawie tyle albo kolo tego co mialem auto z motorem 1.5 benzyna czy 1.6 benz wiec mile zaskoczenie bo motor prawie x2 wiekszy.. Nie ma co sie tego bać.. Co do spalania trzeba sie liczyc ze 10 lyknie ale cos za cos buda duża masa wiec... A jak o auto ktos dbał i nie dostal strzala i garazowane i konserwowane bylo i dogladane oleje filtry itp na czas to tam nie ma co sie zepsuć i raczej nie zawiedzie ani zima ani latem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Panowie jestem na etapie zmiany auta, pickupa na Tarana :D

 

moją uwagę zwróciło to ogłoszenie, nie jest od handlarza, co o tym myślicie?

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-terrano-ID6yfE17.html

 

dziękuję Wam bardzo za odpowiedź,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawt nawet potencjal ma.. Ogolnie ladny tylko mi kolor sie nie podoba wole zielony :-) no ale tobie moze sie podobac.. zwroc uwage na rame czy spawana nie byla i podloge pod tylnymi siedzeniami i skrzynie bo widze ze przyczepka podpieta wiec cos ciaglo wiec wiesz.. A co doreszty to sie dopiesci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, dziękuję za szybką odpowiedź,

 

Tak jak napisałeś, kolor jest specyficzny, ale ważniejszy jest stan autka.

 

Auto ma różne zestawy opon na osiach- z przodu założone szosówki, czy znaczy to że właściciel nie korzystał z 4x4?

 

Czy szosówki na przodzie nie będą przeszkadzały w sprawdzeniu napędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto ma różne zestawy opon na osiach- z przodu założone szosówki, czy znaczy to że właściciel nie korzystał z 4x4?

 

 

Niekoniecznie, może komplet kół z oponami terenowymi już zdjął i założył to co mu zostało w garażu, bo i tak auto sprzedaje, a kupujący i tak nie dopłaci za opony w dobrym stanie lub prawie nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, zamienił stryjek kijek na siekierkę w Twoim przypadku, co ? :)

I jak tam zdrówko brachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do pytania czy wlasciciel tego terrano uzywał go do off roadu.. to że ma szosowki nie znaczy że nim nie tlukl po lesie czy błotach a koła zawsze można zmienić, auto umyć i napisać że tylko służyłoo do dojazdu do domu ... ważny jest stan, warto przy kupnie położyć się pod niego luknąć na ramę czy nic nie kida z przodu z tylu nic nie zgrzyta itp itd ... Ja wiem że moje nie bylo tluczone po bezdrożach ale 100% pewności nie mam.

Ja czasem gdzieś podjadę np. na grzyby i to w miarę po równym podłożu choć w gorkę, ale na tluczenie go szkoda.. A jak ktoś ma na tyle kasy to się nie dziwię: w domu 2 auta ... 1-sze do kościoła a 2-ie na zabawę i wariacje po lasach. Tak że warto przed kupnem choć trochę poświęcić się i chociaż naocznie pooglądać w jakim ono jest stanie. A reszta wyjdzie podczas użytkowania.

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wielu osobom narażę okrutnie :D  i mimo że jestem tu "świeży" odważę się napisać coś z czym nosiłem się od początku:Terrano 2 jest wstrętne,bezpłciowe i żaden kolor mu nie jest w stanie pomóc.Nawet Frontera (której nie uważam za piękność) jest ładniejsza.Poza tym to trzeba się zdecydować czy to w ogóle Terrano czy Maverick..........Ohyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 2 po lifcie 2.7 125 koników i osobiscie mi sie podoba bardzo jako bryla i kolpr a ma zielony metalik taki ciemny. A jak go wypastuje ze sie blyszczy to fura ze ho ho.. ale ostatnio troche siedze w domu wiec chce go sprzedac i kupic cos oszczedniejszego i co wazne w dluga trase zeby sie nadawalo mo tyran nie bardzo sie nadaje tak do 100 200 km to oki ale 1500 nie bardzo.. a szkoda bo faje auto.. Moze ktos mi poleci jakies auto do 1600 tysi nie psujace i oszczedne w trase??

To moje :-) jeszcze jesienia :-)

post-89868-0-65759800-1451678345_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

czytając forum widzę że stanowicie dużą rodzinkę która sobie pomaga nawzajem i dlatego mam pytanie jestem na kupnie terrano

http://olx.pl/oferta/nissan-terrano-2-7-4x4-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-CID5-IDdaNHH.html#a2b6cd4021

czy ktoś widział ten egzemplarz? pytam bo mam do gościa ponad 200 km i nie chciał bym machnąć takiej trasy na darmo

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto ale i cena nie mała.. A nasze krajowe to po 1 przez zimy i sol na drodze maja nie za bogate dno,rama podloga.. trzeba dobrze szukac zeby znalezc cos faktycznie zdrowego i nie latane.. A jak juz to to grubo konserwacji i to na sztuke zeby sie pozbyc i zeby widac nie bylo.. ja swojego chce sprzedac ale nie zeby sie go pozbyc bo sie psuje zgnite czy cos dlatego sie waham az mnie skreca bo nie chce sie go pozbywac z bulem serca go wystawilem.. Kto ma ten wie co to miec dobra terenowke z dobrym napedem 4x4 wyzej sie siedzi duze bezpieczne.. duze lusterka kola przeswit nieto co niskie sportowe samochodziki.. Pozdrawiam fanow 4x4

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wielu osobom narażę okrutnie :D  i mimo że jestem tu "świeży" odważę się napisać coś z czym nosiłem się od początku:Terrano 2 jest wstrętne,bezpłciowe i żaden kolor mu nie jest w stanie pomóc.Nawet Frontera (której nie uważam za piękność) jest ładniejsza.Poza tym to trzeba się zdecydować czy to w ogóle Terrano czy Maverick..........Ohyda

 

Nie jesteś pierwszym który to stwierdza ;)

Większość jednak kieruje się rozsądkiem a nie sercem ... wiek auta to klucz.

A i samych I-ek coraz mniej, dlatego wieść o każdym uratowanym Pathfinderze Mk I tak mnie cieszy :)

Ale II-kom też szacunek się należy ... szczególnie długim ... za ramy bez których nie udałoby się wielu Path-ów odbudować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

jako nowy jak na razie szczęśliwy posiadacz terano 2,7 z 1997r.mam pytanie jako że kupiłem auto od Pana który woził pracowników do lasu i dużo by można opowiadać co tam znalazłem, ale nie o tym chciałem mówić mam pytanie bo po tym jak udało mi się już trochę ogarnąć posprzątać i umyć auto zacząłem zauważać drobne szczegóły które mnie drażnią a mianowicie.

jak przejadę ok 5-10 km zauważyłem jakoś tak dziwnie wydaje mi się ze koła a raczej w okolicy mocowania koła tam gdzie są szpilki czy to może być oznaka braku oleju w mostach?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sprawdzić czy masz olej w moście to odkręć śrubę w gruszce mostu i wsadź palec, jeśli jest na równo z otworem to jest odpowiednia ilość oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...