Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hunter - odpuśc sobie tego Patrola :rolleyes:

 

A co do cen gratów, cóż jeden kupuje w ASO, drugi gdzie indziej. Każdy ma to co chce i płaci ile chce. Proste

Garrett też nie jest niestety niesmiertelny, no chyba że jeżdzisz "wycieczkowo" i auto teren ogląda przez okno :rolleyes2: Samo życie.

 

 

Zgadzam się z Clippem,każdy lepi jak może. W każdym jednak przypadku są wydatki. Na turbiny tez trzeba uważać - jak szukałem swojego było dużo egzemplarzy z wymienioną turbiną przy przebiegu między 100 a 200 tys. km. Mechanik powiedział, że to na skutek niewłaściwego użytkowania - turbina obraca się z ogromną prędkością i musi mieć zapewnione smarowanie. Nie należy gasić silnika jeśli jest wkręcona na wysokie obroty. Stabilizatory tylnego mostu kończą się na skutek nieodłączania ich podczas jazdy w terenie, o czym wyraźnie pisze w instrukcji. Podobna sytuacja jest ze sprzęgiełkami przednich piast. Jednym słowem należy pilnie studiować instrukcję obsługi, ponieważ wyglada na to, że większość powżnych awarii wynika z niewłaściwego użytkowania sprzętu.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić pajero III albo patrola Y61 (3d) ok 1999-2002 wybor padl na silnik 2.8 z tego co widze bedzie lepszy... znalazlem ladnego na allegro co sadzicie o tym aucie czy to nie jest jakis bubel??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11511928

 

Dzieki za pomoc...

 

z racji tego za link juz wygasl znalazem innego patrolka co o nim sadzicie?? wydaje sie byc ok...

http://moto.allegro.pl/item941858569_patrol_grii_y61_1998_rok_sprawdzony_doskonaly.html

 

 

Witam. Co do zakupu poczytaj ostatnie tematy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie poza tym że ten parch nie ma blokady dyferencjału , ktoś myli reduktor z blokadą

 

 

Witam. Po czym poznałeś, że nie ma blokady ? Na zdjęciu widać przecież przełącznik do jej włączania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po czym poznałeś, że nie ma blokady ? Na zdjęciu widać przecież przełącznik do jej włączania. Pozdrawiam.

 

Dokładnie ten ma blokadę, dopiero teraz oglądnąłem fotki :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka mnie pytała czy jej pomożesz. Ciągle boli ją głowa. Lekarz jej nie pomógł.

Powiedz sąsiadce że ma zwykły syndrom CZN :D

 

.... gdzie są części za grosze to chętnie zadzwonię i sprawdzę. Pozdrawiam.

Cały kompletny NOWY zestaw napędowy TD42Ti, silnik , skrzynia , reduktor , wały , główki mostów , tak zwany engine set , z Japonii ... na miejscu w Polsce z transportem + opłaty celne kosztuje 35 tyś zł ... wiem bo kupiłem 8 kompletów

 

Więc jak słucham że pompa kosztuje 20 tyś zł to chce mi się śmiać albo płakać :rolleyes2:

 

Wiesz ile kosztuje nowa pompa w ASO do silnika 3.0 ? 32 tyś zł .... ta sama pompa ściągnięta z Japonii wychodzi ok 3 tyś zł

 

... ale Ty zamiast zadać sobie trudu i poszukać dostawcy części wolisz biadolić i użalać się nad cenami w ASO .... i jak się domyślasz nikt nie poda Ci tego magicznego numeru telefonu

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz sąsiadce że ma zwykły syndrom CZN :D

 

 

Cały kompletny NOWY zestaw napędowy TD42Ti, silnik , skrzynia , reduktor , wały , główki mostów , tak zwany engine set , z Japonii ... na miejscu w Polsce z transportem + opłaty celne kosztuje 35 tyś zł ... wiem bo kupiłem 8 kompletów

 

Więc jak słucham że pompa kosztuje 20 tyś zł to chce mi się śmiać albo płakać :rolleyes2:

 

Wiesz ile kosztuje nowa pompa w ASO do silnika 3.0 ? 32 tyś zł .... ta sama pompa ściągnięta z Japonii wychodzi ok 3 tyś zł

 

... ale Ty zamiast zadać sobie trudu i poszukać dostawcy części wolisz biadolić i użalać się nad cenami w ASO .... i jak się domyślasz nikt nie poda Ci tego magicznego numeru telefonu

 

Igor, wybacz ale znowu więcej piszesz o emocjach niż o konkretach. Gdyby w Japonii były pompy po 3 tys. to ludzie, którzy żyją z handlu lub naprawy sprzedawaliby je na Allegro po 5-6 tys. Ale jakoś nie widzę.

Mnie to lotto ile kosztuje pompa. Nie śmieję się, nie płaczę, nie biadolę. Podaję fakty. Nie zamierzam też szukać, zawracać sobie d*py i ściągać jakichś części z Japonii. Kupuję samochód żeby nim jeździć a nie tracić czas i bawić się w importera pierduł z egzotycznych krajów. Samochód to dla mnie tylko narzędzie, które ma ułatwiać życie a nie je utrudniać. Jak się zepsuje kupuję części na miejscu lub wymieniam na inne narzędzie.

Napisałem, co wiem, ponieważ kolega, który zaczął ten temat chciał się poradzić. Myślę, że dzięki powyższym postom wzbogacił swoją wiedzę. I o to mi tylko chodziło.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor, wybacz ale znowu więcej piszesz o emocjach niż o konkretach. Gdyby w Japonii były pompy po 3 tys. to ludzie, którzy żyją z handlu lub naprawy sprzedawaliby je na Allegro po 5-6 tys. Ale jakoś nie widzę.

Allegro nie jest wyznacznikiem dostępności części na naszym rynku ...

Zakup pompy w Japonii polega na kliknięciu odpowiedniej ikonki i dokonanie przelewu PayPal

... ale kto zabroni kupować w ASO :D

 

... i jak myślisz ... ile nowych pomp jesteś w stanie sprzedać po te 5-6 tyś ?

Jedną , dwie ? ... i jaka pompę ściągnąć żeby nią handlować , pomp w Patrolu jest kilka rodzai

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile kosztuje nowa pompa w ASO do silnika 3.0 ? 32 tyś zł .... ta sama pompa ściągnięta z Japonii wychodzi ok 3 tyś zł

 

:0 ja myslelem, ze tylko w USA maja tanio, a tu widze ze roznice jeszcze wieksze! czy my zyjemy w jakiejs swiatowej udojni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nie jest wyznacznikiem dostępności części na naszym rynku ...

Zakup pompy w Japonii polega na kliknięciu odpowiedniej ikonki i dokonanie przelewu PayPal

... ale kto zabroni kupować w ASO :D

 

... i jak myślisz ... ile nowych pomp jesteś w stanie sprzedać po te 5-6 tyś ?

Jedną , dwie ? ... i jaka pompę ściągnąć żeby nią handlować , pomp w Patrolu jest kilka rodzai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0 ja myslelem, ze tylko w USA maja tanio, a tu widze ze roznice jeszcze wieksze! czy my zyjemy w jakiejs swiatowej udojni?

Między innymi dlatego kupiłem do Patrola nowy V8 ;)

Ceny części w USA zabijają śmiechem

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego kupiłem do Patrola nowy V8 ;)

Ceny części w USA zabijają śmiechem

I to jest Swięta Prawda :) Znam troche temat, bo lilka lat bujalem sie Jeep'em. Różnice w cenie gratów KOLOSALNE :rolleyes:

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej omijałbym rocznik 2001

 

Zgadza się. Ja też bym omijał. Roczniki 2000 - 2003 z motorem 3,0 to kaszana ze względu na padające silniki, które polscy, zdolni mechanicy, przywracają do życia przy pomocy młotka, przecinaka i spawarki. Niestety na krótko.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość caparzowrc

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy. Chciałbym prosić Was o opinię, ponieważ jesteście prawdopodobnie najlepszymi znawcami Patroli. Otóż mam do wydania budżet około 60.000 PLN. Szukam używanego samochodu o właściwościach terenowych. Bardzo podoba mi sie Patrol. Auto ma służyć mojej rodzinie oraz na wypady rekreacyjne. Mam niewielka łódkę, którą musze czymś holować i woduję w różnych miejscach. Słyszałem o tym, iż silniki 3.0 diesel w rocznikach 2000~2003 są awaryjne. Czy mogę znaleźć auto z rocznika 2004 w takiej cenie w dobrym stanie?

 

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że dołącze do Was na stałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy. Chciałbym prosić Was o opinię, ponieważ jesteście prawdopodobnie najlepszymi znawcami Patroli. Otóż mam do wydania budżet około 60.000 PLN. Szukam używanego samochodu o właściwościach terenowych. Bardzo podoba mi sie Patrol. Auto ma służyć mojej rodzinie oraz na wypady rekreacyjne. Mam niewielka łódkę, którą musze czymś holować i woduję w różnych miejscach. Słyszałem o tym, iż silniki 3.0 diesel w rocznikach 2000~2003 są awaryjne. Czy mogę znaleźć auto z rocznika 2004 w takiej cenie w dobrym stanie?

 

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że dołącze do Was na stałe!

Kto szuka.......... Można, ale raczej proponuję samemu pojechać i wybrać coś w Niemcowni albo dalej w kierunku zachodnim. Handlarz musi zarobić, - proste zeby zarobić musi kupic tanio, a tanio nic w stanie bdb sie nie da. Dziś do Polski sciąga sie jak najtańsze auta, bo każdy chce tanio kupic, no i pośrednik musi coś zarobić. Chcemy tanio,- mamy badziew i tyle. Szukaj nie tutaj, chyba że pierwszy właściciel, krajowy, itd. no ale cena będzie też troszkę inna. Przebieg generalnie jest nie istotny, bo w 90% nie jest prawdziwy. Oglądaj, badaj, wybieraj z głową. Znajdz dobry warsztat znający Parchate i sprawdz tam to co chcesz kupić. Jak handlarz bedzie wydziwiał nie chciał jechać bo...... odpuśc. Nie słuchaj opowieści ze to samochód księdza, albo starszego Pana, bo tylko takie sprowadza się teraz do kraju. Bądz czujny i szukaj,.....szukaj dziury w całym, bo i tak generalnie na czyms cię przekręcą. Pytanie tylko jak gruby to będzie przekręt. Powodzenia :whistle:

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym egzemplarzu? Facet mówi, że kilka tygodni temu wymienił w nim sprzęgło na nowe.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12094779

Ładnie odpicowany, przypolerowany :rolleyes: . Jakieś kuku raczej było z tyłu :whistle: . Poza tym ładny. Nie wiem czy nie za ładny, ale to tylko moja subiektywna ocena. Tył - brak znaczka Nissan :rolleyes: Co z osłoną na zapas :rolleyes: Pomierz grubość lakieru, podjedz do dobrego mechanika i jeżeli nie wyjdzie nic strasznego bierz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BuggySmart

Witam wszystkich :)

 

Zalogowałem się na tym forum, ponieważ widzę że można tu znaleźć konkretne i rzeczowe informacje od miłych ludzi którzy współtworzą to forum.

Sam od jakiegoś czasu noszę się z zakupem Nissana Patrola z silnikiem 2.8 , dodam że autko nie będzie używane do extremalnego off roadu. Spodobał mi się tak bardzo, że chciałbym poruszać się nim na co dzień a w weekendy wyskoczyć w lekki teren: jakaś przejażdżka po lesie, wypad na ryby, nad jezioro. Jak na razie najbardziej wpadł mi w oko egzemplarz z poniższego linku:

 

C12486218_1.jpg

C12486218_3.jpg

C12486218_2.jpg

C12486218_4.jpg

cdbaec79.jpg

 

Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia :) ale zanim wyruszę prawie 600km na oględziny i ewentualny zakup jestem ciekaw waszych opinii, sugestii i spostrzeżeń co do wybranego autka.

 

Serdecznie pozdrawiam zapalonych forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Samochód faktycznie prezentuje się pieknie, jak dla mnie pięknie pomalowane podwozie.

Sam chcę właśnie w ten sposób odświeżyć swojego Potwora, ale niestety nie wiem jak i gdzie się za to zabrać.

 

Jeżeli jesteś zielony w takich autach, to radzę poczytać forum jest tu naprawdę wiele trafnych i ważnych info.

A to samochodu chyba nie trzeba zachęcać, sam jestem posiadaczem Patrola od 3 miesięcy i jestem naprawdę zadowolony.

 

Pozdrawiam,

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych samochodów nie trzeba "odświerzać".

 

Zastanawiam się też dlaczego ktoś sprzedaje jeśli już włożył tyle wysiłku i kasy w odświerzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych samochodów nie trzeba "odświerzać".

 

Zastanawiam się też dlaczego ktoś sprzedaje jeśli już włożył tyle wysiłku i kasy w odświerzenie ?

 

 

sprzedaje bo to komis jest a co by napaleniec dobrze zapłacił a przy tym się nie czepiał niczego to umył podwozie rozmieszał na rzadko baranka do progów i ładnie za retuszował całą biedę, jak będzie technicznie sprawny i wszystko będzie działało to brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, Długo :rolleyes: się już sprzedaje o ile dobrze pamietam to w pażdzierniku zeszłego roku, był już do kupienia, ale chyba od właściciela a nie z komisu, - to generalnie go nie dyskwalifikuje :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...