Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki serdeczne za tak wyczerpujaca odpowiedz. wczoraj mialem przyjemnosc przejechac sie maxima... ehh cos wspanialego przypomniala mi czasy kiedy bylem w stanach.

duza fura z automatem a i tak wciska w fotel... super auto. usilnie poszukuje takiego ale nie ma w polsce wielkiego wyboru niestety. a nie chce silnika 2.0 bo to jest 50KM roznicy i z pewnoscia bedzie to odczuwalne.

byc moze wybiore sie na poszukiwania gdzies za granice. no nic jeszcze raz dziekuje. jak znajde to z pewnoscia sie pochwale :)

mam nadzieje ze znajde jakas ladna sztuke i nie bedzie to kupno pod wplywem emocji:)

Pozdrawiam serdecznie

 

Jeśli będziesz poszukiwał koniecznie w swoim regionie to może być ciężko...przeglądałem ostatnio serwisy aukcyjne to trochę tego jest ale rozsiane po kraju,czasem warto się przejechać kawałek żeby przyprowadzić fajną furę. A co do silnika to masz rację,tylko 3.0. Jeździłem 2 litrówką i różnica jest widoczna, taki silnik do samochodu o takiej masie jest po prostu za słaby, może gdyby nie automat to jakos by to latało a tak to ciężko.

Nie uważam też, że samochód z silnikiem 3.0 służy do wyrywania lasek a z mniejszym już tylko do przemieszczania się. Dobra jednostka to element biernego bezpieczeństwa w samochodzie :) hehe szczególnie na naszych drogach gdzie nie raz trzeba się wciskać,przyśpieszać na krótkich odcinkach itd. Niektóre panny lecą na czinkłaczento,więc nie zawsze warto tak inwestować:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcinxxx7

Witam serdecznie, jestem nowym forumowiczem.. interesuje mnie zakup maximy. dokladnie ten egzemplarz http://otomoto.pl/nissan-maxima-C13380298.html chcialbym dowiedziec sie co o nim myslicie oraz chcialbym prosic o jakies cenne rady dla poczatkujacego. na co najbardziej zwracac uwage przy zakupie itp. jesli chodzi o dany egzemplarz to strasznie luzno chodzi w nim galka zmiany biegow i nie wiem czy to cos powaznego. z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości Maxime. Bardzo spodobał mi się ten egzemplarz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11284475 . Jeśli ktoś zna ten egzemplarz prosiłbym o ocenę i ewentualne rady co do kupna i dalszych poszukiwań. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1973/115

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości Maxime. Bardzo spodobał mi się ten egzemplarz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11284475 . Jeśli ktoś zna ten egzemplarz prosiłbym o ocenę i ewentualne rady co do kupna i dalszych poszukiwań. Pozdrawiam

Witam,

widziałem tą sztukę kiedyś pod IKEA w Jankach. Było to w październiku 2009... Już wtedy była na sprzedaż. Z zewnątrz wyglądała bardzo porządnie. Co ma w środku i pod maską licho wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam do sprzedania Nissana Maxime z roku 1997 qx z motorem napędowym 3.0 w automacie. Auto posiada najbogatsze wyposazenie. W aucie zamontowany jest gaz. Jeśli jestes zainteresowany napisz do mnie :) 6632442 lub na pw. Mam tylko jedno zdjęcie ale bardzo chętnie porobię więcej dla zainteresowanych :)

post-24067-1277152944,9028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do sprzedania Nissana Maxime z roku 1997 qx z motorem napędowym 3.0 w automacie. Auto posiada najbogatsze wyposazenie. W aucie zamontowany jest gaz. Jeśli jestes zainteresowany napisz do mnie :) 6632442 lub na pw. Mam tylko jedno zdjęcie ale bardzo chętnie porobię więcej dla zainteresowanych :)

 

 

witam.

 

a jaki gaz masz zamontowany? i ile Ci pali w cyklu miejskim a ile w trasie?

 

przydalo by sie wiecej zdjec....

 

i cena :)

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

a jaki gaz masz zamontowany? i ile Ci pali w cyklu miejskim a ile w trasie?

 

przydalo by sie wiecej zdjec....

 

i cena :)

 

pozdrawiam..

 

 

 

Wiec tak. Autko kupilem w Radomiu ok 4 miesiecy temu. Jestem z niego bardzo zadowolony ale sprzedaje poniewaz chce przesiasc sie na cos w coupe. W nissanie zamontowany jest gaz BRC. Srednie spalanie auta waha sie pomiedzy 14-15 litrow w cyklu mieszanym czyli i po miescie i na trasie. Cena jaka mnie interesuje to 9 500, 9 000 zl. Autko ma wymienione swiece, klocki hamulcowe, pompe gazowa, wczesniej jak go kupowalem palil mi 25 litrow gazu, obecnie pali najmniej jak sie da na tej instalacji, gaz jest po regulacji i wymienionych przewodach. Moc Auta to 200 koni w benzynie. W srodku autko jest zadbane. Przebieg auta to 195 tys. Mysle ze jak na 13 sto letnie autko to nie jest zle. Prawdopodobnie nie jest licznik przekrecony bo po pierwsze widac po stanie auta w srodku a po drugie z opowiesci sprzedajacego autem jezdzil starszy pan i byl jego pierwszym wlascicielem. Co wiecej .. no ja generalnie nie narzekam w trasie sprawuje sie bardzo dobrze. Wiem ze byl bity lekko z przodu z lewej strony, poniewaz widac to bylo na chlodnicy w aucie. Zdjecia moglbym przeslac dzisiaj wieczorem poniewaz musze je zrobic :)

 

 

 

 

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13890249

 

 

Autko wystawione.

Edytowane przez PtK_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Od jakiegoś czasu poszukuję fajnej Maximy i nareszcie pojawił się egzemplarz, który mnie zainteresował.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13922441

 

Czy ktoś z Was go zna, albo może się o nim wypowiedzieć? Właściciel jeździ nią od dwóch lat, odkupił od rodziny, która sprowadziła ją w 1998 r.

Ma wszystkie papiery potwierdzające historię auta. Sprzedaje prywatnie i robi bardzo dobre wrażenie przez telefon (nie ściemnia, tylko mówi jak jest).

 

To mój pierwszy samochód, więc nie do końca się znam. Stąd prośba o poradę:)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widziałem tą sztukę kiedyś pod IKEA w Jankach. Było to w październiku 2009... Już wtedy była na sprzedaż. Z zewnątrz wyglądała bardzo porządnie. Co ma w środku i pod maską licho wie.

 

Trafiłem na ogłoszenie z Janek dlatego pytanie do Marcina czy tamten samochód o którym mówiłeś to to samo co w ogłoszeniu poniżej:

 

otomoto

 

Kolega powyżej zapytał się o ten sam egzemplarz.

Edytowane przez conluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co w niej jest nie tak, jej historia wygląda trochę inaczej. Została sprowadzona w 1998 r. z USA, następnie dość szybko skradziona i przez 4 lata stała na parkingu policyjnym. Stamtąd ją wykupiono (rodzina obecnego właściciela), a następnie sprzedana "po rodzinie".

Są podobno wszystkie dokumenty (faktury zakupu z parkingu policyjnego), ale trochę się zaczynam obawiać.

Jak sprawdzić, że to nie jakiś przekręt? Czy jeśli pójdę z nr VIN i nr rej. na policję to mi powinni wszystko powiedzieć?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Dodam dla potomności:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13922441 - byłem i oglądałem.

Auto nie wygląda na picowane do sprzedaży, za co duży plus. Że brudne w środku i niedopieszczone to może minus, ale z drugiej strony pozwala na zbicie ceny.

Blacharsko: widać, że coś się działo z przodem, ale chłodnica i elementy w jej okolicy wyglądają dobrze, więc raczej nie było to nic poważnego. Śruby karoserii na moje oko nie ruszane od dawna. Nie zauważyłem ognisk korozji. Lakier warto wypolerować, bo widać po nim lata. Wszystkie drzwi poza tymi od kierowcy zamykają się poprawnie. Te od kierowcy jakby były trochę opuszczone, ale nie zrzucałbym tego od razu na kolizyjną przeszłość auta, raczej na wiek. Nie zamykają się po prostu tak jak pozostałe.

 

W środku trzeba posprzątać, bo widać, że dawno tego nie robiono. Problemem może być plama na tunelu z tyłu (przy nogach pasażerów z tyłu). Coś się tam rozlało i trzeba by to wyprać, jeśli w ogóle się da. Skóra na siedzeniach nie powycierana, raczej w dobrym stanie (poza tym, że trzeba ją wymyć) - w miarę uwiarygadnia przebieg.

 

Wszystko czego się tknąłem działa (elektryczne szyby i lusterka, klima, tempomat).

 

Gaz chodzi bardzo dobrze, w ogóle nie czułem momentu przełączania z LPG na PB i z powrotem.

Skrzynia jak dla mnie trochę wolna, ale przełącza biegi poprawnie, nic nie szarpie.

 

Silnik ok, na pewno nie był czyszczony od lat:) Na moje cywilne oko nie znalazłem wycieków. Zapalaliśmy na gorącym, więc nie wiem jak się sprawuje na zimnym, ale odpalił bez żadnych problemów.

 

Zawieszenie ok, jechałem ze 30km/h po polnej drodze z dziurami i wręcz się zdziwiłem, że nic nie słychać:) Na trasie ponton, płyniesz i nic nie czujesz.

 

Jedyne co mnie niepokoi to paląca się lampka "Next service soon", ale jak podejrzewam nie zresetowano komputera po ostatniej wizycie w warsztacie.

 

Reasumując:

Sprzedawca wiarygodny, a szczególnie jego żona w zauważalnej ciąży, potwierdza powód sprzedaży samochodu (chęć zamiany na kombi). Mieli ze sobą również wszystkie dokumenty od razu do wglądu (co prawda nie przejrzałem ich dokładnie...). Aaa, po kradzieży auto straciło tabliczkę znamionową z VINem i teraz jest tam foliowa plakietka z nowym... To może odstraszyć - ja bym jeszcze gdzieś na policji sprawdził, czy takie rozwiązanie jest zgodne z prawem, bo po prostu tego nie wiem.

Samochód nie jest wypieszczony estetycznie, ale do sprawności mechanicznej nie mogę się przyczepić, biorąc oczywiście pod uwagę auto 13. letnie.

Nie zdecydujemy się na nie tylko z tego powodu, że szukam czegoś do codziennych dojazdów do pracy przez pół Warszawy. Auto jest raczej do statecznego połykania kilometrów, niż do skakania między pasami.

 

Zainteresowała mnie cena w stosunku do luksusu i sprawności mechanicznej - w tym porównaniu wypada moim zdaniem bardzo dobrze. Jednak przeważyły względy praktyczne - nie potrzebuję tak dużego auta, a raczej czegoś do "młodzieżowej" jazdy po mieście.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Robert1972

 

jaka to ładna maxima ?? kolego nie masz xenonów załorzyłes lampy z allegro (DEPO) !! brak odblasków bocznych w zderzaku, zaślepiłeś otwory po natryskach xenonow w zderzaku czym szpachlą ? belka i gorny pas klepany ,w srodku chlew (fetor) i brud niesamowity w koło cały malowany na niektórych elementach kilka wartstw lakieru ,a przebieg nie 71 tys tylko 271 lub więcej... tapicerka tylnych drzwi strasznie podrapana,pocięta !!czujnik parkowania nie działa ,i nie kłam ludzi ze bezwypadkowy,i nie pisz bzdur ze brak jakichkolwiek usterek bo to jest oszustwo !!!!! i wiele innych wad, których już mi się nie chce pisac...

 

http://moto.allegro.pl/item1161163380_nowy_model_jasne_skory_navi_xenon_full_opcja.html

 

 

byłem oglądałem szpachla tylny prawy błotnik ,malowana prawa strona i dach ,kupujący ściemnia ze przebieg 112tys chyba mija się z prawdą delikatnie mówiąc ! i to tak gdzieś o około 200tyś

Edytowane przez Robert1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie,

prószę o opinie o silniku 3.5 w maximie wersja usa(gle) :whistle:

 

Powiem krótko- piękna sprawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

 

Mam okazje kupić maxima a33 2003 rok .Autko jest od szwagra,sprowadzil ja jak miala 2 lata.Serwisował w ASO faktury na koszt ponad 10000.autko nigdy sie nie psuło tylko jak serwis mial jakies uwagi to po prostu-wymieniać .

 

Boje sie tylko ze auto moze zaczac sie sypać bo to 7 latek,nie zarabiam tyle aby serwisować bo w ASO(jak to robil szwagier) .Mysle o zalozeniu gazu .

 

Nie wiem po prostu czy podolam ....finansowo .Szwageir chce jak ode mnie ok 20tys zł wiec bardzo niewiele a mysle ze na allegro tak zadbanego egzemplaza nie spotkam .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz co to za samochód to warto się zastanowić. Jeśli wszystko było na czas wymianiane nic wielkiego nie powinno się stać z dnia na dzień. Być może szwagier wymienił wszystkie wadliwe części i Tobie pozostało by tylko cieszyć się jazdą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sęk ,ze ceny w aso sa tak kosmiczne ze za sam przeglad z wymiana oleju rzadaja ok 1200zł .Np halasowaly wemtylatory od chlodnicy -sa 2 cena 1700zl sztuk razy 2 z wymiana wyszlo 4000zl.Wymiana oleju w skorzyni biegów 2000zł .Swiece 1000zł.Wiec te 10000zł mozna przkeorczyc nie robiac nic powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sęk ,ze ceny w aso sa tak kosmiczne ze za sam przeglad z wymiana oleju rzadaja ok 1200zł .Np halasowaly wemtylatory od chlodnicy -sa 2 cena 1700zl sztuk razy 2 z wymiana wyszlo 4000zl.Wymiana oleju w skorzyni biegów 2000zł .Swiece 1000zł.Wiec te 10000zł mozna przkeorczyc nie robiac nic powaznego.

 

 

Przegląd mogę Ci załatwić za około 100 zł - 200 zł, wymiana w skrzyni około 400 zł - 500 zł, świece z aso platynowe w cenie około 47 zł za sztukę.

 

Oleje oryginalne wiele taniej niż cena "wyjściowa" w aso, która wynosi np. do silnika Castrol 10W60 TWS około 88 zł za litr.

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż Maxima to auto mało usterkowe utrzymanie może być tańsze niż np. Peugota 307.

 

Gaz to tylko sekwencyjny - BRC da radę w 100%. Ja swoim zrobiłem około 65000 km na gazie i jest lux.

 

Jak masz okazje kupić zadbany wóz to BIERZ GO KOLEGO !

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak nie to daj nr. do właściciela ;)

Ja odkupię za te pieniądze bez mrugnięcia okiem :D

 

Pozdrawiam

-Rentgen-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jestem zainteresowany kupnem Maximy. Egzemplarz jaki znalazłem to 2.0 v6, pełna opcja. Jako iż dotychczas jeździłem tylko autami niemieckimi, nie znam się dobrze na japońcach. Chcę pojechać obejrzeć auto we wtorek. Auto jest z roku 1997 roku. Właściciel twierdzi iż przy wrzucaniu wstecznego, coś słychać w przegubie. Jeżeli to przegub, można wymienić ale jak to rozpoznać?? Proszę o wskazówki jak zbadać sprawność Nissana. Zastanawiam się nad zabraniem go do stacji diagnostycznej. Jakie są sposoby na samodzielne sprawdzenie przeszłości wozu. Znam sposoby ogólne sprawdzania stanu karoserii, szyb itd. mam również miernik lakieru.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby przegub miał cokolwiek wspólnego ze wstecznym biegiem :P

Może rzuć jakiegoś linka do Maxi to coś pomożemy :rolleyes:

 

Pozdrawiam

-Rentgen-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam linku.

 

Samochód ma 216 000 przebiegu. Podobno dla 2.0 v6 nie jest to wynik porażający.

 

Instalacja gazowa to produkt BRC, nie jest to instalacja sekwencyjna.

 

tak naprawdę najważniejsze będzie to jak silnik będzie się zachowywać na benzynie i na gazie. Dowiedziałem się iż ciężko z naprawami tych silników.

 

Lakier był odnawiany, tak samo w środku też cacy. Klima działa, elektryka itd również. Martwią mnie tylko dwie rzeczy. LPG w i jego wpływ na ten silnik oraz ten przegub, półoś czy cokolwiek to jest. Co się może odzywać podczas jazdy na wstecznym w okolicach lewego koła?? Też mi się wydawało że gdyby to był problem z przegubem, czuć by go było na wszystkich biegach.

 

Na co jeszcze zwracać uwagę??

 

Przyznam iż jest to atrakcyjna oferta, i strasznie spodobały mi się opinie użytkowników.

 

Jeszcze jedno. Jaki silnik 2.0 v6 24v ma rozrząd?? Jest to pasek, czy łańcuch??

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli czytam ze instalka nie jest sekwencja to zaraz mozna kasowac ogłoszenie.Problemy z autem i na pewno z gazem.Miałem 100nx Gti z instalka 2 gen nigdy wiecej .Silniki maja za duzo elektroniki procz sekwencji nic sie do nich nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...