Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku nissana stoję po ciemnej stronie mocy. Jak ktoś chce i posiada sprzęt jak mój to mu pomogę. Ale jest sprawa druga te mapy są słabe na dla tego kraju z trzeciego świata jakim dla Nissana jest Polska. Najlepiej (moim subiektywnym zdaniem) wypada tu AM ale ta też nie wychodzi najtaniej. TT dla ios kosztował mnie na EU coś około 70 czy nawet 60 €, mapy z dożywotnią aktualizacją i możliwość posiadania jej nawet na 5 różnych urządzeniach (u mnie i na telefonach i na ipadach jest zainstalowany) przypisanych do jednego konta czyli w praktyce wychodzi 15€ za pożądane navi na EU; niestety polska tez nie najlepiej ale lepiej jak w tym nissanowskim tworze no i aktualizacje są 3-4 razy do roku a nie raz w roku mapa z poprzedniego sezonu (MASAKRA JAKAŚ I TO ZA TAKĄ KASĘ ).

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy, nie obraźcie się proszę, ale:

- kradzież jest kradzieżą - jeśli nie chcesz za coś zapłacić oczekiwanej ceny to tego nie kupujesz a nie kradniesz (jeżdżę QQ a nie np. MB ML). Każde stwierdzenie takie jako powyżej jest bez sensu. Nissan nic nie kradnie!!!!.

Robię różne rzeczy w życiu - m.in. piszę oprogramowanie. Niektórych na nie stać, innych nie. Każdy kto chce używać naszego oprogramowania powinien je kupić a jeśli nie chce zapłacić za to naszej ceny to po prostu z niego nie korzysta i korzysta w wyrobów konkurencyjnych (które są na rynku). A każde naruszenie ww. zasady to kradzież którą wszelkimi sposobami ścigam.

 

Nie ma pojęcia kradzieży pośredniej. 

Zgadzam się z Tobą,ale to nie zmienia mojego zdania co do aktualizacji poza nissanem.

Widzisz,mam AM którą aktualizuję co roku.Płacę za to ok 80zł.Co by się stało jak by nissan wszedł w takie koszty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... Nie ma pojęcia kradzieży pośredniej. 

Wg mnie żądać 189 € (plus 27 € przesyłka) za mapy z przestarzałymi danymi, aktualizowanymi raz do roku to taka właśnie kradzież. Gdyby ceny były normalne sprzedaż wzrosłaby zapewne kilkukrotnie, ale cóż to nie moja sprawa. Chytry traci dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,ale to nie zmienia mojego zdania co do aktualizacji poza nissanem.

Widzisz,mam AM którą aktualizuję co roku.Płacę za to ok 80zł.Co by się stało jak by nissan wszedł w takie koszty???

I dlatego tak negatywnie wypowiadam sie o Nissanie a pozytywnie o piractwie w tym przypadku. Koszty aktualizacji mapy u Nissana nie maja nic wspolnego z zeczywistymi kosztami, tutaj jest jedynie sytuacja, ze to Nissan sam sobie ustala cene a ze jest ona z kosmosu to wynika z tego,  ze tylko i wylacznie Nissan jest dystrybutorem mapy. I nie masz innej mozliwosci jej aktualizacji. Wiec albo zaplacisz tyle ile Nissan chce, a jak nie zaplacisz to nie pojdziesz do konkurencji - bo jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak dostałem odpowiedź z centrali Nissana o takiej treści:

 

"Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt. Numer karty w którą powinien być wyposażony Pana Nissan Qashqai to 25920-4EA0B. Samochody wyposażane są w najnowsze dostępne mapy w czasie produkcji samochodu. Jako, że aktualizacje wchodzą w życie w różnym czasie, dlatego też wersja map nie jest wspomniana w specyfikacji pojazdu."

 

Zgodnie z moimi przypuszczeniami wzięli pod uwagę okres produkcji mojego samochodu, a że był to wrzesień/październik więc mimo iż ukazała się już nowsza karta, to ja dostanę wcześniejszą. Biorąc pod uwagę zasady ich działania, to osoby które będą odbierać swoje auta w przyszłym roku dostaną karty z roku obecnego i w ten sposób cały czas jedziemy na danych sprzed przynajmniej roku. A jeśli nam się nie podoba to Nissan zaprasza do zakupu najnowszych osobno u dealera.

Nie jest to działanie zbyt przyjazne klientom. Wobec tego nadal podtrzymuję to co napisałem wcześniej, że będę się cieszył i wykorzystam to bez skrupułów jeśli uda się komuś złamać system Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

odstałem informacje z centrali Nissana w sprawie kart nawigacji w samochodzie 

 

Samochody Nissana są wyposażane w najnowsze wersje map dostępne w fabryce w czasie produkcji samochodu. Jako, że w okresie między produkcją samochodu, a jego sprzedaża udostępniane są nowe aktualizację może sie zdarzyć, że klient posiada poprzednią wersję. Z powodów wymienionych powyżej wersja nawigacji nie jest opisywana w specyfikacji samochodu.

 

tyle w temacie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znamy odpowiedz. Zalezy do daty produkcji samochodu...

Mam nadzieje, ze ja sie jeszcze zalape na najnowsza.

Wie ktos moze kiedy sie pojawila najnowsza mapa? Wiedzac to mozna sobie wydedukowac jaka mape dostaniemy -albo jaka powinnismy dostac. No chyba ze ktos przeleci po salonie i podmieni :) - ale sie czepiam tego :), wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dobre kilka lat jeździłem Auto Mapą bez aktualizacji i kilka razy jechałem polem (wg AM) bo nie było jeszcze drogi. Nawigację będę wykorzystywał awaryjnie (np. ostatnio gdy był w sobotę wypadek na srednicówce a jechaliśmy do Katowic Piotrowic - to gdzie nie skręciłem - bo chciałem być sprytny - to korek, a im bardziej "w las" - tym bardziej nie wiedziałem gdzie jestem i robiliśmy potem niezłe kółka. Nie chciało mi się normalnej nawigacji wyciągać bo przecież już już... chyba wiem gdzie jestem. Pupa blada... nic z tego hahahah) więc będę jeździł głównie po aglomeracji śląskiej - a tu już układ dróg się raczej nie zmieni. No może jedynie nowe odcinki średnicówki. Więc brak najnowszych map mocno mi nie będzie doskwierał. Wolałbym, aby za NCII nie wprowadzali opłat - bo nawigacja będzie działać zawsze, a szkoda ieć potem rozterki: wydać kasę, czy mieć "nieczynny" system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tutaj dyskutujemy ale pewnie niektorzy nie wiedza, ze koszt zakupu nowej karty z mapa to okolo 1000zl. I tak co roku gdybys chcial miec aktualne mapy.

Stad moje cale negatywne nastawienie do ceny w Nissanie i przyzwolenie na piractwo w tym przypadku.

Czy jest to cena sluszna czy nie sluszna pozostawiam juz bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znamy odpowiedz. Zalezy do daty produkcji samochodu...

Mam nadzieje, ze ja sie jeszcze zalape na najnowsza.

Wie ktos moze kiedy sie pojawila najnowsza mapa? Wiedzac to mozna sobie wydedukowac jaka mape dostaniemy -albo jaka powinnismy dostac. No chyba ze ktos przeleci po salonie i podmieni :) - ale sie czepiam tego :), wiem.

 

Wygląda na to, że samochody produkowane od niedawna (może od miesiąca) powinny dostać przy odbiorze kartę o numerek nowszą niż ta opisywana przeze mnie. Co i tak nie zmienia faktu, że dane na niej zawarte są sprzed jakiegoś roku. Widząc to co robi Nissan, to ta karta będzie dodawana do nowych aut przez kolejny prawie cały rok więc nie licz na cuda i ciesz się z tego, że i tak dostaniesz kartę nowszą niż ja (o ile taką dostaniesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet się nie rzucam, ale zapytać - zapytam. Mój został wyprodukowany w połowie listopada to za chwilę będzie prawie miesiąc temu.

A ile kosztuje abonament na NCII?

Gdzieś czytałem, że 2 tys. zł - ale nie umiem tego potwierdzić, bo gdyby tak było - to gorzej niż z aktualizacją map [tym bardziej, że z reklamowanych iluś tam aplikacji są dwie na krzyż w tym pejsbuk, którego nie mam (i fenomenu nie pojmuję) i nie rozumiem po co mieć to w aucie - dla tych psycholi co bez fejsunia już nawet samochodem nie potrafią kilka kilometrów przejechać???]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem, że taki "abonament" dla NC2 kosztuje ok.700 zł. A w ogóle proszę o odpowiedź co obejmuje ten haracz? Radio w ogóle będzie działać po okresie "próbnym"?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem, że taki "abonament" dla NC2 kosztuje ok.700 zł. A w ogóle proszę o odpowiedź co obejmuje ten haracz? Radio w ogóle będzie działać po okresie "próbnym"?  :D

Będzie, ale tylko na "poprawnych" stacjach :)

Edytowane przez pejta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Maryja? :dribble:

A tak serio, to na czym to polega? Bo o ile w mechanice jeszcze jako tako się poruszam, to te wszystkie elektroniczne gadżety coraz bardziej zaczynają mnie przerastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio a raczej programik ma wewnętrzny zegar i po upływie określonego czasu odłączy / zablokuje aplikację .

To jak program "trial" czasowy , po miesiącu (średnio) przestaje działać większość funkcji ,pozostają tylko podstawowe.

I jeszcze kartridge do drukarek np. mają wbudowany procesorek z zegarem i po uruchomieniu po np. 6 miesiącach informuje że zasobnik jest pusty choć użyłeś ich tylko raz .

Co prawda wymyślają różnego rodzaju resetery ale z tego właśnie powodu wywaliłem sprawnego Epsona .!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego musimy sie przyzwyczaic- do ciaglego doplacania. Jesli ktos myslal ze zaplaci 100k i wiecej za auto i sie skoncza wydatki to sie bardzo mylil. No ale jak ktos kupuje auto za tyle to zawsze mozna powiedziec- na biednego nie trafilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto to skarbonka, tyle że czym droższe tym  bardziej bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam ciekaw jestem co bedzie mi dzialalo a co nie bedzie.

Polaczenie z facecostam mnie nie interesuje ale jakie aplikacje nie beda dzialac po uplywie okresu bezplatnego?

 

Rozumiem, ze jest to polaczenie telefonu z NC samochodu. I niektore aplikacje z telefonu moga byc odtwarzane na NC.

Ciekaw jestem ile taka usluga moze kosztowac. Ale znajac realia Nissana pewnie co najmniej kilkaset zlotych rocznie... plus jeszcze tysiac za mape :)

Jesli bedzie to 700 jak pisze pejta to przegiecie bedzie z ich strony. Powinno to byc dodawane w bonusie za darmo dla kogos kto np wydaje 1k na mape. Mysle, ze nie bede osoba placaca dodatkowo 1700pln (mapa i NC) dodatkowo przy przegladzie...

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne co będzie działać, a co nie. Ważne żebyś kupił auto (lub cokolwiek) a ONI się zastanowią co i za ile Tobie dać lub odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup samochodu (nie ważne czy to nówki salonówki czy używki) jest zawsze początkiem wydatków. Nigdy jego końcem ;)

O cenie za TomToma juz pisałem o radiu 2din też. Ile kosztuje ta pseudonawigacja (bo zapewne jest dopłata i to nie mała) u dilera w opcji i jakie są przeciwwskazania zeby zamiast niej kupić markowe 2din i miec wszystko czego chcecie (np. AutoMape) a nawet tego czego nie chcecie (fejsZBUKA)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A załóżmy, że w przyszłości wpadam na pomysł wymiany fabrycznej nawigacji/radia na uniwersalne radio 2din, o którym wspominacie, a na którym śmiga Automapa, PEJSbook, xxx-laski i co tam jeszcze. A czy obraz z moich wypasionych kamer 360 również będzie śmigał na tym zamienniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu nie? Zastanów się . firmy produkujące CarAudio muszą iść co najmniej tym samym tempem , co producenci aut. Inaczej nic by na rynku się nie ostało oprócz jedynie słusznej fabrycznej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...