Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, teraz myślę, że gotowi skontaktować się z tym moim salonem i dostanę teraz za swoje.  :wacko:

W każdym razie centrala na razie nabrała wody w usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej sytuacji skoro centrala odpowiedziala ci ze sa nowsze karty to masz prawo sie domagac najnowszej karty.

A salon niech teraz szuka. Bo niby jutro mozesz przyjsc do salonu i kupic sobie aktualna karte jesli stara cie nie zadowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wydrukuję sobie tą odpowiedź Nissana na okoliczność odbioru Qqułki.

 

No chyba, że zaraz odpiszą mi, że nie przysługuje mi nowa karta, bo nie zakupiłem samochodu do produkcji tylko wziąłem stojaka z placu.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wydrukuję sobie tą odpowiedź Nissana na okoliczność odbioru Qqułki.

 

No chyba, że zaraz odpiszą mi, że nie przysługuje mi nowa karta, bo nie zakupiłem samochodu do produkcji tylko wziąłem stojaka z placu.

To wg mnie powino cie najmniej martwic gdzie byl samochod. Co cie obchodzi czy oni trzymaja je pod salonem czy tez trzymaja w czesciach w fabryce.

Wg mnie kupujesz nowy samochod a skad oni go wzieli to juz nie twoja sprawa i nie twoje zmartwienie. Nikt nie informowal cie , ze kupujac samochod przysluguja ci inne prawa niz komus kto kupuje samochod na zamowienie.

Teraz fajnie bylo by wiedziec kiedy ta karta sie pojawila na rynku bo jedyne do czego moga sie przyczepic to do tego, ze karta pojawila sie na rynku pozniej niz samochod zostal wyprodukowany.

Ale z drugiej strony jaka masz pewnosc ze ktos nie przelecial po salonie i nie wyciagnacl ci nowej karty a nie wcisnal starej? Jak to niektorzy forumowicze maja w zwyczaju :thumbsup:

Generalnie probuj sie wyklocic zeby ci ja dali skoro jest juz dostepna nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pokażcie mi przepis który nakazuje Nissanowi dołączyć najnowszą kartę. Bo ja podstawy żądania nie widzę, chyba że w umowie macie wpisane że dostaniecie auto z najnowszą wersją mapy dostępną na rynku w dniu odbioru. 

Rozumiem Was i też by mnie szlag trafił, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pokażcie mi przepis który nakazuje Nissanowi dołączyć najnowszą kartę. Bo ja podstawy żądania nie widzę, chyba że w umowie macie wpisane że dostaniecie auto z najnowszą wersją mapy dostępną na rynku w dniu odbioru. 

Rozumiem Was i też by mnie szlag trafił, ale....

Ale idac tym tropem rozumowania moga dac ci karte sprzed pieciu lat i nie mozesz domagac sie nowszej?

Idac dalej, to mam ich po nogach calowac ze jakakolwiek karte mi daja zgadza sie?

 

Jak bede mial czas to poszukam we wczesniejszych watkach bo pamietam, ze komus centrala odpisala, ze powienien dostac samochod z najnowsza dostepna karta obecnie na rynku karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się, bo ja życzę wszystkim najnowszych kart:) Ale teoretyzując - jeśli dostałbyś kartę sprzed 3 lat - nie widzę podstawy żądania z Twojej strony. Może na podstawie niezgodności towaru z umową ale sądzę, że temat nie jest łatwy i wygrana w sądzie mglista. Zależy co jest wpisane w umowie a tam o ile pamiętam nie ma nic nt. mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos pamieta taka wypowiedz jednego z forumowiczow gdzie centrala pisala mu o tym, ze powienien dostac najnowsza dostepna karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale teoretyzując - jeśli dostałbyś kartę sprzed 3 lat - nie widzę podstawy żądania z Twojej strony. Może na podstawie niezgodności towaru z umową ale sądzę, że temat nie jest łatwy i wygrana w sądzie mglista. Zależy co jest wpisane w umowie a tam o ile pamiętam nie ma nic nt. mapy

W umowie nie ma również nic na temat opon, itp., itd. czy to oznacza, że opony i inne części, akcesoria też moga być 3 letnie? Jedno jest pewne - nie ma co sie kłócić, bo generalnie agresja rodzi agresję. Natomiast negocjować (walczyć) trzeba jak najbardziej. W końcu w pewnym sensie dealer nie robi nikomu łaski sprzedając auto, jeżeli już to jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócimy się, a przynajmniej ja tego tak nie postrzegam. Dyskutujemy jako użytkownicy Nissana QQ (lub przyszli użytkownicy). Pejta, czy jeśli odbierając QQ stwierdziłbyś że opony zostały wyprodukowane rok temu to jest to podstawa do sporu sądowego z Nissanem? A jeśli klocki zostały wyprodukowane 2 lata temu? A jeśli soft w radiu jest nienajnowszy? To złożone problemy. Jak i samochód to dosyć złożone urządzenie. Moim zdaniem to kwestia pewnego wzajemnego szacunku sprzedawcy wobec klienta i odwrotnie. Tam gdzie nie ma szacunku tam nie ma zaufania, a jeśli nie ma zaufania to klient nie będzie zadowolony. Jeśli nie będzie zadowolony to będzie mówił o tym innym itd, itp. 

Ja wiem, że mapa to coś specyficznego, co może być nowe a już nie nowe (ale przecież opona też może być nowa ale nie nowa).

A co do dealera - jak dostał taką mapę z samochodem to na uszach stanie żeby ci takie sprzedać bo inaczej musi tę mapę dla ciebie kupić. A kupić nie chce bo to zmniejsza zysk.

Edytowane przez Miralon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym, to z centrali Nissana dostałem odpowiedź o takiej treści:

 

"Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt. Obecnie dostępna aktualizacja pochodzi z 2014 roku, zatem jest nowsza niż ta posiadana przez Pana. W celu zamówienia najnowszych map prosimy o kontakt z Autoryzowanym Dealerem Nissana http://www.nissan.pl/PL/pl/services/car-dealers.html, lub odwiedzenie strony www.navigation.com .

W przypadku dalszych pytań jesteśmy do Pana dyspozycji.

Z poważaniem,
Centrum Obslugi Klienta Nissan

Godz. Otwarcia pon.- pt. 9:00- 17:00

tel. 0 801 64 77 26

fax 0-800 811 511

e-mail: poland@nissan-services.eu

www.nissan.pl"

 

Przypominam, że wysłałem im wcześniej zapytanie o to czy karta z obrazka jest najnowsza. Otrzymałem odpowiedź jak wyżej, na którą odpisałem, że taka karta została wydana z nowym pojazdem zaledwie kilka dni temu i wobec tego mam uzasadnione obawy iż ja również nie otrzymam najnowszej karty przy odbiorze samochodu (za kilka dni).

No i kontakt się urwał - nie ma odpowiedzi ze strony Nissana.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia Nissana (nie nas/mnie - użytkownika) - mają wyrzucić w błoto ileś tam tysięcy dolarów - by wsadzić nowe mapy? Tiaaaa....

I tylko dlatego, że BYĆ MOŻE - wg Nissana - cóż to zmiany raptem 0,3% wszystkich ulic - nie warto...

Dowiedzieć - dojedziesz - najwyżej nie najlepszą/najkrótszą drogą.

Ciekawe co mi wcisną.

Tymbardziej, że Nissan nie jest producentem map i normalnie je kupuje od zewnętrznego podmiotu. Oczywiście po cenach mocno hurtowych - ale jednak.

Pamiętam kiedyś artykuł w gazecie, iż jakieś line lotnicze w klasie biznes postanowiły do sałatki dawać JEDNĄ oliwkę mniej dzięki czemu zaoszczędziły rocznie 40 000 dolarów.

A ty byś chciał, żeby przemielili ileś kopii zakupionych już map... Nie sądzę. :-P

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby w końcu ktoś złamał te ich zabezpieczenia, a wtedy każdy z nas zaktualizowałby sobie mapy sam.  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem pojazd z salonu razem ze sprzedającym przejrzeliśmy karty we wszystkich autkach jakie były na stanie salonu i wybraliśmy najnowszą wersję  :devil:

I tak to działa. Poza tym ONI tez maja kolegów, znajomych. Potem się dziwicie że macie nieaktualne karty SD przy odbiorze nowego QQ. Nowe QQ nie przychodzą do dilera z kartami SD. Karty dostają osobną przesyłkę a wtedy lament do centrali nie ma sensu bo nawet po numerze VIN nie sa w stanie przypisać odpowiedniej karty

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby w końcu ktoś złamał te ich zabezpieczenia, a wtedy każdy z nas zaktualizowałby sobie mapy sam.  :devil:

To byłaby najzwyklejsza kradzież. Kiedy w końcu wszyscy zrozumieją że kradzież wartości niematerialnych to taka sama kradzież jak każda inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Nissan nie może sobie poradzić z prawidłową dystrybucją aktualnych kart z mapami, to niech dadzą ludziom możliwość samodzielnej aktualizacji. Już nie wymagam dożywotniej, ale chociaż jednorazową w gratisie mogliby zafundować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Nissan nie może sobie poradzić z prawidłową dystrybucją aktualnych kart z mapami, to niech dadzą ludziom możliwość samodzielnej aktualizacji. Już nie wymagam dożywotniej, ale chociaż jednorazową w gratisie mogliby zafundować.

A to co innego. Oczywiście uważam, że byłoby to bardzo fair,gdyby użytkownik miał prawo do jednej (przynajmniej jednej) darmowej aktualizacji. Inni producenci dają nawet kilka lat aktualizacji bez dodatkowych opłat (pewnie cena aktualizacji zawarta została w cenie auta). Ale żeby to zadziałało musiałyby być możliwości aktualizacji on-line i tu dochodzimy do ściany i się od niej  :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby najzwyklejsza kradzież. Kiedy w końcu wszyscy zrozumieją że kradzież wartości niematerialnych to taka sama kradzież jak każda inna. 

Jakoś w tym względzie nie byłoby mi żal Nissana,bo w tej chwili cena aktualizacji to jest kradzież i rozbój w biały dzień.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w tym względzie nie byłoby mi żal Nissana,bo w tej chwili cena aktualizacji to jest kradzież i rozbój w biały dzień.

 

Jakoś w tym względzie nie byłoby mi żal Nissana,bo w tej chwili cena aktualizacji to jest kradzież i rozbój w biały dzień.

 

Jakoś w tym względzie nie byłoby mi żal Nissana,bo w tej chwili cena aktualizacji to jest kradzież i rozbój w biały dzień.

Tu sie zgodze z Jacko20, Nissan tez kradnie- posrednio, oferujac oaktualizacje w takich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy, nie obraźcie się proszę, ale:

- kradzież jest kradzieżą - jeśli nie chcesz za coś zapłacić oczekiwanej ceny to tego nie kupujesz a nie kradniesz (jeżdżę QQ a nie np. MB ML). Każde stwierdzenie takie jako powyżej jest bez sensu. Nissan nic nie kradnie!!!!.

Robię różne rzeczy w życiu - m.in. piszę oprogramowanie. Niektórych na nie stać, innych nie. Każdy kto chce używać naszego oprogramowania powinien je kupić a jeśli nie chce zapłacić za to naszej ceny to po prostu z niego nie korzysta i korzysta w wyrobów konkurencyjnych (które są na rynku). A każde naruszenie ww. zasady to kradzież którą wszelkimi sposobami ścigam.

 

Nie ma pojęcia kradzieży pośredniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz przyznac ze wiekszosc programow jest tak popularna tyko dlatego ze na rynku jest duzo wersji pirackich, duza ilosc piratow powoduje ze wzrasta tez ilosc programow legalnych. Gdyby Windows i SM office nie byl tak piracony nie zdobyl by takiej zeszy uzytkownikow. Podobnie jest z innymi programami. Wiec piracenie albo kradziez jak to nazywasz jest na reke posrednio producentom oprogramowania.

Mam nadzieje ze nie zaczniesz liczyc strat tworcoe oprogramowania/muzyki przeliczajac cene jednostkowa przez ilosc pirackich kopii bo to nie ma zadnego uzasadnienia. Kiedys gdy bylem mlodszy tez dzialalem tylko na pirackich programach. Teraz mnie bez problemu stac na oplacenie licencji, ale gdybym za mlodu nie uzywal pirata to watpie ze teraz bym kupil licencje.


Piszesz ze jak ktos nie chce kupic waszego produktu to kupuje produkt konkurencji.

Czy w przypadku Nissana i map widzisz jakakolwiek konkurencje? Nie. Nie istnieje ona.

Cena jaka sobie Nissan - a i inni producenci samochodow rowniez , licza za aktualizacje map nie maja NIC WSPOLNEGO z zeczywistymi kosztami.

Masz tu przyklad monopolu w ostrej postaci. Albo kupisz ten produkt za cene jaka ktos sobie WYMYSLIL- albo nie bedziesz go mial.

Wiec w tym przypadku w przypadku piractwa nie mozna mowic o stratach producenta/tworcy. Jest tylko mnieszy zysk.

A przy takim zmonopolizowaniu dostawcy -bo masz tylko jednego- uwazam piractwo za dopuszczalne i usprawidliwione.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawiasz relatywizm. Ja np. jeżdżę z Automapą pomimo posiadania nowych (legalnych) map do NC.

Piszesz monopol - w pewien sposób tak. Tylko że jeśli chcesz walczyć z monopolem to walcz legalnie.

A nie łamiąc prawo. UE walczy chętnie z monopolami. 

Dlaczego nie kradniesz paliwa na stacji? Przecież to monopol. Kupiłeś auto a teraz musisz kupować do niego paliwo i nie masz wyboru. I nie mów że masz kilku dostawców bo cena ta sama (kartę tez możesz kupić trochę taniej). A cena paliwa to przecież cena zdecydowanie zawyżona.

Ale możesz jeździć rowerem jeśli nie chcesz kupować paliwa. A ty mi mówisz że w takiej sytuacji można kraść?

Ale nie kłóćmy się. Ja mam swoje zdanie, Ty swoje. Nie zamierzam nikogo przekonywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że należy się najnowsza i taką dostaniesz ,ale upominać się o to należy. W myśl zasady Strzeżonego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...