Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10277362

Co myslicie o tej ofercie, moze ktos ogladal badz dzwonil?

Nie wiem na co zwracac uwage w maximach jak rowniez nie wiem jak one reaguja na gaz, bede wdzieczny za pomoc ;)

W sumie na zdjęciach wygląda dobrze :)chociaż zbyt dobrej jakości to one nie są.

Zastanawia mnie jedno prawie każda Maxima na allegro jest użytkowana przez kobietę lub starszą osobę. Się zastanawiam czy jest wśród nas jakaś Maximo maniaczka ? Lub nasza średnia wieku jest aż tak wysoka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem na oględziny do znajomego lakiernika z koleżanką z pracy na wycenę robocizny lakierniczej w jej Hondzie.

Co zobaczyłem ? To czego szukam.

 

A mianowicie...

Piękna czarna Maxima A32 wersja USA z silnikiem VQ30DE. Sprzedaje dziadek chyba z powodu starości. Powiedział, że posiada komplet wszelkiej dokumentacji począwszy od transportu ze stanów aż do po dziś dzień czyli serwis w ASO Nissana w Warszawie. Na potwierdzenie ma książkę serwisową oraz faktury. Przebieg około 124000 tyś na liczniku, full serwis tylko u jednego mechanika w ASO (nikomu innemu nie daje dotknąć auta).

 

Wyposażenie, które wspomniał to: wersja SE ze sportowym zawieszeniem, skóry, skrzynia automatyczna, pakiet drewno, automatyczna klimatyzacja, elektryczny szyberdach, elektryka foteli przód (chyba 11 opcji ustawień - kierunków), tylny podłokietnik ze schowkiem na narty, elektryka 4x szyb, podgrzewanie szyby i lusterek zewnętrznych, elektryczne ustawianie lusterek, airbagi, podgrzewanie foteli, , aktywne zagłówki, dodatkowy cub holder w podłokietniku, system nagłośnienia Bose (chyba 600 watt, powiedział, że w każdym głośniku jest wzmacniacz), komplet oryginalnych felg zimowych na lato z oponami Bridgestone z nowymi kołpakami i komplet felg od Infiniti - aluminiowych na zimę z oponami Michelin, 2 komplety dywaników welurowych oryginalnych. Daje jeszcze gwarancje na szybę oraz 5 lat asistance na akumulator oraz bardzo ważne. Jak kupie Maxime to da mi kontakt do gościa w nissanie do tanich części ORYGINALNYCH.

Więcej nie pamiętam...

 

Wspomniał też, że wymienił w ubiegłym roku olej w skrzyni automatycznej także ja już nie muszę , klocki oraz tarcze - oryginalne, tłumik środkowy i akumulator 74-kę z "magicznym okiem" Centra. Pozostałe części to podnośnik szyby, cewka zapłonowa, szyba przednia nie z powodu stłuczki a z powodu porysowania. Jak tłumaczył - mieszkał gdzieś na włoskiej wyspie przez większość użytkowania i z tego co powiedział, że latem nie można za bardzo myć aut z powodu braku ilości wody. Także po powrocie do Polski wymienił ją na nówkę.

Pytałem czy była "bita" to wspomniał o wjechaniu na urodzinach jego córki melexem (mały samochód do wożenia kijków do gry w golfa) w lewy tył. Uderzenie wgniotło tylko tylny błotnik, także to też zostało naprawione. Mówił, że nawet na wymianę żaróweczki jeździł do serwisu. Każde skrzypnięcie czy puknięcie usłyszał to od razu jechał do serwisu. Jest pianistą także słuch raczej ma dobry.

 

Już umówiłem się na kolejną wizytę u lakiernika aby dokładnie obejrzeć wóz, kiedy będzie kładł NOWY LAKIER PO CAŁOŚCI. (jakieś chuligany porysowały kluczem czy gwoździem cały bok auta - ma wysłać mi zdjęcia).

Właściciel jest raczej nieźle nadziany kasą skoro tyle wydaje na auto. Wspomniał też o innych 3 autach, które użytkuje. Nie pytałem jakie. Już mnie interesowała tylko cena za to cudeńko.

 

p.s. powiedział, że jest w jakimś gold pakiecie czy jakoś tam

 

Czy ktoś wie co to jest Gold Pakiet w Maximie ?

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki załączonemu "załącznikowi" w kształcie butelki o,7 litra dla lakiernika zdobyłem zdjęcie oraz wypytałem czy wóz nie był po jakimś karambolu.

 

Potwierdziło się to co powiedział właściciel, uszkodzony został tylny lewy błotnik, ale to tylko drobne wgniecenie, które zostało wyciągnięte, zostało naprawiane i poza tym nic się nie dzieje.

Zdradził, że będzie auto malował po całości łącznie z zabezpieczeniem podwozia, konserwacją profili zamkniętych, nie zdradził ile to będzie go kosztować. Mogę tylko się domyślać. Auto jest już całkowicie rozebrane, jest bez foteli, szyb, uszczelek, reflektorów i przygotowane do kładzenia lakieru.

 

Kurde, po takim kapitalnym odrestaurowaniu gość będzie chyba raczej wiele chciał kasy, zobaczymy.

 

W poniedziałek jadę do ASO sprawdzić czy nie oszukiwał z serwisem i czy faktycznie dbał lepiej niż o swoją kochankę...

 

 

 

Będę informował o dalszym sprawdzeniu Maximy.

post-28379-1257010887,7572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpierdol20

Witam wszystkich:)Posiadam Maximke gle auto z 95 roku.prawie od roku...nie wiem czemu dopiero teraz dołączam do forum...no ale mniejsza z tym...mam takie pytanko...czy można przebudować przód Maximy EU na częściach z USA??mówię o przednich błotnikach,masce i zderzaku...trochę dziwne pytanie, ale zawszę się zastanawiałem własnie czy dało by rade qx'a tak zrobić.bo spotkałem rozbitego qx 99 z 3 litrowym silniczkiem w manualu we francji.belka nie cofnięta, tylko maska i błotnik rozwalony za bardzo małe pieniądze i z małym przebiegiem chyba 78 tys.5 miesiecy stoi. po prostu...przód qx mi się nie podoba i tyle...jeśli możecie pomóc, to z góry serdeczne dziękuje za info:)pozdr

 

only V6 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie wlasciwy temat na takie rozmowy. Ale jesli kupisz caly przod (blotniki, maska, zderzak, migacze, gril) to pewnie wszystko podejdzie. Reflektory podobno sa takie same. Ale pomysl jeszcze o tym, ze pozniej moze byc ciezko takie auto sprzedac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpierdol20

wiesz...zamierzam w pełni udokumentować, to co będzie robione w nim..cały czas na bieżąco foty itd. No ale najpierw muszę kupić^^ a dopiero potem myśleć co i jak.

Edytowane przez MaxiKing95usa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys dac jakis namiar na tego lakiernika? Skoro bieze sie za takie roboty to moze jest dobry a wlasnie szukam kogos takiego.

Zapytam o nr telefonu oraz ... zniżki dla NKP i dam znać.

 

 

Jutro jadę do aso sprawdzić Maxime dziadka, zobaczymy czy nie kłamał z serwisem oraz dbałością o każdy szczegół tak jak obiecywał.

Jeżeli potwierdzi się przebieg i historia przeglądów, ew.napraw oraz zakupu części do auta to już tylko porozmawiać na temat ceny. No i kto wie, może stanę się właścicielem Maximy a nie jak "kowalski" Passata czy Focusa.

 

Witam wszystkich:)Posiadam Maximke gle auto z 95 roku.prawie od roku...nie wiem czemu dopiero teraz dołączam do forum...no ale mniejsza z tym...mam takie pytanko...czy można przebudować przód Maximy EU na częściach z USA??mówię o przednich błotnikach,masce i zderzaku...trochę dziwne pytanie, ale zawszę się zastanawiałem własnie czy dało by rade qx'a tak zrobić.bo spotkałem rozbitego qx 99 z 3 litrowym silniczkiem w manualu we francji.belka nie cofnięta, tylko maska i błotnik rozwalony za bardzo małe pieniądze i z małym przebiegiem chyba 78 tys.5 miesiecy stoi. po prostu...przód qx mi się nie podoba i tyle...jeśli możecie pomóc, to z góry serdeczne dziękuje za info:)pozdr

 

only V6 ^^

 

Lampy w qx masz wyższe i szersze niż w wersji usa.

Maska od qx ma grill wbudowany w maskę a w usa jest bez grilla przy masce.

Błotniki są inne.

Zderzak jest inny.

Jeżeli miałbyś okazyjnie te części to warto zaryzykować podmienić.

 

np. lampa firmy Depo do Maximy kosztuje około 250 zł za sztukę. (są 2 rodzaje lamp)ale jakość nieznana mi.Można stare lampy tanio zregenerować, koszt nie powinien przekroczyć 200 zł za 2 sztuki. Moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie niż kupowanie tanich zamienników. Oryginalna nowa lampa kosztuje grubo ponad 1000 zł.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpierdol20

europejskie lampy pasują do a-32...bynajmniej kiedyś stała maximka usa i właściciel napisał"zmienione światła na europejskie" chyba chodziło mu o qx..no ale nigdy w rękach obu nie maiłem żeby jakąś fachową opinie wydać;)

 

B 52

bardziej pytam o mocowania błotników zderzaka itd. no bo to co gołym okiem widać, to rzeczy oczywiste:) dylson może ocenić, bo obie wersje na podwórku stoją^^

Edytowane przez MaxiKing95usa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

europejskie lampy pasują do a-32...bynajmniej kiedyś stała maximka usa i właściciel napisał"zmienione światła na europejskie" chyba chodziło mu o qx..no ale nigdy w rękach obu nie maiłem żeby jakąś fachową opinie wydać;)

 

B 52

bardziej pytam o mocowania błotników zderzaka itd. no bo to co gołym okiem widać, to rzeczy oczywiste:) dylson może ocenić, bo obie wersje na podwórku stoją^^

W J30 to lampy są takie same w obu wersjach w amerykańskiej jedynie nie ma regulacji wysokości swiateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys wyczytalem to sama lampa jest taka sama w qx i us? Skad masz informacje ze lampy sa inne?

 

Miałem lampy w rękach i porównałem. mocowania są też inne.

Lampy w qx masz wyższe i szersze niż w wersji usa.

Maska od qx ma grill wbudowany w maskę a w usa jest bez grilla przy masce.

Błotniki są inne.

Zderzak jest inny.

Jeżeli miałbyś okazyjnie te części to warto zaryzykować podmienić.

 

np. lampa firmy Depo do Maximy kosztuje około 250 zł za sztukę. (są 2 rodzaje lamp)ale jakość nieznana mi.Można stare lampy tanio zregenerować, koszt nie powinien przekroczyć 200 zł za 2 sztuki. Moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie niż kupowanie tanich zamienników. Oryginalna nowa lampa kosztuje grubo ponad 1000 zł.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpierdol20

Miałem lampy w rękach i porównałem. mocowania są też inne.

Lampy w qx masz wyższe i szersze niż w wersji usa.

Maska od qx ma grill wbudowany w maskę a w usa jest bez grilla przy masce.

Błotniki są inne.

Zderzak jest inny.

Jeżeli miałbyś okazyjnie te części to warto zaryzykować podmienić.

 

np. lampa firmy Depo do Maximy kosztuje około 250 zł za sztukę. (są 2 rodzaje lamp)ale jakość nieznana mi.Można stare lampy tanio zregenerować, koszt nie powinien przekroczyć 200 zł za 2 sztuki. Moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie niż kupowanie tanich zamienników. Oryginalna nowa lampa kosztuje grubo ponad 1000 zł.

Dzięki za konkretną odpowiedź:) niech moc będzie z Tobą:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spotkałem się z dziadkiem, pokazywał mi faktury od robót i wymienionych części w Maximie.

 

Zastanawia się nad ceną 16000 - 17000 zł.

 

Trochę mi brakuje, zobaczymy po niedzieli jaka będzie wypłata, to może wtedy...

A jak uda mi się zejść do 15000 zł to z pocałowaniem w ręke biorę od razu.

 

Będzie 15stak !!!

Biorę. Jeszcze nie mam a już się cieszę.

Tylko ładnie wysprzątać i cykać foty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tęż tak uważam Ale wydaje mi się (sadzać po zdjęciach raczej średniej jakości)że jednak przebieg tego auta jest większy niż 200tyś biorąc pod uwagę stan kierownicy Jednak najlepiej by było gdyby ktoś z okolic mający A32 podjechał ją obejrzeć bo cena też jest niegłupia jak za ten rocznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy mnie zastanawia z tej aukcji

1. pod. przednia szyba?

2. dzięki skrzyni manualnej ( pali 3-4 litry mniej niż automat )

3. Najbogatsza wersja Ambiente ( staranniej wykonane wnętrze, pełna skóra, elektryczne fotele, chromy, dodatkowe oświetlenie wnętrza itd. ). Staranniej wykonana? Co oznacza pelna skora? Byly niepelne skory w maximie? Gdzie jest to dodatkowe oswietlenie?

4. dwustopniowo podgrzewane fotele?

5. nowy Panasonic CD mp3 + sereyjne 8 głośników. Zawsze myslalem ze maxima ma seryjnie 6 glosnikow.

6. bagażnik elektrycznie otwierany i unoszony pilotem. Otwierany owszem ale unoszony? Chyba ze masz w reku pilota i nim go unosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Ad 4. Ja mam dwie pozycje grzania - mniej i bardziej.

Ad 6. Jeśli zamek i cały mechanizm klapy jest w dobrym stanie, to po otwarciu z pilota sprężyny same uniosą klapę do góry.

 

Co do kierownicy, to faktycznie mocno wytarta z lewej strony. Inne wycieralne elementy - pedały oraz dźwignia zmiany biegów - mają nakładki i ciężko je ocenić.

Z drugiej strony, u mnie fotel kierowcy wyglądał gorzej przy 200 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przedmiotowa maxima, stoi juz kolejny raz w ogłoszeniach. Nie pamiętam wczesniejszej ceny, jedno jest pewne, na pewno była wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...