Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą niższą ceną to może było by jakieś 15zł na sztuce więc niewiele mniej :) Zamówię taką obudowę i napiszę wszystkim czy pasuje.
Taką dostałem odpowiedź (bardzo szybko):
 

Hello.
We create this kit to use ORIGINALE key blade and perfect fit of electronics board.
Inside product and with email We ship, after sended products, instruction too.
We sell it all around the world with no trouble finded.

Ship to Poland with 8Eur.

Powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie pasować, to i Ty będziesz stratny i ja :) I tak za późno bo zamówiłem i przetestuję u siebie. Dam fotki co i jak i czym się różni od chińskiego wynalazku :)

Ciekawe ile czasu będzie szła przesyłka. Wyszło równiutko 30 euro. Jak już pisałem wcześniej nie za bardzo opłaca się grupowe zamówienie, bo później koszt ponownej wysyłki do każdego z osobna zrównoważy się z bezpośrednim zamówieniem ;).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmilko - kolego dowiedz sie prosze czy do qashqaia z 2007 roku podejdzie taka obudowa , widze ze jestes z zakopca tak jak ja :) wiec z odbiorem nie byłoby kłopotu ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszlo 30 euro za wszystko? czyli obudowa i przesylka?......i powiedz mi bedziesz to sam robil czy bedziesz komus dawal?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmilko - kolego dowiedz sie prosze czy do qashqaia z 2007 roku podejdzie taka obudowa , widze ze jestes z zakopca tak jak ja :) wiec z odbiorem nie byłoby kłopotu ;)

Musisz rozebrać pilota i zobaczyć, czy masz takie same elementy jak u mnie. Jeżeli uda się u mnie to i u Ciebie też nie powinno być problemu :)

 

930db1850977cbee.jpg

 

b8674f84c3a9d5f9.jpg

 

5b7dee2c8be6ac10.jpg

 

wyszlo 30 euro za wszystko? czyli obudowa i przesylka?......i powiedz mi bedziesz to sam robil czy bedziesz komus dawal?

tak, 22 + 8 przesyłka. Przełożę sam. W sumie to raczej nie jest problem. Można również to zlecić zegarmistrzowi ;)

 

czy trzeba się zalogowac na tym włoskim ebay bo również bym zamówił

Możesz kupić jak jesteś zarejestrowany na polskim ebayu :) Wpisz w wyszukiwarkę takie coś: "CHIAVE TRASFORMATA A SCATTO PER" tylko trzeba uważać, bo są dwie wersje czarnych pilotów z napisem Qashqai i bez.

Poczekajcie najpierw jak do mnie przyjdzie ten pilot, bo nie wiadomo czy będzie pasować :)

 

Nie wiem czy było, ale tu jest filmik od producenta:

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka tego modelu z filmiku:  

  "Nissan switchblade key"

 

Dokładnie ten kluczyk można zakupić na ebay http://www.ebay.com/itm/261179716002?item=261179716002&viewitem=&sspagename=ADME:L:OU:PL:3160&vxp=mtr

 

Sprzedający jest z Turcji - kluczyk przyszedł błyskawicznie ( 3 dni od przelewu), jakość wykonania bardzo dobra, zamiana zajeła mi 15 minut.

 

Jedynie czym rózniła się wymiana w porównaniu z filmikiem: to ostatnia operacja jaką jest przykręcenie grotu do nowego kluczyka wymaga krótszej śruby niż była w oryginalnym kluczyku ( ja ją po prostu przyciąłem ). Nie wiem jak w kluczykach od innych QQ ( mojego odebrałem  2 tygodnie temu z salonu -   rocznik 2012)

 

Reasumując: prosto i szybko ale...... niekoniecznie tanio ;)

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz zadowolony jestes z tego kluczyka ?wykonanie dobre?

 

W porówaniu z innymi jakie oglądałem ( oferty ebay) ten jest wg. mnie najbardziej estetyczny.  Wykonanie jest dobre - plastik jest dobrej jakości. Cały kluczyk po modyfikacji  wygląda tak jak powinien wyglądać fabryczny scyzoryk ( ma fajny kształt). Nie ma jakiś dziwnych napisów "qashqai" itp. - jest prosty i elegancki.

 

W razie czego mogę zrobić wieczorem zdjęcia i wrzucić dla porównania.

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale cena 2x taka niż ja zapłaciłem za ten z Włoch z przesyłką :) Uważam, że za kawałek plastiku nie ma co przepłacać. Znaczy można zapłacić więcej (około 130zł zamiast 30), ale ok. 260zł za nieoryginalną obudowę to sporo.
Dziś dostałem info, że wysłali pilot i powinien dotrzeć w ciągu 10 dni.

 

Vosh, przeczytaj proszę co napisałem wcześniej. Krótko mówiąc: nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko koniecznie wrzuć link jak bedzie ok . Dzieki wam my nie wydamy zbednie kasy. Piwo wam się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zdjęcia kluczyka po swapie. W razie pytań technicznych służę pomocą.

 

kluczyk1.jpgkluczyk2.jpgzdjeciep.jpg

 

Michalmiko - masz rację i mam nadzieje że będziesz ze swojego zadowolony. Nie mniej jednak życie mnie nauczyło że czasem lepiej wydać ciut więcej i się nie denerwować niepotrzebnie. Mi zależało na fajnym kluczyku bo auto jest prezentem dla żony. Tak naprawdę każdy przepłaci ( nawet te 30 zł) bo bez scyzoryka auto będzie jezdzić tak samo :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toldo80 masz 100% rację :)
U Ciebie jest jeszcze ten plus, że śrubki nie kolidują z logo Nissana. W moim chyba jest śrubka pod logiem :thumbsdown:

Przekładałeś logo z oryginalnego pilota, czy dostałeś z pilotem?

Fotki oczywiście wrzucę i Was poinformuję, spokojnie koledzy :)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś odpowiedzi z Chin i Hongkongu na pytania, czy te "tańsze" będą pasować - sami piszą, że raczej nie, chyba, że "stary" klucz jest identyczny z tym na ich zdjęciach. Po dokładnym porównaniu faktycznie widać różnice, na ich zdjęciach "stary" klucz jest jakby węższy i ma większą "obwódkę" wokół przycisków. Ja sobie podaruję.

Jak dla mnie kluczyk toldo80 wygląda rewelacyjnie, tylko niestety nie widzę go już do kupienia na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vosh przed chwilą sprawdziłem i wydaje mi się że jest do kupienia. Sprzedający chnktmr53   Wpisz w wyszukiwarce " Nissan Qashqai Flip key" - a jak nie to wyślij sprzedającemu PM

 

Michalmiko - logo było - jedyne co przełożyłem ze starego kluczyka to grot i elektronikę i jedną blaszkę mocującą baterię

 

Generalnie przekładka wygląda tak jak na filmiku - tylko nie 5 min a 15 min - pewnej wprawy wymaga nawinięcie sprężyny ( ale to też nic trudnego).

Jedynie co mnie zaskoczyło, to tak jak pisałem musiałem przyciąć śrubkę którą przykręciłem grot bo oryginalna była za długa.  (Operacja jest prosta - wkręcacie śrubkę w "sam" grot, zostawiacie 1mm luzu i przycinancie. Następnie wykręcając śrubkę z grotu automatycznie gwintuje się miejsce cięcia - i śrubka gotowa)

 

Edit: Faktycznie ten gość w tym momencie ma tylko wystawione kluczyki do Juke.  Korespondowałem z nim po angielsku wiec da się z nim dogadać ;)

 

Edit II. - znalazłem na sieci filmik - kluczyk w 100 % wygląda tak samo 

 


 

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten gość w tym momencie ma tylko wystawione kluczyki do Juke.

 

Wczoraj do niego napisałem pytanie, czy będzie je jeszcze sprzedawał i już wystawił: http://www.ebay.com/itm/261198022905?item=261198022905&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&cmd=ViewItem&hash=item3cd09d88f9&vxp=mtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie zdjęciu z całym kompletem ( kluczyk przychodzi w takim pudełku) i zauważyłem że powinna być dołączona śrubka o której wcześniej pisałem że jej nie dostałem. Być może tylko u mnie jej zabrakło i bedziecie mieli jeszcze mniej kłopotu ze swapem obudów. W komplecie jest dołączona "zapasowa" sprężyna - domyślam się że to może być najbardziej zużywający się element.

 

https://lh5.googleusercontent.com/-2W3PuW_HHgQ/UWVr48ooXfI/AAAAAAAAACw/IjA9iqwH510/w573-h428-p-o/%25C5%259Brubka.jpg

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...